Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

santeema
1. dec 2014

@bambulka2015 ono ta to trosku pocka s tymi dvojkami, lebo budes mat co nosit a myslim, ze ta bude ako keby brusko tlacit v posledných tyzdnoch a bude sa ti tazsie pohybovat. lebo mne uz posledne dva tyzdne asi pre pôrodom sa tak dialo s malym a to som vôbec vela nepribrala a ani nemala velke brusko, ale ako rastol, tak som to tak citila, ze ma to tlacilo a ked som lezala, nevedela som ako si lahnut. ale to netrva dlho a prajem ti vela stasia a abý vsetko dobre dopadlo🙂)

bambulka2015
1. dec 2014

@santeema dakujem velmi pekne. To takto bez potiazi, aspon tych okolo zaludka, by to mohlo ostat. jasne, ze bruch bude rast 😀, toho sa nik nevyhne, ale oz so videla aj baby, co cakali dvojky a vobec nemali velke brucho. A tlacit urcite bude, vela sa stazuju na rebra. Ale sa ani necudujem, aj vsetky organi so tak stlacene, no ku koncu to s dvojkami nebude med lizat. Ale tak, necham sa prekvapit, ako to bude prebiehat. Len aby bolo vsetko v poriadku, a mrnousi zdravi. 😉

speranza1
1. dec 2014

@melisska dik 😉

lenka54321happy
1. dec 2014

@bambulka2015
Ahoj 9t.a 2dni som dnes....do riti napisala som ti dlhu spravu ale nebol signal ked som to posielala a mi to cele zmizlo! Aaah!
Vies kebyze nemam priznaky od zaciatku tak som ok lebo viem ze niektore zeny nemaju vobec priznaky....
Ale preco mi tie hormony takzo skacu? Raz hore raz dole? Mam z toho take obavy potom....ach
No a stym systemom to tu je zle dost zle....
Ale zevraj je v londyne nejaka sukromna klinika kde nejaky doktor slovak robi a sono stoji 100libier tak asi to skusim nech sa ukludnim bo ja to nevydrzim do 12tt vef to este dlho!!!
Ach toto cakanie je najhorsie.....kazda z nad chce pekne Vianoce....ach

bambulka2015
1. dec 2014

@lenka54321happy no v 9tt ro este nie je tak ustalene. Ja tiez cakam kazdy den, ze nieco bude. A asi ked prestanem "vyckavat", tak ma chytie nejake tie nevolnosti. Uvidim ako bude na buduci tyzden. Letime na dovcu, zmena klimy, oddych, ziadny stres, ziadne nahanacky, tak dufam, ze si moje telo nepovie, no teraz mas pokoj, tak ta idem potrapit a ja pregrckam celu dovcu a z pekneho tepleho a slnecneho pocasia nebudem mat nic 😠
To akoze sa do 12tt nic nerobi? Ziadne prvotne tehu vysetrenie, utz aspon pozriet, ci je vsetko na spravnom mieste, niejake odbery krvi? Ved to je o drzku. Si myslim az zanedbanie zdravotnej starostlivosti, dokonca ako pravnicka by som povedala, keby sa nieco vazne stalo, tak ublizenie na zdravi 😠 😠 😠 😠
Tak ja som minuly tyzden zavolala mojmu gyncarovi, lebo v centre mi povedali, ze tento tyzden uz posledne utz a potom to u nich ukoncia a odoslu ma k normalnemu gyncarovi. Doc v centre povedala, ze potom dalsie vysetrnie ma cas ale, ze si mam uz zavolat, lebo nemusia mat volne terminy, kedze teraz pred Vianocami uz maju asi plne stavy a zo skusenosti vraj aj januar byva narvaty a najneskor zaciatkom januara by som mala ist na dalsiu prehliadku. Dió nejakeho 30tt, ked je vsetko ok sa robi kazde 4 tyzdne. Tak som si tam hned zavolala a sestricka ma prekvapila, ze ma strci este tento tyzden, nech si doc urobi prijimacie prvotne vysetrenia, vyplnia sa papiere atd. No zlata zenus. A konecne termin, ked aj moj muz ma cas a moze byt pri tom. Normalne som trosku pokojnejsia, ze este teraz pre Vianocami a nie cakat az do januara.
Nechapem, ze ti Anglani su taki blbi. Ten ich system je na dve slova. A ten sukromny dr. to ale fan vyuziva. ze 100 libier. Pomoooooc.

danalesa
1. dec 2014

Ahojte, predam 2 balenia Decapeptylu, 7injekcii v 1 baleni, expiracia 01/2015, nepouzite, udrziavane vylucne v chladnicke, cena ako v lekarni, t.z. po preplateni zdravotnou poistovnou. Ak mate zaujem, piste do spravy.

lemoni86
1. dec 2014

@bambulka2015 ty si salena tahat pracku??? tykokso tak fuu.. ja by som po tom isto uz spinila jedna radost.. ja ked si vodu do kanvice zohrievam tak dumem ci to neskodi... ked z postele vstavam tak to iste... no ale fakt mas pravdu to ako narokom sa ti to stalo toto... hlavne ze je zatial vsetko ok..

no a ja beriem utrogestan.. 4-2-4, k tomu duphaston 2-0-2 ... co sa tyka liekov na udrzanie.. takze ine lieky neberiem, to bolo len v nemocnici, tam mi davali ten ascorutin a injekcne tiez nieco take..vtedy som prestala spinit tak na 5 dni... potom znova to zacalo .. no a ja si davam intimky tiez, ale to len koli tomu aby som si nohavicky tym hnedym nezaspinila.. ked by som mala cisto tak nedavam, lebo predsa len to horsie dycha tam dole s tou intimkou no... a neviem este ci to budem brat cele tehu, tom i len napadlo ... ja verim ze to ustanepo prvom trimestri

lemoni86
1. dec 2014

@santeema no a v pripade ak zena spini sa co da? ascorutin? ... lebo tiez si myslim ze duphaston ani utros by sa nemali dlhsie uzivat

monicka79
1. dec 2014

@yjavenie ahoj, my ideme 11.12. Tiež som zvedavá. Komu ideš? Ja k dr. Kuřecovej. Ako dlho sa nažíte, ked idete do centra? My už 4 roky ☹

yjavenie
1. dec 2014

@monicka79 ahoj my mame Otevřela. mytiez tak. a uz mame jedno centrum za sebou teraz menime.

lenka54321happy
1. dec 2014

@bambulka2015
Pocuj moja a ty sa nebojis letiet? Lebo zevraj do 12tt by sa radsej nemalo?
Neviem co na tom pravdy....ale aj ja letim o 2 tyzdne na dovolenku a tiez sa bojim....

dorotka66
1. dec 2014

@haimi aj ja ti haimi držím palčeky, to špinenie je des. asi je to naozaj z nejakého hematómu 😉 neboj, len mysli pozitívne a keď ti je smutno píš na koňa , tu ťa vždy niekto poteší a zamestná tvoju myseľ. 😉

lily28
1. dec 2014

Ahojte baby,potrebujem poradiť.Mám nízke amh,zatiaľ som mala jedno vajíčko,ktoré sa neoplodnilo,bola som nativ,bez stimulácie a keď si pýtam stimuláciu tak doktor mi odpísal,že škoda vyhadzovania peňazí,a že mám myslieť na darcovské...síce je pravda,že stimuláciu som mala clostyl,ktorý mi vobec nepasol a merional,ale čítala som,že nie každej padne takáto stimulácia...navyše beriem vitex jahňací a dheu už vyše mesiaca,no zarazilo ma to,že čo mi napísal,prosím poraďte mi,či si mám stáť za stimuláciou,alebo to je zbytočné....ďakujem...

monicka79
1. dec 2014

@yjavenie my ideme prvýkrát, tak som zvedavá, neboli sme nikde predtým. Jednu dcérku mám, už má 8 rokov, tak dúfam že bude súrodenec 🙂

diska
1. dec 2014

@lily28 ahoj,ku komu chodite?

dorotka66
1. dec 2014

@lemoni86 ahoj lemoni, práve čítam, že dávaš utroš 4-2-4. Ja mám len 2-0-2. nechápem prečo mám takú nízku dávku. Je to ok? Nemám žiadne bolesti, našťastie ani špinenie a dokonca ešte ani ranné nevoľnosti. A tá moja nízka dávka ma zaujímala dávno....
Baby ako funguje ten utroš, jedna kámoška mi dávnejšie hovorila, že prvé 3 mesiace kompletne vyživuje plod len utroš. Je to pravda??? 🙂
@bambulka2015 si fakt pipi, že ťahala práčku 😉 ja som mala len vo vedre liter vody a mm, že nechaaaj ja to zoberiem.

freyahope
1. dec 2014

@dorotka66 a nemala si natív? Vtedy dávajú len 2-0-2. Tým, že je to v podstate prirodzené otehotnenie a telo je pripravené normálne, sú tie lieky vlastne len taká poistka.

mimika1973
1. dec 2014

@speranza1 ajoj moja, ty si po ET ci KET? HB? jedno, dve? dako som to nesledovala tak neviem, ale hrozne drzim paluchy aby si si nasla pod stromcek krasny darcek v brusku! 😉 😵 😵

gabika_83
1. dec 2014

Ahojte baby, aj ja sa k vam pridam, ak mozem, 28.1. ideme na prvu konzultaciu do Brna. Len u nas je to trochu zlozitejsie bo zijeme v Irsku, nie je tu nahodou niekto taky, kto to absolvoval takto na dialku? A dalsia vec, mame uz 5 rocneho krpca a kedze ho nemame s kym nechat, musime ho tam brat so sebou, myslite ze je to v pohode? Inak blahozelam vam vsetkym, ktorym sa to uz podarilo vdaka Reprofitu, a drzim palce aby ste to dotiahli do stastneho konca!

yjavenie
1. dec 2014

@monicka79 no to mas fajn . my este nic nemame . dufam ze raz aj my budeme mat aspon jedno ☹

laracroft2
1. dec 2014

@dorotka66 ja len teraz nahlas rozmyslam. Ak mas hp dobry cize más dostatok progesteronu tak by to nemal byt problém. Pri ivf vzdy davaju utrogestan. Ja som zdrava som tiez po ivf (my máme pomalych chlapcov) a tiez som mala dávkovanie 2-0-2. Ked mi dr.zistil henaton tak mi zvysil ba 2-2-2. Takze utrogestan neries. Dr.vie co potrebuješ.

gagirl
1. dec 2014

@motiv jej super..tesim sa s tebou..prajem vsetko dobre aj nadalej🙂

cmudlo
1. dec 2014

@lily28 ja by som urcite stala...ked mas aspon jedno vajicko, tak nevidim dovod...nech ti skusia zmenit protokol...

ivka3901
1. dec 2014

Ahojte kočeny chcem sa spýtať,že či ste načas alebo s meškaním dostali menzes po neúspešnom ET?

cmudlo
1. dec 2014

@ivka3901 Ja som dostala o týždeň neskôr.

skaredekacatko
1. dec 2014

@ivka3901 ja vzdy presne

ivka3901
1. dec 2014

@cmudlo
@skaredekacatko dík baby tak budem dalej čakať 🙂 aj tak mi presne nechodí takže uvidíme

skaredekacatko
1. dec 2014

@ivka3901 kolky den po et si?

ivka3901
1. dec 2014

@skaredekacatko jáj moja vklad som mala minulý mesiac 11.10 a špiniť som začala 23.10 potom som špinila 4 dni a ked som išla na druhé hcg to bolo 27.10 som už krvácala a už som vedeal,že je zle ☹ takže už 4 dni mi meškajú 😀 jáj

crazybabenka
1. dec 2014

@ivka3901 mne prišli o 2 dni skor

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre