Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

kika0510
11. okt 2016

@kitta dakujem, tak sa asi objedname... neviem, co je lepsie, ci kupit si lieky priamo tam, alebo na slovensku... s pichanim problem nemam, uz som absolvovala jedno ivf na slovensku...

chmurkaxy
11. okt 2016

@kika0510 ahoj,my ešte len pôjdeme,ale Vrana nám kázal,keď bude schválená žiadosť, prísť osobne po lieky a protokol. Predpokladám,že sa vtedy aj platí a preto ta radi uvidia 😀

kitta
11. okt 2016

@chmurkaxy plati sa az po vklade.

nelly3
11. okt 2016

@kitta
mrazenie embryii to si platis sama, poistovna tieto veci nerefunduje.

lily311
11. okt 2016

@gagirl
@vierocka888 áno, môj manžel má 98% patologických + pomalé a aj malý počet, proste celé zlé; fragmentácia 34% poškodených
test frag. dna spermií stála v Iscare 150 eur, v RF neviem kuk cenník, ale viem, že na Antolskej to stojí len 90 eur.

kika0510
11. okt 2016

@chmurkaxy no teda a mne povedal, ze ked bude ziadost schvalena, ze staci zavolat, alebo napisat mail, ze mi posle recepty a protokol... tak teraz neviem... :(

rada2002
11. okt 2016

Dievčatá aké máte skúsenosti s Heliosom v Martine? Ja chodím do RF do Brna a zistila som, že v Heliose robia ja PGD vyšetrenie, čo v RF mi nikto neodporučil.

anaba1
11. okt 2016

@rada2002 ahoj..ja som bola 2x na dlhom protokole v heliose..najprv sa mi zdal paradny pristup ..nemala som s cim porovnat..2 et a 1 ket neuspesne a ma hnali hned do dalsieho cyklu..rychlo rychlo..(mala som pocit ze prachy prachy)...a stale tie iste protokoly..a prisla som do brna..a da sa aj nativ aj soft...ja som mala ist do soft clostil a dopichavat merional..ale som zazracne prirodzene otehotnela..ale az po vsetkych moznych vysetreniach..a predpokladam ze medrol zaucinkoval...za mna...po brne by som sa uz do heliosu nevratila...uplne iny pristup..urcite aj v rf robia pgd..pytaj sa na to..konzultuj..

ssegra
11. okt 2016

@rada2002 skus sa na to popytat..nam v rf robili pgd

bianitka996
11. okt 2016

@chmurkaxy my sme všetko platili až po vklade a recepty posielajú mailom ..Ale niektoré injekcie sú u nás ťažšie dostať je lepšie ich dostať priamo v centre.

gagirl
11. okt 2016

Dievcata neviete ci nema Otevrel dovolenku?neodpisuje mi..

vierocka888
11. okt 2016

@lily311 tak to je podobne ako u nas... a ako ste postupovali dalej?

lily311
12. okt 2016

@vierocka888 Prvé dieťa je z IUI, vtedy však bola len zlá morfológia, ale všetky boli patologické, úplne 100% zlých, ale ostatné parametre ako rýchlosť, počet bolo výborné, napriek tomu nám odporúčili IVF, lebo sama spermia sa nemá ako dostať do vajíčka, ale IUI nám vyšlo 🙂, takže sa dostať môže aj taká...
Teraz s týmto spg sme boli opäť na IUI-negat, potom prvé IVF - čistá katastrofa, len dve vajká, ET - negat, druhé IVF 7 vajok, ET - negatívne, mesiac - dva pred KET som ostala prirodzene tehu, teraz som v 13 tt, ale spokojná budem, až budem držať zdravé bábo v náručí, dr. v CARE nechápala, mali sme ten mesiac len jeden poh. styk, ja mám aj malú endo cystu a AMH mi dosť klesá + antifosfolipydy mám zvýšené, takže čistý zázrak toto dieťaťko.

lily311
12. okt 2016

@cheeky82 ahojky, tak čítam, že máš ďalšiu poradňu úspešne za sebou a už 17 tt 🙂 Ja som bola minulý týždeň, NT v poriadku 0.75 na tripple testy ma objednal až v 15 tt...
V tehu knižke mám pri tých chorobách máš čo napísané pri rubeole? Ja tam mám nejaké slovo, ktoré neviem vylúštiť a aj dáke číslo 4.62, neviem, pri prvom som to mala negat, tak ma to troška vystrašilo, dr. však nič nespomínal...takže hádam to bude OK.
Včera som bola ešte na nefrologii, kam ma poslala Dzurillová, ohľadom toho moču, výsledky o týždeň.
Svrbenie neprestáva, pridalo sa aj pálenie a štípanie, som z toho nešťastná, dostala som macmiror na vkladanie, ale zatiaľ moc nepomáha, ale dr. mi neurobil kultiváciu, nechápem prečo....stále niečo, no neviem, ako to psychicky do pôrodu zvládnem...

vierocka888
12. okt 2016

@lily311 7 tak to je krasne ze vam to takto prirodzene vyslo, drzim palce nech je vsetko ok 😊 aspon mame nadej ze sa to da aj prirodzene 🙂 myslela som si ze IUI sa v takomto pripade neodporuca,ked je zla morfologia. Zas som o nieco mudrejsia 🙂 dakujem 😉

lily311
12. okt 2016

@vierocka888 Nie IUI sa pri zlej morfologii naozaj neodporúča, my sme ho pred 5 rokmi skúsili pred IVF, či motyka nevystrelí a vyplnili sme tak čas, kým sme čakali na schválenie žiadosti. A podarilo sa aj vtedy aj teraz, takže nič nie je nemožné 🙂

vierocka888
12. okt 2016

@lily311 a nebáli ste sa že by sa pri IUI ujala deformovaná spermijka? Lebo nám tvrdili, že nesú zlú genetickú informáciu skoro všetky. Tak by som sa asi bála 🤔

lily311
12. okt 2016

@vierocka888 Tak toto nechápem, nám v Heliose pred 5 rokmi povedali, že aj keď máme všetkých 100% patologických nemusia byť geneticky zlé, vtedy som bola čo sa týka umelého oplodnenie na začiatku, nedávali sme vtedy ani test fragmentácia dna spermií robiť, nevedela som, že niečo také existuje, hneď nás posielali na IVF, takže neviem koľko bolo fragmentovaných a koľko % bolo dobrých.
A čítala som aj to, že muž mal výborný spg, super morfola a tak a napriek tomu mal zlú fragmentáciu dna spermií, tak neviem, a v ISCARE nám zase minulý rok povedali, že aj tá čo na pohľad vyzerá dobre môže byť zlá a naopak, tak je to záhada... naozaj neviem, ako to je.
Teraz som v 13 tt a stále tiež tŕpnem, či to bola tá správna a bábo sa nám ešte nezastaví vo vývoji a či bude zdravé, proste s tým rizikom som do toho išla...

gagirl
12. okt 2016

@lily311 velmi vam drzim palce nech je vsetko v poriadku aj u teba aj u babatka..Ste naozaj priklad ze aj pri zlej morfologii sa moze stat zazrak..Drzte sa..🙂

gagirl
12. okt 2016

Dievcata ktora mate mail na koordinatorku?este som jej nikdy nepisala..dakujem

cheeky82
12. okt 2016

@lily311 no ale aj tebe to letí. Ma dobiehas😀 Ja na rubeolu a toxoplazmozu nemam pre istotu nic a tie ostatne nadtym mam spojené spojovníkom a napísane negat. Tak neviem ci tie zvyšné nerobili alebo zle zaznačili.
Neboj, urcite to uz čoskoro prejde a budeš si tehu konečne užívať. 2.11 ma caka morfo utz, tak dúfam ze bude Ok. Teraz mi robili aj triple testy, ale skôr spolieham na ten ultrazvuk.

lily311
12. okt 2016

@gagirl ďakujem pekne 🙂

vierocka888
12. okt 2016

@lily311 urcite to bude v poriadku, verim tomu ze ano ❤ tak ja uz neviem co si mam mysliet 🤔 nase maju deformaciu hlaviciek, ale uvidime, dame spravit tu fragmentaciu a uvidime ako to dopadne. Nepamatas si nahodou, ako dlho trval vysledok fragmentacie?

cheeky82
12. okt 2016

@gagirl Tina. Holcakova@reprofit.cz

lili12345
12. okt 2016

@kika0510 ak mas VSZP treba si ist po lieky a ak ti daju aj recepty treba si ich vybrat tam.Nam povedali v poistovni ze lieky vybrane na Slovensku nepreplacaju....

lily311
12. okt 2016

@cheeky82 No dúfam, teraz som po 2 týždňoch v práci, že aby mi čas rýchlejšie ubiehal, len sa neviem akosi sústrediť, naobedovala som sa, a je mi zle na umretie 😝 dnes ma trocha ma bolí aj brucho akoby mechúr, maternica...? dúfam, že sa mi už polepší, zajtra ide sestra tiež ku gyndovi, tak povedala, že sa ho spýta, či mi radšej ten ster nespraví

cheeky82
12. okt 2016

@lily311 brucho boli aj mna, Dr mi povedal ze ma aj bude, lebo maternica rastie. Ale ved vydrzime😀

lili12345
12. okt 2016

Baby v den vkladu sa dava rano utrogestan?

lily311
12. okt 2016

@cheeky82 jasné, pre bábo všetko 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre