Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

zibi
18. sep 2013

@yanka1 moja tak to mi je luto ..do kelu ...aspon tebe to mohlo vyjst ked ja uz nic ☹
sme sa akurat dnes rozpravali s muzom ze este vyskusame tento pokus a mame este jeden do zalohy preplateny a potom to uz asi nechame tak .... ved toto je uz tretie ivf ..muz povedal a to doslova tak zomrieme sami 😝 😅 uz nemame fakt chut tolko sklamania, plus vyhadzovania penazi...som mu povedala nech sa on da trochu dokopy a nech ide na nejake vysetrenie tak ale dostat ho k andrologovi no hotovy zazrak

zibi
18. sep 2013

no baby tak to vyzera ze ta stitka zohrava v tom vyssiu rolu ako som si sama myslela teda to tsh...aj pri druhom ivf sm mala tsh vysoke a aj teraz nic moc 3,5 a doky mi poedal ze by malo byt do 2,5 ze si mam dat dokopy stitku ...jeminku sama som si na vine 😖

gaga83
18. sep 2013

@yanka1 uz testnem asi v sobotu ak nepride ms, brucho ma boli ako na ms, krize tiez. Mam vseobecnu poistovnu najlepsie bolo na tom ze si ma prehadzovali s kancelarie do kakcelarie kym som nasla tu osobku co to ma na starosti.. Ale akurat ze ona to posle do blavy ze sa stym este nestretli aj revizna doktorka dosla potom ze co chcem ze akurat len ivf na sk sa da. Ty si pekne odychni a potom sup do dalsieho kola. Ja sa este s tym ucesujem ze mame snehulkov ak to teraz nevide.

yanka1
18. sep 2013

@zibi no tak to budeme spolu tahat dalej 😒

a vysetrenie - hodnotu toho tsh je v ramci hormonalneho profilu ci priamo u endokrinologa ...
ja som liecena na stitku - znizenu cinnost, beriem euthyrox, ale nepovedali mi, ze by ta hodnota nebola v poriadku

yanka1
18. sep 2013

@gaga83 no sak toto ,.. keby mam aspon tych mrazacikov, tak by to bolo take trochu znesitelnejsie ...
nevadi, ze na vszp su motane ... hlavne ze v konecnom dosledku ti to preplatia a daju ti to rychle a najviac zo vsetkych poistovni .... ja pocitam, ze budem cakat aj vyse 3 mesiacov ...
mna tiez boli aj brucho aj krize, stale mam pocit, ze mrcha uz prisla a tak sa chodim kontrolovat 😒

nelly3
18. sep 2013

@bergalm
ja som mala tiez 5, to je super cislo 😉

nelly3
18. sep 2013

@gaga83
aj ja ked som to bola zaniest na pobocku, tak mi hovori pani, no ze takto sa to nerobi a bla bla a ja ze, nech mi to len prevezme, aj tak to posielate na centralu do blavy, tak som si to prefotila a dala orazit ich razitkom, aby som aj ja pre seba mala kopiu 😉

zibi
18. sep 2013

@yanka1 no mala by si to mat v papieroch...ako aj tam v brne sa mi to uz zda take divne.... ten doktor po opu vedel ze mam vyssiu hodnotu lebo som sa ho na to aj pytala a on mi len vysvetlil ..ale mohol povedal ze by ho bolo treba najrpv znizit..uz mam pocit ze asi vsade to ide dole vodou .. vsetci len vsetko rychlo rychllo aj ked odbornici su uricte lepsi ako tu na sk

nelly3
18. sep 2013

@tinna13
jej ty mas datum presne kedy sa narodila moja neter 😉

zibi
18. sep 2013

@yanka1 ved to ze ani ja nemam mrazakov ...idem napisat otevrelovi ze ci nedame daco aj ine aby som mala viac vajok a aby bolo namrazenie daco a ked nebudu kvalitne spermie tak si dam vajka zamrazit do istoty

yanka1
18. sep 2013

@zibi asi sa pytam jak z pomocnej skoly, ale v akych papieroch to mozem hladat ... vysledky HP ?
velka skoda, ze si si nedala zamrazit ... ale dnes sme uz vsetci mudry, co ?

zibi
18. sep 2013

@lienka_1 moja ty si mala tie infuzky intralipidove ci ake to su? mne otevrel hovoril ze by mi ich mohol dat tiez ... to sa aj da normalne predpisat tu lekarom ? ci si to musim hradit sama?? ako to je nevies??

zibi
18. sep 2013

@yanka1 sak to len ja osm mala len 3 vajka a z toho sa 2 neoplodnili ..mohla osm im povedat nech oplodnia len dve a nech nam jedno do zalohy daju a mohli sme to s tym jednym vyskusat ..ale tak mudra som velmi ... ja rozmyslam ze keby ze mam viac vajok mozno by som si dala zamrazit aj vajka aj mozno embryjko ... lebo tie nase spermose nie su nic moc
no mala by si to mat na papieri neivem si nebola u endokrinologa?
mozno ti to zobral aj gynekolog
vola sa to TSH a dalsie hormony su T3 a T4

argenti
18. sep 2013

@gaga83 Prosím ta co okrem ziadosti o refundaciu a faktury si odovzdala v zdravotke? Niekto tu pisal že je treba aj prefoteny lek. Předpis. Je to pravda? Ja sa do Brna chystám v oktobri 1.krát tak si zistujem info.

gaga83
18. sep 2013

@nelly3 no ja som zabudla si dat aspon nieco orazit ze som to podala ale hadam to nestratia☹, kopie som si pre istotu spravila doma. Teta mi povedala ze mi to preplatia do 3 mesiacov. Ty si tam skrtala ze preplatit do vysky ako ja sk alebo Eu? lebo mne kazala zadkrtnut to eu lebo ze viac preplacaju ale ze to dlksie trva. Tak som zvedava dufam ze mi to nevratia naspat.

argenti
18. sep 2013

@zibi Myslím, že vajíčko ktoré nie je oplodnene sa nedá zamrazit, len oplodnene. Aspom tak mi to tvrdila doktorka v BA.

zibi
18. sep 2013

@argenti ale uricte da..ved mas aj darovane vajka a tei su predsa zamrazene....nam ponukli tuto variantu ... lebo mm mal zle spermie ale nakoniec dajake nasli

zibi
18. sep 2013

baby to som objendala muzovi na spermose.... ze vraj su na to dobre recenzie..tak uvidime

http://www.vegall.cz/clanek/zobrazit/fertilan-6...

nelly3
18. sep 2013

@gaga83
ja uz nai neviem, ale ja mam aj tak doveru.

gaga83
18. sep 2013

@argenti no okrem ziadosti som davala fakturu, lekarsku spravu a papier z 1 konzultacie kde mas napisanu diagnozu. To s tymi recaptami ti nepoviem ako to je lebo ja som lieky mala niektore doma este ako fostimon ostatne ako clostyl ,utros mi prefpisal moj gyndos na zaklade receptu z brna. A co mi dali v brne lieky rovno reprofite to mi potom zaratali do faktury.

miscok
18. sep 2013

@zibi Uz len aby to pomohlo.Aspon o kusok 😉 Moj bral Profertil a zlepsenie bolo iba o chlp.Ale zazraky som aj tak pri jeho diagnoze necakala 😖

lienka_1
18. sep 2013

@zibi Jedna intralipidova infuzia stoji 2500 czk. Da sa to aj predpisat, ale co tu spominala jedna baba, na Sk ja nu pozerali ako puk, ze co chce. Nakoniec, ze sa to da objednat ale musi vziat cele 10ks balenie. My s mm este zistujeme, kde by sa dali kupit aj na kusy, jeden stojo 10 euro. Pisnem neskor, uz nas volaju do lietadla, akurat sa vracame z Brna.

zibi
18. sep 2013

@miscok no zazraky nie .ale my potrebujeme aspon par dobrych aj 100 peknych pohyblivych spermii nas potesii

zibi
18. sep 2013

@lienka_1 keby si zistila kde sa to da kupit na kusy bolo by to fajn zobrala by som aj ja 🙂 resp. kolko stoji jedno balenie? mozno keby sme sa tu rozdelili s babami ?? mozno by dakto potreboval este...?? ja by som potrebovala tri 😉

zibi
18. sep 2013

@lienka_1 som nasla tu to cenu ale to je vela za 10 injekcii tak jedna by vysla cca na 23 ..ty potrebujes kolko??
a kde sa daju zohnat po jednom kuse?

a tu je asi aj po jednom kuse stoji 12 eur

http://www.liekinfo.sk/liek-intralipid-20-14483...

asi na hematologii sa mozno da predpisat

a ty si z toho nemala ziadne neziaduce ucnky??

argenti
18. sep 2013

@zibi No co mi bolo povedané, tak zamrazit je možné buď oplodnene vajicko alebo spermie. Ja som si chcela dat v BA zamrazit neoplodnene vajicka a doktorka mi toto tvrdila. Ešte je dalsia možnost, že by s ich strany nebola ochota.

zibi
18. sep 2013

@argenti ja neviem moja ...mne to v brne ponukli tak pisem len to co mi povedali...lebo mm mal zle spermie ze nemozu poriadne najst nejaku peknu tak nam ponukli ze mozeme dat zamrazit vajka pockat cca mesiac dva a prist znova oplodnit ... mozno sa to na sk nerobi...v cechach su viac flexibilny asi neviem

gaga83
18. sep 2013

@zibi ahoj to som ja zisrovala tie intralipidy na sk, zatial mi v lekarni povedali ze musim zobrat 10 ks ale este skusim inde pozhanat. Ale ked si vezmes ze ja som za jednu v rf platila 100 eur a na sk vyde 12 eur ale je to problem zohnat. A este potom musis si najst kto ti ju pichne. Tiez som rozmyslala ze sa s niekym dohodnut a zobrala by som tych 10 ks. Lebo aj pri ket sa davaju tieto intralipidy na to som sa uz pitala dokyho. Este sa na to caka min tyzden kym to donesu do lekarne lebo je to problem zohnat a este neviem ako to bude s receptom ci sa bude dat napisat tych 10 ks.

argenti
18. sep 2013

@zibi alebo ma v BA oklamali, resp. chceli viacej zarobit. Vies čo všetko je možné a aj preto už nechcem BA ani vidiet. No tam je to jednoducho ako jedna fabrika za ucelom tahania penazi od lidí ktorí im doveruju. Ja mam s nimi len zlé skusenosti, takže asi máš pravdu, že je to možné.

zibi
18. sep 2013

@gaga83 ja som mysleala ze by to dakto napr z nas kupit a by sem si poslali peniaze na ucet a tak si to rozdelili ja potrebujem tri napr. ale to len v pripade ze by sa nedali po jednom objednat

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre