Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

elenkataki1
31. mar 2016

inak baby, ak máte problémy, že dôvod že sa vám nedarí je spermiogram, dajte si spraviť detailnejší rozbor -komplexnejší v Reprogene v BA- máme čerstvú skúsenosť

mimi13364
31. mar 2016

@vivik22 max týžden, cena: 120 vysetrenie 30 spermiogram 20 konzultacia takže 170

hranoska
31. mar 2016

@elenkataki1 ahoj,a co vsetko tam prosim zistuju? Je detailnejsi nez v CAR? No ale ked aj daco zistia,poradia co s tym?

vivik22
31. mar 2016

@mimi13364 toľko to stojí v Brne v Reprofite? Sa mi zda, že v cenniku je cena cca 75 euro

elenkataki1
31. mar 2016

@hranoska jasné, je to komplexné vyšetrenie spermií, jasné, veď ti to vyhodnotia, test fragmentácia DNA , FISh vyšetrenie chromozómov, imunologické vyšetrenie spermií, leukocyty v ejakuláte..nájdeš na nich kontakt, tá pani v Reprogene ťa hneď navedie čo ďalej, je to brutal odborníčka..skús, nás to nasmerovalo

mimi13364
31. mar 2016

@vivik22 170 e je v Reprogene v Bratislave. Tam nás poslali z Reprofitu. V Reprogene že to robia akousi lepšou metódou. A áno, toto vyšetrenie sa dá urobiť aj v Reprofite alebo odtial nás poslali do BA kôli tej metóde akou sa DNA frag. robí

vivik22
31. mar 2016

@mimi13364 aha, uz rozumiem. Diky za info.

torpilla123
31. mar 2016

@vivik22 my sme isli do reprogenu a caka sa asi tyzden. Ale hradis si sama,lebo im nepreplaca poistovna nic.spermiogram,fragmentacia,aneuploidie a konzultacia nas vysla 360 eur (len info keby niekto chcel vediet)

jalaura
31. mar 2016

@elenkataki1 a ked nieco zistia maju aj nejake prostriedky na liecenie? pretoze zvacsa sa vie pricina ale nevie sa ako to napravit...

torpilla123
31. mar 2016

Teraz citam ine odpovede,a nam v reprogene dali daleko vyssiu cenu.fragmetacia 190,konz. 20,spermiogram 30,vys.na aneuploidie 120.spolu 360.otazka je preco? A k tej pani.no,neviem este ako bude s vysledkamia jej vysvetlenim,ale 3 dni ju ziadam telefonicky o poslanie priepustiek,lebo nemala peciatku ked sme tam boli a slubila ze posle mailom,a nic!a ja si to mam v praci na konci mesiaca zariadit ako chcem?slubuje a neposle.a celkovo na mna neposobila odborne,tak neviem.cisto realne ked pozeram,za 360 eur by mohla aj ona pre nas nieco spravit.

buba08
1. apr 2016

@torpilla123 my sme platili veľmi podobnú sumu ako vy

erijan
1. apr 2016

Baby, viete aka by mala byt velkost folikulu v den odberu aby v nom bolo kvalitne a zrele vajicko?

kristinabianka
1. apr 2016

Ahojte moze mi byt nevolno ked som 8den po KET a mocovy test negativny?
Dakujem za odpovede

ssegra
1. apr 2016

baby ktory den cyklu ste si zacali pichat orgalutran a kolkokrat? som bola dnes na ultrazvuku mam 7 DC a orgalutran mi kazali pichnut si az v nedelu...sa mi to zda neskoro? Viem ze lekar to vie lepsie ako ja, ale aj tak sa mi to zda cudne. dakujem za odpovede

gagirl
1. apr 2016

@erijan ahoj..myslim ze 22-24mm...

erijan
1. apr 2016

@gagirl dakujem 😉 a folik rastie 2 mm za den?

lenka_13
1. apr 2016

@ssegra Ahoj, ja som mala soft stimulaciu a pichala som si iba jeden Orgalutran 14.den cyklu (aj ked som mala pripravene dva). Takze je to asi bezny postup. Ty mas soft? Mas si pichnut iba jeden Orgalutran?
Bola som z toho dost nervozna, ze si nepicham nic na blokovanie ovulacie ale tak treba verit doktorom. Aj ked musim povedat, ze mne folikul praskol den pred planovanou punkciou, takze nebolo co odoberat ☹

ssegra
1. apr 2016

@erijan ja som bola dnes 7DC a mali 10-11mm

gagirl
1. apr 2016

@erijan ano..tak by mal..

ssegra
1. apr 2016

@lenka_13 v papieroch pre poistovnu som mala uvedene 4 x 0,25. zatial si mam pichnut len jeden v nedelu a v pondelok mam kontrolu, ale to uz bude 10DC a co viem mavam ovulku 11najneskor 12DC a preto sa bojim aby mi nahodou nepraskli. a ako to dopadlo? isla si dalsi cyklus, alebo si musela nejaky cas pockat?

sasa1983
1. apr 2016

@kristinabianka ano, tak som mala aj ja. Na test je strasne skoro este, zbytocne sa nervacis, skus za 2-3dni, den vkladu nerataj.

erijan
1. apr 2016

@ssegra 🙂 tak to mas pekne, kedy budes mat odber ktory den cyklu? ja som bola vcera 9.den cyklu a mala som dva 15 mm, jeden 13 mm, jeden 10 a jeden 11 mm

erijan
1. apr 2016

@gagirl dakujem 😉

ssegra
1. apr 2016

@erijan to mi este nepovedali, ale v pondelok idem na dalsiu kontrolu. mala som ich zatial 9 a vraj su tam aj dalsie male, ale ci stihnu dorast netusim 🙂 kedy mas odber? a uz si pichas orgalutran? ja mam zacat az v nedelu ale som z toho akasi nervozna

erijan
1. apr 2016

@ssegra ved toto, ze su rozbych velkosti a ktora je ta spravna aby tam boli zrele vajicka...ja si orgalutran nepicham, na.co to je? Ja som stimulovala s Gonalom a vcera a dnes sa k tomu pridal Menopur a Cetrotide. Zajtra idem na dalsiu kontrolu a odber bude v pondelok alebo utorok.

ssegra
1. apr 2016

@erijan orgalutran potlaca hormony LH a FSH, ktore sposobuju dozretie a nasledne prasknutie folikulov. pri prvom IVF som mala aj ja gonal, menopur a cetrotide. teraz mam len puregon 300iui a od nedele orgalutran. chodis do brna do reprofitu?

misaelka
1. apr 2016

@elenkataki1
@torpilla123
boze priserne vela to stoji :( asi sa budem riadit len rozumom a dam urobit MACS+ICSI pri dalsom ivf cykle...ved este aj ten ivf cyklus s OD stoji uz 104.000kc

erijan
1. apr 2016

@ssegra a ako si reagovala pri 1. Ivf? Teraz to vyzera byt lepsie? Rozumiem, cize orgalutran je ako cetrotide vsak? Bola som presvedcena ze pojdem do Reprofitu, ale potom sme sa rozhodli pre ine centrum, tak dufam ze nebudem lutovat. Zacala som s prispevkami tu v skupine este ked som sa chystala do Reprofitu 🙂 akurat teraz som sa tu opytala na tie folikuly, lebo v tejto skupine to zije a baby pekne poradia 🙂 stale si citam ake maju baby skusenosti a vyzera to ze je Reprofit dost uspesny. Ty si bola na 1. Ivf na Slovensku?

saraaah87
1. apr 2016

ahojte prosím vas baby prvy krat sme objednany do Reprofitu na konzultaciu plati sa niečo na prvej konzulke ??ak hej da sa platit euramy alebo musime zamenit???dakujem

sasa1983
1. apr 2016

@saraaah87 nie neplati sa nic. Ked ste objednani, a aj by vam robili spg, tak sa neplati. Vsetky platby sa nasledne daju robit aj kartou.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre