Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

tlucka
14. máj 2015

@haimi Ďakujem moja, hlavne sa drž ty s princezničkami. 🙂 Už si za nimi bola? Ste bojovníčky, verím že čoskoru budete spolu doma 🙂

lienka_1
14. máj 2015

@skaredekacatko Ja. 8x IVF, z toho posledne 3 bez transferu a az tento nativ. Pri 1.IVF som podla krvi mala biochem.tehu ale test bol snehobiely. Inak vzdy krvacanie aj 2 dni po transfere a testy negat.

tlucka
14. máj 2015

@lucia2505 Ahoj. K Drakulovej na hemato je problém sa dovolať. Ja som sa pokúšala dovolať od utorku a až dnes sa mi to podarilo. Určite ordinuje a k nej sa nemusíš objednávať. Jednoducho prídeš na rano na 8 na konzultaciu a hned aj odbery urobí. Takže až do júla k Milosrdnym by som nečakala. Ja k nej idem v utorok. Takze keď by si chcela, radšej skús ísť k nej. Určite budeš spokojná. Dobre si pamätáš, že som mama mmt. Bolo to presne pred 6 rokmi. Potom mi zobrali sj ten druhy, lebo tsm bol sactosalpinx. Netuším, či som mala aj pár rokov dozadu tie protilátky, aale zistili mi ich až v decembri. Odvtedy beriem Medrol, mala som vo februari KET, ake nepodaril sa. Takže budeme musieť všetko podstúpiť znovu... Len neviem kedy.
A k tomu Divekymu.... V poslednej dobe som fakt vytočená z celého Gynaexu. Keď som zistils, že mam pozitívne testy, tak som si dala urobiť na 12 deň po KET odber krvi ako samiplatca u nas v labaku. Chcela som vediet i dva dni, či hodnota rastie, tak som volala sestričkám, či by mi mohli zobrať krv na hcg. Oni že nie, že musím zavolať doktorovi. Tak ten mi povedal, že mi najskôr sono doktor musí urobiť, či to nie je mimomaternicive. Nedali si vysvetliť, že nemam vajcovody, takze mimo to nebude a aj krv som uz mala pozitivnu. Tak som sa nato vykašlala a sala si to opäť urobiť samoplatca. V utorok som tam opäť volala, že potrebujsm urobit odber hvg a sono, lebo som po potrate. Tak sestricka ze co vymýšlam, že po potratoch sa chodí na kontrolu za dva týždne. Tak som jej znovu vysvetlila, že ja som nebola na kyrete a potrebujem sledovat hcg a urobit sono. Tak som znovu musela volať doktorovi, ze ma sestričky nechcú objsdnať. Jemu som trda tiež povedala, že som po potrate a potrebujem hcg a sono. Tak začal pindať, že či si uvedomujem že mi hrozí otra a krvi, rakovina a ja neviem čo ešte, ze som mala ist urcite na kyret a ze aj tak ma urcite neminie. Ale teda nakoniec ma objednali na sono a hcg. Takze ja v poslednej dobe nemam s nimi dobre skusenosti a zvazujem odchod. A to som u Divekyho plánovala rodiť 🙂

tinkatinulka
14. máj 2015

@majkulik v akom štádiu sa nedelia ďalej? Uu nás v 3-4 bunky

skaredekacatko
14. máj 2015

@lienka_1 ja nikdy nic to ma stve ani len naznak 😠 Mam jednorohu maternicu a nepriechodny vajcovod a este aj malo miests tak neviem nikto mi nikdy nepovedal ze ci to to moze ovplyvnit

tlucka
14. máj 2015

Takže kočky, dnes som bola na kontrolnom odbere hcg a na sone. Sono mi robil iný lekár, nie môj. Výsledky hcg budú až zajtra. Ale teda na sono neboli vidieť žiadne rezidua po potrate. Jedine, čo sa doktorovi nepáčilo, že ešte silnejšie krvácam. V utorok mi pichali ešte oxytocín, takže podľa mňa je normálne, že dosť krvácam (ale teda nie ako z krhly, skôr ako silnejšia mrcha). Doktor mi povedal, že ak by krvácanie neprestávalo, asi ma kyret neminie. Ja však dúfam, že nie. Pýtala som sa ho aj nato, či sa musí robiť v takom skorom štádiu samovolneho potratu čistenie. Tak povedal, že on by sa ako "stará škola" k čisteniu priklonil, ale že teda mladší lekári skôr nechajú všetko na prírodu. V pondelok idem znovu, tak dúfam, že všetko bude v poriadku. Držte mi palce

lienka_1
14. máj 2015

@skaredekacatko Taky tak. Aj ja mam jednorohu maternicu, pravy vajcovod vyvinuty iba do jednej tretiny a pravy vajecnik lekari pravidelne ani nevedia najst.....no a o nazbieranych myomoch po vsetkych tych stimulkach ani nehovorim.

lienka_1
14. máj 2015

@tlucka Dufam, ze coskoro budes fit. Drzim palce! Silno-silno! 😉

skaredekacatko
14. máj 2015

@lienka_1 tak myomi ma obchadzaju aspon to ked uz nic ine. Uvidim co otevrel vymysli na tuto stimulku lebo vzdy mam len dve vajcia

lienka_1
14. máj 2015

@skaredekacatko Prave preto sme my isli do nativu. Lebo aj ked som mala vysoke davky FSH vzdy max. 2 vajka aj to nevhodne na oplodnenie. Ten 1. soft v Brne bola asi taka odchylka prirody(7vajicok)

skaredekacatko
14. máj 2015

@lienka_1 ja som tie dve vzdy mala dobre xb alebo hb len naposledy sme menili darcu tak bolo len jedno dobre. Moj muz si mysli ze to tym ja az tak nie.

haimi
14. máj 2015

@speranza1 cauko, isla som radsej cisarskym. Zacala som sa otvarat, ale este som mala tvrde porodne cesty, tak sa bali. Baby su zlatucke, sestricky ich zatial chvalia, ze sa drzia super. Dychaju same, Emka uz nema vyzivu do zilky, len papa mliecko. Hanka ma este aj jedno aj druhe. Vcera im davali mliecko este aj cez sondu rovno do bruska. Dnes cely den uz papali mliecko same z flasky, cuckali o dusu. Rano som videla takto papat Emku a vecer Hanku. Dnes im aj vysadili antibiotika, ktore im dali preventivne po narodeni. Ja som mala stale nieco, este v den porodu mi nasli v moci zase nejaku bakteriu, tak sa bali. Nastastie sa na kocky nic neprenieslo. Strasne sa zatial tesim ale zaroven bojim. Vzdy ked za nimi pridem tak sa najprv rozplacem. Neda sa to zastavit. Ked som zistila, ze cakame dvojicky, tak stres. Teraz ked ich vidim, tak si neviem ani predstavit, ze by som niektoru nemala 🙂 Strasne ti drzim palce, aby si rodila min v 36tt a nemusela si prezivat tieto stavy.

speranza1
14. máj 2015

@haimi jaaaaaj placem ako take male decko...z radosti, zo strachu zo vsetkeho co ma caka...ani to neviem opisat slovami...baby mas prekrasne...hlavne budte vsetci zdravuckiiiii... A tebe je ako po sekcii? Boli to velmi?

sarasota
14. máj 2015

@gagirl budeme drzat paluchy 😉

sarasota
14. máj 2015

@haimi super spravicka tak sa tesim ze su babulky v poriadku a su statocne po maminke 🙂

haimi
14. máj 2015

@diska k tym bakteriam. nech ti vsetko hned preliecuju a neboj sa antibiotik. a nech ti poslu na rozbor aj moc. ja som stale nieco mala a kvoli tomu mi podla mna praskla voda skor. mala som dlhsie divne pocity, intuicia mi hovorila ze sa nieco deje, tak som poprosila primara, ci mi mozu zobrat moc. v nedelu mi ho rano zobrali a vecer mi odisla voda. v utorok mi zistili, ze som v moci bakterie mala. stale beriem antibiotika do zily. zapal v tele brutal, crp som mala dned 140, norma je do cca 10. Som zvedava, ci ma vobec pustia v sobotu kvoli tym hodnotam domov.hlavne sa drz, nech vsetko dobre dopadne. popr sa skus opytat doktora - tusum chodis na kramare, ci ti nemozu preventivne pichnut kortikoidy na urychlenie pluc. ostatne by uz malo byt v 34tt ok.

haimi
14. máj 2015

@speranza1 nebudem ta klamat, je to podla mna brutal. ale da sa to prezit. ked som pri babach tak vydrzim stat a kukat aj hodku a pol. potom je to uz horsie 😀 najhorsie je postavit sa z tej vysokej postele ked lezim. cize si musim dobre nacasovat cestu na wc. kym sa vymotam, des.. ale snad to bude zase zajtra lepsie, dufam 😉

tinka9075
14. máj 2015

@haimi jéj super že dievčatká sú v poriadku neboj pomaličky priberú 🙂 🙂 🙂 ja som plakala vždy keď som sa na drobcov pozrela v pôrodnici ma primár hrešil lebo vždy keď prišiel za mnou tak som plakala 😉 😉 ale od šťastia že ich mám stále som tomu nemohla uveriť že sú moje 😉 😉

speranza1
14. máj 2015

@haimi tak to ti verim...ja sice vela bolesti znesiem, ale toho sa pravdupovediac bojim....som sralo...a este viac sa bojim o chalanov... 😲

speranza1
14. máj 2015

@tinka9075 vy ste kupovali aj zavinovacky do autosedacky????...alebo je to somarina...

lucia2505
14. máj 2015

@tlucka Fiha no to som prekvapena co si mi napisala o gynexe, take nieco sa mi tam nikdy nestalo a to ja teda otravujem so vselicim,aj minulu sobotu som sa tam natlacila bez objednania, lebo som sa chcela nieco popytat a v pohode. Inak on mi odporucil tu Drakulovu,das mi na nu cislo? Lebo ja uz neviem,ci mam dobre cislo,ja uz volam od pondelka a nikto nezdviha. A to je niekde na Kramaroch? Myslis,ze tam mozem len tak nabehnut rano? Ja si myslim,ze ti ten medrol pomohol a zato sa ti uchytilo,len asi zrovna to embryjko nebolo uplne ok,ale nabuduce ked bude aj embryjko v poriadku,tak uz to dotiahnes do uspesneho konca.

tinka9075
14. máj 2015

@speranza1 nie nekupovali keď sa narodili bolo teplo v júli a v zime som mala také deky dalo sa to poskladať ako zavinovačka ale len som ich s nimi prikryla môj muž vždy kúril cez zimu v aute až moc 🙂 🙂

gagirl
14. máj 2015

Dakujem kocky za rady a povzbudenia co ste pisali..Ja stale verim a viem ze dietatko mat budeme len sa trocha bojim prezit pripadny neuspech..uz tento rok bolo toho na mna dost...Dam potom vediet ze ako sme sa dohodli s Machacom..🙂

gagirl
14. máj 2015

@lienka_1 dakujem za srdiecko..bolo asi od teba..potesilo🙂

vernazza
14. máj 2015

@saldiv no ako si dopadla na sone? Co sa urodilo? 🙂 a tebe aké hormóny zvyknú vyskakovať? O tom som ešte nepočula..

santeema
14. máj 2015

@haimi neboj, aj ja som bola po sekcii, v prve dni nic moc, ale ked som sla po 5 dnoch domov z porodnice uz celkom ok a bolo to stale lepsie a lepsie. teraz idem sekciu tiez a poviem ti, mne sa to zda lepsie a mensi stres, ako sa trapit a vysilit pri klasickom porode aj cely den a hlavne je tam stale ohrozene dieta, ze bude mat nedokyslicenie mozgu, ak to trva dlho. to sa stalo manzelke môjho kolegu, necheli jej urobit sekciu a maly je postihnuty cely zivot, lebo nemal dost kyslika ked ju nechali tak velmi dlho rodit a neslo to. ja som mala za 15 minut po vsetkom🙂. a velmi sa tesim z tvojich kociek, ze sa im dari, musi to byt krasne pozorovat ich🙂. aj sa ti podobaju? alebo su kazda ina uz teraz?🙂

mircalla
15. máj 2015

@nelly3 Ahoj, no ono to ma zmysel vtedy, ak je tam sacto - ta tekutina. Ta je toxicka,moze sposobit, ze sa dostane do maternice - ze se embryo neuchyti, pripadne sposobi skory potrat. To, ze su vajcovody nepriechodne, ale neznamena, ze je aj sactosalpinx....Mne to zistili pri sono...V prvom CAR mi k tomu nic nepovedali,az v heliose martin, ze je tam sacto...ale isli sme toho aj s tym....potom v brne to spomenul marcel,soft som mala s tym,ale potom ked sme sa rozhodli pre darcovske, tak som ich dala prec na jeho odporucenie. bola to pomerne jednoducha operacia, 3 dni v nemocke
Dobre sono, by to malo odhalit. otehotnela som raz s tym, ale potratila som,samozrejme to mohlo mat rozne priciny
@haimi nech dievcata pekne prospievaju, miery maju velmi pekne

skaredekacatko
15. máj 2015

@lucia2505 ano je na kramaroch drakulova ja ked som tam bola brala som aj kamoskine vysledky lebo jej vravim ze sa nevie dovolat a ona ze viete keby dviham telefony tak nic ine nerobim 😀 inac ja som mala stastie zdvihla to hned a vtedy som ju ukecala ze este na druhy den chcem prist lebo som v blave a druhy krat sa mi do blavy nechce ist.

mircalla
15. máj 2015

@skaredekacatko ja som sem pred par rokmi niekomu drakulovu odporucila, potom sa to nejako dalej sirilo, kazdy chodil drakulovej...kedysi ozaj nebol problem sa jej dovolat...ale je vskutku uzasna

lucia2505
15. máj 2015

@skaredekacatko a číselko má aké? Môžem tam len tak skúsiť dojsť ráno osobne bez objednania?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre