Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

diska
25. okt 2014

@zibi ved az o tej cca 17tej, bola som tam skoro 8hodin 😀

zibi
25. okt 2014

@diska jaj no nas po dvoch hodinach uz hnali
no neviem mne pripadala ako zena na dochodku uz nie, ze sa zaucala 😝 😅

pripadam si ako v scifi ze sa tu stazujem a kazda je spokojna 😝 😅 kaslem na to uz

diska
25. okt 2014

@zibi ved nato sme tu aby si sa mohla aj postazovat 😉 neboj zajtra bude lepsie a ked budes tehu na vsetko v sekunde zabudnes. 🙂

zibi
25. okt 2014

@diska ved to .ze zabudnem na vsetko zle.. 😔 len nech uz je to babatko 😅
normalne mi je do placu kolko si musiem vytrpiet kvoli tomu, aby sme mali to babatko . taka dlha cesta plna vsetkeho mozneho kym sa k tomu dopracujeme.. je to tazke fakt
dobru noc baby idem si lahnut som unavena z toho vsetkeho

bergalm
25. okt 2014

@zibi asi uz spis,ale snad zajtrajsok bude pre Teba krajsim dnom 😉 neboj bude to dobre

bergalm
25. okt 2014

inak baby,tak toto by som od RF necakala ☹ ja mam zatial len dobre skusenosti,ale verim,ze to bol len skrat a naval vela prace 😒 😒 inak ja som bola vcera na sone a cakaren taktiez uplne plna som neverila vlastnym ociam....to som tam este nezazila

mimika1973
25. okt 2014

@ivka3901 tie ciarky mas dobre, uz len sledovat hcg ci dobre stupa, no a potom zas ten ultrazvuk! hnede spinenie nic neznamena, moze ist o uhniezdovanie bublinky! 😉
Byva to caste, viem o com hovorim, lebo som sa strasne tiez bala zakazdym ked som si to nasla na slip vlozke, moze to robit aj utrogestan, porani sa nejaka cievka tam vo vnutri, a pod.
Len oddychuj, nenamahaj sa velmi, nic tazke nedvihaj, skus si polenosit na gauci, posteli ak mozes! 😉
Pracujes? ci PN? ak treba daj sa kludne vypisat!

jomini
25. okt 2014

@zibi to mi je luto, normalne som sa vylakala, my sa teraz chystame na dalsi pokus k nim. Prosim, ku komu chodis? Aj ti prisiel nieco povedat dr? Ospravedlnit sa?

ivka3901
25. okt 2014

@mimika1973 no já som PN už od septembra kedže robím vo fabrike na 3 smeny za pásom takže som sa dala hned mesiac na PN robím tam už skoro 15 rokov a marodím len zakaždým ked idem na IVF 😒 a jasné ležím v spálni ešteže tam máme telku a idem len wc manžel upratuje vysáva zajtra ide variť nedelňajší obed a nechodím ani po schodoch kedže máme poschodový barák 😒 no neviem uvidím či hcg ide hore,ale ten dnešný je o trošku tmavší ako tie na 10-11 deň po ET 😔

mimika1973
25. okt 2014

@ivka3901 jasne, setri sa! 🙂 kvoli babenku vsetko! 😉 to mas fajn stastie, ze manzel je taky sikulo! 😵 Moj len vysaval, varit nevie 😖 ale aspon daco, lebo som sa tiez nemohla namahat, vies, to hnede spinenie ma vzdy stresovalo, 2x som bola aj na urgencii, trvalo to skoro 2 mesiace, jeden den bolo, druhy nie, a tak dookola, hrozne lepky som mavala, az po 3.mesiaci som sa trosku ukludnila a aj zakazdym ked som videla babenko na utz. 😵 Inac, cakala som dve bublinky ale ta druha v 6tt odisla, mozno aj preto to spinenie byvalo, neviem, tak to dako tvrdila doktorka...Spinenie pokial je len hnede alebo ruzovkasto-hnede je caste vraj, nesmie vsak byt cervene! Uvidis v pondelok co a ako, a o tyzden ti hadam aj utz urobia.
Drz sa, oddychuj, a super, ze si na PN! 🙂

yanka1
25. okt 2014

@zibi moja, drz sa ... a na povzbudenie pridavam foto malej Hanky ... taketo krasne deticky sa im tam v RF vedia podarit, moc ti budem drzat palce !!! aj vsetkym ostatnym, samozrejme 🙂

yanka1
25. okt 2014
zibi
26. okt 2014

@yanka1 joj kuaasna je 🙂

zibi
26. okt 2014

@jomini ale sak oni ani nevedeli podla mna ze urobili daco zle

zibi
26. okt 2014

Baby tak co sa tyka toho brna, asi som mala ja blbu smolu, ze som natrafila na takyto pristup. Kazdy tu vychvaluje Brno, ja som u nich bola uz na jednom ivf a nebolo to tam zle, pristup bol lepsi ako teraz.
Mozno to naozaj to suvisi so zmenami, ktore tam nastali, ale viete ako to je, ked niekoho dlho nevidite, tak vy na tom cloveku dokazete vidiet zmeny viac ako ti, co ho stretavaju kazdy den. Tak to je aj u mna. Ja som asi zvyknuta na iny pristup a som narocna asi co ja viem... 😖
Predpokladam, ze ked tam tolko cestujem a platim im ako samplatca, tak ocakavam individualny pristup a same usmevy a je mi jedno, ze ta dotycna nema momentalne svoj den, alebo preto, ze je sobota a jej sa nechce byt v praci. Ja som sampltatca, tak ocakavam, ze potlaci svoje individualne potreby a zachova sa ako profesional! ja tiez v praci neprenasam na ludi svoje osobne problemy.
Ja som chodila do iscare mt este ked tam bol docent Tomas a neda sa to porovnat so ziadnym centrom na slovensku a ani v cesku. Potom tam presiel Galo, a tiez je dobry, aj ked iny ako docent, ale vsetci sme rozdielni. No ten standart sluzieb a nadstandard si maritn zachovali. Ako slusnost ku klientom, predovsetkym CAS na toho cloveka... po narkoze nam chodili v kuse merat tlak, kazde dve hodiny, lezali sme tam pol dna- aj ked som vtedy nadavala, ale bolo to dobre a uz viem aj preco, na rukach sme mali to pipatko na tep, ci na co to je, po opu ma preniesli na lehatku ..nikdy som nesla po vlastnych !! to som bola zhrozena, ze po narkoze po vlastnych, ved mozem aj spadnut. tam ma preniesli na lehatku, a pomahal aj lekar. predtym mi odmerali teplotu, urobili mi stale pred OPU ultrazvuk a tiez mi spravili aj PO OPU ultrazvuk !!! Kazdy bol mily a usmeival sa take rodinne centrum.
KEd som chodila na ultrazvuky pocas tak stale nam brali krv, regulovali hormony, komunikovala som s tou koordinatorkou kazdy raz po ultarzuku som volala ci mam alebo nemam zvysit hormony ... proste iny pristup a indiviualny, preto som asi viac rozmaznana. Z icsare mt som odisla, lebo nerobi soft a dali mi zbytocne vela hormonov.

Na RF vidno ze maju vela pacientov a zlu strategiu .pripada mi, ze si toho naberu velmi vela a nestihaju . Na jedno opu tam bolo mozno 10 zien a to bola sobota . A to mozno malo hovorim .. jasne, ze to potom nestihaju. Ziadnen ultrazvuk pred, po, ziaden tlak, pred a po, ziadne vylehovanie - sup domov.
Takze preto som asi na ine zvyknuta a este pred rokom to v RF este az tak nebolo, aj ked som tam videla drobne rozdiely.
Tak len na vysvetlenie preto som asi ocakvala viac .... ked prejdete z horsieho do lepsieho tak ste uchvatene..ked prejdete z lepsieho do este lepsieho mate pocit ze ste v nebi 😅 ked prejdete z lepsieho do hrosieho to ani pisat nemusim 😝

kako23
26. okt 2014

@zibi velmi ma mrzi Tvoja zla skusenost ☹ ak sa smiem spytat, ktory lekar Ti vlastne robil OPU? Ako som pisala minule, jedine co mna nahnevalo vo februari bolo, ze ma nechali cakat 2,5 hodinu na OPU ale inak boli velmi mili a ja som sa po tej ich narkoze za 10 minut citila uplne ok a ked som bola v Heliose na hystero a priechodnost vajcocdov tak to bolo strasne, po narkoze este 3 hodiny som bola uplne mimo...som zvedava aky budu mat den na moje OPU v novembri. Inak ak chces mozes napisat svoju skusenost dr.koudelkovi on je veduci lekar, urcite ho bude zaujimat tvoja skusenost a urcite dostanes aj odpoved. Ja som tak raz pisala mojmu dr.staznost na sestricky kvoli jednemu odberu krvi a on to potom preposlal jemu a dostala som aspon ospravedlnenie...
V kazdom pripade drzim palce, aby bolo vsetko teraz uz len lepsie a ET bol uspesny 🙂

tlucka
26. okt 2014

@zibi Juj moja, je mi to veľmi ľúto, čo si si včera prežila. Presne viem, ako sa cítiš. Tiež som niečo obdobné zažila pri poslednej stimulke a po OPU. Tiež som bola veľmi sklamaná z ich prístupu. Predpokladám, že tieto naše nie celkom dobré skúsenosti majú vysvetlenie v situácii, ktorá momentálne v RF vládne. Majú toho veľa a žiaľ nestíhajú... Ja už som mala v RF 3 celé IVF, takže viem trošku porovnať, ako sa to tam v poslednej dobe dokafralo...Tiež mám taký pocit, že Slovenky prestanú byť pre nich finančne zaujímavé a postupne svojim prístupom obmedzia počet pacientiek, ktoré budú do RF dochádzať.... Je to smutné...
Ale veľmi ti držím palce, aby sa vajíčka pekne oplodnili, išla si na ET a viac do RF nemusela chodiť 😉

zibi
26. okt 2014

@tlucka
@kako23
baby ja sa urcite vyjadrim koudelkovi ale az po vklade ak tam uz nebudem musiet ist..
hrozne ta anesteziologicka
a presne ako pises slovensky nie su pre nich financne zaujimave
ved len pocas toho ako tam bola tak muz hovoril ze tam boli nemci a francuzi
sak to ze ani u mna to nei je prvy krat bola som tam uz 2x a to je dost aby som si spraivla nazor
ja uz tam nepojdem u mna skoncili 😔

kako23
26. okt 2014

@zibi ktory lekar Ti robil OPU?

zibi
26. okt 2014

@kako23 nechcem to tu pisat napsem ti ip

tlucka
26. okt 2014

@zibi A ty patríš ku Koudelkovi? Možno by to bolo fakt dobré povedať, aby sa nad prístupom zamysleli, lebo predpokladám, že doteraz mali iba pozitívne spätné väzby a referencie. Ja mám Marcela, komunikácia s ním bola vždy super, vždy som mala ET alebo KET len s ním, naposledy som mala šťastie, že po OPU som mohla byť na izbe s manželom, dokonca mi urobil hysterku zadara ako pre "starú klientku", ale fakt sa mi zdá byť v poslednej dobe unavený, nedochvilný, zabudol na termín konzultácie, neodpísal na mail, ... no proste vyčerpaný. Asi som bola zvyknutá na nadštandardné služby, a teraz ich žiaľ akosi nemajú čas poskytovať... Ja tiež verím, že pôjdem si pre zmrzlinky a viac tam nebudem musieť chodiť. Som zvedavá, čo prinesie nový rok a či nám vôbec oznámia, ako budú ďalej fungovať... Som fakt zvedavá aj na to, čo urobia s centrami Iscare na Slovensku a akí lekári tam budú pracovať. Každopádne ak sa pre nás v RF zvýšia rapídne ceny za výkony, určite zmením centrum. Veď v Brne ich je dosť 😉

skaredekacatko
26. okt 2014

@zibi to mi je luto. Aj ja mam tri vajka mna ta anestheziologicka uspala super a bolesti ziadne ale na izbe bola domnou jedna co mala 8 vajec a ta krvacala hrozne aj sestricka ju bola pozerat. Mne staci ze si tam pplezim po narkoze okolo dvoch hodin. Ale ja nie som narocna. Ak chces napis viac do ipe nech viem lebo s tymto si ma prekvapila to som.necakala . 😢

vlasatica
26. okt 2014

Mam pocit ze pri velkom zaujme nestihaju. Ale takto si kazia svoje dobre meno. ja mam zlu skusenost z aprila tohto roka. Moja gynekologicka mi pri merani vajicok namerala nizku sliznicu,len 2mm. Volala som do brna s vysledkami tak mi kazal brat lieky Extrimax, a to som mala štastie ze som ho mala doma este z prveho IVF,inac neviem aky by bol dalsi postum. Chcela som este kontrolny ultrazvuk u nich, ale vraj netreba, nastavil po telefone dalsie davky hormonov, a tusim o dva dni som mala pichnut pregnil. tak mi vsetko nacasoval. OPU mi robila Kurecova. Neskutocne ma bolelo vsetko. A po zakroku som sa ja pytala na vysledky, ze aka bola sliznica,tak mavla rukov ze dobra, ze extrimax uzivat nemusim. Po prichode domov som pisala mail Stelclovi, tak po vikende odpisal ze pokracujeme v uzivani extrimaxu a dalsich liekov. Takze jeden doktor povie to a druhy ono. To som si mala vtedy akoze vybrat? Dvaja dokrori z tej istej kliniky a dva nazory? Ked som isla na vklad s malou dusickou,ze aka bude asi ta sliznica,tak som doktorovi Kozumplikovy hovorila, ze som mala nizku sliznicu,ze nech mi to najskor premera, tak vravel ze to pozre. Ci pozrel alebo nie neviem,lebo robil sono z vrchu a iba supli bublinky dnu. A vec bola vybavena.
Je pravda ze kazdy sa na vas usmieva a je mily, ale tiez je to len centrum,ktore berie prachy a zaraba na nas. Po troch neuspechoch nas poslali na umunologiu. Kde zistili ze spermia ma zly tvar a sama nedokaze preniknut do vajicka. A mame pomale a malo spermii.
Viete tiez by mali najskor porobit vysetrenia od geneticky, hematologie, imunologie, hormonal. profilov oboch partnerov ( nechapem preco sa robi hormon profil, iba zene, ked aj chlap dava spermie, a tiez sa da zistit vela veci, a hlavne predist neuspechu)
Takze skratim svoj predslov, pokial nemate vsetky vysetrenia, je to len risk, a nakoniec vasa strata penazi v pripade neuspechu. My sme po troch neuspechoch a vyhodeni zbytocnych penazi, zistili ze moj manzel ma vaznu chorobu s ktorou nikdy nesplodi dieta. A to zistili z jeho hormonalneho profilu, ktory mu nikde neurobili, ani na slovensku ani v cechach. Bol to moj zufaly napad, po troch IVF.

tlucka
26. okt 2014

@vlasatica Bože, to je strašné.. Nemám slov... Všetko je to len biznis.... Dúfam, že manžel je už v poriadku...

gagirl
26. okt 2014

@yanka1 kraaasne babo..blahozelam..🙂

mircalla
26. okt 2014

@vlasatica S tvojim nazorom nie celkom suhlasim, ja nemozem povedat jedneho kriveho slova a dokonca mi urobili dost vela veci navyse zadarmo. Bola som tam dokopy na 3 IVF a jednom KET, takze dost poznam
Tie vsetky vysetrenia - ono to bolo na tebe si ich dat urobit (okrem hormonalneho profilu a spermiogramu) - robia ich specilazovani lekari ci pracoviska, to sa v CAR nerobi....Ja som si vsetko davala robit az po 2 potratoch a imunologiu u imunologa, infeckne na interne, hematologiu a genetiku na hematologii, antitrofoblastove protilatky v jednom zariadeni v Brne.
Nebyva standard, ze najprv si pary davaju robit vsetky tieto vysetrenia

vlasatica
26. okt 2014

@tlucka je to biznis, a je mi z toho do placu.Strateny cas, penazi a nervou z neuspechu. Toto nam uz nikto nevrati. Fakt sme brali brno ako lepsiu kliniku a vriantu. ale vsade ide len o prachy. Neuspejes tak dame inu stimulku, vyskusame nieco nove,dame ine lieky,teraz to vijde. a ked sa to nepodari tak povedia iba je nam to luto. Co sa tyka manzela, stale same vysetrenia, a caka v poradovniku na operaciu.

mircalla
26. okt 2014

@tlucka Ty kontretne mas s RF nejaku skusenost?

tinka9075
26. okt 2014

@zibi ahoj no to ma mrzí že si sklamaná to by som aj ja bola 😖 😖 keby som bola ako samoplatca tak chovať by sa mali trošku inak a z úsmevom na tvári....tak Iscare keď tam robil doc.Tomáš nemalo chybu ja som tam veľmi rada chodila ozaj bolo to tam ako jedna veľká rodina aj keď som prišla na sono na recepcii sa na mňa pozrela a hneď vedela kto som a či idem na zákrok alebo na sono 🙂 🙂 síce som tam bola 2x na iui ale po zákroku so mnou zostala sestrička a rozprávali sme sa a to ešte docent prišiel pozrieť či je všetko ok 🙂 🙂 no a keď tam už docent nebol tak som tam prestala chodiť Gala som poznala z Heliosu a neverila som mu 😖 😖 tak sme šli do Brna ale pred tým som sa ešte z docentom radila ako ďalej 🙂 🙂 držím veľmi palce nech si čím skôr tehuľka a užívala si tehotenstvo 🙂 🙂

lienka_1
26. okt 2014

@zibi Je mi luto, ze mas taky negativny zazitok. No dolezite teraz je, aby sa embryjka oplodnili, krasne rastli a nakoniec u Teba zostali presne tolko kolko maju.....cca 40 tyzdnov. 😉
Ked nad tym tak rozmyslam, tak za tu dlhu dobu, co sme v kolotoci IVF som zazila uz kadeco. Jednoducho sa raz za cas pritrafi nieco, co by sa nemalo. 😕
A staznost posli Koudelkovi hned, necakaj. Ty sa nemas za co hanbit alebo skryvat. A kludne pis aj do verejneho fora. Ja si naopak myslim, ze ak sa deje nieco nespravne, malo by sa o tom hovorit verejne, lebo inak sa nikdy nic nezmeni. Ale to je iba moj pohlad na vec. Ty sa teraz hlavne rychlo zregeneruj a priprav na vklad. Silno-silno drzim palce!

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre