Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

bergalm
12. okt 2013

@ikuska ja frcim 22.10. o 8.45hod som objednana bola som na 18teho,ale prelozila som to a potom uvidim co povedia a az potom pojdem svojmu gyndosovi tak sme dohodnuti

ikuska
12. okt 2013

@bergalm A to si sa po kolkych dnoch objednavala, ja by som sa chcela na 25.10. objednat, to budem 26.den od ET

jahoda333
12. okt 2013

@ikuska krasny testik gratulka 🙂

bergalm
12. okt 2013

@ikuska Stelcl mi napisal mail,ze za 10-14dni kontrol.sono ty si nepisala dokimu mail,ze mas pozitivny test? a napisal mi ,ze bud u nich alebo u sveho lekare ,ale ja som si dala radsej do Brna

ikuska
12. okt 2013

@bergalm nie nepisala, a ma sa pisat, lebo v papieroch je objednat sa na utz a oni sa maju ozvat... teda tak som to pochopila ...

zibi
12. okt 2013

@manita pred iui je to ine.. lebo 12 hodin cca treba spermosom aby doplavali tam kde maju v prirodzeno cykle...aj pri iui cize preto asi staci a ked si zratas ze 24h+12 h pri iui a pri ivf 36 hodin predtym tak to sedi 🙂 myslim ten pregnyl pichnut tak

manita
12. okt 2013

@zibi áno, je to tak
volala som, povedali, že pred IUI je jedno o koľkej hodine sa to pichne jeden deň pred IUI
ešte berú do úvahy aj to, že prežijú 3 dni v maternici, takže tá ovula im tam tak nejako zapasuje v rozmedziach niekoľkých hodín...
🙂

bergalm
12. okt 2013

@ikuska ja som pisala mail co a ako a toto mi odpisal tak neviem skus alebo zavolaj

slniecko34
12. okt 2013

Dievčata prosím vas môže sa piť pri ohss trochu vína? 😕 Vraj všetko ustupi keď príde ms a ja mam PCO a cykly aj 80 dňove, chcela by som to trošku urychliť 🙂 Ďakujem 🙂
@manita
@bergalm
@bergalm
@ikuska

bergalm
12. okt 2013

@slniecko34 fuha tak to neviem nemam s tym skusenosti

bergalm
12. okt 2013

@kacenkab moja uz si robila testik?cakam tu na dobre spravicky ,ale nevidim nic

ikuska
12. okt 2013

@slniecko34 ahoj, ja s tym tiez nemam skusenosti.

slniecko34
12. okt 2013

@bergalm
@ikuska Ďakujem dievčata, už som si to vygooglila, pri ohss by som nemala piť alkohol a ani kavu a naj je piť vela tekutin z obsahom elektrolytov 🙂 Ďakujem 😉

vlasatica
13. okt 2013

ahojte . Co je ma tom pravdy ze embrika nemaju radi parfem.? a este treba mat pred vkladom vyprazdneni moc mechur alebo plny?

gaga83
13. okt 2013

@vlasatica ahoj odporuca sa neparfunovat pred vkladom, ze embrya maju potom prirodzenejsie prostredie u maminy;) Pred vkladom nemas ist aspon hodinu na wc , nemusis mat mechur uplne na prasknutie ako to niekde chceli

kacenkab
13. okt 2013

@bergalm Ahoj, test mam oficialne robit zajtra, bojim sa

kacenkab
13. okt 2013

Ahojte, zdravim vsetky, 13.den od ET, netestovala som zatial nic, nemam ani iny test ako ten RF, ale uz som zplne zahaluzena 😝 Ked som cakala maleho, tak som 27 a 28 den cyklu mala taku hnacku, ze az cierna voda zo mna tiekla, a teraz nic, tak neviem ci to vyslo ci nie, no uuuplnu paniku mam

kacenkab
13. okt 2013

Furt neviem ci sa citim tehotna ci nie 😅

gaga83
13. okt 2013

@kacenkab neboj vela bab sa necitilo tehotne a mali kolajnicky ako hrom ked testovali😀😀. Zajtra ti drzim palceky aby to tam bolo;);)

kacenkab
13. okt 2013

@gaga83 jezis dakujem, ja viem ze sa musim ukludnit 😅

tlucka
13. okt 2013

Ahojte kočky, tak prvé včeličky sú už vo mne 🙂
V sobotu budem 8 DC, tak som zvedavá, či tam niečo bude. 😒 Teraz si pichám 2 ampulky Menopuru, tak verím, že vajíčok bude viac ako predtým. Kočky inak mala som chuť si pichnúť 3 ampulky, len neviem, čo by sa stalo (chcela by som tých vajok mať viac) 😀 😀 Urobil z vás niektorá to, že si pichala viac ako mala?

tlucka
13. okt 2013

@kacenkab držím palce pri testovaní 🙂

lusipe
13. okt 2013

@tlucka ahoj , ja som tiez pichala 2 ampulky merionalu a mala som po 5 injekciach viac ako 12 na jednom a tiez viac ako 12 na druhom tak sa neboj, len dodrziavaj co ti predpisali, urcite si nedavaj viac....

buba08
13. okt 2013

@tlucka urcite si nepichaj viac ako ti kazali, aspon teda ja by som si viac nepichla

tlucka
13. okt 2013

@lusipe
@buba08
predtým pri stimulácii 1 menopurom som mala len 3 odobrané vajka, nakoniec sa oplodnilo len 1. Chcela by som ich mať fakt viac, aby bolo z čoho vyberať 😀
No uvidíme, čo nakoniec z toho bude...

tlucka
13. okt 2013

@nelly3 Ahojky, kedy začínaš stimulovať? Nebola si to náhodou ty, ktorá si pichala viac ako mala? Niečo sa mi marí 😀 😀

lusipe
13. okt 2013

@tlucka neboj,jedna ampulka a dve su rozdiel....aby si si zase neprivolala hyperstimulacny syndrom...to je velmi nebezpecne...tak opatrne...

tlucka
13. okt 2013

@lusipe no verím, že to dobre dopadne. Pri prvej stimulke v Iscare v BA som mala až 300 iu Menopuru a ešte ej Puregon (už si nepamätám presne, dopichávala som z pera), takže som sa OHSS nevyhla 😀 😀 Našťastie stačilo zostať týždeň v nemocke na pozorovaní 😀
Tá stimulácia, a celkovo umelé oplodnenie je taká veda, že človek nevie, čo je lepšie, čo by mal urobiť, aby sa to konečne podarilo 😒

bergalm
13. okt 2013

@kacenkab ja sa citim uplne netehu nemam az take priznaky ako ked som bola prvy raz az na bolenie obcas brucha tak nemaj strach

manita
13. okt 2013

@slniecko34 kašli na alkohol 😉

100% hroznový mušt z červeného hrozna ti splní ten istý účel

ja si kupujem tento od Matyšáka:

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre