Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

mimika1973
15. mar 2014

@jahoda333 drz sa moja! 🙂 cochvila babetko je tu 😵
a co take vsetko sa na Sk vyzaduje do nemocnice? ked hovoris o velkom kufri?

mimika1973
15. mar 2014

@dafy dafynka, uz si vybrala meno? 😉

dafy
15. mar 2014

@mimika1973 ..áno už je vybraté 😝 ...a ty?

tlucka
15. mar 2014

Babule, pichali ste si niektorá po ET alebo KET Agolutin? Ja vždy krvácam už týždeň po transfere aj napriek užívaniu Utrogestanu, tak rozmýšľala som aj nad takouto možnosťou zvýšenie progesterónu. Máte niektorá s aplikáciou Agolutinu skúsenosť, resp. podarilo sa niektorej otehotnieť?

sarasota
15. mar 2014

Srdecny pozdrav z dovolenky vam moje korcule posiela moja malickost a prdolka z bruska kazdej jednej posiela pusinku. Valame sunky a priberame .Dakujeme ze na nas myslite. 🙂 🙂 🙂 🙂 😲 😲 😲

sarasota
15. mar 2014

@jahoda333 drzime palceky nech je vsetko v najlepsom poriadku 🙂

sarasota
15. mar 2014

@gaga83 gratulujem k pariku a som rada ze ste v poriadku 🙂

jahoda333
15. mar 2014

@dafy no veru este ano 🙂

jahoda333
15. mar 2014

@sarasota vdaka dufam ze to uz pride a prezijem tu bolest 😉

vlasatica
16. mar 2014

ahojte. bola niektora z vas pred stimulkou chora?mam hroznu nadchu, a uz zacina aj kasel 😨 este ma caka jedno vysetrenie buduci tyzdnen a nemozem ani paralen ani ibalgin. len domaca liecba. A potom maju prist kramosky. Rozmyslam ze to odlozim, co by som ale nerada 😠

diska
16. mar 2014

@tlucka ahoj ja si momentalne picham aglolutin po KET
som dnes 10den od transveru ale testy su biele ☹

tlucka
16. mar 2014

@diska ale ved ešte nie je nič stratené. Kedy máš oficialny termín testovania? Aké embryá ste vkladali? Ak Môžeme vedieť, prečo si si pichala Agolutin? Vkladala si si aj Utrogestan?

diska
16. mar 2014

@tlucka dik,za povzbudenie ale ak by tam nieco bolo tak uz to test asi ukaze ☹ v papieroch mam napisane ze test 18.3 takze v utorok.
Picham si kazdy den jednu ampulku agolutinu ale utrogestan uz nie,dr.sa tak rozhodla,ze skusime namiesto utrogestanu,kedze je to uz nase 5ivf,vkladali nam HB/1.

buba08
16. mar 2014

@vlasatica ja som bola pred stimulkou chora a nedopadlo to dobre, ale neviem ci to s tym suviselo a paralen alebo ibalgin este mozes, az po transfere sa neodporuca

tlucka
16. mar 2014

@diska viem, že akékoľvek slová asi nepomôžu zmierniť smútok, ktorý každá z nás prežíva pri zistení negatívneho výsledku. Nezostáva nám nič iné, len sa vzchopiť, bojovať ďalej a veriť, že aj nám raz bude dopriate tešiť sa z vytúženého bábätka. Držím ti palce 😉

diska
16. mar 2014

@tlucka uz asi nevladzem bojovat dalej.

vlasatica
16. mar 2014

@buba08 idem na hematologiu 24.3 a sestricka mi vravela ze nemozem brat tie lieky ☹ No si ma ale moc nepotesil ze sa ti nepodarilo.aj pocas stimulky si bola este chora alebo len pred tym?

buba08
16. mar 2014

@vlasatica aha, tak to ano, na hematke by paralen mohol vadit ale ibalgin si myslim, zeby si mohla. Bola som chora pred aj pocas, brala som antibiotika, dokonca som sa obavala ci ma daju do narkozy, nakoniec vsetko prebehlo, ale k ET sme nedosli 🙂, asi bola zla kvalita vajok, dr. sice tvrdila, ze to s tym nic nema, no neviem.

buba08
16. mar 2014

@vlasatica zavolaj zajtra na hematku a opytaj sa, ved do vysetrenia mas este tyzden, za opytanie nic nedas

vlasatica
16. mar 2014

@buba08 viem ze ibalgin mi vravela ze nie, tym paralenom som si neni ista, preto len zazvorovy caj lucham a liecim sa cez vikend, kedze z prace sa uvolnit nemozem.som este len nastupila. je to hrozne v tejto dobe. makaj jak kon na ukor svojho zdravia. viem ze antibiotika su svinstvo,moj manzel ich bral pred dvoma rokmi a malo to teda vplyv na psermiogram.
a my vsetky sme uz z tohoto vsetkeho tak zmagorene po tolkych neuspechoch ze sa za chvilu budeme bat aj prdnut aby sme nahodou nieco nepodcenili 😀

ludinka
16. mar 2014

@zarabono napr. v lekarni pri heliose v martine ho maju...a niekto pisal ze aj v lekarni v ba pri gynfive....

zarabono
16. mar 2014

@ludinka dakujem

tlucka
16. mar 2014

@diska ja mám tiež také pocity, hlavne keď všetky kamošky naokolo už majú bábätká alebo sú práve tehotné. Prečo aj nám nie je dopriate tešiť sa očakávania príchodu nášho vytúženého bábätka? Na tieto otázky nepozná odpoveď asi nikto. Ja však verím, že každej z nás sa raz podarí splniť si veľký sen, mať krásnu rodinu a svoje deti. Mnohé kočky tu z koníka sú mi veľkým vzorom, preto verím, že raz sa aj my dočkáme. Hlavne sa netreba vzdávať.
Máte aj nejaké zamrazené embryjká? V čom je problém u vás, keď si už mala 5 IVF?

diska
16. mar 2014

@tlucka nemame ziadne embryjka
ja mam PCO ,cize ziadna Ms,ziadna ovulacia,no a k tomu aj zly spg
naposledy sme mali 8 embryjok ale vhodne nakonice po PK bolo len jedno ,no a aj ked vlozia krasne embryjko tak je to vzdy negat ,preco je to tak neviem.

tlucka
16. mar 2014

@diska Je mi ľúto, že máš takéto problémy. 😒 Absolvovala si všetky vyšetrenia? Hematológiu, genetiku, imunológiu máte v poriadku? Prípadne nad darovanými vajíčkami, spermiami, alebo celými embryami ste neuvažovali? Ja som už premýšľala nad darovanými embryami

miskanr1
16. mar 2014

@patrissia ahoj moja tak ako sa máš? Netestovala si?

diska
16. mar 2014

@tlucka ano absolvovala som vsetko
pocasi ivf som stale sledovana hematologom a picham fraxiparin.
Neuvazovali sme,nevidime nato dovod kedze sa vieme dopracovat k embryjkam 1kvality.
U vas je kde problem?
Ja som skor nazoru ze ak darovane embryjko tak uz radsej by som zvazila adopciu,ale to je kazdeho osobna vec.

tlucka
16. mar 2014

@diska No u nás je problém iba vo mne. Nemám totiž vajcovody. O jeden som prišla pri mimomaternicovom a druhý som mala zapálený tiež, tak mi ho vzali. My sme absolvovali už 3 IVF, ale zatiaľ nič z toho 😒

patrissia
16. mar 2014

@miskanr1 awooj moja, mam sa fajn.. nevydrzala som, testujem od 6 dna... najprv tam bol taky slaby dusik a dnes uz celkom slusna ciarka 😉

diska
16. mar 2014

@tlucka ak sa viete dopracovat k embryjkam a vladzes tak este treba skusat,nic ine sa neda robit.
asi sa skusit pozerat nato tak,ze raz to pride ale ja momentalne niesom dobry radca,je to este cerstve sklamanie.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre