Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

speranza1
19. jún 2015

@lienka_1 to bol len koniec zipsu...kovoveho....z obliecky z tehu vankusa.....zatial sa statocne drzi vo mne😲😲😲😲😲

gagirl
19. jún 2015

@sona_fit moja je mi to velmi luto ze vam to nevyslo..:(ale verim ze najblizsie sa vam to uz konecne podari..velmi ti drzim palce a prajem vela sil do dalsich dni..raz sa urcite aj my dockame ..musimea verim ze to bude coskoro..🙂kolko mrazacikov mate?

gagirl
19. jún 2015

@speranza1 neboj ..nic sa nestane..zachvilku to vyjde..male deti poprehltaju vselijake veci a nic sa nestane..)

sona_fit
19. jún 2015

@gagirl Ďakujem Majka! Veru, nádej zomiera posledná,... Máme ešte 2 mrazáčikov - posledných, tak dúfam,... do ďalšieho IVF už nechcem ísť.
Ty si už tuším začala so stimulkou, tak verím že sa zadarí 😉 Moc moc budem na Vás myslieť, tentokrát to dobre dopadne, uvidíš 🙂

speranza1
19. jún 2015

@gagirl ale k detom sa to dufam az nedostane...ci????? Ja neviem ako a co prechadza cez pupocnik....

gagirl
19. jún 2015

@speranza k detom urcite nie..cez pupocnik prechadza len krv..zily a tepny..takze nema sa to ako dostat k nim..ty to mas uz v crevach..neboj nic sa nestane..vyjde to von..ked chces byt kludna zavolaj svojej obvodnej doktorke a povedz jej to ona je predsa lekarka..co ti nato povie..Ale urcite nic take..

gagirl
19. jún 2015

@sona_fit dakujem pekne moja..ano..uz stimulujem..a verim tiez ze tato stimulka bude posledna a uspesna. a vsetko dobre dopadne..).uz by som asi do dalsej ani ja nesla..Pozeram ze mame rovnaky vek skoro..ja budem mat v auguste 39..tak verim ze k 40 narodeninam budeme uz maminky alebo aspon stastne tehulky🙂To je super ze mate este dvoch mrazacikov..urcite budeze medzi nimi to prave.🙂kedy sa chystate na dalsi ket?toto si mala Et?AKe embryjka si mala?..

sona_fit
19. jún 2015

@gagirl Kiež by si mala pravdu! 🙂 Toto bol môj KET, naposledy som mala 6-te IVF vlani v septembri a z toho mi zostali 3 embrijká. Toto bolo HB1, zvyšné 2 mám HB2.
Pôjdem na ďalší KET až po lete.
Ja som mala 40 r. už v marci, tak si hovorím, že už ten rôčik hore dole, už tak či tak je to veľa.
To by bolo krásne, keby si na narodky už tehuľka 🙂 Ten najkrajší darček ....

bimba8
19. jún 2015

Kocky máte niektorá mail na Marcela do reprogenesis? Dakujem

ivetahe
19. jún 2015

Viete mi niektora povedat som 12 den po ET ,testovat man az zajtra,ale bola som dnes na krv beta hcg je 0,76 v&zna sa v tom niekto?Je to skoro ,ale bola som u lekarky.

freyahope
19. jún 2015

@ivetahe je mi ľúto, ale je to negatívne ☹ Od 0 do 5 sú negatívne hodnoty. Ja som mala raz 14 a raz 25, čo sa už berie ako pozitívne, ale aj to bolo málo, embryo sa prestalo vyvíjať, nedopracovala som sa ani k ultrazvuku.

freyahope
19. jún 2015

@ivetahe aj keď teraz pozerám, že beta hcg, ja som bola vždy len na hcg teste, možno sa beta počíta inak. Nevysvetlila ti to doktorka alebo sestrička?

ivetahe
19. jún 2015

@freyahope

povedala,ze mam prist v pondelok znonu na krv,

freyahope
19. jún 2015

@ivetahe tak potom sa to fakt počíta inak alebo ti to povedali v iných jednotkách a je to pozitívne 🙂 Inak by ťa nechcela v pondelok na krv. Možno je tá hodnota trochu nižšia a chce skontrolovať, či bude rásť, držím palce!

evadek
19. jún 2015

@ivetahe pozri si diskusiu beta hcg..ale je to pozitivne🙂..beta hcg vraj oznamuju v heliose...a tam su tie hodnoty uplne malicke...

scheflera
19. jún 2015

@lienka_1 Tak už aj ja som sa ukľudnila. dnes som bola u súkromného lekára,moc som sa narozmýšľala,či k nemu začať chodiť,ale bolo to super rozhodnutie.Síce som si dosť dlho počkala,ale odmena bola sladká:malinké ležalo na chrbátiku,potom sa prebralo,otočilo na bok a potom dole bruškom-takto sa predviedlo,banujem,že som dnes nemala USB-kľúč,mali by video všetci,tak viac bez kľúča nepojdem. 😅 😅 😅 skontroloval placentu,urobil aj sono prsníkov,vraj toľko žliaz,teoreticky aj susedove decko môžem kojiť.
Spýtal sa aké beriem lieky a podľa nich hned vedel,na akú som chodila kliniku,vraj s ňou spolupracuje,aj mi spomenul mená doktorov.Bol len prekvapený,že moja gyn. mi neprepísala recepty z Brna,aby mi lieky hradila poisťovňa,takže,keby som k nemu prišla o 5týždňov skôr,mohla som mať ušetrených kopec nervov aj eur.
Nevadí,hlavne,že bábätko je v poriadku.A tiež verí,že je zdravé auž u mňa zostane.
Aj preto som sa bála,lebo je z darovaného vajíčka,a vôbec mi nič nebývalo,nebývalo mi zle. 😕

sarasota
19. jún 2015

Ahojte babulky,mam kamaratku ktorej bola preukazana bunkova imunita voci spermiam partnera a trofoblastu mierneho stupna mozte mi vysvetlit co to vlastne je a aku liecbu doporucili niektorej z vas.Dakujem.

freyahope
19. jún 2015

@sarasota mne tiež diagnostikovali bunkovú imunitu voči spermiám partnera, lieči sa to kortikoidmi. Brala som 8 týždňov injekcie Dexamed, kleslo mi to, prešla som na Medrol a mohla som ísť na KET.

1laura1234
19. jún 2015

@bimba8 ahoj mail na Marcela je marcel.stelcl@reprogenesis.cz

yanka1
19. jún 2015

@sarasota ahoj, ja som mala presne to iste a stacil mi na to prednison ...

bimba8
19. jún 2015

@1laura1234 dakujem pekne 🙂

santeema
20. jún 2015

@sona_fit velmi budem drzat palce🙂, urcite sa to raz podari. aj ja budem mat 41 v decembri a cakam krpca az po 19 rokoch s mojim priatelom. je to ale tazke, lebo mne sa lahko hovori, ze bude ok, ked nie som v tvojej kozi a velmi dobre ta chapem, lebo mam za sebou 6 cyklov ivf.

gagirl
20. jún 2015

Aojte dievcata..tak zajtra ideme na kontrolne sono do Brna..jedno som mala vo stvrtok u mojej doktorky..ale este musim v nedelu do Rf..Dr.Machac si to tak prial🙂Tak uvidime ako stojime..Opu by mlo byt v utorok alebo stredu ako pisal Dr..TAk drzte palce na zajtra..🙂

speranza1
20. jún 2015

@gagirl ✊✊✊✊✊✊✊✊✊✊✊✊✊✊✊✊✊✊✊✊👣😇

mircalla
20. jún 2015

@sona_fit nezufaj, ja prve dieta v 38, teraz druhe ma caka v 43 rokoch....kamoska tiez cez IVF prve dieta hodne po 40
Baby mne sa ta sluzobka dobre skomplikovala. na dialnici bola nehoda, tak sme vcera zmeskali lietadlo o 19.50 UK casu....zdrzali sme sa tam 3 hodiny. museli sme si rychlo zabookovat let na sobotu...niezeby bolo na vyber co sa ceny tyka, ked to bookujes na poslednu chvilu, tiez sme museli prespat v hoteli (vcera uz nic neletelo). sef uplne zuri, ze sme strasne predrazili sluzobku a normalne nam pisal sms, nech cakame na co najlacnejsi let....debil....zabookovali sme prve co bolo, vecerny aj tak nebol o moc lajcnejsi.....v hoteli sme spali v jednej izbe (oddelene postele samozrejme), aby nam firma zase nevycitala dalsie vydavky (niezeby si to nemohla dovolit). no ja som uz dost dohriata, idem mu to tehu oznamit, bolo to v anglicku dost hrozne, robila som snad 12 hod denne a este ten zaver. isli sme na letisko v predstihu, ale tak nevieme predvidat co bude....ale urcite si to v pondelok zlizneme ako ho poznam

mircalla
20. jún 2015

Kolegova priatelka do telefonu, ze to budete spat v jednej izbe?...ja ze nech sa neboji, povedz jej, ze som stara, tucna a tehotna...kolega ma 23🙂

gagirl
20. jún 2015

Kocky napadla ma este jedna vec..neviem ci zobrat so sebou zajtra aj pregnyl pre istotu..ale podla mna je este na to skoro..zajtra idem na ultrazvuk a v utorok alebo v stredu by malo byt Opu..Kedy sa vlastne zvykne pichat pregnyl pred opu?..

freyahope
20. jún 2015

@gagirl Pregnyl 36 hodín pred OPU, čiže 2 dni predtým, podľa toho na koľkú ti ráno naplánujú, ja som mávala rozmedzie od 21:00 do 23:00 Pregnyl

1laura1234
20. jún 2015

@gagirl co ja viem tak 36 hodín pred OPU.Aspoň takto mi to vraveli v centre teraz pri mojom IVF.

gagirl
20. jún 2015

@freyahope
@1laura1234 dakujem,,myslim ze tak nebudem potrebovat este zajtra..ked tak az navecer..

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre