Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

ninockaskv
12. máj 2011

no baby @gabinkaa @rienok @naduska treba nam zase nejaku tehotnku, nejak to tu upada 😅 😅 😕 😕

naduska
12. máj 2011

@rienok co budes brat utros ? ja chcem teraz crinone a dopichavat agolutin
😉 skusam co sa da ☹

gabinkaa
12. máj 2011

@rienok vyzerá, len mám obavu z toho, že mi ich vždy málo zostane, aj minule som mala 7 a len jedno sa oplodnilo hneď a druhé bolo 2. kvality, nič mi z tých stimuliek nezostáva, vždy všetko od začiatku, toto ma mrzí a je mi z toho do plaču, musím kúpiť červené vínko, aby sliznica dorástla
Tebe ale držím palčeky, aby Ti všetko dobre dopadlo v sobotu a boli kvalitné vajíčka

naduska
12. máj 2011

@gabinkaa ja idem zajtra 13-teho ....uz ma vsetko tlacii ...

miminkad
12. máj 2011

@gabinkaa neboj,sliznica dorastie.skus aj ananas.gratulujem k vajkam,len nech pekne rastu 😉
@naduska myslim,ze ti to prinesie stastie 😉 murphyho zakon

rienok
12. máj 2011

@naduska 😵

rienok
12. máj 2011

@naduska veď to stále mám ten istý postup už vlastne 6-ty krát preto to vidím tak pesimisticky.... nič iné, nové tak aby bolo vidieť že niečo skúšajú či náhodou.... na pokrčenie ramenami si vystačím aj sama pred zrkadlom 😝
@ninockaskv áno upadá, bohužiaľ, neviem prečo ale mám pocit že ja nebudem držať štafetu ☹

naduska
12. máj 2011

@rienok na pokrčenie ramenami si vystačím aj sama pred zrkadlom
to si napisala presne ☹

jada1
12. máj 2011

@gabinkaa
@rienok
@naduska kočky veľa šťastia vám prajem.
Inak v jednej téme som vyčítala, že pani embryologička v jednom car neodporúča pri ET, žiadny parfém,osprchovať sa len čistou vodou bez mydla, lebo embryjká sú na to veľmi citlivé. Nepočuli ste o tom???

martini
12. máj 2011

@rienok ja som mala pri prvej stimulke super 10 zrelých vajok, 7 oplodnených...ostali aj dvaja mrazáčikovia a nič z toho nebolo a to boli buď expandované alebo hatchujúce blastocysty...a pri druhom IVF, vajok len 5...len dve sa vyvíjali pekne a na mrazáčikov som mohla zabudnúť a hľa... takže si kľudne buď ešte pesimistická, ale od ET máš povinne naordinovaný optimizmus...jasné?! 😉 lebo sadnem na vlak a pridem si to s tebou do BA vybaviť... 😉

rienok
12. máj 2011

@martini si zlatá ďakujem 🙂 si také moje slniečko 😵
@jada1 no o tom som zatiaľ nepočula ale tak to dodržím tentokrát 🙂

jada1
12. máj 2011

@rienok však aj ja som si povedala, že to tento krát spravím takto. Embryjká asi nemajú radi vońavé maminky. 😅 Našla som to len v jednej téme, neviem či je to blbosť, či nie, ale niečo na tom možno bude. Aj ke´d nad tým tak rozmýšľam, však tie embryjká sú pri prenose v tej pipete, tak ako ich môžu nejaké vône rozptyľovať.

A ty už nesmúť!!! Musíš veriť tým svojim folíkom, veď aha kočky jasne píšu, nezáleží na kvantite, ale na kvalite! 😉

vrabcek24
12. máj 2011

@rienok, @naduska, @gabinkaa myslím na vás 😵 , a držím všetky palce, tuším to dám vyhlásiť v miestnom rozhlase, aby nás bolo viac 😀

chcem ísť na 5 IVF do RF, ale najskôr až v auguste - septembri, dovtedy cvičím Mojžišku, lebo podľa fyzioterapeutky vo Falcku KE som na dobrej ceste, spazmy pomaly miznú, no šak ma aj poriadne ponaprávala, tak to chcem poistiť a potom sa uvidí,
zatiaľ som nemala ani jedného mrazáčika a ani ťuk po ET, a vždy to boli embria 1. triedy, maternica OK, spermošky tiež,
budem veľmi rada ak tu podržíte tú tehuľkovkú štafetu aspoň do septembra 😅

rienok
12. máj 2011

@jada1 nesmútim, som realista 😅

sussy
12. máj 2011

Ahoj.Je tu niekto kto by mi poradil ako dlho trva cely prirodzeny cyklus bez stimulacie v Reprofite? Myslim tym od kedy sa telefonicky objednam na prvu navstevu. A ci je mozne uz pri prvej navsteve ak prebieha ovulacia spravit IVF.dakujem

luly3
12. máj 2011

@lulu10 hej hej 3 krát až teraz mi pomohol asi ten fraxík a aj to na mi zabralo až
na druhom IVF- ku. všetko som bola po IVF 😉
manžel ma zlý spermiogram veľmi ale zaujímave bolo že pri tomto poslednom IVF
mal omnoho lepší ako predtým 😕 a to bol chorí keď sme išli na IVF

luly3
12. máj 2011

@gabinkaa moc moc držím palečky zatial to vyzera veľmi dobre 😅 😅 😅
len tak dalej 😉

gabinkaa
12. máj 2011

@naduska tak budem držať palčeky, aby to dobre dopadlo 😉
@miminkad ďakujem moja, pijem červené vínko, musím dokúpiť zásoby, dúfam, že to pomôže, aj doktorka povedala, že dorastie, tak sa snažím veriť
@jada1 ďakujeme moja, ani ja som o tom nepočula, ale teraz si to zapamätám a budem dodržovať

jada1
12. máj 2011

@gabinkaa na sliznicu je vraj dobrý aj kokos, červené grepy a alchemilkový čaj 😉

miminkad
12. máj 2011

@gabinkaa dorastie neboj,ja uz som manzela poslala kupit vino,nech vecer mame co cuckat. 😉 mozno sa buduci tyzden stretneme spolu na OPU
@jada1 ano,aj grep je dobry,len som alergicka,ten nemozem,tak aspon dostupne veci 😀 vino 😝 😀 😀 😀 ananas a alchemilka 🙂

gabinkaa
12. máj 2011

@vrabcek24 držanie palčekov budeme potrebovať a my zasa na oplátku Tebe, aby sa to podarilo a boli sme všetky tehulky 😉

gabinkaa
12. máj 2011

@luly3 teraz sa zdá, že to vyzerá dobre, aj všetko doteraz prebehlo ako má, len vo finále sme sa nejako odklonili, teraz ma aj dosť bolia vaječníky, tak neviem neviem

gabinkaa
12. máj 2011

@miminkad
@jada1 minule som pila aj alchemilkový čaj, tuším ešte kúpim a budem pokračovať a červené vínko k tomu, lenže čo je dobré po ET, aby sa embryjká udržali a nepustili

rienok
12. máj 2011

@vrabcek24 ďakujeme 🙂
@gabinkaa to že bolia vaječníky je znakom toho že tam je viac väčších folikov ako zvyčajne... mňa boleli len raz a bolo ich na moje pomery veľa 🙂 takže myslím si že budeš sláviť úspech 😵 😵 😵 držím palčeky

rienok
12. máj 2011

@gabinkaa božia vôľa 😅

jada1
12. máj 2011

@miminkad aj grepový džús je dobrý 🙂 , ale to vínko tiež 🙂 . ja tiež veľmi grepy nemusím, tak pijem každý deň 1l džúsu.
@gabinkaa vraj sú dobré chilli papričky. Najlepšie čerstvé. Prekrvujú maternicu. Ja ich už mám doma nachystané 🙂 , kúpila som ich v metre.

miminkad
12. máj 2011

@gabinkaa len alchemilku len do ovulacie,prip do OPU,potom uz nie.no ja by som skusila na udrzanie embryjok magnezium.to je len taka moja hypoteza.
@rienok @gabinkaa aj mna dost boli podbrusok,ako pred MS a sem tam aj vajecnik,som myslela,ze to clostill,ale zeby to nakoniec bola uroda? 😕
@jada1 tak musim ist dnes zohnat chilly.dufam,ze mama ma zasadene.

cecil36
12. máj 2011

Ahojte, tak hlasim, slabunko bolo vidiet srdiecko. Dr. povedal," zda sa mi, ze tam bije". Ale chce ma vidiet pre istotu zas o tyzden. Inak uz mame 1,7cm 🙂
@sussy treba tam prist pred ovulkou a s vysledkami a myslim, ze nebude problem. Teda ak myslis nativ. Ja som na nom bola a OPU som mala na 17DC, ale ja som mavala 32 dnove cykly.

rienok
12. máj 2011

@cecil36 blahoželám 😵 😵 😵

cecil36
12. máj 2011

@rienok dakujem 🙂 a tebe sa ako dari? stimulujes?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre