Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

haimi
9. feb 2015

@balance hlavne sa drz. Ked je to hnede spinenie, tak sa snad uz len cisti maternica. Ked som krvacala, tak mi tiez len Marcel napisal, ze mam brat dalej lieky ako som brala a bodka. Je to drsne, ale lekari su tak nastaveni, ze 12tt bud vydrzis, alebo nie. Ked krvacas, tak ta daju max lezat do nemocnice, daju ti dicynone do zily na zastavenie krvacania a cakaju... Mne tiez vtedy nenasli pricinu, preco som krvacala. Ked si mala cervenu krv nebolo to prave v case menstruacie? Telo obcas este prve 3 mesiace vie zblbnut.

haimi
9. feb 2015

@ingrid0105 uz som v pohode, uz mam len standardne zname bolesti, takze to je ok 🙂 citala som na ceskej stranke pri 19tt: "Děloha se v tomto období rychle zvětšuje, což vyvolává napětí vazů, na kterých je děloha zavěšena. Napínání vazů často doprovází bodavá bolest, a to nejčastěji v podbřišku a na bocích. Bolest se objevuje při změně polohy nebo na konci dne při odpočinku. Porada s lékařem je obvykle nutná pouze tehdy, pokud jsou bolesti velmi silné nebo se progresivně zhoršují" Takze vsetky tehule, mozete byt kludne 😀 Len z toho krcka som trochu taka smutna, ale pockam na poradnu v 22tt a poviem mu,nech mi ho zase odmera, aby som vedela, ci sa skracuje, alebo je stabilne taky isty. V nedelu smer hlohovecna 3D, tak sa tesim. Dufam, ze bude vsetko ok 🙂

balance
9. feb 2015

@haimi dakujem.... u koudelku som si zvykla, ze ziadna empatia nehrozi a co sa tyka tej komunikacie, tak aby som si zobrala vykladovy slovnik, lebo neviem, co tym chcel basnik povedat... najhorsie je, ze mna ani do tej nemocnice nechcu dat, proste mam cakat, bud alebo... ale ja dufam, ze to bude OK. Ja som nemala cervenu krv zatial, ja stale spinim na hnedo... a spinim tak nepravidelne, uz dva tyzdne, cize s menstruaciou to nemoze suvisiet...

ingrid0105
9. feb 2015

@haimi no tak to je fajn ze si vlaste ste OK 🙂 a to uz vam povedia aj pohlavie detureniec, juuuj sa tesim co ukryvas v brusku 😀 ale hlavne je aby boli zdrave i ked keby to bol parik tak to mas vybavene jednym vrzom 🙂 ale ak nebude parik tak najblizsie sa to moze podarit 🙂

silvia545
9. feb 2015

@speranza1 drž sa,,veeeľmi držím palce,aby ste boli v poriadku 😉 posielam objatie 🙂

silvia545
9. feb 2015

@janedoe ja som platila 826 eur,,mala som soft 😉

silvia545
9. feb 2015

Ahojte baby,,dnes mi volali z RF,,som rada,lebo dr.ma pichol skôr a ideme teda 2.3.,,takže nebude to 2 mesiace,,dúfam,že o 2 mesiace sa pridám konečne k Vám k tehuľkáám 🙂 😉

zlatanka30
9. feb 2015

@balance ja som brala proti spineniu kvapky Kanavit a proti krvacaniu kamoska,co robi v lekarni doniesla a nasadila ascorutin

tinkatinulka
9. feb 2015

@silvia545 super že si našiel na teba čas, on nás korcule moc lubi a určite niečo vymyslí aj na teba, on vieextra mix namiešať

silvia545
9. feb 2015

@tinkatinulka 😀 😀 dúfam,že teraz to dobre zamieša 😉 lebo už tu dlho korčuľujeme 😀

silvia545
9. feb 2015

@evadek zlato tešííím sa na fotečku 🙂 😉

luly3
9. feb 2015

ahojte mamičky tak dnes mi konečne Stelc odpísal 🙂 🙂 🙂 takže začíííííname 😀 jooooj ja sa tak teším. pôjdeme nato puregon + clostil 😉
dúfajme že sa nám podarí druhé bábenko a Simi bude mať súrodenca 😉

silvia545
9. feb 2015

@luly3 supeeer a kedy začínaš? 🙂

tinkatinulka
9. feb 2015

@silvia545 on sa nevzdava..ked to so mnou este nevzdal..a hlavne realista, aj ked aj to obcas zaboli ked povie svoj nazor bez okolkov.ja sa mu stale vyhražam že ho už vidím naposledy a ked vidim aky ma vybookované termíny to už aby som sa objednala..sa mi stalo 1x že som ho donutila vziat nas na počkanie 😀 asi bolo znať moje zufalstvo

luly3
9. feb 2015

@silvia545 🙂 ak by som stihla zohnať puregon ak ešte tento mesiac ak nie tak na druhý mesiac
presne si nepametám kedy od menzesu sa začína pichať puregon 😒

santeema
9. feb 2015

@speranza1 velmi drzim palce, velmi, aby bolo vsetk ok, ved uz takmer 1/3 tehotenstva za vami a mozno ked budu babatka vacsie, aj krvacanie ustupi. ja mam tiez kamosku, ktore si odlezala dokonca s vyviazanými nohami pomaly 9 mesiacov a na stredacku spinila akrvacala, ale ma zdravého 8 rocneho chalana. ono to bude dobre neboj🙂

izabela7
9. feb 2015

@buba08
@ria191
@zuzu1108
po dlhsej odmlke sa hlasim a drzim Vam miesto v tehu vlaciku. Druhe IVF bolo uspesne, som uz 12+3 tt, NT screening aj krv ako u dvadsiatky, tak mi odlahlo, vsak v mojom pokrocilom veku... Ocividne v RF vybrali naozaj najkvalitnejsie embryjko, aj ked vlozena blastocysta bola 2kovej kvality. Teraz to uz len dotiahnut do uspesneho konca. Drzim Vam palce spolubojovnicky 😉

buba08
9. feb 2015

@izabela7 ahoj, gratulujem, som to tušila, kedže si od decembra nereagovala na ip😉, držím palce, aby ste to dotiahli do zdarneho konca 🙂

zuzu1108
9. feb 2015

@izabela7 Ahoj moja 🙂. Uz som na teba intenzivne myslela ci ste v poriadku 🙂 . Tesim sa ze je vsetko super ty 20-tka 🙂 🙂

haimi
9. feb 2015

@balance tak to potom suvis s mrchou nema. Dufam, ze si aspon na PN a oddychujes

haimi
9. feb 2015

@luly3 picha sa od druheho dna

luly3
9. feb 2015

@haimi och 🙂)) tak február nestíham už

izabela7
9. feb 2015

@buba08 Dakujem. Marcel mi do 12 tyzdna zakazal zverejnovat 🙂 Tak som sa len potichucky tesila. A po screeningu mi odlahlo.

@zuzu1108 Dakujem. Hm, kiez by som mala naozaj tych 20 🙂

buba08
9. feb 2015

@izabela7 jasnacka, opatrnosti nikdy nie je dosť, drž sa 🙂

xlolax80
9. feb 2015

Baby ajvy ste boli z toho crinone gelu take unavene? Aj to z vas vytekalo? Lebo zo mna ide, ale take priesvitne

haimi
9. feb 2015

@luly3 budes zhanat puregon cez kona? Nemozes popr vymenit puregon za gonal, keby bol na konovi prave v kurze? Podla mna je to plus minus rovnake, len to mas uz v pere a je v tom viac ihiel

elenkaba
9. feb 2015

@silvia545 a to musis cakat na termin? nemozes sa dohodnut mailom s tvojim doktorom na dalsom protokole pre IVF stimulaciu, recepty ti posle naskenovane mailom, a normalne zacnem pichat na 2. alebo 3. den cyklu, preco musis cakat na konzultaciu?

silvia545
9. feb 2015

@elenkaba ja sa s ním chcem porozprávať osobne,,všetko prebrať a potom ak by nám nevyšlo ani to dalšie tak to chceme už inak riešiť 🙂

silvia545
9. feb 2015

@tinkatinulka tak to máš pravdu,tie jeho názory niekedy ozaj zabolia,,ale má v podstate pravdu,,povie to hned narovinu,,ked vie,čo je pre nás to najlepšie,,aby sme zbytočne nevyhadzovali peniažky 🙂 nuž to aby si si rychlo dohodla termín,,aby si to stihla ešte tento rok 😀 😀

elenkaba
9. feb 2015

@silvia545 aha, tak ti velmi drzim palce, aby to dalsi raz vyslo. Vela stastia.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre