Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

violoncielka
28. sep 2010

@shandy ja mam zial oba ,ale doki povedala, ze uz videla aj horsie pripady. povedala, ze malinke co sa neujalo produkuje este viac HCG, takze vajecniky maju zivnu podu pre rast 😉. Takze musim mat stale klud a cakat az do 12 tt ked uz zacina HCG klesat.
tak ja tiez cakam netrpezlivo na vysledky nasich dvoch kociek

balinka
28. sep 2010

@gabinkaa v brne sa vraj za prvu konzultaciu neplati,tak vyskusajte a uvidite 😉 v piestanoch koncia a nevies preco?

gabinkaa
28. sep 2010

@balinka veď preto to chcem skúsiť a uvidím aký bude tam prístup a čo povedia, v piešťanoch im vraj nepredĺžili prenájom za budovu, tak aspoň písali dievčatá na fóre, Ty ideš kedy na KET, už máš termín?

balinka
28. sep 2010

@gabinkaa zajtra rano idem na konzultaciu a neviem,co mi drabek zajtra povie,myslela som si,ze to odlozim,ale ked sa to bude dat tak pojdem na to KETko,a ked to nahodou nevyjde,nech sa mozem posunut dalej 😉

gabinkaa
28. sep 2010

@balinka neodkladaj, uvidíš čo Ti povie a myslím, že by Ťa mal aj prezrieť a podľa toho sa zariadiš, ale mrazáčikov využi, určite zabojujú

callex
28. sep 2010

@gabinkaa ano bohuzial piestany koncia ☹ ..ale Reprofit Brno ti vrelo odporucam.ak si samoplatca aj na slovensku nie je co riesit..za hranicami dostanes ovela viac. bohuzial preco sa IVF nepodarilo ti nik nepovie, to sa neda zistit.treba vsak patrat a hladat pricinu a snazit sa ju odstranit.a to v GF nerobia a nikdy robit nebudu..ak by ta vyliecili stratia klientku a tym padom aj peniaze.smutne ale je to tak.mne napriklad v GF nepovedali ze po OPU si mozem dat pol na pol ICSI s prirodzenym oplodnenim.a tak som mohla mat mozno aj mrazacikov.takto islo 19vajicok do hajan.
a na margo dalsich pokusov nechcem brat iluzie ale ani na druhy ci treti krat sa to podarit nemusi...nikto ti zaruku neda.ty si mozes len vybrat lepsi servis,pristup a podobne.a to takisto spravi vela.

esther03
28. sep 2010

@callex ahooj
@gabinkaa je to tak, ani mne nikto nepovedal, preco mi 2x ivf nevyslo 😒

mircalla
28. sep 2010

@violoncielka no ja som zabudla, ze si italy....ale ano, je to ono
tripple test budes mat potom zaciatkom 2. trimestra

shandy
28. sep 2010

@violoncielka a aj to nejako citis, ze ich mas zvacsene? ci len brusko mas vacsie? kedy mas dalsi uzv? 🙂

violoncielka
28. sep 2010

@shandy nie necitim nic,len brucho je uz akoby v 4 mesiaci 😀. sem tam pichne,ale uz je to omnoho lepsie ako byvalo. A ty? brusko rastie? Uz si to hovorila vasim? Ja este nie...ale uz mam take nutkanie to rozhlasit celemu svetu...zatial to viete iba vy 😉

esther03
28. sep 2010

@shandy vam preplatili v poistovni soft? 😕

zuzla80
28. sep 2010

@julietka ja viem, že žiadne antibiotiká nie sú výhrou pre tak maličké detičky, ja tiež nie som zástanca atb, iba ak v nevyhnutnej forme, ale malinká je neskutočne zahlienená, však my sme o polnoci o štvrtej ráno zapínali vysávač, čo chúďatko nevedela dýchať až kašľala. Myslím, že lokálne atb sú menej hrozné ako širokospektrálne. Aj tak jej ich dávam len tak 1 vo výnimočných prípadoch-2x denne a kúpila som ešte roztok z morskej soli a aj tým jej to vyplachujeme. Už trošku začíname aj pokašliavať a rozmýšľam nad sirupom.
Baby neviete mi poradiť, lekár nám predpísal Tussin, ale ja by som radšej niečo prírodnejšie, čo tak Stodal? Môžem maličkej dať? Nemáte skúsenosti?
@violoncielka gratulírujem k srdiečku, babule tehule len tak ďalej. A ak máte potrebu vytrúbte to do sveta, ja by som už 😅
@falin ahoj moja, ako sa máš? Takže aj ty si sa už definitívne rozhodla pre Brno, tak veľmi ti prajem, aby to vyšlo. Aby ste mali súrodenca pre maličkú. Stískam všetko čo mám 😉
Pozdravujem, ja len tak na rýchlo, kvôli tomu sirupu potrebujem rady 😉

gabinkaa
28. sep 2010

@callex ďakujem za podporu, vyskúšame to Brno, nie je tam veľký vzdialenostný rozdiel oproti Ba, môžeš mi prosím trocha vysvetliť čo si myslela, že 19 vajíčok išlo do hajan, neoplodňovali všetky? ja som mala 9 a z toho 8 bolo schopných aby ich oplodňovali, ale bohužial len dve zostali, ktoré mi vkladali ET

gabinkaa
28. sep 2010

@esther03 to je mi ľúto, bola si v ktorom centre?

gerdusha
28. sep 2010

baby, odpovie dr. stelcl na kazdy vas mail? odpovie vacsinou v den odoslania mailu? /samozrejme za predpokladu, ze nie je PN alebo mimo.../

tomka12
28. sep 2010

Ahojte 🙂
tak mam prvy ultrazvuk za sebou 😵 😵 a zatial su tam obidve 🙂 🙂 Na dalsi idem na buduci tyzden v piatok, tak snad uz bude vidno aj srdiecko 😵 😵

rebeka33
28. sep 2010

@tomka gratulujem, 🙂 🙂 🙂 výborné správy.
@modra a čo ty ?dúfam,že O.K.

modra
28. sep 2010

baby tak zevraj je to pozitivne 🙂 🙂 ale to nie je este pre mna vyhra tak sa prosim este moc neradujme 🙂
dik moc za drzanie palcv 🙂

cavik
28. sep 2010

tomka, modra....jupiiiii, ste šikovnice, sa tešííííím 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

cavik
28. sep 2010

@rebeka33
mám predpísané všetko, na zajtra mi to objednali tuto u nás v lekárni 🙂 🙂 🙂 🙂

zabudla som si zobnúť wobenzym, tak bežím....naše dieťa ešte pobehuje, pretože mu otec už hodinu a pol skladá posteľ 😠 😠 😠

olympia
28. sep 2010

orsulka, dík za tip. 😉 A ty už asi tiež chystáš, však? Cítim sa vcelku dobre, nechcem sa sťažovať, ale občas ma ešte stále trápia nevoľnosti, tiež nespavosť, kadejaké boliestky ap., ale dá sa to zvládnuť. 😉
tomka, modra, teším sa z vašich dobrých správ!
zuzlík, dúfam, že maličkej sa čoskoro polepší. Máš tú odsávačku na vysávač? Ja si to stále neviem predstaviť, že to bábätku neublíži. 😅

esther03
28. sep 2010

@gabinkaa prvy krat v unice druhy v Reprofite 😉

gabinkaa
28. sep 2010

@esther03 oboje je v Brne? tam Ti to prepláca poisťovňa? ako dlho tam trvá stimulácia na IVF? ja by som to chcela absolvovať v novembri, vraj by mi to malo vtedy vyjsť,

esther03
28. sep 2010

@gabinkaa, ano boli sme v brne oba razy, inak poistovna mi nepreplatila nic, vsetko sme si sami. Neviem kolko trva stimulka, ja som mala prve soft s clostilom a druhe nativ. Takze v tomto poradit neviem.

gabinkaa
28. sep 2010

@esther03 no vidíš a ani neviem čo jedno alebo druhé je...... mne sa jedná o to, že to chcem načasovať na november, aby mi to vyšlo

esther03
28. sep 2010

@gabinkaa a preco to chces casovat na novembre? Soft je minimalna stimulka, teda papas len clostil a nativ je uplne bez hormonov iba s jednym folikom co sa normalne vytvori.

gabinkaa
28. sep 2010

@esther03 nejako ma napadlo pýtať sa kariet, teda ja ich neviem vykladať, ale osoby, ktorá to vie a tá mi povedala aby som to načasovala na tento mesiac, vraj by sa to malo vydariť a poradila mi aký čaj mám piť, pôjdem do lekárne, aha, tak ja som mala absolvovať IUI, myslím oplodnenie v maternici, lebo som bola v GF v čase mojej ovulácie, lenže partner nemohol odovzdať materiál zo šoku, tak sa nič nedialo, ale po vyšetrení spermií mi aj tak povedali, že by sa to nevydarilo, lebo sme museli využiť darcovské

esther03
28. sep 2010

@gabinkaa aha, takze karty 😉 a vy idete teraz na ivf? aky mate spg?

gabinkaa
28. sep 2010

@esther03 myslím, že ano, lebo spg je katastrofálny, využili sme darcovské spermie

esther03
28. sep 2010

@gabinkaa takze idete na KET? Nemali ste ziadne spermijky? My mame tiez uplne katastrofalny, ale nam tvrdia, ze icsi by to mohlo vyjst.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre