Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

vernazza
10. aug 2016

@nelly3 aha tak prepac, marilo sa mi nieco ze v piatok mal niekto zo "starych znamych" z tejto temy vklad, tak to bola asi evadek 🙂

vernazza
10. aug 2016

@evadek no ja som tento cyklus "zradca", vklad mi nerobili v RF ale v Iscari. dohodla som sa tak s Koudelkom, ze kedze mi tento rok konci moznost ist cez poistovnu a mala som este dva nevycerpane pokusy, isla som po neuspesnom native v RF v marci k nemu ale do Iscaru a cez poistovnu, tam som uz mala schvalenu ziadost.. aj tak kym som sa dostala k ET bol jun a teraz ket bol mozny az o dalsie 2 mesiace.. strasne to uteka. mam cas do decembra na treti pokus, ktory dufam nebudem potrebovat.🙂 ale to zvazim, ci neskusim s poistovnou do RF. neviem ako to union teraz schvaluje.. uvidime.. koudelka teraz nie je ani v Iscari, mal uraz na bycikli a zatial nerobi (teda aspon o tom neviem..)

evadek
10. aug 2016

@vernazza to je jedno kde si bola.... ale dolezite je, aby to bol TEN uspesny vklad 🙂 No neviem...pokial viem tak len vszp nerobila problemy...
Ale nad tym teraz nerozmyslaj...sustred sa na tento vklad🙂
A beries okrem utrosu teraz nieco?

vernazza
10. aug 2016

@evadek dali mi aj estrimax 3×1 a utros tentokrat 3x2. taku kombináciu som este nemala.. mas pravdu, teraz nemyslim na viac ako 2 tyzdne vopred 😊

evadek
11. aug 2016

@vernazza ja mam teda trosku viac...utros 4-0-4..clexane...a aspirin...
Akoze spominam si na predchadzajuci vklad...bola som tak optimisticky naladena...teraz to je niekde fuc...
Bud tie hormony...alebo ta choroba na zaciatku...uz chcem mat za sebou testovanie....nech idem na dalsi boj 🙂

saldiv
11. aug 2016

Dievčata takze ja mam zase negatívny vysledok. Je to moj 5 vklad (4 s darkynami) . Ja nechapem preco to zase nevyšlo. Medrol 8g (žiadna diagnoza) fraxik (iba kvoli veku)

nelly3
11. aug 2016

@saldiv
hovor mi nieco, ja mam uz ani neviem kolko vkladov za sebou a nic, a vselico mam vyskusane, medrol, intralipidy atd... no co uz, asi este nie je ten spravny cas, ale verim ze urcite pride 😉

nelly3
11. aug 2016

@vernazza
no chudacik mal uraz, bola som na konzultacii nedavno v RF u neho, ale zlaty bol, ja ho mam rada 😵

cheeky82
11. aug 2016

@saldiv to ma mrzi. ☹ mas uz urobene vsetky dostupne testy? nehovorili ti, cim to asi moze byt, ze sa stale nedari?

cheeky82
11. aug 2016

@evadek ked som bola teraz v juli na vklad, tak ma boleli zuby, snad vsetky. par dni po pozitivnom teste sa mi vyhodil malilinky opar (zmizol nastastie za par dni), potom som sa vyhadzala a teraz sa mi este v ustach urobila afta. takze priblizne viem, ako sa citis. je to na prd, ale co spravime, musime len dufat

evadek
11. aug 2016

@cheeky82 aj mne zacali krvacat dasna....aj ma boleli....ale to mavam obcas aj pred menzesom..a kutik som mala-zimu....
V kuuutiku dusicky staaale dufam ...aj ked nemam ziadne tehu priznaky...uz mam len krce v zaludku ...
ale na stastie pominula aj teplota...zimnica....bolesdt celeho tela...dokonca aj tie zuby su lepsie..kutik zmizol...vsetko to bolo tie prve dni ked sa malo embrijko hniezdit.....
ked som mala mat silu...tak som bola uplne znicena....
Teraz som plna elanu....taky paradox..🙂

cheeky82
11. aug 2016

@evadek ale to je mozno aj dobre, ze si bola oslabena. ked som prvy krat otehotnela, bolo to potom, ako som dobrala antibitoika na chripku. oslabilo mi to imunitu a podarilo sa. telo je unavene a nema silu bojovat proti embryu. tiez ma siel slak trafit, ze rok cakam na vklad a potom ma zacnu boliet zuby, brala som to ake zle znamenie a nakoniec to dopadlo dobre. mooooooooooooooc drzim palce, aby si bola na tom rovnako

evadek
11. aug 2016

@cheeky82 ano..toto je jedina malicka nadej...aby som sa zatial uplne nezosypala...🙂
Ja ked som bola prvy krat tehu..ja som bola uplne fit...nabudena....optimizmus....a vyslo....Takze preto rozmyslam ,ze co to bude teraz....
Dakujem🙂 Takze si to presne zazila..ze clovek cakaaaaa...a potom toto....
Ako sa mas inak?...Kedy ides na sono?

cheeky82
11. aug 2016

@evadek ja ani sama neviem ako sa mam. spinim stale, ale to je strasne malinko, len ked idem na velku, nepotrebujem ani len intimku. nechapem odkial sa to berie. ked som mavala predtym hematomy, tak to bolo riadne spinenie a brutalne krvacnie, takze netusim co je toto. no dufam, ze nic zle (zamlcany potrat). prsia raz bolia, raz nie. nevolno mi je len obcas a len tak malicko, skor sa mi znova vygrguje, ako na zaciatku (mam pocit, ze idem naspat a nie dopredu). brucho obcas zaboli a hlavne reze po stranach. sono mam buduci tyzden piatok. dufam, ze ten cas ubehne ako voda.
inak nechcem sa nikoho dotknut a ani nechcem aby ma niekto zle pochopil, ale to ze si tu citam, co aj ine baby prezivaju ma aspon na chvilu vzdiali od mojich problemov a aspon na chvilu nemyslim na seba.

evadek
11. aug 2016

@cheeky82 pokial je to len spinenie..mozu praskat zilky...Ja osm pri potrate veeeelmi krvacala.....presne ako pises ty....
Proste ked som potratila tak to islo von .....nebolo to spinenie....
Ale chapem...to sledovanie....Ale ked tam este priznaky su..a je to len spinenie...tak to vystrasi...ale bude to ok..musi🙂
Ach...a skorsie nemas kde vybehnut?...zaplatit si niekde ?
Ano..viem co pises..moja segra ma velky problem zo zubom...trhali jej zub mudrosti..tak som sa teraz o nu starala...varila jej kremove polievky..a aspon som nemyslela na seba.....Je to dobre sa takto zaujat...aj tym,ze ludia maju ine problemy..pomaha to🙂

cheeky82
11. aug 2016

@evadek vies co, mohla by som ist na pohotovost, ved som tehotna a spinim, ale nechcem. najprv som aj chcela, ale teraz nechcem. bojim sa. pockam do buduceho tyzdna.

evadek
11. aug 2016

@cheeky82 chapem..pohotovosti by som sa bala aj ja...
Ale ja verim,ze to bude ok..🙂

astrid55
11. aug 2016

@saldiv fiha, to je skoda, ze to nevyslo. A nemate ziadnu diagnozu? preco ste skusali darovane? Ak sa mozem opytat. Prajem vela vela sily.

mimika1973
11. aug 2016

@cheeky82 moja myslim ze je to ok, spinenie je strasiak, ale sa aj prekrvuje maternica, ked sa embryjko dobre zavrtava a rastie 😉 Vsak uvidis piatok, teda zajtra? urcite relax maximum maj!

mimika1973
11. aug 2016

@cheeky82 a mala si vlozene jedno ci dve? HB ci ine?

cheeky82
11. aug 2016

@mimika1973 v piatok ale az buduci tyzden. mala som vlozenu jednu FHB/1

mimika1973
11. aug 2016

@cheeky82 aha, tak sa len setrit do toho buduceho tyzdna teraz, a lazkat si ak sa da, alebo aj do polosedu, nozky hore 😉 Ja som spininila skoro do 12 tt, tiez som sa strasne bala a nadavala, ze preco toto a hento, ale potom uz nic, mavala som casto aj sona na ukludnenie duse, len skoda, ze uz ta moja gyndacka sla na dochodok....ta vzdy dobre mi vyhovovala, nie kazdy gyndak je v pohode...
Si mala cerstve embryjko ci mrazene? Ked az super FHB1 bola? to 5 ci 6 dnove uz?

mimika1973
11. aug 2016

Babenky, aka je cesta do Brna teraz? dake obchadzky, prace aj? myslim dialnicou z Blavy, alebo nie su nahodou aj dake veltrhy, akcie tam nablizku???
Diky

cheeky82
11. aug 2016

@mimika1973 no ked sme boli zaciatkom jula tak priamo pred Brnom uz od Olympie tusim prace na ceste, zmenene jazdne pruhy. treba riadne sledovat znacky aby ste zle neodbocili

cheeky82
11. aug 2016

@mimika1973 bolo mrazene a 6 dnove

cheeky82
11. aug 2016

@mimika1973 mne vsetky embrya nechali kultivovat az do 6.dna. neviem preco, ked bezne sa tusim mrazia 5 dnove

vernazza
11. aug 2016

@evadek jaj tak clexane a aspirin mam aj ja, to som aj zabudla.. kolkatku mas, mne len 0,2 dala.. inak ja tomu nejako nemozem ani uverit ze som po ďalšom vklade, nie este ze by to malo vyjst.. už som si bola podať aj žiadosť do kúpeľov, pôjdem sa macat do lucok ak to nevyjde.. ale v kutiku niekde hlboko verím ze k macaniu nedôjde..aspoň nie tento rok 😊

vernazza
11. aug 2016

@nelly3 a kedy si u neho bola? tak mu aspoň maila napisem, keď už robí.. lebo začal na jar ambulovat aj v Iscari, ale tam mi teraz tvrdili ze ešte nerobí..

ssegra
11. aug 2016

@cheeky82 okrem zubov vsetko postihlo aj mna..a to vyhadzanie je katastrofalne este teraz...sa hanbim chodit po ulici ked si to nezatriem 😀

mimika1973
11. aug 2016

@cheeky82 a na 5.den ti robili aj vklad s cestvymi uz aj, ci len vsetko sa dalo mrazit na ten 6,den? no ktovie veru, vseobecne mrazia ten 5.den, iba ak chceli este sledovat kultivaciu o den viac...ale FHB a 1 je krasa, to sa uz aj hned chytilo v ten den vkladu urcite. Inac aj keby ze embryjko je dvojkove, vraj po rozmrazeni sa moze zmenit na jednotkove a navysit aj grad...mozno ze chlad prospieva bunkam 😀 A mate aj ine nanucky este?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre