Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

leamax
16. máj 2011

@rebeka33 mne nedal fragmin hematolog, mne ho odporucil gyndo, som MTHFR hetero a ze on by pre istotu dal nieco na riedenie krvi. a v RF mi povedali, ze rano ho mam pichat
@mircalla tak aspon dobra sprava, ze maly je zdravucky. zial, niekto si musi zubky odtrpiet

rienok
16. máj 2011

@mircalla jej ani som nezaregistrovala kedy si dala fotečky, Filipko je nádherný a Ty vyzeráš úžasne ... v tvári ani nevidno tie stresy 🙂

martini
16. máj 2011

@rebeka33 Tak tak k Dankovčíkovi, ale musím povedať, že som si ho musela vydobiť 🙂 lebo ma sestrička chcela objednať k tej nejakej novej lekárke...tak som sa bránila 🙂 a vyšlo 🙂
Psov máme anglických buldogov, jeden biely, druhý hnedý...strašní flegmoši, lenivci, teda aktivitu majú radi, ale len tak do 7 - 8 minút, potom idú spať unavení ako psi 🙂 a hnedý chrápe a funí... veď prídete niekedy psíkov pozrieť s potomkom, deti v určitom veku majú psov radi.
@maticap. pekne sa opatruj a rýchle sa uzdrav.
@mircalla klobúk dolu...

cavik
16. máj 2011

Pekný deň

tak vám hlásim dnešné HCG - 11.deň po ET - 731.8 🙂 🙂

problém ale je, že mi hematologička zistila, že nereagujem na lieky na riedenie krvi, tak uvidím, ako zase dopadnem 😠 ...písala som aj Štelclovi, čo on na to 😒

@rebeka33 ...mne tiež B.hovorila, že mám pichať večer, kvôli kontrolám, pretože keď pichneš ráno a hneď ideš aj na krv, tak je to skreslené. teraz ale pichám ráno, pretože testuje moje reakcie na miniheparinové injekcie

ofinka
16. máj 2011

@rienok ahoj moja, tak na to, aky chaby pocet folikov bol na 8. den, to vyzeralo prekvapivo dobre. vybrali 8 vajicok, z toho bolo 6 zrelych. tak som sa uz tesila na PK, ale oplodnili sa len 3, co je ozaj slaby vysledok oproti inym razom, ale clovek s tym nic nezmoze, to je priroda. cize ET na treti den nas caka. ty mas zajtra transfer?
a ozaj, tehule su viac po PK, alebo je dost aj tych, co boli na 3.den?

leamax
16. máj 2011

@cavik to je uuuuuzasnaaaaaaaaaaaaa spravicka, gratulujeeeeeeeeeeeeeeemmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmm 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 silno drzkam paste aby si reagovala na tie injekcie, neboj, vsetko bude ok

leamax
16. máj 2011

@ofinka tym sa nezaoberaj. napr.shandy ma chlapcov na 3.den po OPU. takze drz sa, vyzera to aj tak dobre 😵

vrabcek24
16. máj 2011

@cavik kráááááásne hcg, blahoželám 😵 držíme palce nech všetko dobre dopadne 😵
všetkým babám také hcg prajem 😵

ofinka
16. máj 2011

@leamax dakujem, ono vies, vzdy sme mali PK krasne blastocysty a nikdy sa nic nechytilo, cize netvrdim, ze len PK je to prave, ale clovek si uz zvykne, ze to je zakazdym PK, tak podvedome beriem ten 3. den za nieco podradnejsie. ale z 5-tich doterajsich transferov sme mali raz aj na 3. den, inak PK a stale nic a nic, cize clovek fakt asi nemoze vediet, kedy je to to prave. povodne som ratala s jednym, dvoma vajkami, lebo boli len 3 folikuly a jeden moc velky, nevedelo sa ci vydrzi do OPU. nakoniec bolo vajok o dost viac, ale podstatne je, kolko sa oplodni a deli a to je u nas momentalne 3 kusky, tak uvidime. moja povaha je blba v tom, zze furt spekulujem, ze to ci ono by iste bolo byvalo lepsie atd. ako krava. potom je ta hlava vecne zatazena a ktovie, preco sa to furt nedari. mozno pre moju vecne nespokojnu a nepokojnu mysel.

maticap.
16. máj 2011

@cavik ahoooj - to je super vysledok! Len tak dalej 😉 . Drzim Ti vsetci palciaky co mam!

ninockaskv
16. máj 2011

@mircalla.. tak to nam musis dat recept, ako na to.. ja som teda mala len par kil na chudnutie, ale doteraz s nimi bojujem 😖

@cavik wau.. konecne dobre spravy

@ofinka nespekuluj.. uz to nechaj tak, spravila si, co bolo v tvojich silach 😨

leamax
16. máj 2011

@ofinka neni dolezite, ktory den sa robi ET. si zober, ze k otehotneniu staci jedina spermia, ktora s "trafi". a hlavne - nerozmyslaj stylom "co by bolo, keby..."to ti nepomoze, len sa zbytocne zdeptas a k nicomu to nevedie. musis byt v pohode a v optimizme. pozri, mame tu dalsiu tehulku 😵 vravim, je tu plodny maj, lasky cas, tak sa mnozme 😵 😵 😵
@maticap. rychle uzdravenie prajem aby si si mohla uzivat krasy tehulkovania 😵

rienok
16. máj 2011

@cavik blahoželám 😵 😵 😵
@ofinka no ja som sa o tom so Štelclom bavila že by som chcela PK ale hovorili že majú obrovskú štatistiku spravenú a že nie je pravda že po PK je vyššia úspešnosť ... tak ma ukľudnil
inak 3 oplodnené je pekné to som mala aj ja včera a dnes sú 4 😉 ono môže byť že sa niektoré neskôr oplodnia a zajtra budeš mať úplne iné číslo 😉

maticap.
16. máj 2011

@martini @leamax - dakujem zienky 😉 . Idem asi zalahnut, som trosicka unavena...ale urcite sa dnes este "zastavim". 😀

rienok
16. máj 2011

@maticap. tak tak, pekne ležkaj odpočívaj a lieč sa 😉

kajka39
16. máj 2011

@vrabcek24-ahoj 😉 😉 ako sa mas??

callex
16. máj 2011

@mircalla a kdeze sa zase stahujes?ved si sa tusim pred narodenim stahovala nie?
@maticap. ty sa pekne kuriruj..a nejaka kamoska ti nemoze nakupit?ci dobra suseda?
@cavik nadherne HCG..este aj mna si tromfla..zeby dvojky? 😉 dufam ze sa to poriesi s tou krvickou.tisko gratulujem.
@rienok no vidis ako to vsetko zatial dopadlo nad ocakavanie..a takisto verim ze o 14dni budeme takisto prekvapene a budeme sa z teba tesit...tehula

ofinka
16. máj 2011

@rienok ja som sa ho pytala dnes poobede ci maju statistiky, lebo ma to zaujimalo, tak mi povedal to iste, ze PK nie je rozhodujuce. ale ja som mala aj edno aj druhe a furt nic. vsak teraz mam uz 6. transfer, tak uz by sa hadam aj nieco patrilo, aby sa podarilo. a tiez i povedal, ze 3 kusky ak budu dobre by vlozili, tak to mame tusim narovnako, aj s tymi doterajsimi neuspechmi, tak snad sa to uz prelomi. ET mam 18/teho, to je datum mojho narodenia a test z krvi mi vychadza na MDD, tak je to asi smiesne, ale hladam si v tom dobre znamenia, lebo taky skeptik ako ja, to uz svet nevidel. 😀

rebeka33
16. máj 2011

Konečne som to dočítala, jeden deň sa nedostanem k pc a tu toho ale je, 🙂
@rienok joooooj velmi sa teším, 4 oplodnedné je fajn, aj ked vložia 3 ,tak sa chytia dve a máš vymalované. Tak som sa rozhodla. 😀 teraz vážne, v najhoršom robia redukcie do 12tt,ale pravdepodobnosť je min. Až na zufalku.
Oni ti poradia ,so mnou to preberal Štelc ešte tesne pred vkladom Mali sme 3 ,ale mne vložil 2 a jedného zamrazil. Ale ja som nemávala problém ho uchytiť,ale skor som ho vždy potratila. Určite ti poraí dobre a hlavne nestranne. Držím palce a posielam tehu vírusíky.
@miminkad mne to povedala hematologička tak som chcela poradiť.Niečo na tom bude 😉 DRžím palce aj @gabikaa nech už do Brna nemusíte. 🙂
@maticap ja to tu riešim ďakujem za typ určite pozriem .
Pekný deň všetkým.

leamax
16. máj 2011

@maticap. len lezkaj a vylez to 😵
podla mna sa len pri PK vyberu tie najlepsie, nikde nemas zarucene, ze su to prave tie, ktore sa uchytia. mozu sa rovnako uchytit ako aj pri ET na 3.den 😵 pre niekoho je lepsie PK, pre ineho nie. takze @ofinka, @rienok, pre vas je lsepsie ET na 3. den, ktory budete mat teraz a napr. pre mna je lepsia PK, ktoru som mala teraz 😵

maticap.
16. máj 2011

@callex prave som presla zasoby potravin a - prezijeme a prezujeme! 😀 Mame domacu pekaren chleba, no ked som sama doma, tak v nej nepeciem, lebo chlebik potom nestiham sama zjest. Ale tento raz si ho upeciem. A okrem toho budem otravovat rodicov. Nebude to take hrozne, ako som to asi popisala. Ale teraz uz vazne ideme lezkat. A Ty sa tiez opatruj, mamina! 😉
@rienok drzim palce, nech nas rychlo dobehnes! 🙂

ofinka
16. máj 2011

@ninockaskv inac s tym spekulovanim...mne isiel zivot stale tak, ze som stale musela byt pripravena aj na horsiu verziu cohokolvek a nejak mi to ostalo, ze ja uz rovno popredu akoby ratam s tym, ze to asi nevyjde. vlastna hlava sa tazko oklame, ked je to nieco roky zakorenene. ale uz som nadrzovku vosla do obchodu s kociarmi, ze akoze co ja budem furt oci zatvarat pred takymi vecami. 😀 tak som si to obzrela a spokojna som odisla. 😀 😀

rienok
16. máj 2011

@ofinka podľa toho čo píšeš tak sme na tom rovnako.. ja verím že nám to už vyjde 😵 😵 😵 boooože furt zabudnem ísť do toho kostola... no dnes tam už určite zájdem 😉 no ja som zatiaľ žiadne také znamenia nenašla, ale už som aj kompletne vypratala sektor detí (podľa feng shui) a dnes som aj spravila nejaké obrázky tak to už musí zabrať 🙂

maticap.
16. máj 2011

@rebeka33 aaa, ozaj, Ty si to bola. 😉Ach ta skleroza... No ako pozeram, do tej postele sa takto veru nedostanem. 😵 teraz uz fakt odchadzam. 😎

rienok
16. máj 2011

@rebeka33 ďakujem ja verím že to bude takto: vložia 2 a 2 zmrazia... z 2 budú 2 deti a po roku si dám zase vložiť 2 a budú ďalšie 2 deti 🙂

ofinka
16. máj 2011

@rienok ake obrazky. nejaka vlastna tvorba?

leamax
16. máj 2011

@rienok vyborne, takto to bude, pekne sa na to divas, len tak dalej. ziadne negativne myslienky 😵
@maticap. no ja som tak tiez ostala sama doma a nasi ma musia zasobovat potravinami. mojmu muzovi az za hranicami trklo, ze mi zobral kluce od auta a este dal aj paku na volant a len tak mimochodom, klucik je na tom istom zvazku. takze takto sa setri benzin, ak by ste chceli navod 😀
@ofinka a ty nespekuluj 😉

ofinka
16. máj 2011

@rienok
@leamax
@callex
@ninockaskv
baby, vy ma fakt niekedy len jednou vetou tak povzbudite, dakujem. a to som tu nechcela radsej ani chodit, ze ked to nevyjde, aby ste ma nemuseli lutovat. 😔 no ale kedze teraz to uz vyjde, tak sa tu mozem sem-tam ukazat. 😀 😀

ofinka
16. máj 2011

inak ja mam este 2 blastocysty zmrazene tu v CAR v BA, ale to som si nechavala ako poistku, ked uz vajecniky nic nevyprodukuju.

leamax
16. máj 2011

@ofinka no lutovat ta urcite nebudeme, lebo to vyjde teraz 😵

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre