Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

lucia175
17. júl 2013

@gaga83 Ahoj, mas urobene aj geneticke testy? Ja by som isla asi skusit na tvojom mieste do Brna. Do Heliosu. Tam maju najnovsie postupy a technologie. Mozno by ti vedeli poradit. PGD si mala na vsetky chromozomy? Konzultacia je zdarma, uvidis aky budes mat pocit z nich. Ak by si otehotnela v Brne, myslim, ze to prebieha takmisto. Alebo mas na mysli tu cestu z tadial? Robia tam vysetrenia vraj uplne vsetky a maju vlastne laboratoria.

melisska
18. júl 2013

Dobre ranko 🙂 😀 😎

vrabcek24
18. júl 2013

dobré ránko 😀

mimika1973
18. júl 2013

@martinusa22 ahoj, preco? myslis si, ze su u teba asi dve? 😉
Ako ti prebieha tehotenstvo a tak? v kolkol ttt si uz? Lebo uz dako sem ani nechodis, tak nic nevieme ako si dopadla vlastne po tom prvom utz? 😖
Ano, mozu byt dve v jednom! 😵

mimika1973
18. júl 2013

zdravim babulky, ako sa mate dnes?
Ja utekam k dokimu sa dat pichnut, do pleca! ach jaj, zas ma bude boliet rameno! ale aspon budem mat pokoj s injekciami 10r zasa! 😀
Tak zatim....drzte sa ! 🙂

gaga83
18. júl 2013

@lucia175 Ahoj,mám spravenú hematologiu, genetiku, endokrinologiu, imunologiu, muž fish vyšetrenie spermií a gragmentáciu DNA ( tú ma trochu horšiu ale v norme). Na PigD vyšetrujú chromozony 13, 15,16,18,21,22,X,Y a mne na 2 zistili vady a to 3 už ani nevyšetrili neviem prečo. Mala som na mysli že ak by som otehotnela ako často by sa chodilo na kontroli do Brna. Ty si myslíš že Helios je lepši ako Reprofit?

melisska
18. júl 2013

Hadajte čo dnes varíme ???? 😀
@mimika1973 akú ? Tetan ?

lucia175
18. júl 2013

@gaga83 ano myslim si, ze Helios je lepsi ako Reprofit. Aj ked urcite aj v Reprofite sa zadarilo vela babam. Velakrat ide aj o stastie, komu sa kde podari. Pozri, chodte na konzultaciu do Brna, a dohodni si konzultaciu v Heliose a aj V Reprofite a uvidis, aky budes mat z nich pocit. Viem. ze v Heliose vysetruju kompletne vsetky chromozomy pri PGD. Tebe zistili na dvoch vady a to tretie, co ti nevysetrili to vlozili?? Tak mas vsetky testy porobene, aj genetiku....ci chces ist este raz na genetiku, ked si sa pytala ako sa robi, ci z krvi? Casto do Brna, ak mas lekara, ktory by vedel spolupracovat aj v meste tvojho bydliska a sledovat ta na utz a krv pocas stimulky, tak nemusis. A vsetky vysledky testov mas vporiadku?

lenka2013
18. júl 2013

@lienka_1 Ja tiež neviem ,čo robiť ,kvalita embryi do prenosu dobrá,tak po vklade veľké nič,akoby tam ani nič nedali,už je to toľko pokusov,že aj tie vajíčka s´´u horšie ,ani neviem ,čo by im pomohlo ,aby sa zlepšili.Chápem ťa aká je to beznádej

martinusa22
18. júl 2013

@mimika1973 ahoj som 12 týždeň a asi boli dve to druhe sa asi nevyvijalo, ale sama to naisto este neviem lebo ani dr mi to nevie na 100 percent povedat a tak chcem ísť radšej do Brna, len sa tam neviem akosi dovolat :( ale inak s babetkom je vsetko ok vyvija sa a rastie. Začala som asi pred dvoma týždňami krvacat a dr povedal najskôr ze je to hematon a včera zase povedal ine, normálne som na ultrazvuku videla v maternici plod a vedľa tiez ako keby nejaky vak a tam ako keby niečo prudilo, vyrilo stale tak teraz nerozumiem tomu :(dostala som injekcie nejake na ukludnenie ale ci sa tym niečo stane neviem, krvacat uz nekrvacam ale mam taky zlaty výtok

martinusa22
18. júl 2013

@martinusa22 zlty výtok 🙂

melisska
18. júl 2013

@martinusa22 moja drzkajte sa, posielame pusinku babu🙂
Ináč neviem čo to mas za dr. Ze nevie,moc sa mi jeho práca nepáči, naozaj radsej vyhľadať lepšieho odborníka

natali225
18. júl 2013

@melisska ahoj, tak prezraď čo budeme mať dnes dobrého na obedík 😀 😀 😀

melisska
18. júl 2013

@natali225 😀 kapustnicu 😀 so všetkým ako sa patrí,neodolala som,vianoce su ďaleko 😀

natali225
18. júl 2013

@martinusa22 Výtok v tehu je ok, ak nieje čudný, je to v poriadku 😉

natali225
18. júl 2013

@melisska tak to je supeeer jedlo, ja milujem kapustnicu a najviac vianočnú 🙂

melisska
18. júl 2013

@natali225 no vonia ako na vianoce, a ja vlastne .mám vianoce každý den s drobcekom 😀 😉

martinusa22
18. júl 2013

@melisska ďakujem ved uz som sa objednala do Brna bude to urcite tak lepšie

gaga83
18. júl 2013

@lucia175 nevkladali mi ziadne a to 3 netestovali ze to uz bolo zbytocne hovorili.A co sa tyka testov mam vsetky v poriadku nikto netusi kde je problem.

vivianamk
18. júl 2013

ahojte babenky, brali ste pri Merionale aj niečo na zrážanlivosť. zajtra idem druhy krat na ultrazvuk v stimulacii, tak sa chcem ženského opytať, príp. či vám to odporučil reprofit?

lucia175
18. júl 2013

@gaga83 to je ale hlupe od tych doktorov podla mna! akoze zbytocne? Kde si bola v centre? predstav si, ze ja som mala 3, ktore mi isli na PGD, kde kontroluju vsetky chromozomy. dve z toho boli zle a jedno bezchybne. Ako to mohli vediet, ci nebolo dobre prave to, ktore ti nekontrolovali? Mali na to nejaky dovod, ja neviem, ze sa nevyvijalo a podobne? Kolko mas rokov? ( ak chces nemusis pisat verejne, mozes aj do posty ) .

lucia175
18. júl 2013

@gaga83 kdekolvek si bola, uz tam nechod. odporucam ti Brno, ci uz sa rozhodnes pre Reprofit alebo Helios, urcite to bude lepsie ako kde si bola. V heliose si viac pod dozorom, kontroluju ti davky hormon v zavislosti ako na ne reagujes, preto pri stimulke je tam viac krvnych odberov.

buba08
18. júl 2013

@lucia175 robia v heliose aj soft?

mimika1973
18. júl 2013

@melisska ahoj, ano tetan, diphtero,polio," 3 in 1 "! 😀
Ani som nic necitila, tak jemne ma doki pichol! a aj tlak mi merali. 😉 Este mi predpisali odber krvicky na tyoridu (stitku), tak idem zajtra rano na lacno. Maminku mi na nu operovali pred 12r., mala vonkajsiu ona, hrcu a strasne chudla. A teraz na tabletkach az dozivotne. Tak si ju idem dat pre istotu skontrolovat, ci som ok.

A co dnes papame? buchticky? 😀

mimika1973
18. júl 2013

@melisska normalka moja, ved cakas chlapceka, a vtedy straaaasne vraj slane chuti !!! 😉 😝 😀
Mnam, kapustnicku lubim, aj ked potom gatky trha, neva, ale rada si dam! 🙂
A toto leto u nasich bude fajny gulasik robeny vonku na kotliku ako sa patri! Aj manzelik to lubi, vsak som ho naucila ja veru na nasu dobru slovensku kuchunu! 🙂 😀

buba08
18. júl 2013

@mimika1973 a tetanovka sa moze takto tesne pred stimulkou?

mimika1973
18. júl 2013

@buba08 myslim, ze velmi nie, ale RF ano! 😉

buba08
18. júl 2013

@mimika1973 si sa na to pytala v rf?

mimika1973
18. júl 2013

@melisska veru uzite si to pekne obaja, urcite aj jemu bude len chutit! 😵

vrabcek24
18. júl 2013

ako tak čítam, zisťujem, že je nás dosť babeniek, kde sú aj lekári v koncoch, napriek všetkým testom a dobrým výsledkom, žiadne uhniezdenie, iba depka a nádej, že hádam nabudúce to vyjde a takto stále dookola

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre