Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

lusipe
19. dec 2013

@gaga83 super,mooc sa tesim s tebou a mas pravdu,pekne si to uzivaj🙂

ikuska
19. dec 2013

@gaga83 super moja, tesim sa s tebou, drzkajte sa .... 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

ikuska
19. dec 2013

@lusipe pravdaze je to jedno co budeme mat, ale v kutiku duse kazdy chceme to svoje pohlavie, a hlavne aby bolo zdravucke ... drzim palce na zajtra ... uvidis vsetko bude dobre .... 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

bradik
19. dec 2013

@gaga83 Velka gratulka a na co ti idu brat krv, uz nejake vysetrenie. Ja sa asi toho 17.1.ani nedockam 🙂

zibi
19. dec 2013

@kako23 davaj si pozor na ryby olej ! vacsinou to nei je az taky kvalitny zdroj vitaminu d3 ...radsej by som sla do toho vigantolu ..ten je ovela kvalitnejsi
nikdy nevies moze ti to zabrat aj ked mas vyssie fsh inak d3 je dost vseliek na vela veci aku mas hodnotu toho dečka?
a nepozerala si na sojove flavonoidy ? skus pozreit aj temu vysoke fsh myslm ze niekde tu je a je tem vela rad ..ale nemas podla mna az take vysoke fsh..ono to treba davat opakovat lebo niekedy sa aj pod vyplvom hormonom moze fsh zvysit ... najma ked si po ivf alebo ked si brala aj prednison alebo ine veci takze by som do toho sla a zopakovala si HP 🙂 neboj vyporodkuujes vajka
dobry je aj melatonin ked nemas problemy so stitkou tak ho treba brat 3 mesiace pred ivf , kvalitnu bio matersku kasicku , macu , koenzym q10 ...inak to ačko a ečko by som nebrala ... vitamin A sa nema prehanat ked chces otehotniet nie je dobre ked je ho nadbytok v tele a zbytocny je aj ečko to je dobre ked sa potraca ...podla mna skor by som sa zamerala na ten koeznym alebo jeho lepsiu variantu ubiqinal, bio macu , melatonin od walmarku ja som brala 3mg, a matersku kasičku beries a ze dobre je na vajka brat aj vapnik podporuje ovulku 🙂

zibi
19. dec 2013

@jjajka moja to je fakt divne 😒 nechapem to .... nemala si mama test po zaruke :- q inak mne k mojim pozitivnym testom povedal ze asi som mala podivne dlho pregnyl v tele alebo som mala vysoke LH ale divne je ze som mala teiz slabo pozitivne testy a hcg bolo do 2 cize negativne .... ale mozno ze ten mama test ti ukazal zly vysledok kedy si testovala rano s mama testom?

gaga83
19. dec 2013

@bradik uz na vysetrenia, neboj toto 17 rychlo ujde;)

zibi
19. dec 2013

@jessie222 a tie inekccie to je co ? na co ti to budu pichat? a to
mne sa zda ze je na to kompelxna leicba ..prednison , aspirin, heparin, plus utros a tie infuzky ?
embriotoxickeho TNFalfa to je co?? idem kuknut ten mail

miskanr1
19. dec 2013

@jalaura a ake potvrdenie si im poslala?

bradik
19. dec 2013

@gaga83 No dufam, ze to rychlo ujde. A s tym utrogestanom ste ma moc nepotesili, inak da sa poslat recept z Rf aj mailom?

yanka1
19. dec 2013

@gaga83 to je super : )) tak si to uzivaj a tes sa : )

gaga83
19. dec 2013

@bradik da sa, mne poslali recept preskenovany a v lekarni mi to predali. Ja som dnes nastastie zohnala 2 krabicky a dve som dala odlozit na pondelok na dalsi recept. Ale tiez som brala uz posledny a ze az v novom roku by sa mal dat objednat.

gaga83
19. dec 2013

@yanka1 dakujem moja a ty sa ako citis?

yanka1
19. dec 2013

@gaga83 jaaaaj moja, ako v 1 den po KET - zatial nijako : )))) necitim absolutne nic, ved este je velmi skoro ... chvilkami si tak dumkam, ze sak uz by to mohlo snad vyjst a chvilkami mi idu take myslienky, ze co ked sa to opat nepodari, ze mne sa asi opat neujmu ... a takto dokolecka : )) nech uz je aspon 27-28, vtedy skusim testnut : )

miskanr1
19. dec 2013

@schatje6 a co ti napísali z Brna?

schatje6
19. dec 2013

@miskanr1 zatial nic, predpokladam ze zajtra sa ozvu...

schatje6
19. dec 2013

@gaga83 super dobre spravy, babatka su ok, gratulujem 😉
Ja som tento tyzden kupovala utros a nastastie sa podarilo.este mam recept na 2krabicky tak zajtra skusim zase dat objednat

schatje6
19. dec 2013

@ikuska super gratulacia 😉

jjajka
19. dec 2013

@zibi ano oba testy boli dnes rano z 1 mocu, takze je to naozaj porovnatelne a výsledok taky rozdielny.

bergalm
19. dec 2013

@ikuska to je super no nas caka 30.12.poradna to by sme mali byt 16tt takze krv na tie genet.choroby a uvidim ci pojde aj ta fotka 3D spravit.Obcas ma pobolieva a pichne v podbrusku a na lavej strane nemas to aj ty?

bergalm
19. dec 2013

@gaga83 super tesim sa len tak dalej 🙂

ikuska
19. dec 2013

@bergalm ja idem na krv 3.1. a to budem 15+6 a podbrusko ma pobolieva obcas, asi sa malinke moc vrti .... ale inak vsetko o.k. ... a prsia ma bolia, teda bradavky, ale ako kedy ... 🙂

jalaura
19. dec 2013

@ludinka
@jjajka
@miskanr1 baby pisem vsetkym aby ste boli kazda info. na zaciatku som poslala normalnu refundaciu - tak ako naposledy - so vsetkymi papiermi co som mala a co vyzadovali predtym. K tomu som dala cestne vyhlasenie. potom mi volali a pytali sa ci som to riesila az v novembri alebo este v oktrobi (v novembri 27.11 sme mali odber). Povedala som ze IVF bolo v novembri ale na konzultacii sme boli este v oktobri tak ze mam poslat ten papier - nejaky zaznam. tak som napisala do Brna doktorovi a poprosila ho ci by mi nevystavil takyto doklad...my sme spolu aj komunikovali v oktobri ale cez e-mail sme si dohadovali vsetko...no a on to dal na papier a potvrdil...jednoduchy zaznam ako keby z vysetrenia a z konzultacie...a to som poslala tej pani...a na to mi volala ci mi to vyslo (ze ci nebudem ziadat za chvilu dalsie IVF) 🙂 tak som ju ubezpecila ze nie...ze to vyslo... tak povedala ze tak potom je to OK, ze gratuluje a preplatia mi to..
Baby ak este nieco potrebujete vediet pytajte sa🙂

jalaura
19. dec 2013

@gaga83 gratulujem..super ze je vsetko OK...uz mozes byt pokojnejsia..a zacat sa viac tesit...budu krasne vianoce😀

kako23
19. dec 2013

@zibi ten rybi olej mam z bio obchodu...kde som uz toho vela nakupovala takze to som si 100% ista, ze je to velmi kvalitny olej v bio kvalite z Norska. Ja som to FSH mala zvysene uz pred rokom ci dvoma jeden mesiac na hodnotu 10. Potom som to nasledovne dva mesiace mala v norme pod 8 a teraz mi to vyslo na 12,9. Nebrala som vobec aspon pol roka pred odberom, ziadne hormony ani nic ine...melatonin brat nemozem kvoli stitke. Momentalne mam TSH na 2,5 ale s liekmi takze to nechcm riskovat. Matersku kasicku mam v tej bio kvalite royal jelly - to sa mi zda, ze si aj ty spominala.Inofolic mne predrym krasne upravil menzes, na uplne pravidelny 28 cysklus, lebo inak som mavala niekedy aj 32 dnovy cyklus,tak uvidim, vyskusam prve IVF a uvidime ci sa podari ci nie a potom budem riesit dalej.nemam uz moc casu, lebo za daky tyzden zacinam stimulovat a uz to nechcem odkladat, uz som to odkladala dost dlho a chcem vediet ake vlastne budu vajicka a embrya.

zuzu1122
19. dec 2013

ahojte dievcence, prajem dobry vecer. prosim vas o radu... s manzelom chodime do brna a lekar mi odporucil absolvovat hysteroskopiu, nakolko sa nam nedari babenko - snazime sa 2,5 roka. absolvovali sme 1xiui tu na sr a 2xivf v brne a nic :( mozem sa opytat, ci podaktora podstupila tento zakrok? kde a ako to prebiehalo.... dakujem za odpoved

dafy
19. dec 2013

@jjajka tak takýto zázrak sa stal mne 🙂 RF test mi ukázal presne takuto ciarku ako tebe.. robila som ho večer 🙂 a mamatest druhý den ráno ziadna ciarka o 3 hod..dalši mamatest a uz ciarka bola ale slabsia ako na RF teste 😝 😝

dafy
19. dec 2013

ahojte 🙂 Korčule moje kde ste?? nejako vás tu už nevidno 😒

nomxxx
20. dec 2013

@zuzu1122 ahoj, ja som bola na hysteroskopii v lete...musela som si robiť nejaké predoperačné vyšetrenia, ráno som prišla do nemocnice a na obed som odchádzala, krvácala som asi 1 deň veľmi slabo a nič ma nebolelo (ak si dobre pamätám 🙂). Pri tej hysteroskopii mi urobili abraziu zadnej steny maternice, lebo sa lekárovi zdalo, že tam mám nábeh na polypy, ale histológia to nepotvrdila. Platila som 50 €.

nomxxx
20. dec 2013

@dafy vidíš, vidíš dafy, všetky korčule už o 11PM spali 🙂 ...napíš nám ako sa má bábätko? 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre