Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

bayley
9. jún 2011

@gabinkaa skvelé, že si sa k tomu hcg konečne dostala!! gratulujem 😵 😵 😵

@jada1 krásna fotka, len tak ďalej 😵 😵 😵

Ja som si včera dala urobiť ešte jeden krát hcg, dnes už viem, že sa zdvojnásobilo. Dnes v noci odchádzame na dovolenku, dúfam, že sa nič nepokašle. Tuším, že začínam stresovať, že sme mali ostať radšej doma 😉 ale keď to bol taký dobrý last minute 😀 😀
Majte sa tu pekne a teším sa na ďaľšie tehule 😎

gabinkaa
9. jún 2011

@bayley ďakujem, veru konečne, to trvalo..... tak príjemnú dovolenku, kam sa to zberáte? držím palce, aby ste sa domov vrátili všetci v poriadku 😉

callex
9. jún 2011

@jada1 super..gratulujem...ja som nedostala taku bublinku na obrazku. ☹ neboj o dva tyzdne bude srdiecko ako hrom.

jada1
9. jún 2011

@miminkad
@gabinkaa
@callex
@bayley Ďakujem kočky 😉
@bayley príjemnú dovolenku prajem 🙂
@callex fotečku som si od Dr. vypýtala, nech sa aj manžel poteší 🙂

martini
9. jún 2011

@gabinkaa pekné hcg...ja som mala len 400 🙂 a povedal lekar, že je to absolutne ale absolutne dosť...lebo som chcela mať aspoň 1000 🙂 a naozaj to bolo fajn...ved už máme 300 gramov 🙂 jemine, ja ti taaak držím prsty, aby to celé dobre dopadlo...zaslúžiš si 🙂

gabinkaa
9. jún 2011

@martini ďakujem moja, dúfam, že to vydržíme celých 9 mesiacov, jééééj vy už ste taký veľkí....ako rýchle to uteká 😉 😉 😉

lenka_21
9. jún 2011

@lulu10 No ja by som odporucala preliecit ten zapal, ak Vam ho diagnostikovali a po 3m skontrolovala SPG a tu DNA fragmentaciu .... ako som pisala, nam embryologicka v MT povedala, ze mali kocku, kt.vysledok DNA fragmentacia bolo 90% zle a nakoniec maju zdrave babetko. Nam povedali, ze aj keby sme si dali spravit DNA fragmentaciu a vysledok by nebol dobry stale by nam odporucili skusit IVF s vlastnymi spermijami a potom az darcovske ....

lenka_21
9. jún 2011

Ahojte kocky, mam spravicku od LEAMAX. Vraj volala do RP s Kurecovou ci ma nasadit Fragmin a ta je povedala, ze podla toho kedy bolo robene ET tak uz by mal byt vidiet zivy plod a opat jej hovorila o kyrete ☹ Podla vysky hcg je v 5tt a vraj vtedy este plod nemusi byt vidiet, podla poslednej ms by mala byt v 6tt+4, ale neviem ako posudzuje ked bola na ET ... podla tabulky jej robili ET 9.5.
Skusi vecer zistit ci jej vcera robili aj hcg z krvi, lebo nic jej nepovedali, iba zobrali krv a UTZ by jej mali robit opat v pondelok. Co sa tyka spinenia to uz ustalo. Pyta sa na Vas nazor ... je nestastna, ze Kurecova ju stale posiela na kyret ... ☹

tanitta
9. jún 2011

@lenka_21 podla et zodpoveda ze je 6t+3 podla poslednej ms je 6t+4 ked uz presne pocitame.... zltkovy vak by uz mal byt... 😔 zelam nech sa vsetko nadobre obrati ale taktiez clovek musi byt pripraveny aj na tu horsiu spravu....moze to byt anembryomola ☹ ..

lenka_21
9. jún 2011

@tanitta Ja viem, ale neviem ako jej to napisat ☹ ... nechcem ju zbytocne stresovat. Dr.ju pozoruju, mimomat. uz vylucili koli dutinke v maternici a v pondelok by jej mali robit opat UTZ ci uz nieco vidiet ... hcg jej stupalo dost pomaly a preto ju zobrali do nemocky, ale potom jej nasli aj dutinku a tak to vyhodnotili na 5tt ... dost sa jej to natahuje a tak je nestastna ... ☹

tanitta
9. jún 2011

hmmm.... to je tazke ☹ .... uz ked to ma dopadnut tak ako tomu smeruje bude to priaznivejsie pri dalsom otehu.....a cim skor do dalsejho kola...my sme tak po 3mes....

rebeka33
9. jún 2011

@lenka_21 nech kľudne počká, kyret môžeu urobiť aj neskôr. Tá Kurecová je 😝 . Mna tiež na začiatku dr. moja stresovala,že zaostáva asi o týždeň,ale zato ma nikdy neposlala na kyret, Ja verím,že to bude o.k. A ked bude tak by som Kurecovej poriadne vyčistila žalúdok.

tonytony
9. jún 2011

@rebeka33 Ono je to vše asi trošku jinak u IVF, dky se úpřesně ví kdy byl ET a stáří embryjek atd., ale mně dr. v nemocnici tenkrát na začátku těhu v pátek řekl u dcery, že to už znám z minula a že se mám připravit, že se uvidíme příští týden na revizi... Já chtěla tomu ještě aspoň ten víkend dát- jinak by mě snad hnal na revizi hned... Dovedete si ten víkend představit- já se v tom ještě plácala úplně sama- o // jsem neřekla ani manželovi... No a v po šla ke svému gyndr. uřvaná, připravená na konec a buch buch srdíčko bylo... A kdyby naskočilo třeba jen o den dýl, tak dceru asi nemám☹ Chce to pro svůj pocit bojovat, co nejdéle to jde, někdy to fakt vypadá špatně a beznadějně a dobře to dopadne a za těch pár dní "jistoty" to stojí...

rebeka33
9. jún 2011

@tonytony to si chcela asi @lenke_21 pre leamax- Ja tiež som toho istého názoru. 😵

lenka_21
10. jún 2011

Dobre rano kocky 🙂 😉

@tanitta @rebeka33 @tonytony Baby, dakujem Vam za odpovede ... posuniem ich Leamax... aj podla mna moze este pockat pokial nema problemy. Ak by sa potvrdila anembryomola alebo to biochemicke tehu, tak na kyret este stale moze ist... ten posun nie je taky velky (cca 1 tt) a tak sa to babetko snad ukaze 🙂 😉 🙂

@miminkad Moja, tak netrpezlivo cakam na tie vysledky ... dufam, ze nejake hcg nam tu zahlasis
😉 🙂

@ninockaskv Ake mas spravicky...ako dopadlo ET?

@rienok Kde si sa nam stratila 😉 ?

@callex Jeeej, uz tam mas 10-tku 😀 😀 😀

lulu10
10. jún 2011

@lenka_21 ahoj povedz leamax nech si neda robit zakrok v ziadnom pripade, nech este pocka, ved tym nic nestrati, boze chuda ta si toho vytrpi, ale ja som raz nezabojovala a doteraz si to vycitam, ze sme mali este pockat 😒 drzim jej moc palce

lulu10
10. jún 2011

@lenka_21 no nam prave ziadny zapal nezistili, jedine co zistili su ureaplazmy ktore ale nemaju u nas ziadne priznaky, ziadne bolesti alebo nieco ine, zistilo sa to len zo sterov... a ejakulat bol cisty tam sa nezistilo vobec nic, neviem ako prist na to ci ma mm zapal alebo nie... ako sa to zistuje? 😅

lulu10
10. jún 2011

@miminkad ahoj drzim palce nech vyjde nejake krasne ciselko, kedy budes vediet vysledok?

lulu10
10. jún 2011

dnes tu nikto neni??? 😕

lenka_21
10. jún 2011

@lulu10 Ja som tu 😉 ... aha, ja som si myslela, ze Vam zistili zapal. Podla mna sa to vysetruje u urologa ... aj my mame zlu morfologiu, ale nezistilo sa preco. Bakterie maju hlavne vplyv na nas ... u mm to az tak nevadi a pokial viem, tak to neovplyvnuje vysledok SPG. Ak si dobre pamatam, ti nemas problem otehotniet aj spontanne, len je tam problem s MA ... ale zistili ti polyp, kt.ti odstranili? Ja by som to na tvojom mieste asi este skusila prirodzene (i ked je to tazke) a ak by sa nepodarilo tak na jesen skusila IVF (vlastne spermije) a vyuzila bud PISCI al. PIGD....

jada1
10. jún 2011

@lulu10 u mužov sa ureaplazmy zisťujú veľmi ťažko, nakoľko majú dlhú močovú rúru a brať z nej stery je o pre nich aj dosť bolestivé. Neviem prečo vám vyšetrovali ejakuát, keď oni sa nachádzajú v močovej rúre. Ak neboli v ejakuáte, to neznamená, že nie sú v močovej rúre. U žien je to ľahšie zo sterov. Keď je pozitívna žena, u muža väčšinou nerobia žiadne vyšetrenia a preliečujú sa automaticky obidvaja partneri. Gyn. predpíše lieky aj pre partnera. Mne tiež zistili ureaplazmy. Brali sme 21 dní antibiotiká obidvaja. Lekári dávajú antibiotiká rôzne, ale mne vtedy lekárka povedala, že ona má najlepšie skúsenosti s Doxyhexalom. Počas liečby sekxík len s kondómom, aby ste si to vzíájomne neodovzdávali. Najideálnejšie je počas bratia liekov tie 3 týždne žiadny sexík a potom až d o kontrolných sterov a potvrdenia negatívnych výsledkov s kondómom. Inak my sme tiež nemali žiadne príznaky, tak to bol pre mňa šok. Od vtedy sa vyhýbam akýmkoľvek plavárńam , bazénom, výrivkám at´d. Aj ke´d lekári vravia, že to má 60% populácie.

cecil36
10. jún 2011

@lulu10 ahooj moja 🙂 suhlasim s @jada1 u muzov mozu byt urea velmi hlboko, dokonca aj v prostate (to uz je vsak dost vazny problem). Kultivaciou zistis bezne osidelnie mocovej rury + ak je nejaka bakteria premnozena. My sme na streptokoka mali tiez doxyhexal.
@lenka_21 bohuzial zapal dost ovplyvnuje spg, najmä morfologiu a zivotnost spermii. 😒

lulu10
10. jún 2011

@lenka_21 a ty mas aj nejake priznaky tych ureaplaziem? bakterie praveze ovplyvnuju aj spermiogram aspon tak som sa tu docitala, ja uz neviem co je pravda, urolog nam povedal ze pokial by boli spermie napadnute bakteriami tak ani neoplodnia vajicko, lebo nejaka prirodzena obranyschoponost vajicka ich nepusti... ja som nemala polyp ale ciastocnu prepazku z ktorej mi 1cm odstranili pri hysteroskopii, viac sa nedalo vraj lebo sa bal Krajkovic aby mi nepoškodil stenu maternice, u nas by sa otehu prirodzene podarilo ale.... ja to uz prirodzene asi nedam, nezvladla by som to 😔 potrebujem mat pocit ze je nieco inak a preto to vyjde-neviem ci vies co myslim, asi skusime to IVF s PICSI... na tie ureaplazmy ti dala doxycyklin na 21dni? nam to nezabralo 🙄

lulu10
10. jún 2011

@jada1
@cecil36 mm to vyslo zo sterov pozitivne, takze vieme isto ze to ma aj on, a pre istotu skontrolovali aj ejakulat ale ten bol ok, tiez sme brali doxyhexal 21 dni ale stery boli opat pozitivne, a teda tych dlhýýýých 21 dni sex ziadny 😝 neviem preco nam to nezabera... u mna je jediny priznak vytok, teraz som si kupila probiotika Dophilus, lebo uz neviem co by som este mala uzivat...

lulu10
10. jún 2011

@cecil36 ty uz mas 12tt parada, to je super ako ti to pribuda, dufam ze uz bude všetko bezstresove 😉

miminkad
10. jún 2011

ahojte kocky,prave som dosla od dr a od leamax.vyzera uzastne tehulkovsky.spini stale.hovorila mi aj o tej kurecovej,tak to je truba.bola som jej zaniest utros,lebo moj dr jej ho poslal,lebo je lepsi ako duphaston.tak snad pomoze a prestane aj spinit.tymto pozdravujem naseho draheho doktoricka 🙂
@lenka_21 to nejake hcg je 2,pre istotu mi este jedno zobrali,ak by som bola zazrak ako leamax.oc vcera vecera spinim,tak sa asi hlasi mrcha

miminkad
10. jún 2011

@lulu10 hcg je 2

cecil36
10. jún 2011

@lulu10 ono niekedy trva kym antibio zaberu, niekedy az tretie- stvrte, nam zabrali druhe. Takze vyvarit vsetky uteraky, spodne pradlo, nasadit probiotika, brusnice a nove antibio a bol by v tom cert, aby to nezabralo 😉 Hej tie tyzdne letia, snad uz ma drobec nebude sokovat 🙂

jada1
10. jún 2011

@lulu10 niekedy sa stane, že prvé antibiotiká nezaberú. Kukala si do tejto témy?:
https://www.modrykonik.sk/forum/tema/ureaplasma...

tam práve baby rozoberali aké antibiotiká brali, prispievala som tam aj ja kedysi, keď som mala ten problém. Vtedy sme sa zhodli, že najlepšie zaberá Doxyhexal. Inými liekmi ako antibiotikami sa to vykynožiť nedá. Tak isto ako napr. chlamýdie, na tie zaberajú tiež len antibiotiká. Obidvoje sú vnútrobunkové parazity, takže preto je tá liečba dlhá- väčšinou 21 dní. A ešte to je to svinstvo, že pokiaľ ich má žena dlhšie, môžu zničiť vajcovody. Spôsobujú zrasty a deformácie ☹ .Ja som mala vajcovody nepriechodné a zdeformované, takže mi ich laparoskopicky odstránili. Neviem či to spôsobili tie urey a akú dobu som ich mala to neviem, lebo som nemala žiadne príznaky, ani mm. Ale nechcem ťa strašiť, len naozaj to treba riadne preliečiť.

lulu10
10. jún 2011

@cecil36 musim este brusnice dokupit, vcera sme tu rozoberali s babami machacov pristup k mojmu pripadu, neveim ci si to citala, ale radili mi zmenit lekara, chcela som aby ma riesil on kedze tak krasne pomohol vam a ma skusenosti s tym PICSI ... ako som sa tu docitala uz davnejsie tak Stelc PICSI nejako odmieta tak neviem ci mam skusit Koudelku alebo este ukecat Machaca ze to IVF s PICSI predsa len potrebujeme 🙄

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre