Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

speranza1
10. júl 2013

@mirka1112 presne tak...lieky su zvlast...mozes si ich zaobstarat aj sama tu na MK... a preco uz nechces soft??? niekedy pri softe dievcata mali viac vajok ako pri normalnom IVF...

mirka1112
10. júl 2013

@speranza1 Mne pri odbere zobrali 4 vajíčka z toho 3 zrelé, ale podarilo sa oplodniť iba jedno ☹ , tak som bola z toho sklamaná.

speranza1
10. júl 2013

@mirka1112 a nemate problem skor v spmg?

speranza1
10. júl 2013

@speranza1 a bola si v RF? robili to metodou ICSI? alebo?

speranza1
10. júl 2013

@mirka1112 a bola si v RF? robili to metodou ICSI? alebo?

mirka1112
10. júl 2013

My máme čiastočne aj s tým spermiogramom problém. Množstvo v 1ml máme 175 mil. ale iba 2% sú z nich dobré a norma je 4%, to je všetko čo máme zlé. Ja som úplne v poriadku. Robili nám ICSI.

mirka1112
10. júl 2013

@speranza1 Jasné, že v RF, chodím k Štelclovi.

mimika1973
10. júl 2013

@mirka1112 😒 a aku liecbu si mala? tabletky clostyl a injekcie k tomu? ci ine?
a kde si bola na soft predtym? Normalne sa hovori, ze kvalita je lepsia nez kvantita! takze z tych 4 vajok, ste mohli mat tak 2-3 embryjka, teoreticky, lenze je to fakt rozne u kazdej z nas! 😖
No skus to normalne IVF, uvidis, ako to dopadne, a potom mozes porovnat hadam.
Bud su vajka na vine, alebo spermiky, ci spermo mate dobry vy?

mirka1112
10. júl 2013

@mimika1973 Ja som bola na soft iba raz a to v tom RF. Užívala som clostil a potom 3 dni dopichovala Merional.

falin
10. júl 2013

@lienka_1 - dakujem lienocka, zas som o kusok mudrejsia 😎 , doteraz som o nej nepocula, uz si ju mala aj v minulosti?
Silno drzim palceky, musiiiiii to uz vyjst. Kolko ste vkladali?

@lagunasa - to mi je luto ☹ ☹ ☹ . Refundacia sa rata do tych 3 pokusov a preplacaju aj soft. Cize ked mas teraz za sebou 1. ivf, zostavaju ti este 2 na preplatenie. Je jedno ci si to budes davat schvalovat dopredu alebo refundovat. Stale su to iba 3 pokusy.

@skaredekacatko - pockaj aspon do 9-teho dna,ale radsej aj do 10-teho,aby si zbytocne nebola sklamana. Drzim palce

@dafy - ved si tehulka 🙂 mas narok na priberanie 😎

falin
10. júl 2013

@melisska - krasne brusinko, motivujeme sa 🙂 😵 🙂

dafy
10. júl 2013

@ria191 haha 😀 nič také som ja nepovedala ...ale som rada ze ty za mna uraduješ a vyjadruješ za mňa pocity 😀 😀 😀

karinuska22
10. júl 2013

@nomxxx No pred 3 IVF v SR som sa rozhodla, ze budem hladat problem sama a nebudem sa spoliehat na centrum. Tak vlastne vtedy mi na hematologii zistili, ze mam problem so zrazanlivostou a este pred IVF som si zacala pichat fraxiparine. Avsak embrya sa vobec neujali a uz som nevedela co robit. Bola som nahnevana na centrum, pretoze ma presviedcali, ze tentoraz to vyjde a ja som im verila. Inak co sa tyka tej hematologie, tak oni v centre o mojom probleme so zrazanlivostou vedeli uz skor ale vobec to neriesili. To ma tiez dost nahnevalo. No a v Brne to na 4x vyslo. Ci to bolo vdaka fraxiku, ci vdaka liecbe stitnej zlazy a ci vdaka Reprofitu, to uz nezistim. Ale som presvedcena, ze kazde z toho ma svoj podiel na uspechu. Mozno prisla pre mna vhodna doba a mozno to je naozaj tym, ze v Brne pouzivaju lepsie zdravotnicke materialy a kvalitnejsie roztoky a mozno to je tym, ze su tam vsetci v pohode a tu ich pohodu prenasali aj na mna. A mozno je to vdaka MUDr. Drakulovej na hematologii, ktora je uzasne vzdy pozitivne naladena a vie cloveka povzbudit. Priznala sa mi minule, ze vela jej pacientok s problemami je teraz tehotnych.

mimika1973
10. júl 2013

@melisska meli, ty si mala co za stimulku pri poslednej ivf softke?
clostyl, merional, ci menopur, a kolko davok na den? a aj vajok nakoniec a tak?

mimika1973
10. júl 2013

@mirka1112 clostyl 3x denne pocas 5 dni? a merional nie zaroven s clostylom, ale len po dobrati clostylu, po 5.dnoch akoze? t.j. tie 3 injekcie ku koncu stimulky? po jednej ci dvoch ampulkach si ho brala?
Inac softikom sa nevyprodukuje praveze vela vajok, ale zas na druhej strane by mali byt kvalitnejsie, teoreticky...
Ja mam tiez strach, mne predpisali, 3x denne clostyl a zaroven menopur po jednej ampule, a normalne uvazujem, ci nie je lepsie hned pichat dve ampulky nez jednu k tomu!? 😕 😨
Tazko posudit, a ja sa do centra nemozem vratit tak coskoro, kedze som dalekooo!!!! 1500km!!!! preto je lepsie hned urobit prvy pokus ako sa patri! 😉

lienka_1
10. júl 2013

@dafy Hovor mi daco. Ja som iba 2 den po transfere a dnes na mna nejaka neistota dolahla 😨

mirka1112
10. júl 2013

@mimika1973 Od 2 do 6 dňa som brala clostil 2-0-2, 8 deň kontrola a potom som 3 dni pichala 1 ampulku merionalu.A mala som 4 folikuly.Prešo si išla do softu?

lienka_1
10. júl 2013

@lenka2013 Neviem ako dlho je pozitivne v krvi, ale na testoch som mala ciarku 5 dni po pichnuti a na 6. den po pichnuti pregnylu uz tam nebola.

lienka_1
10. júl 2013

@dafy Vcera ma pobolievalo v lavom boku ale to mohli byt aj plyny po fazulovej veceri 😀 😀 😀 😀

ria191
10. júl 2013

@dafy vidíš ako dobre ťa ja poznám 😀 😀 😀

mimika1973
10. júl 2013

@mirka1112 lebo uz som mala klasicke IVF, aj ISCI aj IMSI a prd z toho! Skusila som Gonal, Puregon, Menopur aj Fostimon! Vzdy tak po 2 ci 3 ampulkach a dost vajok, cca 15-20, no malo dozretych praveze aj napriek davkam, a len 2-3 embryja nakoniec a ziadne babo! Vklad tiez bol, na 1, 2, 3, aj 5.den uz!
Tak po tomto vsetkom, si hovorim, co mi este zostava aka sanca?
RF Brno, a ich SOFT!? 😉
Posledna alternativa je tu darcovstvo, a to moj mm moc nechce, aj ked ja som za, po tomto vsetkom prekonanom, fuuuu! 😒

mimika1973
10. júl 2013

@mirka1112 No ale to si mala celkom dobru stimulku myslim, sice mohli ti dat hned od zaciatku pichat merional s clostylom, nie az potom, mozno ze by to bolo ine, ktovie... 😕
Co ti navrhuju teraz ako liecbu?
Mala si uz predym aj normalne IVF ci nie? ci toto bolo prve akoze?

lienka_1
10. júl 2013

@falin Vkladali sme iba jedno. Viac sme mrazenych nemali, ale aj tak by islo iba jedno, ja mam picikatu maternicu aj to do jednej strany, tak keby som otehotnela s dvojickami, tak ich asi nedonosim. Intalipidove infuzie som mala aj pri IVF, jednu v den odberu a jednu v den vkladu, jednu som mala dostat po pozit. TT. Ta netrpezlivo caka na svoju sancu teraz 😀 Mala som velmi zle vysledky z imunologie a uz som bola dlho na prednisone a kaslat na prachy, tak sme sa rozhodli pre tie intalipidy.

mimika1973
10. júl 2013

@lienka_1 alebo sa maly zavrtaval na lavej strane! 😀 😉
Aj dnes ta tam picha?
Ked som bola tehu pri mojom prvom IVF, co vsak nevyslo dalej, tak tiez som si vsimla, ze ma strasne boleli prsia z bokov, a prava strana, uz som si myslela, ze slepak! 😀 A to sa tvoril vacok, aj ked bez embryjka! 😖

mimika1973
10. júl 2013

marhulova vona domova je uz tu, uz sa pekne vari, mnammm.... 🙂 🙂 🙂 🙂

mirka1112
10. júl 2013

@mimika1973 Toto bolo úplne prvé, ja som doteraz podstúpila iba insemináciu 3x,. Druhý krát sa to podarili, ale išlo o biochemický potrat. Ešte mi nepovedali nič, 29. mám ďalšiu konzultáciu.

lienka_1
10. júl 2013

@mimika1973 Nase embrusko sa moze uhniezdit iba na tej lavej strane, ja pravu stranu maternice nemam vyvinutu, som iba taka polovicata 😀

vivianamk
10. júl 2013

ahojte, chcela by som sa s vami poradiť, tiež sme sa rozhodli jednoznačne pre Reprofit a po konzultácii u nich s Dr.Kuřecovou sme ani neváhali o inom centre. Dnes som dostala menzes a od zajtra začinam si dávať injekcie Menopur. tak troška mam z toho ešte obavy, ale verím že to sa dá zvládnuť 🙂 aj ked sama som plnšej postavy už teraz verím ze telo to prijme v pohode. Chcem sa s vami poradiť ako je to v Reprofite ked den na odber vajíčok vyjde cez vikend, čo by nam najviac vyhovovalo, kedze manžel pracuje na tyždnovky. uvidime sice ešte ako sa to cele bude vyvíjať, možno to vyjde na pracovný den a si to zariadime. Ešte ako je to s tutuli mutuli, ci môžeme či radšej nie a máme vydržať až k odberu vajíčok a spermii? Počuli sme ze je tam dobre dať si pauzu. Tak najlešpie vy poradíte, ktoré už máte za tým 🙂 dikes

mimika1973
10. júl 2013

@mirka1112 aj ja chodim ku stelclovi, neboj, nabuduce daco lepsie vymysli a da ti asi po dve injekcie ;)

mimika1973
10. júl 2013

@mirka1112 a na tu inseminaciu si co brala predtym a v akej davke? tiez si to robila v brne?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre