Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

falin
30. jan 2013

@ria191 - a nejake zahranicne stranky s referenciami si neskusala prestudovat?

ria191
30. jan 2013

@falin vidíš to, tak to ma veru nenapadlo. Ďakujem ti 😀 😀 😀

strapula27
30. jan 2013

@tinkatinulka takze mame 8 folikulov a celkom peknych,este picham dalej🙂) v piatok dalsia kontrola...

zuzkana7
30. jan 2013

ahojte babenky, čítam vaše skúsenosti a názory na Brno a začínam rozmýšľať nad touto aletrnatívou .... ja som po 1.IVF-negat., 1.KET-negat., mám ešte 5 mrazáčikov v CAR v Košiciach , ale popravde neviem či tam ísť .... od Brna ma odrádza jedine to cestovanie - ako som sa dočítala tak je potrebné vycestovať 3x,..... no odbery krvi a usg urobí môj gynekolog? toto som nejako nepochopila. A ešte som chcela vedieť, či pred IVF v Brne neposielam žiadnu žiadosť o IVF do poisťovne tak ako to bolo u nás na SR? V Brne idem ako samoplatca? Pýtam sa len preto, lebo píšete tu , že vás to vyšlo na cca 1000€ a aj tie ste si dali preplatiť do poisťovne ... ja som si tu pri 1.IVFku dávala žiadosť do poisťovne pred IVF, ktorú mi schválili a aj tak som platila 1000€ (lieky, vklad-dokopy), takže neviem ako to vlastne je. Keby ste boli niektorá taká láskavá a odpovedali mi na moje otázky. 😉

tinkatinulka
30. jan 2013

@strapula27 suuuper krasa a ake boli velke? a ides do brna alebo pojdes k svojmu? mna natahuje mrcha..nie a nie sa spustit naporiadok

tinkatinulka
30. jan 2013

@zuzkana7 AHoj myslím že RF je super volba, maju kopec vychodnarov 🙂 Ziadost o preplatenie si posielas až po celom procese, zaplatíš si to celé a potom ti daco poistovna možno preplatí.Ono možno preto že oficialne to niekdy nemaju zverejnené ale napr.moja Dovera prepláca ale každej inak. Platí sa tam menej lebo v SR nie su taky drahy ako slováci.Nás celý cyklus stál 970 €, cakáme na preplatenie. Ideme ale už do druhého kola.Kontroly ako sa dohodnes ale treba ist na konzultáciu a dohodnúť sa na postupe.Môžeš si vybrat doktora alebo to nechat na náhodu. Vsetci su tam profesionáli a tak sa neni coho báť. Odbery a vysetrenia doplnkové sme robili u nás cez moju gyndu a iba imuno v Prahe, ale to nam tiež poistovna aspon nieco malo preplatila.

zuzu1122
30. jan 2013

@yaya1 ty si zlatunka, pozdravuj tie moje bublinecky... ale mam trosicka obavy... nejde to tak ako som si myslela ☹

zuzu1122
30. jan 2013

pekny podvecer prajem zienky... tak hlasim, ze dnes som zase raz volala do RF... nie ze by som nemyslela pozitivne, naopak, uz som psychicky pripravena, ze budem maminou, ine si ani nepripustam, no dnes ma zachvatila mensia panika... vcera mi povedali, ze mam jedno sestbunkove, dve stvorbunkove a jedno jednobunkove... no dnes som mala jedno osembunkove, len jedno sestbunkove, jedno stvorbunkove a jedno trojbunkove ☹ bojim sa, ze mi do piatku nevydrzi ani jedno... myslela som, ze si dam aspon dve zamrazit, keby nahodou toto nevyslo, ale vyzera to tak ze nie... ked som sa pytala ako by to malo vyzerat, tak mi povedali, ze idealne je to sedem az osembunkove... babulky ja sa tak bojim... nechcem ani len pomysliet na to, ze by to nevyslo...

zuzu1122
30. jan 2013

@falin dakujem ti za povzdbudenie, len sa bojim, ze kazdym dnom nadej klesa a klesa... prvykrat toto absolvujem a niekedy sa sama seba spytujem, ci od toho neocakavam privela... ci by som nemala ratat aj s tym ze to trebars nemusi vyjst... ale potom to hned zavrhnem, lebo velmi tuzim mat babo...

zeina62
30. jan 2013

@zuzu1122 neboj sa, do piatku sa to este zmeni uvidis, hlavne mysli pozitivne drzim ti palce, a aj keby ze su menej bunkove ked ich daju do tvojho bruska tak sa ich vyvoj moze rychlejsie vyvinut, lebo maternica je pre nich prirodzenejsie prostredie🙂

zuzu1122
30. jan 2013

@zeina62 myslis? ja sa len bojim, ze sa nieco stane... ja mam taku smolu v poslednych rokoch, ze to az pekne nieje ☹ ale budem silno, silno verit a dufat 🙂

zeina62
30. jan 2013

@zuzu1122 ja ti len tolko poviem, ze nesmies mysliet ani na chvilu negativne, ja som cely cas myslela pozitivne ani na na chvilu som nezapochybovala, a podarilo sa to.ver svojim embriam a posielj im pozitivnu energiu, uvidis bude dobre

zuzu1122
30. jan 2013

@zeina62 krasne si to napisala... dakujem... asi som to potrebovala pocut... teda citat 🙂 budem im verit... 🙂

tinka9075
30. jan 2013

@zuzu1122 len hlávku hore žiadne negatíva si nepripúštaj 🙂 🙂 ja som otehotnela z trojbunkovými embriami 🙂 🙂 síce to potom nedopadlo dobre ale tam už bol iný problém nie embria 🙂 🙂 a ako ti píše
@zeina62 posielaj im pozitívnu energiu a všetko bude ok 🙂 🙂

zuzu1122
30. jan 2013

@tinka9075 silno silno sa budem snazit... boooze, ja uz asi ani zajtra v tej robote nevydrzim 😀 zdrhnem domov asi

tinka9075
30. jan 2013

@zuzu1122 musíš sa snažit 🙂 🙂 tak len pekne zdrhni a piatok šup pre bublinky 🙂 🙂

zuzu1122
30. jan 2013

@tinka9075 zajtra idem vecer ku svokre a odtial pojdeme v piatok rano lebo je to blizsie od tial... lepsia cesta.. a kedze mam ku svokre dvojhodinovu cestu autom, tak vazne uvazujem nad tym, ze zajtra zdrhnem z roboty... inak, nevadi, ak budem v piatok sediet v aute po ET asi tak 5 hodin?

tinka9075
30. jan 2013

@zuzu1122 tak nech sa svokra pekne o teba postará 🙂 🙂 neboj nevadí pekne sa embrijko uhniezdi 🙂 🙂 síce ja som po iui hovorila mužovi že po tej dialnici nejdeme a doktor sa hned pýtal že prečo tak som mu povedala že ved po tej skackavej dialnici íst tak tam aj tie spermoše vytratím a ja ich zbierat po dialnici nebudem 😀 😀 no to už aj doktor sa rehotal 😀 😀

zuzu1122
30. jan 2013

@tinka9075 viem si predstavit jak sa rechtal... asi tak ako ja teraz 😀 😀 😀 😀 som uplne vybuchla... 😀 😀 😀 teta srandistka 🙂 no a potom mam nejak odpocivat alebo ako? mam aj lezat? mozem normalne fungovat alebo zvolit kludovy rezim na PN?

rot
30. jan 2013

@zuzu1122 len žiadnu paniku, tie osem a šesť bunkové to určite zvládnu, neboj sa. Ja som mala 4 odobraté, jedno skončilo po druhom-treťom dni, jedno tiež na tretí deň 8, druhé 6 a tretie tuším 3-4. Do 5. dňa vydržali tie prvé dve. Nikdy sme nič nemali na mrazenie a bolo to rovnako aj teraz, napriek tomu to stačilo 🙂 .

tinka9075
30. jan 2013

@zuzu1122 ved čo budem vážna to ja neviem ja som stále vysmiata aj ked mám nejaké problémy 😀 😀 😀 ja som sa dokiho pýtala a povedal že ležat mi nepomôže ja som robila všetko len som trochu skludnila to bolo po vklade 🙂 🙂 ale po iui som sa vôbec nešanovala robila som všetko ako predtým len som chodila každú den hodinu na prechádzku zo psíkmi aspon som sa odreagovala 🙂 🙂 🙂

zabka1124
30. jan 2013

@zuzu1122 nebooj sa, ked nebude na zmrazenie tak nebude, hlavne aby bolo aspon jedno v brusku a bola si tehu a vydrzala az do koncaa!!!!Nam tiez nezostalo nic na zmrazenie, dali sme a 2 embryjka a ujalo sa jedno a teraz sme najstastnejsi buduci rodicia pod slnkom, nebom, na zemi!!!!Hlavne treba mysliet pozitivne, nechytat paniku🙂!!!Posielame vela sil a veela tehuu virusiikov🙂!!!! 🙂 🙂 🙂 🙂

isabellaa
30. jan 2013

Caute baby, kde ste si dali robit testy na pohlavne prenosne choroby? V RF? alebo sa to da ja cez gynekologa na SK?
Kedze v RF to vychadza spolu 4000 kc, ci to na SK nie je zadarmo?
Dakujem
Nemate niektora zvysny fostimon a 2x orgalutran?

zuzu1122
30. jan 2013

@tinka9075 ja nemam fyzicky narocnu pracu, ale skor psychicky vycerpavajucu... a hlavne velmi stresovu ☹ preto sa nejak neviem rozhodnut... inak, vies kolko ludi by chcelo mat tvoju povahu? 😕 a medzi nimi aj ja, tiez by som sa chcela vediet usmievat, keby mi bolo zle... 😖

isabellaa
30. jan 2013

Baby, podla coho ste sa rozhodovali ci vlozit jednu alebo dve blastocysty?
Mam dilemu, chcela som dve, ale lekar je za jedno.

zuzu1122
30. jan 2013

@zabka1124 tak tie virusy beriem 😉 len ja si chcem dat vlozit len jedno, keby sa nahodou ujali obidve tak to by som nezvladla...

zuzu1122
30. jan 2013

@isabellaa da sa to urobit aj u nas, ale co mam ja info, aj keby si si ich dala urobit tu, tak v RF si urobia vlastne... ja uz som sa na toto pytala...

zuzu1122
30. jan 2013

@rot bodaj by to stacilo aj u nas... juj babulky, ja by som tu tak vsetky vystiskala keby to vyslo... od radosti by som z koze vyskocila...

tinka9075
30. jan 2013

@zuzu1122 tak to ti verím ja som robila na úrade na sociálnom a to bolo strach a hrôza psychicky som bola úplne nanič a to som tam robila 8 rokov a potom som povedala dost a dala výpoved 🙂 🙂 šla som robit ku kamarátovi a to bola robota super taká kludná som chodila domov až mi je teraz aj smutno za robotou 🙂 🙂 ja ti pošlem kúsok z mojej povahy 🙂 🙂

zabka1124
30. jan 2013

@zuzu1122 myslis??JA si myslim, ze by si zvladla aj dve!!!Ja som vzdy hovorila, ze dvojicky?Nikdy v zivote!!!A potom ako sa nam dlho nedarilo a co vsetko sme si preskakali, ked sa ma Stelcl opytal, ze kolko vlozime, tak som sa ho opytala, ze co mysli o 2 embryjkach, povedal, ze ok, kukol na mna a povedal, ze sak ich vynosim, tak sme dali dve, teda jaaa, s mm sme sa nejako zabudli o tom porozpravat a vidis, teraz mame uz malu mrvenicku v brusku a ked tak rozmyslam, tak by som brala aj dve naraz!!!Hadam nabuduce vyjdu🙂🙂🙂!!!!
Inak potom som casto rozmyslala,ze dobre som spravila, ze sme dali 2, sak ani neviem, ci sa ujalo to silnejsie, ci slabsie embryjko,ale teraz je to uz jedno!!
LEn ja by som asi neuspech psychicky neuniesla, lebo v tom case boli same tehulky okolo mna a momentalne aj su!!!!!
Drzime prsteky, je to len a len na vas ako sa rozhodnete🙂!!!

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre