Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

lenka_21
3. jún 2011

@callex Tak na tomto sa zabavaju vsetci nasi kamosi a rodina ... u nas v komore najdes len pivo a potom cokoladu, kavu, keksiky ... neviem co s tym babetko ... my mame v rodine samych pravnikov, lekarov, knazov a zopar ekonomov 🙂 😉 🙂

Joooj, keby si mala pravdu s tymi prazenymi mandlami .... vyzera to, ze mamatesty maju uspech a tak dufam, ze ak sa dostanem k testovaniu dopadnem pozitivne 🙂 😉 🙂

A co tutu nedelu ... zlatko nieco budes musiet obetovat, nemozes mat kazdy vikend nieco 😀 😝 😀 😝 ... vzacna navsteva a potom hody 😝

gabinkaa
3. jún 2011

@lenka_21 ďakujem moja, no čo bude sranda, mnohé v mojom veku sú už staré mamy a ja len mamina, ale aspoň budeme dlho mladí nie? 😀

lenka_21
3. jún 2011

@gabinkaa No na buduce musis posluchat mladsich 😀 😀 😀 😀
Toto je co na tomto nemam rada, lebo tehu problemy na zaciatku mozu znamenat aj mrskovske a opacne .... preto nemam rada ked mrska natahuje a nechodi tak ako ma, lebo potom nadeje stupaju 😠 😠 ..... a buch ked to necakas tak sa objavi ... tam moja mi vystrajala takto casto ☹ ☹ ☹

Este raz blahozelaaaaaaaaaaam 😅 🙂 😉

lenka_21
3. jún 2011

@gabinkaa prosim ta nestras ... medzi nami nie je az taky velky vekovy rozdiel 🙂 😉 🙂 My sa s kamoskami, kt.maju podobny problem uz na tomto bavime, ze o par rokov budu nase deti krmit nas namiesto toho, aby sme ich krmili my a vraj na stuzkovu dame inzerat, ze hladame nahradnych rodicov na stuzkovu .... lebo my uz budeme na plienkach 😀 😀 😀 😝

pikha
3. jún 2011

@ninockaskv dakujem za makrobio tipy 🙂 tak ty si takyto znalec? Pozerala som aj seitan a tempeh, coz mi skor pripomina nejakych indianskych bohov nez jedlo 😝 😀 ale podla toho popisu to bude nieco ako tofu, ze? A poprosim, ked robievate spaldovy domaci chlebik, nehodis mi recept? Velmi rada by som vyskusala.. niet nad cerstve domace pecivko.
@leamax spaldove palacinky.. ano, tak ako bezne, len vymenit muku a ja som do nej pridala trocha detskej krupice, lebo ta spaldova hladka je taka.. tazsia.. tak aby nebolo moc hutne cesto, a dala som kusok menej cukru. A odporucam aj krupicnu kasu zo spaldovej krupice 😝 velmi prijemne nieco 🙂

gabinkaa
3. jún 2011

@lenka_21 tak tomuto som sa dobre zasmiala, ale však čo, inak my máme v rodine mať v neskoršom veku detičky, síce ja už budem najstaršia, prekonala som vek 39, ale však sa zvyšuje aj priemerný vek 😀
tuším budem naozaj musieť poslúchať mladších 😀
dnes idem k dokimu pre lieky, tak si dám asi aj krv zobrať keď tam budem

pikha
3. jún 2011

@gabinkaa nezmizne, uz je raz tam a hotovo 🙂 😎 ktory den si od ET?
@callex ako sa mas 🙂 uz je lepsie? A vy teda fakt koncite v tej robote?
@lenka_21 no a ty kedy testikujes? 🙂

lenka_21
3. jún 2011

Baby, dovolila som si aktualizovat tabulku

PREDSTIMULANTKY:
Lenka_21 - 3xIUI Helios MT, 1xIVF Helos MT, 1MA

STIMULANTKY:
ninockaskv

ČAKATEĽKY:
gabinkaa ET 20.5., hcg test 4.6. pozitívny HCG test
miminkad ET 23.5,hcg test 6.6.
bayley ET 23.5., hcg test 4.6. pozitívny HCG test
jada1, ET 21.5 2xHB, 31.5 pozitívny HCG test
mia_15 ET 31.5., hcg test 16.6.

TEHULKY:
rebeka33 - 4IVF, 2Xket, 3x tehu,2xMA. V RF2xsoft 2Xtehu z toho toto zatiaľ drží
pikha - 6x MA a biochemicke, 1x mola, 2x GEU, 3x IVF s ET, z toho 2x v RF, posledne uspesne. caka dievcatko
tinna13- 1.IVF v KE uspesne MA , 2x KET neuspesne, 2. IVF v RF-ET uspesne
martini - 3. transfer (ET, KET, ET) - všetko v RF. čaká dievčatko (dnešná info).
maticap
luly3 - 5 IVF - 7 transferov : 2 GF ET + 3 GF KET a 3 krát RF
callex
cecil36- 3 IVF (Soft Unica, Nativ RF, Soft RF)- 3x ET, posledné úspešné

MAMIČKY:
zuzla80
olympia
orsulka
takyna
tanitta
avaka
julietka
mirinda10
anty
shandy
dior
mircalla
violoncielka
modra
tomka12

SPRIAZNENÉ DUŠE:
Lenka_21 - 3xIUI Helios MT, 1xIVF Helos MT, 1MA
rienok - 4 x IVF GF , 2 x IVF RF
naduska spolu - 5x IVF,,a z toho 3x v Reprofite
vrabcek24 - 2x IUI, 3xIVF GC KE, 1xIVF RF
leamax - 1 (2?)x MA, 2x IUI, 2x IVF RF,

gerdusha
3. jún 2011

@gabinkaa ,

aj ja srdecne blahozelam, drzim palce! tfuj tfuj tfuj 🙂

lenka_21
3. jún 2011

@pikha Neviem kedy mam testikovat, lebo ako som pisala, mne pri prvom tehu vysiel pozitivny test az na 39DC a to som hladala druhu ciarku lupou 😀 😀 😀

Z mojej analyzy vyplyva, ze po MA sa mi skratila mrska na 28 dni a dnes som len 31 ... a tak neviem co robit 😨 😕 😨

gabinkaa
3. jún 2011

@pikha dúfam, že nezmizne....dnes som 14. deň, nemala som PK a embryjká mi vkladali o jeden deň skôr, preto mám v papieroch napísaný testík až zajtra, aj som chcela testovať zajtra, lebo zajtra je aj iný dátum, ktorý som si myslela, že prinesie šťastie, moja mama má narodeniny, tak ju pôjdeme pozrieť aj keď už nevníma, lenže nemala by som lieky na celý víkend, tak som testla dnes

gabinkaa
3. jún 2011

@gerdusha dakujem moja, je to stále neuveriteľné 😵 😵 😵

lenka_21
3. jún 2011

@pikha ze 34 tt 😨 😕 😨 ..... aj aj chcem 😉

callex
3. jún 2011

@gabinkaa vidis vidis nepocuvas mladsie skusene a potom mas hlavu v smutku.ale teraz uz nie je dovod na smutok.krvicka je dobry napad..tak pekne utekaj k dokymu.
@lenka_21 no ved doteraz som trcala kazdy vikend doma...musim sa spytat mm lebo mame nejake fotenie v nedelu a netusim o kolkej.
@pikha no vcera som sa vyspinkala..potom som si urobila chleba vo vajicku aby som to potom nasledne dalsie 4hodiny tazko stravila..to bol napad vyprazat to na bravcovej masti. 😝 ale chlebik bol mnaaa..domaci a vo vajicku..enonuno.s tou robotu to zatial vyzera tak ze ano...vcera sa uz personalista pytal mojho mm ci mi ma napisat vypoved?asi budeme musiet coskoro s pravdou von..ze nemoooze aj keby chcel.

gabinkaa
3. jún 2011

@lenka_21 ďakujem za aktualizáciu 😀

pikha
3. jún 2011

@gabinkaa to je vyborne 🙂 a vidis, stastny datum niekedy byva ten, ktory si stastnym urobime sami 🙂 strasne sa tesim, ze sa vam to podarilo!
@lenka_21 no ked sa ti upravil cyklus na 28 dni, tak uz by si aj teoreticky mohla 😉 nahovarat ta nejdem, rob ako to citis, ale ked uz meska, tak by nebolo zle vediet preco. A sorry ak som nezachytila, ze uz si to pisala.. clovek tu nie je dva dni a tolko infos sa velmi tazko nasava a hlavne zapamatava 😀

lenka_21
3. jún 2011

@pikha To poznam ... pssst iba tajne, ja sa niekdy ani nesnazim vsetko docitat co sa tu napisalo 🙂 😉 🙂 Ja som si robila zo seba srandu, lebo matika ma sklamala a zle som si vypocitala v kt. dni som 🙂 😉 🙂

Neviem, ja to testovanie beriem nalahko a tak s tym nemam problem 🙂 😉 ...ak nedorazi mrska skusim asi v nedelu alebo v pondelok a zbehnem aj gynekologicke na krv, lebo ak by tam bolo tehu tak by som asi chcela brat utros al.duphaston ... a tento krat som sa rozhodla, ze budem PN - aspon prve 3 mesiace .... 😉

gabinkaa
3. jún 2011

@callex mala som mať cestu tam, kde mám dokyho, ale práve sa mi to zrušilo 😀 nechce sa mi tam len tak letieť, ale mám zlatého obvodného, on mi recept napíše, však si to aj tak platím sama, len potrebujem recept a skúsim presvedčiť sestričku, aby mi zobrala aj krvičku

pikha
3. jún 2011

@lenka_21 nooo a v nedelu skoci 35tt 🙂 a v 38tt ideme na to.. sama tomu niekedy neverim. Neboj, aj ty budes mat.. ja som roky len tisko sledovala u inych kociek este z mojasvadba, ked sme presli sem, ako im to nabieha a ako prechadzaju do tehu a maminovskych tem 😔 😔 neboj, aj ty budes tehulka 🙂

jada1
3. jún 2011

@gabinkaa tak teraz som sa zobudiala a reku ešte pred tým ako pôjdem do práce idem kuknúť čo gabinkaa. Špeciálne kôli tebe som si zapla pc a čo nevidím???? ................dve čiaročky............wau Gabi 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 . Viem ako ti je, dnes ešte budeš z toho riadne zmätená. Mne trvalo 2 dni, kým som si to uvedomila 😀 .
Gratulujéééééééééém 😵 😵 😵 . UF baby, baby tu nejako tehotnieme jedna za druhou 😀 😀 😀

gabinkaa
3. jún 2011

@pikha naše narodeninové dátumy asi neboli také magické, keď to nevyšlo v apríli, vtedy sme oslavovali narodky, už som volala tú správičku môjmu drahému, nevydržala som to

gabinkaa
3. jún 2011

@jada1 ďakujem moc moc moc, veľmi ma to prekvapilo 😵 😵 😵 fakt neočakávané, ťažko mi je aj uveriť, dúfam, že tá radosť bude trvať celých 9 mesiacov 😵 😵 😵

callex
3. jún 2011

@lenka_21 nenatahuj nas..zajtra pekne testuj..to nam nemozes urobit ze v pondelok..to sa nerobiii..
@pikha inak vsetko pripravene? taska zbalena?
@gabinkaa urcite sa velmi potesil..a po obede bude kytica.

jada1
3. jún 2011

@gabinkaa určite bude. 😉
A z toho, že niektoré sú už v našom veku staré mamy si nič nerob. K nám včera prišiel mm kamarát vytešený, prešťastný, že sa mu narodil vnúčik. Aj fotky mailom poslal. Chlápätko fakt ako buk, 3,85kg a 53 cm. A my s mm potom keď sme boli sami, tak mm hovorí: Števo sa teší z vnúčika a my sa budeme zo svojho 😀 😀 😀 😀

vrabcek24
3. jún 2011

@gabinkaa no paráda 😵 😵 😵 som veľmi rada, že to konečne vyšlo, je fakt krásna správa na ráno 😵
gratulujem a naďalej držím palce, šak ešte nejakých 9 mesiacov a budeš mamina 😀 tak tfuj tfuj 😵

callex
3. jún 2011

no ako som pozerala tu siciliu tak som usudila ze tento rok mi bude musiet stacit 2dnova praha co uz mame davnejsie kupene.ja chcem moreeeee.

pikha
3. jún 2011

@callex noo.. tak to tehu ti pomoze este aj s robotou 😉 😀 sikovne dieta budes mat. Pripravene nemam nic 😝 poprala som vecicky aj ostatne prislusenstvo, ale napriek hrdym planom taska z toho este nie je 😅 😝 Ale mas uplne pravdu, uz ju budem musiet naozaj pripravit.
@gabinkaa dieta si vyberie vlastny datum 🙂 tie vase su o vas. Nasa Domca od zaciatku operuje so sedmickami.. ET bolo 27, oficialny termin porodu mame 17.7 a sama som zvedava, co za den z toho nakoniec bude, kedze ideme sekciou minus 2tt. No ale co tam po mne 😀 drzim prsty na krv v pondelok!!!!

tonytony
3. jún 2011

@jada1 Nádhera, ale jáb Ti to píšunpořád, že ten Váš příběh je kouzelenej🙂

tonytony
3. jún 2011

@gabinkaa Super, maminko!!!!Jsou tam, byť rozmazaný, ale jo 😀 Tak ať nezmizí a jen sílí🙂

callex
3. jún 2011

baby teraz som nasla nejaku info z roku 2007 ze ked konci prevadzka tak ma mozu prepustit aj ked som tehotna.neviete o tom nieco?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre