Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

mojpoklad
25. mar 2016

Ahojte dievčatá, je tu niekto, kto má nízku zásobu vajíčok a má aj endometriozu....?

matusik6
25. mar 2016

@vernazza
Akú si mala presne stimulku?

vernazza
25. mar 2016

@matusik6 Taký slabý soft, skoro nativ. Od 3.dna Clostil 1-1-1 , 7.den cyklu som už mala jeden folik 15mm a druhý 11mm. Tak mi nasadili ešte dva Menopury a Orgalutrany. No a Pregnyl samozrejme. Odber bol už 11.deň, vajíčka boli v oboch, ale zrelé len v tom väčšom dominantnom. Mala som už aj silnejší soft s Menopurom asi 5 dní a nič z toho, vajíčka boli dve a nekvalitné. Mam AMH okolo 1, iné nič.

matusik6
25. mar 2016

@vernazza
A oni nevedia to vajicko ked je este nezrelé nejak dokultivovat?

vivien391
25. mar 2016

a keby sa nahodou skor vysadil utrogestan, tak ako sa ma, tak co by sa stalo myslim v tom pripade, ak je tam tehotnost?

vernazza
25. mar 2016

@matusik6 ved na to sa dava práve ten Menopur, aby dozreli, ale ja neho v poslednej dobe nejako nereagujem.. Pri úplne prvej soft stimulke v RF 2014 som mala tiež clostil + menopur a 5 folikov, 4 zrelé vajíčka a 2 embryjka, ale potratila som v 8tt. Ale vtedy som zareagovala veľmi dobre na takú stimulku. Odvtedy už nič moc.. Uvidíme ako dopadnem teraz, ak to nevyjde musíme vymyslieť nejakú inú...

katka17044
27. mar 2016

ahojte prosim vie mi niekto poradit pri laparke mi bol odstraneni vajicovod a odvtedy ma hrozne boli ta strana a pri menzese niekedy ani chodit nemozem ked som ho tam mala tak som len trosku citila pri ovulacii ale to sa dalo teraz to je hroza niekedy a musim si to nahrievat aby som fungovala prosim da sa to nejak skontrolovat co mi tam porobili okrem toho aby som isla na laparku? Dakujem pekne

sasa1983
27. mar 2016

@katka17044 tak moze sa spravit usg, ale najlepsiu vypovednu hodnotu by z neinvazivnych vysetreni mala MRI a z invazivnych laparka.

katka17044
27. mar 2016

@sasa1983 dakujem velmi pekne tak budem sa na to pytat mojho doktora

sasa1983
27. mar 2016

@katka17044 neviem, kolko od vykonu uplynulo, asi uz daka doba. Kazdopadne pokial je stupajuca tendencia tazkosti, ake si uviedla, tak by sa to mohlo skontrolovat.

katka17044
27. mar 2016

@sasa1983 ano uz su to cca 2 roky myslela som ze to prejde ale je to horsie a vacsinou co sa pytam zien ktorym dali prec vajicovod tak ich to vobec neboli

sasa1983
27. mar 2016

@katka17044 skus si to skontrolovat. Dufam, ze to bude ok. Dake urogenitalne zapaly nemavas? Ak ano, tak radsej napis ip, nemusime to tu riesit.

mircalla
27. mar 2016

@katka17044 katka ja mam preco oba vajcovody a ziadne problemy nemam

katka17044
27. mar 2016

@mircalla neviem co mi tam mohli spravit :( robili mi to v gynfive

mojpoklad
27. mar 2016

Baby, môže s endometriózy meškať ms? Nikdy predtým mi ms nemeškala a teraz mi mešká už 3 deň a dr. naposledy na ultrazvuku videla na vaječníku nejakú cystu, povedala, že podozrenie na endomentriozu, môže mi z toho meškať ms?

mircalla
27. mar 2016

@katka17044 mne na kramaroch mudr. cunderlik, treba sa dat vysetrit

mircalla
27. mar 2016

@mojpoklad moze

katka17044
27. mar 2016

@mircalla ano pojdem radsej mne pani doktorka stenova

mircalla
27. mar 2016

@katka17044 grrr neznasam tu zensku

mojpoklad
27. mar 2016

@mircalla super 😝

katka17044
27. mar 2016

@mircalla aj ja som z nej sklamana nejake roky som tam chodila a nepomohla nam otehotniet ale ani sa nesnazila zistit pricinu museli sme zistovat vsetko sami :(

mircalla
27. mar 2016

@katka17044 ja som u nej bola na jednej konzultacii, bola strasne arogantna a naviac som mala pocit, ze mi chceli v gynfiv zbytocne pol roka cosi vysterovat a odstranovat - ci mam urcite sactosaplinx (mam - v brne im na to stacilo sono), chceli mi odstranit myomy - boli malicke a neskodne, medzitym som porodila 2 deti - uplne sa vstrebali plus ma chceli poslat na operaciu cysty v narkoze - obycajna cysta - v brne mi ju prepichli bez narkozy a zadara za 3 sekundy

mircalla
27. mar 2016

@katka17044 cize vymenovala mi asi 3 dovody preco nemozeme ist najblizsich aspon 8 mesiacov do ivf, v brne som bola do pol roka tehotna, hned som sla na odstranenie vajcovodov, co fakt bolo treba
Teraz chodis do Reprofitu?

matusik6
27. mar 2016

@mircalla
Aj mne v gynfive stále chceli robiť hyfosy, či mám priechodné vajcovody a ci tam nemám nejakú tekutinu.
Odysla som odtiaľ hned.

mircalla
27. mar 2016

@matusik6 ja som si teraz spomenula, ze k tomu sacto (zdal sa jej na sono), mala som ho potvrdeny aj v brne mi chcela robit rtg maternice, co boli jak fras....samozrejme vsetko u nich, a co najviac vysetreni, aby mali co najviac penazi. ta zenska ma vtedy znechutila tak, ze som v tej chvili fakt verila, ze tehotna nikdy nebudem

matusik6
27. mar 2016

Aha tak je to vidieť na Usg?
To je bolestivy výkon,to je ten rtg -hyfosy, dajú ti tam penu.
Keď mi dali spasmoveralgin,Atb 2 tbl a diazepam.
Hneď som vedela,že to bude bolestivé.

matusik6
27. mar 2016

@mircalla
To.bolo tebe

mircalla
27. mar 2016

@matusik6 ja som bola na laparke - tam mi zistili nepriechodnost - pod narkozou
potom sa im na sono zdalo, ze mam vo vajcovodoch tu tekutinu - to je ten sacto
v brne aj dokonca v heliose im na to sono stacilo, videl to samozrejme aj cunderlik na kramaroch na sono, len stenova chcela robit okrem sono este aj rtg maternice. tak som sa na nich vykaslala
a protivna bola strasne

matusik6
27. mar 2016

Ved samozrejme celý gynfiv len zarobiť chcú na nás
A samozrejme aj iné centra.
Otras!!!

matusik6
27. mar 2016

@mircalla
To bolo zasa tebe🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre