Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

rienok
25. mar 2011

@luly3 ideš s nami ? musime byť aspoň 3 😎

gabinkaa
25. mar 2011

@luly3 to Ti fakt bolo takto zle? mne teda nie, len som mala väčšie bolesti, ale dalo sa to zvládnuť, čo všetko by sme pre dieťatko neurobili

rienok
25. mar 2011

no a teraz uz naozaj idem domov a hned ako pridem tak sa pripojim, nech vidim kolko nas na to OZ bude 🙂

luly3
25. mar 2011

@rienok 🙂 mne nerobia testy nič ak tam je / poviem si aj tak je ešte skoro 😀 😝 😀
nejako ma to nestresuje 😉

luly3
25. mar 2011

@gabinkaa heeej ja velmy zle znášam OPU už ich mam zasebou 5 😝 😝 😝 a
priam ich nenávidím a vždy dúfam že je to tá posledná 😀 😀 😀 a vždy ma to opláchne 😀

gabinkaa
25. mar 2011

@luly3 tak to je fakt hrozné, určite to bolo teraz už posledné OPU, už len pekné tehulkovanie, ja inak stále cítim bolesti vo vnútri, dokina asi nemala nejakú šťastnú ruku

luly3
25. mar 2011

@gabinkaa kto ti robil OPU???? ja som teraz aj trošku krvacala 😒 ale naštastie iba
jeden deň a na druhy to bolo v pohode celkom...,bolesti potom v podbrušku su normálne

gabinkaa
25. mar 2011

@luly3 robila mi Dr. Kuřecová, ja som troška len tam, zistila som to keď som tam bola na WC, ale cestou domov už nič a ani doma nič, len tie bolesti ešte sú, ale pri I. IVF som necítila nič, je to zaujímavé

martini
25. mar 2011

@luly3 ja som po prvom opu tiež bola úplne mimo, sedela som na zemi vonku pred tou lekárňou, čo je pod RF na takej okennej doske....som nevladala ani k autu dôjsť....a ostali sme spať v Brne a vracala som a stonala... ale pri druhom OPU som sa posťažovala, že mi bolo fakt zle...a dali mi nejakú inú narkózu (vraj) a hlavne nejakú infúziu hneď po OPU a pospala som si dokonca v tej izbičke a bola som taka fit, že som rovno absolvovala cestu späť do KE (pravdaže šoféfoval mm).
Môj mm už nejaké OZ registroval, je to fakt jednoduchý proces, stačí napísať stanovy a registračný formulár... nepamätám si či a aký je tam registračný poplatok. a nie je problém zrušiť OZ, ak by to nešlo alebo by zrušili tie 2 %. A pozrela som aj zákon o združovaní občanom, zákon o účtovníctve a aj zákon o dani z príjmu. A pri vedení nie je veľa povinností, ako som už písala - viesť jednoduché účtovníctvo, ktoré by malo asi tak 5 operácií..., založiť účet v banke, zdokladovať, že nie sú dlhy na dani v minulom roku a ešte je treba jedno potvrdenie od notára a ak sa získa viac peňazí, tak ich použitie v nasledujúcom roku sa oznámi v úradnom vestníku. to je všetko.
Ja napr. poznám jedného gynelokóga, ktorý si založil OZ a vybral od pacientok toľko €, že kupil 3D ultrazvuk. a celý ten proces zvládol sám bez právnikov a ekonónov. No veď uvidím, máme ešte čas tak 9 mesiacov 🙂

cecil36
25. mar 2011

@martini @rienok tak to je super napad, pridavam sa 😉 A mozem vam aj spravit PR 😀
Baby mne vcera Machac napisal, ze s tym MTHFR nemusim mat anopyrin iba vela kyseliny listovej, tak ja fakt neviem 😉

luly3
25. mar 2011

ozaj baby a načo je dobry ten anopyrin?????ja beriem piridoxin nemam to zamenit???

luly3
25. mar 2011

@martini tak naše 2 percentá stopro máš 😀 😀 😀 😀 😀

luly3
25. mar 2011

@martini vidíš ja tak prežívam každe OPU 😀 😀 😀 ja som akási citlivka 😀 😀 😀
a hlavne viem že nemôžem po OPU asi 6 hodín nič jest a ni pit

martini
25. mar 2011

@cecil36 Ja by som si ten anopyrin možno nasadila aj sama...veď porozmýšlaj. A povedal ti koľko je veľa kyseliny listovej? Ja beriem ten Femibion 800 a lekár mi hovoril, že kyselina listovová (vitamín B10) je vitamín rozpustný vo vode (nie v olejoch) a tak nemôže byť predávkovanie... a kľudne ho môžem brať kopec....ale potom som čítala, že sú aj negatíva pri predávkovaní, tak neviem... najprv som si párkrát pridala k tomu femibionu aj čistú kyselinu listovú, ale potom som to prestala a povedala, že hádam vo Femibione je toho dosť a dobre sa vstrebáva...
A super, že sa pridávaš... a PR sa náám zííííde 🙂 my tu s rienok zatiaľ len tak sondujeme, že či by sme mali úspech - kto by sa pridal do OZ, kto by bol ochotný dať 2% napr. ..... myslím, že čím viac by nás bolo, tým by to mohlo byť transparentnejšie. A aj keby sme nevybrali veľa, veď pomôcť aspoň niekomu z nás by bolo super ... a stálo by to len ten čas a snahu... ja som ochotná robiť tie právne veci okolo... a na účtovníctvo niekoho pozháňame... dokonca si trúfam, že v najhoršom prípade by som ho urobila aj sama (mám ročný kurz účtovníctva a počas školy som robila pomocnú účtovníčku), aj keď by bolo super, keby sme niekoho presvedčili, aby nám pomohol... ak sa rozhodneme, tak nám stačí zaregistrovať sa do konca roka, aby sme si mohli poslať 2% v roku 2012.... takže máme čas na rozmýslenie.... ale skutočne si myslím, že je to dobrý nápad... a snáď tie 2% tak rýchlo nezrušia...

martini
25. mar 2011

Baby... ja dnes píšem riadne dlhé príspevky.... sorry...už prestanem... kto to ma po mne čítať 😀 😀

martini
25. mar 2011

@luly3 si sa mala ozvať ako ja 🙂))) som to povedala sestričke na recepcii, potom tej čo ma brala na izbu a potom lekárovi a anesteziologovi.... 🙂 ale to preto, že mi tak sestrička na recepcii poradila....

callex
25. mar 2011

vidim ze nejako sa nam tu zdruzieva 🙂 kto vie co na to hovori autorka tejto myslienky rebeka?flaka nas poslednu dobu.
inak tie co tak tazko znasate OPU odporucam kupit si pepsi..a po prebudeni ju cuckat..nie pit hltavo ale po duskoch.fakt to pomaha ..v gf nam to aj setricka poradila.ja som celu cestu v aute cuckala a bolo dobre.a to tiez zle znasam narkozy.
a mne v RF nik nedal cajik a keksik..ccc..asi podam staznost. 😀 ja som si tam polezala 20min..a sup do olympie nakupovat..i ked je pravda ze som zvladla len jeden obchod a isli sme prec.
@cecil36 daj si aj anopyrin a femibion800 a je to vybavena vec.

callex
25. mar 2011

@martini co obnasa pridat sa do OZ? ja tie percenta poslem..aj tak ich nedavam nikomu...raz som poslala na ligu proti rakovine tusim.a v pohodicke mozes pisat,.,nahodou sa to da citat. no a keby nahodou bolo treba nejake fotecky na nejaku PR tak ukecam mojho mm.

cecil36
25. mar 2011

@callex ja som tiez mala cajik a keksik 🙂 Ja tiez rozmyslam, ze ten anopyrin nasadim 😉
@martini ja beriem acidofolan, je tam 1000j kyseliny listovej a zelezo, ale tiez rozmyslam na tym femibionom, laka ma to, ze sa lahsie vstrebava 🙂

rienok
25. mar 2011

ahojte už som tu 🙂 . @martini aha myslím, že sa nám ho podarí založiť a tiež si myslím, že čím viac členov tým lepšia kontorla ... nič v zlom 🤐
no a keďže máme martini a ešte zopár ďalších šikuliek tak to je hotová vec a tie 2% nezrušia lebo ma nahnevajú 😠

vrabcek24
25. mar 2011

Ahoj Kočky, som tu úplný nováčik.
Tak od začiatku 3 x som bola na IVF v Gyncare Košice, vždy ET po 2 embrya a nič, tak som sa rozhodla zmeniť centrum. Išla som do Reprofitu Brno a to je tedá iná trieda ako Košice, som s nimi veľmi spokojná 🙂 . Aktuálne som už po 4 IVF tentoraz v Reprofite, tiež ET 2 embrya, ale ani to nevyzerá nádejne ☹ , hoci na začiatku to vyzeralo veľmi dobre. Beriem prednison, kys. listovu, clexane a utrogestan. V pondelok idem na krv.
Držím palce všetkým snažilkám, aby to, v čo všetky dúfame, sa stalo skutočnosťou. 🙂

rienok
25. mar 2011

@vrabcek24 vitaj, prečo to nevyzerá nádejne? ja by som ešte nestrácala nádej 😅 držím palčeky aby všetko dobre dopadlo 😵
@martini, @luly3, @cecil36, @callex,@gabinkaa a @rebeka33 (ak sa tu ukáže) no študovala som to na webe a vyzerá to naozaj jednoducho ... ťažšie bude vymyslieť názov OZ . Máte nejaké nápady lebo ja som dnes nemlehet ...ako tresnuta po hlave 🙄

martini
25. mar 2011

@vrabcek24 si teda z KE alebo okolia? Ja som tiež bola v Gyncare na testy a rýchlo som s plačom utekala do RF...a máš pravdu nedá sa to ani len porovnať, inú druh komunikácie... a nevešaj hlavu....takýýýých sme tu už mali...že na teste napr. 9ty deň nič a potom pozitívna krv... nevešaj ešte hlavu a pekne hladkaj bruško, nech embryjko netuší, že sa stresuješ 🙂 držíme prsty....
@rienok ty si rýchla...aj si stihla prísť domov, naštudovať problematiku a ešte aj večeru urobiť 🙂)) či nie? 😀 A absolútne súhlasím s tým, že čím viac tým lepšie...veď to som aj myslela, keď som písala, že keď nás bude viac, tak to rozdeľovanie a celkova kontrola bude lepšia a transparentnejšia... určíme kvórum, aby sa dala menšina prehlasovať a máme to vybavené. 🙂
@callex no teda nedostala si keksík a čajik? to nechápem, vždy ho dávajú 🙂))) no asi si vyzerala, že máš svoju pepsi, tak nechceš ovocný čaj 😉

rienok
25. mar 2011

ozaj je veľký nezmysel zobrať si košeľu s dlhým rukávaom?

rienok
25. mar 2011

@martini no jasne som superžena 😀 ale mám to 15 minút autom a večeru som len ohrievala no a pri ohrievaní som stihla kuknúť ale len zbežne na stránke ministerstba vnútra 😉 ale problematiku naštudovan naozaj ešte nemám 🙂

martini
25. mar 2011

@rienok som si myslela, že si superžena.... 🙂 A niekedy mám pocit, že všetky tu sme superženy, už len za to čo sme všetko podstúpili, zažili a prežili pri plnení našej túžby po potomkovi 🙂 nemali by nám po IVFku dávať nejaký diplom?
Košela, ak je dlhšia tak je v pohode, podľa mňa... ja nosím dlhé mm tričko 🙂

gabinkaa
25. mar 2011

@rienok keď som tam bola, mali tam dosť chladno, ale nebolo mi zima ani s košeľou s krátkym, takže akú máš

rienok
25. mar 2011

@martini červený 😀 mám radosť že to nabralo tento smer to OZ, dúfam že to rozbeháme dosť ma to chytilo sa teším, že budeme zmysluplne pomáhať 😵

tinna13
25. mar 2011

ahojte, ufff ale ste vela popisali. ja som dnes cely den niekde lietala, tak som velmi unavena, idem uz do hajan.
ale nedalo mi
@rienok na zajtra prajem bohatu urodu, nech sme vsetky prijemne prekvapene aka si ty nosnica 🙂
@gabinkaa ten jeden bojovnicek to urcite zvladne, budem na teba velmi mysliet

@luly3 prejem na pondelok // aj ked ja by som pockala aspon na 8 den, ale ked ta to nestresuje 😉
@vrabcek24 vitaj, urcite si sa rozhodla pre spravne centrum. aj ja som absolvovala 1 IVF u Hermana a teraz druhe uz v RF a je to naozaj riadna zmena. tak vela stastia na krv 🙂
@callex dakujem za tip na alergiu, urcite vyskusam
baby na zajtra sa drzte TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT
TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT
TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT

martini
25. mar 2011

@tinna13 @rienok... že nosnica....som sa dobre rozrehotala 🙂... sme dopadli....

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre