Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

speranza1
6. sep 2013

@melisska velmi sa tesim s Vami 😵 😵 😵 😵
@sarasota myslim na Vas velmi velmi.... uz som hodila rec s Bohom... tak je to uz v jeho rukach... "vravel", ze staci veriť..... a to velmi verit.... zelam vsetko dobreeeeeee 😵 😵 😵 😉 🙂

melisska
6. sep 2013

@sarasota
@falin
speranza1 dakujeme 🙂
@sarasota myslíme na Vas 😵 😵 😵 😵 😵 😵
@strapula27 ale prosim ta, mas krasne brusko, aj tinka pisala ,ze mala male brusko 😉 a ma krasne deticky 😵 😵 😵 tym sa vobec nezatazuj 😉

Ja som ako mechom buchnuta, v noci spim tak 3 hodiny.....

mimi888
6. sep 2013

@nomxxx fu tiez to mas "ruzove",ale snad sa pohnu lady,ja tie skratky vobec nepoznam,a snad ani "nebudem"...treba bojovat a skusat aj nemozne...inak ty mas akeho doktorka???

yanka1
6. sep 2013

@miscok nie som si uplne ista, ale myslim ze okolo 20 mm by mali mat, skor asi druhe kocky budu vediet

nomxxx
6. sep 2013

@mimi888 toto som písala včera o mojej skúsenosti s RF - "všetci sú fajn, ja mám lekára Macháča a mne nastavil soft stimuláciu úplne super 🙂 odber mi robila doktorka, neviem meno, ale žiadny problém nebol, malinké bolesti, takže tiež spokojnosť, a mala som tú česť pri vklade s Dr. Otevrelom, bol zlatý, síce sa nepodarilo, ale nedá sa mu nič vytknúť 🙂 ...proste s lekármi zo SR centier sa to nedá porovnať, bohužiaľ 😒 "

falin
6. sep 2013

@gaga83 -hej icsi viem, len som si pomylila ze max je 8000 a nie 6000, ale ti picsi sa doplaca 3000 bez ohladu na pocet vajok alebo za kazde jedno?

gaga83
6. sep 2013

@mimi888 ja mam tiež dr Otevžela je veľmi zlatý. V RF sú všetci milý a dobrý doktori, tak to máš jedno ku komu sa objednáš. 🙂

strapula27
6. sep 2013

@melisska aj ja zle spavam....my sa uz vyspime asi len ked deti budu mat pat rokov🙂 drobci su otoceni hlavickami hore,telickami sa kopiruju,takze ked sa mrvia,hore poriadne tlacia az sa mi tazko dycha🙂 a dole ma kopu styri male nozicky😀 a kopnut vedia poriadne, moj mechur dostava zabrat🙂

gaga83
6. sep 2013

@falin už som to písala 😀 😀 😀 pisci je jedna cena bez ohľadu nato koľko vajok je

zibi
6. sep 2013

@yanka1 moja myslim na teba a drz sa nech sa embryjockam dari 🙂 pozri mne ostalo teiz len jedno embryjo len ...neboj sa bude to dobre 🙂

zibi
6. sep 2013

baby strasne ma boli hlava..az tak ze som si musela dat paralen .... neviem ci to je tym prednisonom ale zvysuje sa mi aj tlak z neho no nejako to vydrzat do toho tehu testu som 7 den po et ...ale nemam pocit ze by osm mala nejake priznaky ..akuat trochu pichanie v podrusku , sem tam prsia a boli ma velmi hlava to je vsetko 😖 ach jaj

mimi888
6. sep 2013

@falin ahojky som rada ze cloveka sa tu nieco opyta a hned aj najde odpoved..super...ja objednam mm na spermio tu v KE lebo naozaj je to pre nas dialka tak vsetky zakladne vysetrenia si dame urobit tu a obvolam nech su "cerstve"...u nas to stoji 2x MA tiez nezistena pricina ze vraj mam PCO(v dnesnej dobe asi nic nove),a na hematologii tiez daco som si slehala fraxik ale ze teraz neni potrebne lebo nie som tehotna a kto vie ze kedy budem,a mam novozistenu cukrovku (zo stresov)takze som 4x na inzuline,lebo tiez mi nemozu dat take lieky lebo sa z nich moze potracat...a je to dookola kyzdy doktor sa vyhovara na druheho...proste chcem vediet na com sme a ci je moznost mat babo...nic ine teraz ani nechcem(e)len pocat a uspesne porodit a mat zdrave babo...ako kazda z nas...

mimi888
6. sep 2013

@nomxxx aha ...ja som zvedava ze co mi nastavia...ja som este nikde nebola len u svojej uzasnej gynekologicky ktora je aj porodnik a nikdy tam neni...taze ju tak ci tak menim...ona ma uz davno posiela ku Hermanovi(mam ho pod nosom)ale radsej idem do Brna...lebo ona mozno ani nevie co sa deje ...radsej ruky prec...a tam sa tesime aj mm hovori ze sme malinky krocik v pred ...budem rada ked si takto vymenime infosky...clovek aspon je trosku v obraze 🙂

gaga83
6. sep 2013

@yanka1 chcem sa spýtať , dnes budem volať ako sa dropce delia. Volá sa ešte zajtra a 4 deň v nedelu nie však? V pondelok keď je vklad sa tiež volá?Keby som chcela dať dve ak budú, to treba kedy a kde povedať? Im tam kde volám či napíšem dokymu? Netuším ako to chodí tak sa radšej pítam 😀 😀 😀 😀

gaga83
6. sep 2013

@zibi a budeš testovať skôr??

gelinka75
6. sep 2013

baby robia v RF aj konzultacie emailom?

natali225
6. sep 2013

@gaga83 v deň vkladu sa osobne s dokim dohodnete, koľko si chcete vložiť 😉

isabellaa
6. sep 2013
zibi
6. sep 2013

@gaga83 no asi najskor az v pondelok to je 10 den alebo mozno aj neskor ako vydrzim 😉

falin
6. sep 2013

@gaga83 - vdaka, nejak som to prehliadla 😨

@mimi888 - v brne ti urcite poradia a ked mas hemato problem, tak budes pichat ten fraxik, ja mam zistene 2 mutacie tak pocas stimulky beriem anopyrin a potom ho nahradim fraxikom. Verim ze sa k babulku dopracujete a taktiez kazda jedna z nas.

mimi888
6. sep 2013

@falin a bude dobre ked donesiem spravu aj z hemato???mam si dat urobit nove vysetrenie nech je cerstve??? urcite sa to uz musi kazdej z nas podarit...niekomu to tak ide a ani nechce a dakto musi potit krv...malo by to byt tak ze kto chce nech ma a kto nie tak nie....

yanka1
6. sep 2013

@gaga83 presne ako pises, dnes volas, asi aj v sobotu mozes, v nedelu na 4.den uz nie ... a az v pondelok ked prides do brna sa dozvies aktualny stav ... jedine ze by si si pred cestou este chcela zavolat ... ja uz volat nebudem, budem len silno verit, ze bude co vlozit 🙂 budes vkladat 2 ? ja hej 🙂
no a pocet kolko chces vkladat tiez povies az priamo na mieste ....

gaga83
6. sep 2013

@yanka1 ďakujem za infošky, už aby bol pondelok ☹ . Tak sa bojím čo mi dnes povedia či sa vôbec delia bublinky.

yanka1
6. sep 2013

@zibi neboj, nemali ste PK, ale mali ste pekne 8 bunkove ... moje sa vcera na 3.den dostali iba na 6 bunkove, su trosku lenivsie : )) ta hlava + podbrusko atd. by mohlo byt aj dobre znamenie , drzim palce 🙂
ja som taka netrpezliva, ze si myslim, ze najneskor 8.den uz budem skusat 😀

yanka1
6. sep 2013

@gaga83 ked budes mat infosky, daj nam potom vediet 🙂

yanka1
6. sep 2013

@gelinka75 ja som sice bola osobne, ale su tu kocky, ktore vsetko odkonzultovali mailom ... vyber si konkretneho dr. a priamo ho oslov, vsetko co mas mu mozes nascanovat a poslat ... ak by bola nutna osobna konzultacia, on ti povie ... neotalaj a urcite napis 🙂 🙂

lucia175
6. sep 2013

Ahojte, chcem sa opytat, ked mate PK, ci vam robievaju vklad na 5. alebo 6. den? V minulom cykle som mala z 5. dna na 6. den ubytok 5 embryi, tak nad tym premyslam, ze ci vsetkych tych 5 bolo zlych, ked neprezili do 6. dna. Dakujem 😉

falin
6. sep 2013

@mimi888 - podla mna nove hemato netreba dat robit, ak mas vysledky, tak ich vezmi so sebou.
Je to nespravodlive ja viem, ale su veci ktore neovplyvnime, zial 😖

@lucia175 - ja som mala vzdy 5.den. To je zaujimave ze taky ubytok 😖 a co povedal k tomu dr.? ty si bola v rf?

lubanka
6. sep 2013

@lienka_1 😀 to áno 😀 všetko, čo som nepochopila pri dr. (v podstate skoro nikdy nič 😀 ) tak mi vysvetlila sestrička... hrozná správňačka, jej je veľká škoda.

lucia175
6. sep 2013

@falin nie, v heliose. ja som mala PGD aj. Takze na 6. den sa az vyvinuli tak, ze sa dala zobrat z nich vzorka na testovanie PGD. A na 6 den ostali 3 na testovanie PGD a tych 5 sa prestalo vyvijat. No a po vysledkoch z PGD - na vsetky chromozomy mi ostalo na vklad jedno, ktore sa neuchytilo 😢 . Povodne som zacianla s 15 oplodnenymi. Doktori nic k tomu nepovedali, je to stamdardny postup zrejme, prezili tie najsilnejsie a 2 neboli OK po tom testovani. Len ja uvazujem teraz, ze ci z tych 8 na ten 5. den bolo ozaj len to jedno ' zdrave' , ktore minostalo a vlozili a neuchytilo sa. vies ako to je, analyzujes a hladas dovody a odpovede...tak ma tak napadlo, ze ci tie embryjka jednoducho neprestali s vyvojom, ze to bolo pre ne uz dlho tych 6 dni v umelom prostredi. To ozaj nikto nikdy nevie. Mozno boli ozaj vsetky zle 😖 . Teraz rozmyslam, ze ci mam im povedat, ze nech vyberu jedno, ktore vyzera dobre na 5, den a nech ho vlozia bez PGD a tie co preziju do 6 dna nech idu na PGD testovanie, ked sa bude dat. Ja neviem, co je spravne. Ja mam tendenciu lekarom a odbornikom predkladat moje uvahy, ktore mne davaju logiku, ale po vedeckej stranke nemusia byt spravne. Ale zas clovek ozaj nikdy nevie a lekar ti nevie garantovat ani ich nazor. Neviem sa rozhodnut. Asi to privelmi analyzujem.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre