Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

vernazza
4. feb 2015

@zuzu1108 @sona_fit ahojte, tak doktorka ma konzultaciu zobrala az teraz, preto som sa doteraz neozyvala. pytala som sa jej, ako to je s tou imunitou, vysvetlovala mi to tak, ze niektore imunitne reakcie chceme povzbudit, niektore zase potlacit. takze v mojom pripade podavali immodin na zvysenie imunity ako takej voci virusom (tu som mala velmi nizku) ale to hlavne ma byt podavanie Subcuvie 10tyzdnov, ktora ma vraj potlacit produkciu tych embryotoxickych cytokinov. nedoplacam nic, davaju mi to do svalu ambulante. kontrolne odbery o 8 tyzdnov a potom sa uvidi, ci hned IVF. ak to zaberie, tak by sa malo po 10 davkach, kym ucinok pretrvava.. pred IVF mi este da intralipidove infuzie, ktore maju zase potlacit nadmernu aktivitu NK buniek (aj ked tie nemam nejako zvysene..). sama som zvedava, ako dopadnu tie kontrolne odbery, nezdalo sa mi, ze v tom ma uplne jasno ani ona. 🙂 super pocit pokusneho kralika mam. 😖 ale faktom je, ze sa nedaju vysledky a liecebne postupy jednej generalizovat pre vsetkych. lekar musi vziat v uvahu vsetky kombinacie a tie mame kazda ine. takze neostava nic ine, ako im doverovat..🙂

bambulka2015
5. feb 2015

Cafte baby, booooze vy pisete ako na ebziacom pase. nestiham citat.
U nas vsetko ok, konecne doc zavolala, testy ok, tak som pokojnejsia. 😉

evadek
5. feb 2015

@vernazza k akej mudr. chodis a kde?...ja mam tiez problemy s cytokinmi

evadek
5. feb 2015

@silvia545 akoi SIlvi?..ja dnes este viac uboleno...ocakavam kazdu chvilku..ale uz som nejak s tym zmierena..svojim sposobom nech to uz morno aj pride ak ma....lebo som ubolena viac ako inokedy...

evadek
5. feb 2015

@ingrid0105 ja asi nebudem testovat..pekne si pockam na menzes..ak nepride budem testovat v pondelok kedy mam termin od Stelcla

mucilli
5. feb 2015

@evadek ahoj. Ja som mala tiež veľké bolesti do 10. dňa. Normálne som večer plakala a zatiaľ to vyšlo. Tak nezúfaj hm?🙂

evadek
5. feb 2015

@mucilli ale ked ja sa citim ako kazdy mesiaco takomto case....takze uz som na tom podobne ako si bola ty...a to mam este len 8 den...:(zacalo to asi od 06-ho...

franzziska
5. feb 2015

@evadek a ty mas od doktora nariadene testovat uz 12ty den? ja az 14ty

evadek
5. feb 2015

@franzziska ano 12-ty..ale asi to je od toho co vkladaju..mne vkladali HB/1

franzziska
5. feb 2015

@evadek mne to teda nic nehovori...sa nevyznam v tych skratkach

evadek
5. feb 2015

@franzziska hatchujuca blastocysta

mucilli
5. feb 2015

@evadek a ktorý deň po transfere si? Vôbec si netestovala? Ja so mala 8.deň po ET ešte negatívny test, ale od prvého dňa som verila, že to výjde.A na 9. deň už bola slabulinka druhá čiarka🙂 A potom som testovala každý deň ako strelená 🙂🙂🙂.Skús ešte chvíľku veriť, je to 50% úspech 🙂

evadek
5. feb 2015

@mucilli ja som momentalne 8...menzes mavam takto o takomto case...alebo az do vikendu by som mala dostat...
Netestovala...mam 12..to je pondelok🙂
Ja trosku staaaaaale dufam,...ale vravim si..bud realista...lebo bude plac😀
Chapem ta....ale ja to mam ako cez kopirak...takto sa citim kazdy mesiac o tomto case...

mucilli
5. feb 2015

evadek..Mnoo..myslí tak, že už aj tak nič nezmeníme. Nikdy nie je tak zle aby nemohlo byť horšie. Ja som sa tiež veľmi bála. Bolesti ako sv..a, tak som si povedala: " Urobím test,buď bude pozitív alebo negatív. Už nič mezmenim. "A to som deň predtým mala len jednu čiarku. A zrazu tam bola aj druhá🙂🙂. A pripomínam,že som mala len jedného bojovnička.Zabojoval(a)..a bojuje ďalej. Momentálne má do októbra domáce väzenie🙂🙂🙂

zuzu1108
5. feb 2015

@vernazza Ahoj 🙂 .Dakujem, ze si sa ozvala a napisala co si sa dozvedela. Vidis ja si Subcuviu picham do brucha ako sme si pichali hormony. A aku davku Subcuvie ti dala? viem ze ona sa musi velmi pomaly pichat.
No ja si myslim ze na SK este niesu v repr.imunologii z´taki zbehli, ako Prazaci.
Ja som pisala Malickovej do Prahy mail, ohl.tych kortikoidov (uz to bude dva tyzdne) a stale mi neodpisala 😠. Tak ja k tomu neviem viac zatial povedat :(
Ano, zial nic ine nam nezostava len verit doktorom ze to co vymyslia je pre nas to najleppsie. Tak ty pojdes najskor az v aprili ze? Ale uvidis ze to bude dobre,uz bude teplejsie,jar a menej chorob.
A intralipidy ti poda ta imunologicka? na neviem kde si ich mam dat pichnut ci tu alebo v Brne.V Rf je to uplne ina cena ako na SK, ale tam ze zase maju inu koncentraciu ak som to dobre pochopila.

donatela
5. feb 2015

Ahojte reprofiťáčky, všetky vás zdravím a prajem pekný dník 😉
Robila som poriadky medzi liekmi a toto mi ostalo z mojich IVF. Samozrejme darujem, najlepšie keby som to poslala jednej kočke všetko, alebo osobne... Píšte IP, keby ste mali niektorá záujem.
Melatonin...20ks...08/52015
Bromelain...34ks...08/2017
Kajenské korenie....15ks....01/2017
N-A-C...24ks...11/2015
Inofolic....4ks....03/2016
Materská kašička so ženšenom....18ks po 10ml....12/2016
SALEZIN ACE...20ks...04/2016
Injekcie pre diabetikov....1ml...10x (úplne najtenšie)
Striekačky...2ml...15x
Ihly hnedé...9x...(tenké z RF)
Ihly žlté...28x...(tenké)
Ihly ružové....18x....(miešacie)
Clostilbegyt....10x.....04/2017
Duphaston...36ks...03/2018

silvia545
5. feb 2015

@ingrid0105 ahoj moja 😉 testík som nerobila,,počkám ešte do zajtra ,,ak nepríde dnes alebo zajtra,tak zajtra na 100 % testnem 😉

silvia545
5. feb 2015

@evadek ahoj zlatko,no mňa už podbruško pobolieva menej ako predošlé dni,,ale pobolieva,,možno sa to cez deň rozbehne ešte viac,,neviem 😒 drž sa moja,,myslím na teba a mrcha jedna,nech nepríde 🙂

evadek
5. feb 2015

@mucilli aj ja mam bolesti ako svina..fakt...uz v normalnom pripade by som si dala no-spu..no drzim sa...
Takze bojovnik nech pokracuje pekne v brusku..🙂

evadek
5. feb 2015

@silvia545 dakujem...to znie nadejne..ze to boli menej..u mna sa to stupnuje..aj ked su momenty ked to je lepsie...ani mi nechuti jest..a je mi zle od zaludka..ale toto mavam pred menzesom vzdy..
Takze drz sa ..nejako bude🙂
Nesmie prist..dve ciarky a hotovo🙂

silvia545
5. feb 2015

@mucilli ahoj,,no ja som tiež mávala bolesti do 10 dňa po ET,,pichanie v brušku,,vaječníky,,sem tam kríže,,a dnes som 11 deň po ET a bolesti menej 😒 tak neviem,,aj som včera testla na 10 deň a nič,a ak sa sa smiem spýtať,na ktorý deň si mala vklad a čo ti vkladali ? 😉 a teším sa s tebou,nech drobuliatko pekne rastie 🙂 😉

silvia545
5. feb 2015

@evadek moja raz bude dobre,ked nie teraz,,raz budeš držať svoje dieťatko v náručí 🙂 a každá jedna z nás,ktorá sa nikdy ale nikdy nevzdá a bude bojovať o svoj veľký sen 🙂 😉

skaredekacatko
5. feb 2015

@vernazza kukomu chodis na imuno. Ja mam tiez zvisrne cutokyni ifn g 40,8% Il-4;26,2 TNF -a 45,3 no Nk bunky mam 16,12% konecne som trochu po hopila co to znamena ja idem az 19 na konzultaciu do imunovitalu tak zistujem co sa da.

ingrid0105
5. feb 2015

@franzziska
@silvia545
@evadek ahojte tehulky, prajem krasny dnicek, nech vas vsetko co najmenej boli a picha a samozrejme stale drzim palce a myslim na vas 😀 uz sa tesim ked tu uvidim same pozitivne testy a stastne maminy 😀 😀 😀

silvia545
5. feb 2015

@ingrid0105 aj tebe krásny dník 🙂 😉

evadek
5. feb 2015

@ingrid0105 kiez by si mala pravdu🙂

evadek
5. feb 2015

@silvia545 no nadej zomiera posledna..menzes stale neprisiel..netestovali sme🙂

silvia545
5. feb 2015

@evadek presne a dúfam,že u nás nezomrie 🙂 😉

mucilli
5. feb 2015

@silvia545 asi si musíme trošku vytrpieť, aby sa drobčekom u nás zapáčilo🙂 Ja som mala PO, blastocystu jednotkovej kvality. Ale bolo to jediné embryjko čo nám na piaty deň zostalo. Skús iný test hm? Mne doteraz nie každý ukazuje rovnako silné čiarky. Ale hcg som mala na 14.deň 338,4. To má uistuje. A na utz videl dr malú dutinku. 16.-ho ideme do Brna na utz. Dúfam, že už bude vidno viac🙂

mucilli
5. feb 2015

@evadek vydrž mamina, bude dobre. A neskúsiš test?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre