Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

ludinka
19. mar 2014

@skaredekacatko no ja tomu teda moc nerozumiem ale tak skus sa opytat @zibi ona ti viac o tom povie... 😉

wiwiennn
19. mar 2014

@nelly3 dakujem Vam baby za podporu.....velmi mi to pomaha....aj ked je to velmi tazke, nemysliet na to, ale musim ist dalej a mysliet pozitivne, mam vedla seba manzela, ktory ma velmi lubi a potrebuje ma......prajem vam krasny dnik....

lienka_1
19. mar 2014

@bergalm Drzim palce, nech to rychlo skoriguju a maju pod kontolou. Myslim na Vas! 😉

miskanr1
19. mar 2014

@wiwiennn Moja zlatá to mi je veľmi ľúto. Nech to rýchlo prebolí. ☹

lienka_1
19. mar 2014

Baby, chcem sa spytat na menopur 600j. Vzdy som pouzivala ten 75 jednotkovy a tam riedenie a davkovanie bolo malina. Ako je to pri tej 600-ke? Je na ampulke nejaka stupnica, kolko treba natiahnut, ci to treba prepocitavat na ml? Som z toho jelen. Vdaka za rady! 😉

melisska
19. mar 2014

@lienka_1 držíme palceky🙂

lienka_1
19. mar 2014

@melisska Vdaka! Este iba davam dokopy material a postup 😀 Som volala aj do Rf a oni davaju iba ten 75j. tak mi sestricka nevedela pomoct.

ludinka
19. mar 2014

@wiwiennn je mi to luto, presne viem co prezivas, ja som mala presne to iste vo februari....tiez ma tesilo len to ze mam takeho manzela ako mam a ze stoji pri mne, odpoved na to preco prave my neexistuje 😔
daj sa cim skor dokopy...neboj sa vsetko casom preboli ....ja sa momentalne chystam do kupelov zahojit vsetky rany ....mame na to narok tak ak chces chod aj ty..drz sa

mimika1973
19. mar 2014

@lienka_1 ahojky, a preco mas iny druh? to ani neviem aky je ten 600... 😒
Zhanas este aj ten po 75j ci uz nie? to je asi jednoduchsie potom, zmesiat 3 prasky s 1 ampulkou dokopy a pichnut, tak som to mavala volakedy aj ja...

lienka_1
19. mar 2014

@mimika1973 Mam maoznost kupit za doplatok. Ucinna latka je ta ista, iba balenie ine. Len nechcem narobit zmatky pri davkovani.

vanushka
19. mar 2014

@lienka_1 Ahoj, ja som pouzivala Menopur 600, ten sa zriedi 1 krat a potom len si natahujes do striekacky kolko jednotiek potrebujes. Na striekackach co su v baleni spolu z menopurom je taka stupnica v jednotkach. Je jednoduchsie pouzivat 600 -ku - nemusis riedit kazdy den 🙂 A po zriedeni musi byt v chladnicke. Drzim palce !

lienka_1
19. mar 2014

@vanushka Dakujem! 😉

vanushka
19. mar 2014

@lienka_1 tesim sa ze ides do dalsieho kola 🙂 Kedy zacinas ?

tinka9075
19. mar 2014

@bergalm držím palce preeklampsiu som mala aj ja v 27tt týždeň som ležala v nemocnici brala v kuse infúzie tak to prešlo ja som mala vysoký tlak celé tehu ale vydržala som do 37tt 🙂 🙂

tinka9075
19. mar 2014

@lienka_1 držím palce na ďalší pokus musí sa podariť a budeš tehuľka veľmi Ti to prajem 🙂 🙂

nelly3
19. mar 2014

@lienka_1
ideme opat do boja? kedy sa chystas?

annavi
19. mar 2014

@nelly3 ja mam vseobecnu..tak som z toho dost v pomykove..neviem kedy mam poslat tie papiere do poistovne..ci vsetky naraz aj s tou kalkulaciou alebo v prvom kole len ziadost o IVF a prehlasenie a az potom ked mi to v poistovni schvalia tak tie ostatne kalkulacie a refundovavie...hmmm... 😝

speranza1
19. mar 2014

@wiwiennn 😔 😔 😔 😔 asi nenajdem tie spravne slova, ktorými by som vyjadrila ako je mi to velmi luuuuto...... ach jaj..... drz sa a prajem vela sil
@falin...no my uz len taka malickost, ze nemame na to €urace...ale to je v pohoooodeeeee 😀 😀 😀 😀 😀 😀

nelly3
19. mar 2014

@annavi
no musim mas vsetko potvrdene aj kalkulaciu a az potom to poslat do poistovne.

speranza1
19. mar 2014

@lienka_1 prevelmi...ale prevelmi sa budem modlit a prosit sv. Ritu ( ku kt. sa modlim ja aj za nas), aby pri Vas stala...... z celého srdiecka drzim palce.... a konecne to tu rozbehni ...prosiiiiiiiiiiiiim 😵 😵 😵 😵 😵

annavi
19. mar 2014

@nelly3 takze vsetko naraz posielat??lebo niektore baby tu pisu ze to posielali tak ako som pisala vyssie...a az po svcvhaleni poistovne posielali tu kalkulaciu ...pojdem sa asi spytat na pobocku do poistovne len pochybujem ze mi k tomu budu vediet nieco povedat... 🙄

nelly3
19. mar 2014

no snad niektore kocky co to riesili cez vseobecnu to tu citaju a ti poradia. Musis mat schvalene od poistovni a az potom mozes ist na IVF a ta kalkulacia je tam urcite potrebna k schvaleniu a potom ked ti to schvali poistovna, ides na IVF zaplatis si to a potom po starom, poziadas o refundaciu poistovnu a ona ti to preplati.

annavi
19. mar 2014

@nelly3 už som asi otravna že?? 🤐 no ja len ze take zmeny vymyslaju a tak nam to vsetkým sťažuju že to no comment radsej... 🙄 uz som sa docitala aj na stranke ze ssa mozu vsetky tlaciva poslat do poistovne..a ked to poistovna schvali tak sa moze ist na IVF..tak to hadam bude stacit kedže zda sa ze stimulovat budem az o mesiac po konzultacii .......len som sa v tom nevedela vysomarit...dakujem za odpovede..a hlavne za trpezlivost... 😉

nelly3
19. mar 2014

@annavi
co si, neotravujes, nato sme tu aby sme si pomahali 😉 no ja som si to vsetko vybehala a aj tak mi to zamietli 😠

annavi
19. mar 2014

@nelly3 a to este ani nestimulujem...jeeejda to bude este potom ..so mnou kríž... 😝 a preco ti to vlastne neschvalili?tusim si tu uz asi spominala ze si tam nemala soft uvedený ..či?nepamatám si akosi ...

argenti
19. mar 2014

@annavi Ahoj, všetky papiere posielas naráz (t.j. 4 tlaciva). Potom cakas na schvalenie od Vszp a až potom zacneš stimulku. Všetko si to zaplatis, a potom poziadas o refundaciu. Lieky si musíš kupovat v Čechach nie na SK.

donatela
19. mar 2014

@argenti
@annavi a pozor este, recept si najprv odfot, alebo skopiruj (lebo original receptu dovzdas v lekarni) a odloz si uctenku z ceskej lekarne. Aby ti potom, po ivf refundovali prachy za lieky...

donatela
19. mar 2014

@wiwiennn viem, co prezivas... Bud silna! Bude to tazke, ale cas je najlepsi lekar... Drz sa!

argenti
19. mar 2014

@donatela Ano ano na to som zabudla, len dúfam že ked pride na lamanie chleba tak na to nezabudnem 😀😀😀

annavi
19. mar 2014

😉 @donatela jeeej dakujem pekne..to aby clovek este aj robil kopie receptov.... 🙄 tak hadam tam budu ochotní v reprofite a urobia mi kopiu.... 😉 dakujem velmi pekne baby za vase odpovede....je fajn..ze je taka moznost ako koník kde sa najdu ludia ktorí prezívaju spolocné problémy...

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre