Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

diska
6. máj 2015

@bergalm
@santeema
@zabka1124 dakujem,za podporu baby,ja uz tu ronim slzy,Matusko je pekny chlapcek to ma uklunilo 🙂

zabka1124
6. máj 2015

@diska poplač si a davaj zmrzku alebo niečo sladké 😀!Ja nechápem, ale na SVK majú asi dr.oblubu strašiť mamičky a nic im nevysvetlit a potom ich poslať emocionálne rozhodne domov😠!A niektorým by som zobrala licenciu a diplomy 😬!

bergalm
6. máj 2015

@zabka1124 presne tak mna takto vystrasila diabetologicka ked mi vybehol cukor po gluk.teste ze ak do 2tyz.neznizim ze pichat inzulin...som bola hotova z nervami

diska
6. máj 2015

@bergalm ozaj a potom si uz mala dobry cukor aj po jedle?

diska
6. máj 2015

@zabka1124 mavam teraz chut na kysle ,tak si dam kivi 🙂 ja mam vela zdravotnych prolemov a aj vek tak som vedela,ze to bude tazke a mozno som velmi precitlivela,teda nie mozno ale urcite. 😖 ,

lienka_1
7. máj 2015

@diska Ahoj! Ak by nebolo nieco v poriadku, tak Ti to lekar urcite povie. Ty mas tehu cukrovku, vsak? Zenam s cukrovkou sa rodia vacsie babatka, tak si myslim, ze je to spojene s tym. V ktorom si teraz tyzdni?

ingrid0105
7. máj 2015

@lienka_1 ako sa mas tehulka? Vsetko ok?

lienka_1
7. máj 2015

@ingrid0105 Ahoj! 😉 Mam sa uplne normalne. Predvcerom mi asi(fakt iba asi) bolo vecer trocha blbo. Ale kto vie, ci som sa iba veeela najedla 😀 Stihlamsom kontrolu na hematke, u endokrinologa a v utorok idem k svojmu gynekologovi. Tak uvidime, co sa tam skryva. 😉

tlucka
7. máj 2015

@lienka_1 Ahojky tehulka 🙂 Ty si aká šikovná, keď si už stihla obehať lekárov. Ja som bola zatiaľ iba na imunológii. Na hematke mala moja Dr. dovolenku, a zastupujúca lekárka mi povedala, že bude stačiť prísť potom, ako budem mať potvrdené srdiečko. Tak dúfam, že nebude neskoro (ale tak ja pichám Fraxiparine iba preventívne). A na endokrinológiu by som mala tiež skočiť, mala som všetky výsledky v poriadku, ale že mám prísť v tehotenstve na kontrolu. Musím sa ísť teda objednať. Ach jaj. Tých vyšetrení, čo nás čaká... Okrem toho poradne, každé tri až štyri týždne mám mať kontrolu na imunológii.. Ale všetko vydržíme pre naše detičky 😀 😀 Len aby už srdiečka bijúce nám potvrdili 🙂

tlucka
7. máj 2015

@sona_fit Sonička, to je škoda, že sme sa obišli. My sme už pár minúť po ôsmej aj odchádzali od doktorky. Ale dúfam, že sa niekedy určite stretneme, lebo mi doktorka vravela, že budem musieť chodiť každé 3-4týždne na kontrolné odbery. Takže do Nitry budem lietať ako na klavír 🙂 Výsledky mi pošle mailom aj s rozpisom ďalších kontrol.

lienka_1
7. máj 2015

@tlucka Presne tak! 🙂 Teraz uz fakt vydrzim aj nemozne! Ja som v novembri v navale totalneho zufalstva a hnevu vysadila vsetky lieky. Brala som thyrixin na stitku, preto som hned utekala na kontrolu, aby som nahodou nieco nepokaslala. Vysledky mam v poriadku, ale o mesiac znova krvne testy a uz aj ultrazvuk stitky a pokec s leksrom. Je tam velmi zlata sestricka, krv mi vzala hned ako som jej zavolala a to sa tam na termin caka aj 4 mesiace. No a na hematke neboli vysledky az take ukazkove, ale o 3 tyzdne znova kontrola. Pani doktorka bola normalne dojata, tak som rada, ze som v dobrych a starostlivych rukach. Este si uzijem vikend a mozem zacat stresovat na utorok 😀 😀 😀

saldiv
7. máj 2015

Dnes 5 den stimulacie a kontrola u lekara. Nech je tam niekolko folikulov, prosim, prosim. A samozrejme ze som nachladnuta. Boli ma hrdlo a tecie z Nosa. Ako vzdy

bergalm
7. máj 2015

@diska ano mala som 5,2 negativne ,len musim chodit na kontroly

scheflera
7. máj 2015

@mircalla Estrofem je názov lieku,estrimax je účinná látka v nom.Ja beriem Divinu,namiesto Estrofemu,je to novší liek,a účinnej látky je 2mg v tablete,tak zobem 1-1-1.

sona_fit
7. máj 2015

@diska @tlucka @lienka_1 @bergalm @haimi @speranza
a vsetky ostatné dievčatá, som Vám veľmi vďačná že tu na našej stránke zostávate aj ako tehuľky a môžem sledovať a tešiť sa s Vami ako pokračujete na ceste k dieťatku! 🙂
Je to pre mňa veľkým povzbudením a nádejou ísť ešte ďalej. Ďakujeeeem!
Len som Vás chcela všetky pozdraviť lebo veľmi neprispievam ale stále Vás sledujem a teším sa z úspechov!

sona_fit
7. máj 2015

@tlucka Tak to som zvedavá a už sa teším ak sa tam stretneme. Ja chodím zatiaľ len raz týždenne na injekciu a ak budú dobré výsledky najbližší cyklus ma čaká transfer. No a potom zas chodiť na infúzie. Už sa neviem dočkať 😉
Nech Ti to rýchlo ubieha.... 🙂 Pekný deň

vernazza
7. máj 2015

@saldiv tak ty si o par dni popredu odo mna, ja zajtra zacinam len s estrimaxom...urcite budes mat krasne foliky, drzim palce na dnesnu kontrolu, ja mam utz az o 2 tyzdne. cim stimulujes a ake davky? ja som naposledy mala clostil a menopur 2amp. a bolo 5 folikov, teraz mi zvysil menopur na 3amp. tak dufam, ze to zase nebude prilis silne. cakam dobre spravy z utz! 🙂

vernazza
7. máj 2015

baby co ste stimulovali s menopurom, kolko ste mali folikov pri davke s 3 ampulkami denne?

mircalla
7. máj 2015

@vernazza inak mimo temy - ten nick je motivovany cinque Terra?

vernazza
7. máj 2015

@mircalla dobry postreh! 🙂 🙂 moje najobľúbenejšie mestečko z Cinqueterre 🙂 inak všade používam nick lemoni26, ale keď som sa prihlásila do tejto témy a uvidela v nej lemoni86, ktorá stimulovala v úplne v rovnakom čase ako ja, tak som skoro odpadla a musela vymyslieť nový nick. Bola si tam niekedy?

nanoushka
7. máj 2015

ahojte chcela by som spytat, ci niektorej z vas nerobili v reprofite hysteroskopiu a sucasne aj "scratchbiopsiu" drobne poranenie sliznice. Podstupila som vela ivf a zakazdym neuspesne a nevie sa preco sa embryo neuchyti... lekar mi teraz navrhol toto aby sa lepsie pripravila sliznica pred dalsim ivf...
Dalej mam uzivat prednison, tento liek nepoznam...
Tyzden pred odberom vajiciek a v den transferu navrhuje podat infuziu Intralipidy tie vraj znizuju imunitu v maternici a ta sa potom nebrani uchyteniu embrya.
Po transfere sa uziva Aspirin a picha Fraxiparin na riedenie krvi.
Je tu niekto kto si tymto presiel? Pre mňa je to celkom niečo nové a rada by som to s niekym diskutovala.

skaredekacatko
7. máj 2015

@nanoushka ahoj ja som to absolvovala ale nic neuchytilo sa. Ale bola som na imuno a zistili mi zvacsene cytokyny. Mas imuno porobene aj hemato?

mircalla
7. máj 2015

@vernazza minuly rok uzasne miesto

saldiv
7. máj 2015

@vernazza Ahoj. Tak ja mam dnes 5 den stimulacie. Este sa nevyjadril kolko folikulov ale vzal mi krv. Stimulujem puregon 300 jednotiek a 150 meropur. Zijem v Taliansku. ;)

nanoushka
7. máj 2015

@skaredekacatko nie nemam, vies mi prosim o tych vysetreniach napisat nieco viac.

skaredekacatko
7. máj 2015

@nanoushka. No na reprodukcnej imunologii ti zistuju kopec veci tak v skratke nk bunky nicia embrio zamienaju z rakovinotvornou bunkou. Cytokyny chrania embrio alebo su proembrioticke alergiu na spermie plus kopec ineho brali mi min 6 ampuliek krvi. Da ss ist do umunovitalu v ba stoji to do 200 eciek plus minus. Alebo do Nitri dzurila centrum tam cenu neviem ale tiez tak nieak. Na hematilogii ti zistuju s krvi ci nemas mutacie hustu krv alebo ine . tiez brali 6 ampuliek bola som na kramaroch u pani drakulovej to bolo zadarmo. Na hemato ak zistia pichas fraxik alebo beries a opyrin podla toho co mas. Na imuno mas medrol lipydy alebo subcuvii a lipidy ale vo vyssich davkach. Medrol sa berie podla vahy. To je tak v skratke vsetko.

ivetahe
8. máj 2015

@vernazza

Ahoj,ja som brala 4 amp.a mala som jeden maly,druhy velky ani jeden nebol vhodny,5 den stimulka pozastavena.

haimi
8. máj 2015

Tatos uz je doma 😉

zabka1124
8. máj 2015

@haimi krasnyy🙂🙂🙂

haimi
8. máj 2015

@zabka1124 ze 37tt, kraaaaasa 🙂 aj ja chcem

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre