Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

13nika13
2. jan 2012

@leamax Dík za info... ak som dobre pochopila, vkladali Ti 1 embryo... Tiež ste mali aj ICSI? Koľko máš rokov, ak to nie je tajomstvo 🙂? Mne vkladali 2 embryá... takisto by sme chceli aj teraz... Keď tam budem volať, mám hneď aj meno lekára povedať, ku komu chcem ísť?

leamax
2. jan 2012

@13nika13 ten prvy raz sme vkladali jedno, ten druhy krat dve a aj teraz chceme vkladat dve. tak na prvy krat sme nemali na vyber, kedze bolo jedine, jediny bojovnicek. ano, mali sme ICSI a aj teraz mame. ja mam 30 a ty? no - ked tam budes volat, tak sa ta opyta, ze ci chces ist ku niekomu konkretnemu, ci ku chlapovi alebo k zene a potom, podla toho ako bude mat ten, ktory volny termin si mozes vybrat ako ti to bude vyhovovat

13nika13
2. jan 2012

Ja budem mať o chvíľu 36r.... Mám aj dcéru, o rok a pol dospelú 🙂 Priateľ deti nemá, veľmi by sme chceli, len sa nejako nedarí... Dík za tie mená, tak sa k niekomu z nich objednám... Ty chodíš ku komu?

leamax
2. jan 2012

@13nika13 vek je len cislo, tym sa vobec netrap. kopec mamiciek porodili svoje prve babo v tvojom veku, tak sa tym vobec nezaoberaj 😉
ja som chodila ku kurecovej, ale som sa rozhodla prejst na toto ivf ku koudelkovi. kurecova nema tolko skusenosti, koudelka je kapacita a ja som na nu zrejme dost komplikovany pripad.

13nika13
2. jan 2012

@leamax No, o tom Koudelkovi sa tu asi v najlepšom píše... K nemu by som koľko asi čakala?
😉

leamax
2. jan 2012

@13nika13 tak to ti neviem povedat, kamoska cakala dva mesiace, nas zobral hned o dva tyzdne, kedze my sme zvlastny pripad 😀 aj stelcl a machac su vyborni, skus aj na tych sa popytat, ak nebude mat koudelka dlho volny termin

13nika13
2. jan 2012

@leamax Ďakujem za info 🙂

lenka_21
3. jan 2012

@zarabono @leamax Babyyy,trhanie voskom je dobra predpriprava na porod 😀 😀 😀 ... ono to trosku boli, jasne prvy krat je to najhorsie, ale potom to uz je lepsie, chlpky sa trosku oslabia a uz to tak neboli ... mne sa naozaj paci, ze to vydrzi podstatne dlhsie 🙂 😉 🙂

@13nika13 Ja som chodila ku Koudelkovi a necakala som dlho na termin...S tym vekom sa vobec netrap, ja cakam prve a mam 36 🙂 😉 🙂 Inac ja som tiez chodila do Heliku, oni na zaciatku boli super, ale potom sa to pokazilo ☹ Drzim palce v RP 🙂

lulu10
3. jan 2012

@zarabono aj ja chcem vidiet brusko 😕 😵

mircalla
3. jan 2012

ahojte,nepotrebujete nahodou CLEXANE 4000 ANTİ-XA IU/0,4 ML mam 7 ampuliek expiracia 01/2012
je to ako fraxiparin

leamax
3. jan 2012

@13nika13 za malo 😉
@lenka_21 ale na tie krcove zily to boli viacnasobne, ani by sa nemala depilacia na krcove zily pouzivat. hold, asi ja len ostanem pri ziletkach 😀
@lulu10 ved aj ja ho chcem vidiet, ale tak poznas rychlost @zarabono 😀

zarabono
3. jan 2012

@leamax som ko.vecer ma zacala panva pobolievat az do krizov,aj maternica trosku sem tam,ani chodit som nemohla,teraz je to lepsie,len mam teplotu.

zarabono
3. jan 2012

@lenka_21 mna tato noc pripravila ajajaj

leamax
3. jan 2012

@zarabono no neuveris, ale aj mna v noci bolela panva, ci kostrc, ci co. som nemohla lezat na chrbte, len na boku. bola asi nejaka blba noc na panvy, ci co 😀

zarabono
3. jan 2012

@leamax no dufam,ze to bude len tym

lulu10
3. jan 2012

@zarabono
@leamax boze baby ked to tak citam tak tehotenstvo neni pozehnany stav ale 9mesacna choroba, kedy si to tehulky uzivaju? 😕

leamax
3. jan 2012

@lulu10 no a si zober, ze ja este ani nie som tehulka, len strasne blizkotehulka 😵 ale stoji to vsetko za to!!!

zarabono
3. jan 2012

@lulu10 tak to by som chcela aj ja vediet.uz som nad tym rozmyslala.ked si predstavim,cim vsetkym od zaciatku prechadzame...nie,ze by sa to nedalo vydrzat,ale tie nervy a stres

gabinkaa
3. jan 2012

@13nika13 s vekom sa netráp, ja mám viacej, je to síce väčší problém, teda v mojom prípade mal lekár veľké obavy, myslím aj prehnané, ale Tvoj vek je myslím normál, nám sa to v RF podarilo na druhýkrát, chodili sme k Dr. Štelclovi, veľmi milý doktor, vyzerá mladý, ale prístup má super a u nás mal veľmi šťastnú ruku, OPU aj ET robil on, tak držím palce nech sa to vydarí 😉

v555
3. jan 2012

@13nika13 to čo si akože myslela s tým vekom,že 36 je veľa????????to je moja najlepší vek 😉 😉 😉 😉 🙂 🙂 🙂 😀 😀 😀 😀,len sa Ty netráp so svojím vekom,je nás tu takých viac,takže hore hlavku mladica

lulu10
4. jan 2012

@leamax cakame na info z hematologie 😉 aku mala teta vymalovana naladicku?

leamax
4. jan 2012

ahojteeeee
jeeej, no vy ste sa dnes popretrhali s pisanim 😀 😀 😀 neni casu, este sa dovolenkuje, co 😉 😀
@lulu10 tak si predstav, ze mala dobru naladicku, este mi pri odchode zazelala krasne babulko 😵
no - povedala mi, ze ten fraxik mi schvaluje, ze ona by mi ho aj tak dala a budem ho mat az do porodu. predpisala mi k tomu aj acidum folicum a B12 v tabletach az do porodu(budem ako skrina, sa tesim 😀 ale nech, pre babulko vydrzim a chudnut budem po porode 😉 ) kazde dva mesiace k nej na kontrolu. normalne mam z nej dobry pocit. len musim este niekde najst tie vysledky, ze som mthfr heterozygot, ze to musi vidiet, len kde to najst, ze jo 😀

lulu10
4. jan 2012

@leamax tak to som z toho jelen , lebo mne pri mthfr homozygot-co je horsie ako heterozygot povedala ze pichat netreba... nekazala ti pichat na zaklade tej druhej mutacie?

leamax
4. jan 2012

@lulu10 ja druhu mutaciu nemam, len tuto. ale mi povedala, ze po dvoch potratoch v 9tt by mi kazala aj tak pichat, lebo, ze prave v tom 9tt je to z tohto hladiska najrizikovejsie, ze sa prave vtedy vytvara placenta ci co a treba dostatok zivim a ked mam hustu krv, tak tie sa tem jednoducho nedostali. povedala si jej o tvojich MA? ja som to na nu hned vybafla

lulu10
4. jan 2012

@leamax jasne ze som jej to povedala, nechapem fakt, mne tuto teoriu povedala tiez ale nehovorila o 9tt ale o 12tt 😕 no asi nazor lekara zavisi od momentalnej nalady... 🙄 a vysledky homocysteinu a dimerov boli ok?

leamax
4. jan 2012

@lulu10 ano, homocystein som jej davala vysledok este z roku 2010 a dimery asi davala ona robit, ale povedala, ze ok. a ty si ale nemala vysledky z prahy, ze? ci ano?alebo teda nieco podobne, kde si to mala odporucene?

leamax
4. jan 2012

aha, videli ste?
https://www.modrykonik.sk/fotoblog/callex/album...

naaadherneeeee 😵 😵 😵

lulu10
4. jan 2012

@leamax ja som mala len vysledky z genetiky z NR, ale myslim ze ona je tam od toho aby mi to odporucila alebo teda rozhodla ci pichat alebo nepichat. Kaslat na to pichat budem a hotovo..

lulu10
4. jan 2012

@leamax to je kráááááááááááááásne, nádherne a uzasne 😵 😵 😵 😵 😵 😵

leamax
4. jan 2012

@lulu10 tak-tak, spravne. v RF ti daju fraxik a ty tam uz len dojdes v 8tt s odporucenim od mina, ze ta ma sledovat a hotovo. ja som mala teraz aj od neho odporucanie a som jej povedala, ze mi to kazali aj v RF, ze mam byt sledovana.

pravda, kraaaaaaaasny albumik, @callex 😵 😵 😵

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre