Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

miscok
17. sep 2013

@viaven Na ET nepotrebujes nic.Koselu a prezuvky mas len pri OPU.Pri ET si sice na koze,ale prikryju ta plachtou,takze "nieco" vidi len doktor 😉 Partner sedi vedla na stolicke.Na obrazovke uvidite vase embryjko.Mne to padlo dobre,ze tam partner bol.Aspon toto mozete prezit spolu 🙂

skaredekacatko
17. sep 2013

@gaga83 čo máš nové?

vivianamk
17. sep 2013

ahojte babenky, tak tehotenstvo v mojom 9.tyzdni sa mi dnes prejavilo slinou na tresku 🙂 čo ja nemusim a dnes som si ju musela kupiť a tak som ju z chuti zdusila 🙂 ake mate vy chuťky?

vivianamk
17. sep 2013

@miscok ano je to užasný moment a ta hudba k tomu, ako odišiel doktor aj sestrička tak mužíček objal bruško a bozkal nech sa dobre držkaju. tak mi az slzy vyšli 🙂 je to zažitok.. aspon pre nás to bolo take dojimave..

kacenkab
17. sep 2013

@zibi no preto ze cheme baaaabo 🙂

kacenkab
17. sep 2013

teda chceme

zibi
17. sep 2013

@kacenkab sak na porazenie to je cele 😝

sarasota
17. sep 2013

@jalaura velka omluva 😉 🙂 urcite su tam aj tvoje tehu virusiky a robia tam riadnu sarapatu. Ty si v ktorom tyzdni?

sarasota
17. sep 2013

@ria191 dakujem takze drzim ti miesto a drzim palceky nech je to tentokrat to prave 🙂 🙂

sarasota
17. sep 2013

@amali dakujem 🙂

sarasota
17. sep 2013

@lubicaligocka dakujem 🙂

gaga83
17. sep 2013

@skaredekacatko ahoj cakam kym budem testovat a ty co nove?

sarasota
17. sep 2013

@jjajka dakujem uvidime co nam ukaze krvicka 🙂

sarasota
17. sep 2013

@izzie27 dakujem 🙂

sarasota
17. sep 2013

@yanka1 ked je dusik tak to je dobre znamenie testni vo stvrtok a uz sa budu na teba cerit // 😀 😀 😀 😀 ano hned ako som dorazila z prace 🙂 🙂

jalaura
17. sep 2013

@sarasota nic sa nestaloo hlavne ze som sa to dozvedela.... Ja som v 6 - zacinam 7 buduci tyzden idem na sonooooo - strasne sa tesim
ty si uz volala doktorovi? mna nechcel objednat na krv...ze hned na sono a tam sa to potvrdi ci je vsetko OK tak musim este cakat....
ty si teda v 4 ci 5? to sme blizuckoooo k sebe.
mas nejake priznaky?

jalaura
17. sep 2013

@vivianamk hihi tak treska ti zachutila🙂
Ja zas nemam ziadne chut...ani na nic chut...proste pred sebou mam uz 2 tyzdne sojove rezy ktore by som prednedavnom zjedla ani by som nevahala a teraz....konecne som si ich otvorila ale len preto lebo mi to uz bolo divne ze preco nemam na ne chut...a ani na nic ine...ziadne jedlo ma "nedrazdi" a ani nelaka...divna som🙂

jalaura
17. sep 2013

@gaga83 kedy mas testovat?

gaga83
17. sep 2013

@jalaura v sobotu mám testovať

manita
17. sep 2013

babuľky, boli ste niektorá na endokrinológii po 1.krát kvôli vyšetreniu štítnej žľazy po neúspešných IVF?
ak máte nejaký dobrý tip na šikovného endokrinológa v BA, budem rada, ak poradíte
ako dlho sa čaká na výsledky?
v Reprofite mi odporučili dať si vyšetriť TSH a FT4, ak to bude mimo normy, budeme tieto hormóny upravovať liekmi

@nelly3 nedávno sme si k tomu písali, ty si mala vyšetrené aj to FT4? (viem, že TSH je normálne súčasťou hormonálneho profilu, to tam mám, ale ževraj správna hodnota FT4 je tiež veľmi dôležitá pre úspešnosť IVF, tak to treba dať ešte dovyšetriť, a to treba už ísť na endokrinológiu.) Bojím sa, že zabijem kopu času... 😝 😝 😝

zibi
17. sep 2013

@manita a aka ma byt ta hodnota T4? lebo aj tsh by malo byt do 2 😝

gaga83
17. sep 2013

@melisska dakujemeeee

gaga83
17. sep 2013

@sarasota dnes od teba tehu výrusíky nebudú ešte som ja na rade 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 @yanka1 to už má nádejné a ja chcem tieeeež byť s vami

manita
17. sep 2013

@zibi
Určenie koncentrácie voľných hormónov:

FT3 – voľný trijodtyronin

Normálne hodnoty 3 až 6,5 pmol/l séra (tiež v závislosti od laboratória)

FT4 – voľný tyroxin, pomáha upresniť poruchu funkcie štítnej žľazy

Normálne hodnoty 9 až 23 pmol/l

Diagnosticky najvýznamnejší je vzťah FT4 a TSH, stanovenie celkového trijódtyronínu a jeho voľnej frakcie FT3 má zväčša spresňujúcu hodnotu.

Hodnotenie funkcie štítnej žľazy vzhľadom na TSH, FT4.

TSH, FT4 v medziach normy – normálna funkcia štítnej žľazy

TSH zvýšené, FT4 normálne – znížená funkcie, bez klinických príznakov (subklinická hypotyreóza)

TSH zvýšené, FT4 znížené – znížená funkcia štítnej žľazy úplne rozvinutá (manifestná hypotyreóza)

TSH znížené, FT4 normálne – zvýšená funkcia štítnej žľazy, bez klinických príznakov (subklinická hypertyreóza)

TSH znížené, FT4 zvýšené – klinicky rozvinutá zvýšená funkcia (manifestná hypertyreóza).

Dobrý článok k tomu:
http://www.zdravie.sk/choroba/31086/stitna-zlaz...

zibi
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
manita
17. sep 2013

@zibi Áno, ževraj pre úspešné IVF má byť TSH okolo 2. Hoci pre normálny život je to v norme do 4. Však preto chceme dať urobiť to vyšetrenie, lebo mne smeruje k štvorke a pravdepodobne bude treba znižovať. Ešte uvidíme, v akom pomere bude TSH s tým FT4. 😕

bergalm
17. sep 2013

@kacenkab ahoj ja radsej chodim na UTZ do Brna vsetko pod jednou strechou mam z toho lepsi pocit i ked doma mam celkom fajn dokiho ale Brno je Brno 🙂

zibi
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
gaga83
17. sep 2013

@zibi ja este nic nemam iste , ale ak mi dorazi ms mam sa na co tesit ten fraxik ma potom asi zabije uz teraz mam brucho samu krvnu bodku. Podla mna sa ten kamos bude tvarit ze nic nevidel😀😀😀

jalaura
17. sep 2013

@gaga83 juuuj tak to drzim palceky moc moc silno

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre