Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

haimi
25. aug 2014

Baby, ked mate este niektora nejake blizsie info ohladom otvorenia reprofitu na slovensku, tak napiste 😉

gagik
25. aug 2014

@tinka9075
@tinkatinulka ja mam pocit ze sa uz idem z tej svojej neplodnosti zblaznit, strasne som z toho vycerpana a aj ked vidim ako naokolo nikto taketo problemy nema, vsetci maju deti bez problemov...+ked sa k tomu este pridruzia najake problemy napr . praci alebo v rodine, proste nevladzem uz.

tinka9075
25. aug 2014

@gagik to ti verím ja som bola tiež nešťastná a okolo mňa samé tehuľky ale mám kamarátku ktorá mala tiež problém a chodila na ivfká tak sme sa navzájom podporovali 🙂 🙂

zabka1124
25. aug 2014

@gagik ja som po MA zacala praktizovat rychlu chodzu-vyvetrala som si hlavu a aj zlepsila kondicku!!!Inak hackovanie!!

lienka_1
25. aug 2014

@gagik Ja som vzdy mala nejaky plan B. A dosledne som sa ho drzala, aj ked to bola niekedy riadna psychiatria. Kazdy neuspech postupne "vychladol" a po case to bolo znesitelnejsie. Mam aj zopar skvelych kamosiek-dlhodobych snaziliek a s nimi to vzdy ventilujeme pri kave. Kazdej z nas pomaha nieco ine. Svoju cestu si musis najst sama. Ty najlepsie vies, co Ti pomaha a prospieva. Mne este pomaha, ked si napisem zoznam veci, ktote su v mojom zivote naozaj super. Potom zistim, ze na tom nie som az tak zle 😉

evadek
25. aug 2014

@tixx jeeeej...ty uz takto snazis.....inak ty si komunikovala s lekarmi aj mailom odpredu, alebo az po prvej konzultacii(v Brne)ste zacali spolu komunikovat?

tixx
25. aug 2014

@evadek no jasnee ja uz tento mesiac ak vsetko dobre pojdem, idem na IVF. komunikacia s nimi je super, ja som najprv bola na 1. navsteve,a odvtedy si pisem s tym Dr., a dokonca maju taku nonstop linku, ze cokolvek potrebujes vediet, ti poradia. kedy sa tam chystate?

tixx
25. aug 2014

@haimi dnes mi jedna kamoska pisala, ze ako je Horsky park, videla nejaku luxusnu budovu, ze repro medical alebo nieco take... zeby to bolo ono? 🙂

diska
25. aug 2014

@tixx ahoj,nie to nebude ono,to ma Durechova a Marsik.

pbetuskap
25. aug 2014

@speranza1
@lienka_1 ok baby dakujem 🙂

crazybabenka
25. aug 2014

@tixx repromedical je síce nové CAR, ale nie je to reprofit

evadek
25. aug 2014

@tixx 17-ho sept.🙂 Uz sa nevuem dockat...tesim sa uz i na pichanie injekcii..ja vieeeem..nie som normalna...🙂))....este si teraz davam dorobit vysledky a sup na to🙂
ako to zvladas?...

tixx
25. aug 2014

@evadek vies co, v pohode, ja mam len Clostil + Fostimon zatial. injekcie si davam pichat normalne kazde rano u lekara, lebo mi tvrdil,ze sama by som nemala, aj ked viem,ze baby si to pichali v pohode aj same. V stredu idem na kontrolne sono a podla toho uvidime,co dalej, mam volat vysledky toho kontrolneho sona a lekar mi povie, co dalej, kedy to vyzera na pichnutie Pregnylu a potom odber vajok 🙂 no sak ja som si tiez povedala,ze cokolvek spravim, len nech sa to uz da do pohybu, tak dufam,ze bude vsetko tak,ako ma byt.
Noo 17.9. je tu coskoro, takze aj u vas to potom uz pojde rychlo,uvidis 😉

evadek
25. aug 2014

@tixx dufam, len ma teraz stres..dostala som nejaky zapal...ziaden vytok ..nic....len palenie...ach..som na nervy...tieto zapaly som mala urcitu dobu casto..a nie je to dobre..na gyndu nechcem ist...v kuse som tam....Mam strach..vraj tieto opakovane zapaly sposobuju neskor aj mimomaternicove teho...
Tak dufam, ze to prejde..ked to do piatku neprejde skocim k mudr.
Co od treba v Brne chcelli,.?..musela si si nejake vysledky dorobit?

tixx
25. aug 2014

@evadek no ja som tam doniesla vsetko,co som mala z Gyn-Fivu, a dal mi doplnit len testy na stitnu zlazu, okrem toho nic. inak normalne mi odtial poslali aj recept na dalsie lieky, strasne su tam ochotni. 🙂 rychlo sa daj do poriadku, nech sa mozete sustredit na to,co pride 🙂

evadek
25. aug 2014

@tixx v gyn.five gti dali veci bez problemov?...lebo ja neviem ako si ich pytat..predsa..ved sa chystam od nich zdrhnut🙂)))))

tixx
25. aug 2014

@evadek no ja som ich tak trochu okabatila :P prvu spravu mi nedala lekarka, tak ked sme tam boli 2x , poprosila som ju,nech mi to vytlaci, moc sa jej nechcelo,ale dala mi ju. No a tu prvu som ziskala potom od lekarky, co sme u nej boli na genetike, vytlacila mi to bez problemov. Ale ked dojdes na to, ako to od nich ziskat, daj mi vediet, jedna kamoska tiez spekuluje,ako odtial dostat vysledky 🙂

evadek
25. aug 2014

@tixx no ved rozmyslam...ze ako ich oklamat...to je dilema.))))...

buba08
25. aug 2014

@evadek tu info, že zápaly spôsobujú mimomaternicove tehu máš od lekára? lebo ja mávam tiež často zápaly, ale o tomto som ešte nepočula

gaga83
25. aug 2014

@lusipe gratulujem tesim sa s tebou, nech ste zdrave a mala vam robi radost🙂

rebeka33
25. aug 2014

@nelly3
@dieova teraz somto tu niekd pisala . Mne preplatila dovera asi 65%na odvolanie. Zamietli mi to s tym,ze na sk sa prevadza,ale ja somim odvovodnila, preco brno a ze ostatny dokonca aj union preplaca a cuduj sa svete poslali mi peniaze . Aj ked len 220e. Aj tak menim poistovnu uz len z principu.

hariet
25. aug 2014

@gagik Ahoj. Je mi luto, ako sa teraz citis. Posielam ti velke objatie.. Myslim, ze vela z nas vie co prave prezivas...niekedy pridu dni, ked je to velmi tazke a stoji nas tak vela usilia odrazit sa od dna...
Od detstva sa pripravujeme na to, ze budeme mamami, hrame sa s babikami, citime ten pud uz od uplneho malicka, tesime sa na svoju vlastnu rodinu, svoje deti...Najprv sa samozrejme bojime otehotniet (ked mame 20 a treba dokoncit skolu, zohnat pracu, najst si muza,..) a potom ked sme pripravene a chceme, tak hop..nejde to. Plan A nie a nie uskutocnit, citime sa frustrovane, vlastne telo nespolupracuje a nie je schopne toho, co sa u inych deje ani nevedia ako, jednoducho to nie je fer. S detmi jednoducho prichadza akasi istota, rytmus zivota, narodenie, skolka, skola, oslavy mikulasa, vianoce su krasne a magicke... Zena narodenim deti je uz akoby "za vodou", zmysel zivota ma vyriesieny 😀 , uz ani keby do konca zivota prstom nepohla, uz bude mat status - zena - matka - ... A my? My si tu nasu neistu buducnost musime zariadit sami a cele toto cakanie s neistym koncom prezit s co najmensou ujmou na zdravi 🙂
Mne paradoxne dost psychicky pomohlo, ked som si uvedomila, ze mozno tie deti naozaj biologicky mat nebudeme... a vzapeti, ze zivot tym neskonci. Ja som nikdy netuzila po nicom viac, ako mat deti...starala som sa o vsetky decka z ulice, pracujem s detmi.
Ale treba si tiez uvedomit, ze aj materstvo prinasa rozne problemy a uskalia. Nie je to cele natrete na ruzovo ako sa nam to mozno niekedy zda... Unava, strasna zodpovednost, pocit kazdodenneho zlyhavania na roznych urovniach, .... tak ako su na materstve pozitiva aj negativa, tak ma tento nas bezdetny stav aj kopec vyhod: mas cas venovat sa sebe, travit cas so svojim manzelom (partnerom), mozete prelezat cely vikend pri filme, viac financii, ktore mozete pouzit na splnenie inych snov, cestovanie.... Posmut si, ale hlavu hore, zivot je krasny - deti k nam prichadzaju aj tak len na urcite obdobie, po 18- rokoch sa snazia vypadnut z domu 😀 a zivot je dlhyyy a potom ostanete zase len vy s manzelom, tak sa sustred na vas vztah, na to krasne, co v zivote mas. Ked sa budes potrebovat vykecat alebo vybuchnut od zialu a zufalstva, napis sem, tu to chapeme. 😉 Este raz velke objatie a drz sa.

mimika1973
25. aug 2014

@amstelko a to potom ako budu stihat aj v Brne zaroven? ked budu chodievat na SK? ked maju toho vela aj v brne vlastne? dako nechapu 😉

tlucka
26. aug 2014

@hariet Krásne si to napísala.. 😉 Ja tiež v dobrom "závidím" mojim kamarátkam, že majú už detičky, alebo sú tehotné. Tiež pociťujem nesmierny smútok a sklamanie, keď sa nám ďalšie IVF nepodarí a kamošky otehotnejú ani nevedia ako. A ako bonus sú sklamané z toho, že čakajú chlapčeka a nie dievčatko alebo opačne ☹ 😠
Ale presne ako si napísala, byť bez detí má aj svoje výhody, pocit slobody, voľnosti, užívanie si života, dovolenky,... A určite aj nám bezdetným zase závidia mamičky 🙂 🙂 Mne moja tehotná naj kamoška povedala, že nám závidí všetky naše tohtoročné dovolenky, lebo ona ako tehotná musí sedieť doma 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 Takže život bez detí má aj zmysel 🙂 🙂

tlucka
26. aug 2014

@mimika1973 Včera som bola v RF a majú tam veľa nového personálu, tak asi sa chystajú na nejaké zmeny. Sú tam nové sestričky aj lekári. Ja som bola na UTZ a ten mi robila nová lekárka Pastorčáková, taká pekná kučeravá blondínka, ale úplne mladučká, tak neviem koľko má skúseností... A mali by tam mať ešte nejakého nového lekára, ale to mi nechcela povedať. Celkovo bola veľmi príjemná, ale tajnoskárka 😀 😀 Tak neviem nič bližšie o novom centre RF na Slovensku 😉 🙂

tlucka
26. aug 2014

Kočky, mám na vás ešte otázku. V deň pichania Pregnylu sa už ráno nepodáva Menopur? Lebo podľa protokolu si mám ráno pichnúť len Cetrotide a večer Pregnyl. Už som zabudla od poslednej stimulácie, ako sa to robí... 🙂

ludinka
26. aug 2014

@tlucka ta blondinka bola pri mojom ET este v juli ,a koudelka mi vtedy povedal ze tem iba tri tyzdne a ze ci mi nevadi ze sa bude pozerat

tlucka
26. aug 2014

@ludinka Tak asi som tam dlho nebola 😀 😀

ludinka
26. aug 2014

@tlucka no ono to dost leti...ale tak asi viac ako 2 mesiace tam este nerobi....pravdepodobne vsak pred tym uz ale robila niekde v n emocke 😉

gagik
26. aug 2014

@hariet dobre si to napisala, ja dostavam do pocitu menejcennosti koli tomu ze deti nemam, a vsetci naokolo ich maju bez problemov, ani v rodine uz ani nikto predomnou nespomina ked je niekto zase tehotny, vsetci na mna len s lutostou pozeraju...no a je pravda ze som bez deti nezavislejsia, ale zase keby som mala na vyber ci mat deti, alebo byt bezdetna s kopou penazi a chodit po dovolenkach, tak si bez debaty vyberem prvu moznost

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre