Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

zeina62
2. okt 2012

@tinka9075 a ty ho uz podla mna nosis pod srdcom 🙂

tinka9075
2. okt 2012

@zeina62 dúfam že máš pravdu no nechám sa prekvapit 🙂 🙂

zeina62
2. okt 2012

@tinka9075 ja to tak citim ze ho mas 🙂

tinka9075
2. okt 2012

@zeina62 dakujem si zlatá 🙂 🙂

lenusika
2. okt 2012

@tinka9075 nam sa zadarilo na 7 pokus KET ale v 6 TT som potratila a teraz sa nám zadarilo na 8 pokus a to ET a drťíme sa, ideme do 9tt
takže dievčence nevzdávať, raz to musí výjsť.....
chce to veľa úsilia, nervov a hlavne obrovskú podporu partnera...
Keb yto nebol on, ktorý tomu veril, tak som dnes asi na psychiatrii

horalka79
2. okt 2012

@bibi24 Ahoj, citim sa ok, obcas brusko trochu zaboli,ale inak vsetko po starom. Mozno mam vacsiu chut Do jedla este a mozno sa mi to len zda. Ty ako? Od vcera zas robim a kedze to je s malymi detmi tak je obcas tazke,nenatahovat sa s nimi. Ale davam si podla moznosti pozor.

tinka9075
2. okt 2012

@lenusika ved to sa vždy bojím že potratím ale dúfam že teraz už nie 🙂 🙂 ja mám podporu manžela až velmi dobrú 🙂 🙂 aj to ma stále núti íst dalej 😉 😉

sarasota
2. okt 2012

babenky dakujem Vam vsetkym za gratulku.Prajem to kazdej jednej uz len aby to pokracovalo spravnim smerom.

sarasota
2. okt 2012

@tinka9075 mas take iste priznaky ako ja takze tam budu kolajnicky 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

tinka9075
2. okt 2012

@sarasota dakujem no verím že máš pravdu aj ked ja sa asi testovat nechystám asi počkám na krv 🙂 🙂

sarasota
2. okt 2012

@tinka9075 ani ja som nechcela testovat ale ked ma tak bolelo brucho a mam ho jak balon tak som neodolala bud-alebo

tinka9075
2. okt 2012

@sarasota uvidím možno aj testnem ale asi muž bude chciet vediet ten je zvedavý viac ako ja 🙂 🙂

sarasota
2. okt 2012

@falin dakujem za info svagrinka robi v Ruzinove tak sme sa dohodli ze vo stvrtok prideme tam a za hodku budu aj vysledky

sarasota
2. okt 2012

@tinka9075 tomu mojmu aj slzicky tiekli

sarasota
2. okt 2012

dobru nocku ideme do hajan

tinka9075
2. okt 2012

@sarasota aj môjmu asi budú len my s pozitívnym testom sme ešte nevyhrali 😒 každé ráno sa budem budit zo strachom či je všetko ok štastná budem až tak v 30 týždni ked bude všetko ok 😉 😉 ale verím že to zvládnem 😉 😉

ria191
3. okt 2012

@bibi24 chcela som počuť tvoj názor, lebo ani ja nie som ten typ, že si poviem a teraz to výjde na 100% a hotovo a vsugerujem si to. Skôr to nechám voľne bežať aj keď samozrejme nemám to šťastie, aby to išlo hladko a mám aj pochybnosti veď to máme asi skoro každá. Každopádne človek v núdzi vyskúša asi všetko, aj keď ja by som sa takýmto veciam radšej vyhla.

zeina62
3. okt 2012

@ria191 ahoj Ria dakujem Za like 🙂 ja si myslim ze uz to ze si tu piseme skusenosti a podielame sa o svoje pocity a o svoje uspechy a neuspechy je tiez urcitym sposobom terapia, ako jedna podporujeme druhu, a je to da sa povedat skupinove akurat sa nevidime , a ja si myslim ze to kazdej pomaha aspon v tom ze mame ten pocit ze niesme same ktore tym vsetkym prechadzame ze je nas tu viacej , ktore sa tu trapime a ktore sa im to podari a zase podporuju tie ktorym sa to nepodarilo. takze ja si myslim ze platit nejaku terapiu je zbytocne ved tu sa vsetky podporujeme uplne navzajom 🙂

v555
3. okt 2012

@hora_lka ja som otehotnela v Reprofite ale na kontrolu po // som už nešla len som poslala mail dokimu.

falin
3. okt 2012

@zeina62 - pekne si to napisala 😉

zeina62
3. okt 2012

@falin dakujeeem, je to tak, lebo niekto si priviraba na nestasti druhych ak im tak velmi zalezi na nasich citoch a psychiku nech urobia posedenia zadarmo!!

ria191
3. okt 2012

babenky keď idete na ET tak v Reprofite nemusí byť aj manžel, aby podpísal súhlas s ET, že?

rot
3. okt 2012

ahojte všetky 🙂 @falin a ostatné kočky, ktorým sa to zíde - bola som v medirexe u dr. Girovskej (imunológia) a bola som s ňou asi 15 min., ale od prvej min. som vedela, že je to perfektná osoba 🙂
Vzali mi krv na to, čo som mala napísané od dr. Malíčkovej a ešte nejaké veci navyše, ktoré jej napadli v kontexte našej anamnézy (napr. celiakia, antinukleárne protilátky...). Je to tam úplne v pohode, výsledky budú asi do mesiaca (niečo skôr, niečo neskôr).
Vypísala mi podľa jednotlivých markerov žiadanky - niečo môže opečiatkovať gynekológ, niečo alergológ/imunológ alebo hematológ. Dá sa to tam doniesť aj po odbere, takže to pôjdem dať potvrdiť a prinesiem im to späť, aby som to mala všetko hradené poisťovňou.
A navyše mi odporučila ísť aj na endokrinológiu, napriek tomu, že som markery štítnej žľazy mala v odbere u gyn. ok. Hovorila, že je dobré spraviť sono, lebo že sa niektoré protilátky pri zápale a pod. nemusia dostať do krvi a ložisko je viditeľné iba priamo cez ultrazvuk.
Takže ak budete potrebovať, určite odporúčam konzlutovať s dr. Malíčkovou v Prahe, ale všetky vyšetrenia by už mali vedieť spraviť práve v Medirexe. Uvidím, ako to dopadne a potom budem ďalej konzultovať jednak s dr. Girovskou v Medirexe a pošlem to aj dr. Malíčkovej do Prahy.
Viac mi už nenapadá, ak niektorá budete potrebovať vedieť viac, pýtajte sa 😉 .

melisska
3. okt 2012

@ria191 ano 😉

bibi24
3. okt 2012

@horalka79 Ahoj, no ja sa mam tiez fajn. Bolia ma dost prsia, ako svalovica, hlavne v noci to citim (ked mam podprdu, tak ok) a sem tam podbrusko ako pri ms, ale ze to je normalne, je to jednak roztahovanim maternice a jednak mam este po stimulacii zvacsene vajecniky, aj vodu v bruchu, takze to tlaci. No a mam dost zvacsene to brucho, najma vecer. Ale inak som v pohode, ja chodim do prace normalne od ET.

holly74
3. okt 2012

Ahojte, žienky, pls. absolvovala ste niektorá v RF dlhý protokol? Ako to prebiehalo? A prinieslo to očakávaný výsledok?

nelly3
3. okt 2012

@ria191
ja som bola na ET sama, nic podpisat od manzela nepytali

ria191
3. okt 2012

@nelly3 ďakujem 🙂

ria191
3. okt 2012

@nelly3 ty si nebrala prednison po OPU?

nelly3
3. okt 2012

@ria191
nie zatial som ho nikdy nebrala.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre