Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

haimi
4. dec 2014

@bambulka2015 jaj moja, je minto luto. Hlavne je to tazke, ked si to necakala. Ale to jedno bude urcite krasne rast a vsetko bude v pohode. Ja odkedy viem, ze cakam dvojky, tak len pocuvam, ze s tymi dvojkami to je vacsinou komplikovanejsie, viac problemov, skor rodis, babatka su este malinke.... Dost som obcas z toho vystresovana, hlavne ked som takto nestastne zacala. A to nehovorim o tom, ze ci vykradnem niekde banku, aby sme prezili, ked mi vypadne prijem 😀 na svk podpora pri dvojickach luxusna. Jednorazovy prispevok cca 830eur na dieta, pokial mas dvojicky dostanes na druhe o cca 75eur viac .... no nevadi, tesime sa, ze cakame konecne po 3 rokoch fazulky. My sme vzdy davali naschval vkladat jedno. Ale asi to tak priroda chcela. Moj manzel bol na zaciatku v soku, ale uz je v pohode. Povedala som mu, ze radsej dve, ako ziadne...

haimi
4. dec 2014

@gerdusha mohli by mat rovnaky system 😉 mne odpise podla mna pastorcakova to co lemoni. Ja chodim Marcelovi, ale on tam nie je a zastupuje ho Pastorcakova

speranza1
4. dec 2014

@gerdusha co to znamena pipelle biopsia?

haimi
4. dec 2014

@speranza1 ty uz to neries 😀 ale nie, to ti na konci predchadzajuceho cyklu pred ket / stimulkou narusia trochu sliznicu maternice. Ze vraj potom vylucuje nieco pozitivne pre uchytenie

bambulka2015
4. dec 2014

@haimi no ved to je to najhosie, ze ja som uz bola nastavena na dve. Aj muz sa uz tesil a vymyslal, ako vsetko logisticky zorganizujeme 😀 Financne u nas nie je problem mat aj pätorcata, len to by som sa uz zblaznila. Ale poviem to takto, na jednej strane som sice smutna, pekne by bolo, keby boli surodenci rovnako stari a vyrastali od zaciatku spolu a dvojicky maju predsa iny vztaht medzi sebou, take zvlasne puto, ale na druhej strane je to aj takto dobre, aspon budem stihat a nebudem musiet nikoho otravovat, ked bude musiet muz zase niekde letiet. Lebo svokra je sice OK ale v mojej domacnosti je mat nemusim a moja mama by sa ku mne asi prestahovala navzdy 😕 😕 😕 😕 😠 😠 😠 😠 😠 A aj ked sa milujeme, mame super vztah, vydrzime spolu bez nejakej ostrejsej vymene nazorov najviac tak tyzden, potom uz je to na nervy. A zase ked sa nevidime, tak vytelefonuvame hodiny. No take sme mi drzky 😀 😀 😀 😀 😀

diska
4. dec 2014

@gerdusha ahoj,ano suhlasim,myslim ,ze vsetky baby ktore uz viackrat mali vklad a nic tak by to mali skusit,tiez si myslim,ze prave toto mi pomohlo,jedine to bolo inac ako inokedy.

@speranza1 ahoj,myslim ze som ti to pred casom spominala v IP ale mozno sa mylim.
robi sa to mesiac pred vkladom mezdi 19 a 21 DC,malicko sa akoby,poskriabe,odstipne zo sliznice a moze to napomoct embryjku aby sa zahniezdilo.

diska
4. dec 2014

@haimi 😀 😀 😀 ja som nevedela ze to nieco vylucuje,pekne to znie 😅
ja som to asi pochopila inac,niektore zeny po kyretazi,cisteni maju tendenciu rychlo otehotniet,mne to spajali s tym,ze mini malilinky vyskrabik akoby sa tam nieco obnovilo a pomohlo to..ale je dost mozne ,ze som to zle pochopila 😀

gerdusha
4. dec 2014

Tak tak tak

zibi
4. dec 2014

@ingrid0105 jej super to si v norme tak parada 🙂

zibi
4. dec 2014

@haimi moja dvojky ? asi som nepostrehla gratulujem a to sa vam jedna rozdelila ked ste jedno davali vkladat cize budu jednovajecne? ci ako ? 😉

zibi
4. dec 2014

@diska a co by mali skusit ? som mimo 😀 a ako sa mas?

diska
4. dec 2014

@zibi ahoj,,,pipelle 😀
dobre az nato ,ze stale kaslem a mam zalahnute v uchu tak muz pomne musi kricat 😀
a co ty? uz kujes pikle? 😅

zibi
4. dec 2014

@diska ale take mensie ale az na jar na dalsi rok aj to neviem kde pojdem - iscare mt spolupracuju s brnom tak asi tam zajdem nechce sa mi uz cestovat a potrebujem osobnejsiu starostlivost ako taku rychlovku mam este jeden pokus a ked nie tak pojdem za machacom ale do olomouca ale na to uz muza asi nepresvedcim ..fakt neviem
ty si tehu? 😅 sa priznam ze ja uz neviem kto je uz z vas v ocakavani a kto nei lebo sa mi to vsekto pletie dokopy 😀

diska
4. dec 2014

@zibi sak este pospekuluj a urcite sa rozhodnes spravne 😉
ano som ,sama tomu neverim.

lemoni86
4. dec 2014

@haimi vies co tiez sa mi to zdalo nejake divne... ze ako to ona pocitala ... vies co radsej napis svojmu dr co ti povie a hod to sem... ved ono sa to nemoze tak odlisovat... ako mne napadlo ze idealne je znizovat napr tak, ze jeden tyzden beries trebarz 303 a dalsi uz len 202 a potom 101... zo dna na den to je take hr br

ingrid0105
4. dec 2014

@zibi no aj ja sa tesim aspon nieco je dobre, aspon viem ze dalsi pokus ma o dozrievat vo folikoch 😀

bergalm
4. dec 2014

@lemoni86 ja som to tak minule znizovala mala som 4-0-4,a zacala som 3-0-3 o tyzden 2-0-2 atd.A teraz mam 2-0-2 a tiez to tak spravim na zaciatku 12tt teda ak bude vsetko o.k. 😉

gerdusha
4. dec 2014

Ja som do konca 12. Tt brala 4-0-4 a potom som mala brat 10 dni 2-0-2....dr. machac 🙂

vernazza
4. dec 2014

@diska @haimi baby, ale to narusenie sliznice pomaha iba vtedy, ked je problem vobec s uchytenim embryjka? cize pred tym ako vam to robili sa vam po et alebo ket ani len neuchytilo? alebo to ma vplyv aj na dalsi priebeh? mne sa totiz teraz po et uchytilo dobre, len sa v 8tt prestalo vyvijat.. ☹ a som uz aj po kyrete, takze sliznica je narusena viac nez dost, len sama neviem kedy zase skusit, aby to nebolo prilis skoro.. mam v tom riadny chaos. ja som v podstate zatial nevyskusala "iba" medrol/prednison a intralipidy a toto pipelle. uz som bola aj na repro imuno a zopakovat hemato, z toho budu vysledky este pred sviatkami, tak neviem, ci sa nieco dozviem a ci mi to nieco pomoze v rozhodovani ako a hlavne kedy dalej.. 😒

dorotka66
4. dec 2014

kočky dnes som podľa všetkého 7t+ 0 a od rána ma hrozne bolí pravá strana krížov, ako keby som mala zaseknutú platničku. je to normálne? dnes som šla o pol štvrtej z práce ako mŕtvola (výrazne skôr ako zvyčajne) a hneď som si ľahla. 😒

gerdusha
4. dec 2014

@vernazza

Mne to robili a 3x predtym sa embryjko chytilo

gerdusha
4. dec 2014

@vernazza

Vlastne 4x

zibi
4. dec 2014

@diska a v ktorom si uz tyzdni 🙂

sona_fit
4. dec 2014

Ahojte dievcata, prosím vás o radu - názor. Bud. týžden v stredu mam ísť na imuno do Prahy. Cez vikend som bola v aquaparku a od vcera ma hrozne boli brucho, vajecniky mam citlivé a dneska už mam aj teplotu. Asi som schytala nejakú infekciu. Myslite že možem antibiotika , či to moze nejako vážne skreslit výsledok?
Zajtra sa chystám k dokimu. Vďaka za vás názor.

speranza1
4. dec 2014

@diska ahaaaaa uz si spominam...hej to som uz nestihala zrealizovat,kedze som uz stimulovala....nabuduce to uz skusim tak....zostala nam jednaFHB/1.... 😉

speranza1
4. dec 2014

Dakujem za srdiecko 😵 😵 kiezby som sa tych srdiecok dockala aj skutocnych 🙂

diska
4. dec 2014

@zibi 10tt+2 🙂

@speranza1 ziadne nabuduce nebde 🙂

@sona_fit najlepsie je napisat lekarovi a radsej si prelozit termin ak bude treba.

speranza1
4. dec 2014

@diska keby si mala pravdu.....jaaaj 😵 😵 😵 😵 😵

sofia17
4. dec 2014

baby prosim o radu, ked idete na OPU a nie je ziadne vhodne vajicko na oplodnenie - tiez sa platí rovnako (15000 CZK)? Prípadne ked je síce urobené OPU, oplodnené vajícko a nedôjde k ET ?
dakujem

lubica1979
4. dec 2014

@speranza1 Ďakujeme moja, Tebe držíme všetci traja prsty a určite to dobre dopadne. Veľmi Ti to prajeme.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre