Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

haimi
29. sep 2014

@zibi kukala som na ten crinone a v jednej davke je 90mg progesteronu a utrogestan ma v jednej kapsule 100mg a brala som 8 denne, cize 800mg. No zaujimave zistenie, preco staci toho crinone gelu 90 a utrosu 800mg na den. Veru sa na to opytam

haimi
29. sep 2014

@leontinka27 podla mna tu viacere na to cakame ako na spasenie 😀 rf v blave s Marcelom by nebol na skodu

malickaberuska
29. sep 2014

@diska Ach, no veď pýtala sa ma. Ale mňa to ani nenapadlo. Povedala som jej, že beriem len kadejaké vitamíny. Ja som celý život nebrala žiadne lieky, a tak je odpoveď že nič neberiem u mňa taká automatika, že som si neuvedomila, že som brala akurát ten clostyl. Ach jaj, no dúfam, že to príliš výsledky neskreslí ☹ Som teda ale tupka ☹

zibi
29. sep 2014

@haimi hej skus sa opytat lebo ja som zasa pocula ze ten progesteron by sa mal vo vyssej davke podavat ... kvoli tomu ze telo potrebuje viac progesteronu ..ale je zasa pravda ze daco vytecie.ok vytieklo by 200 mg cize dve tabletky ale stale to je este 1000 mg a toto len 90? 😝 opytaj sa co ti povedia
ja som vtedy brala 4x3 cize 1200
este v tych studiach o nk bunkach pisali ze 1200 mg progsteronu je potrebne na udrzanie tych nk buniek pri nidacii tak preto sa mi to dajako nezda

leontinka27
29. sep 2014

@haimi juj veru to by bolo fain.len keby to bolo a s Marcelinom na cele....ale krasne snivame.....no nechame sa prekvapit.ale niejake pozitivne infosky by bodli......

diska
29. sep 2014

@malickaberuska ne neboj ,vrodene veci to neskresli a ostatne sa aj tak pohybuje podla toho ci nieco beries ,tak myslim,ze pohodka 😅

haimi
29. sep 2014

Baby, ked ste isli na ket, tak ste brali nieco na vystelku maternice, ci ste isli v native?

diska
29. sep 2014

@haimi ja pojdem teraz 1x v native,teda ak dopadne dobre utzv

haimi
29. sep 2014

@diska cize pokial nemam problem, tak mozem vyskusat nativ a ked na zaklade utzv zisti problem, tak ket presunieme na dalsi mesiac, alebo mi popr skusi dat este nejake estrogenove tabletky?

malickaberuska
29. sep 2014

@haimi No, na výstelku sliznice maternice je skvelá bylinka zvaná alchemilka. Ja som mala krásnu 7mm vysokú sliznicu, a podľa všetkého to bolo vďaka alchemilke. Rast sliznice spôsobujú hormóny ktoré sa produkujú v dôsledku rastu folikulov vo vaječníkoch. Ale mne folikuly tento cyklus nerástli. Aj doktor bol prekvapený, lebo najskôr videl tú sliznicu a tak myslel, že vo vaječníkoch niečo nájde. Bol prekvapený keď som spomenul alchemilku, nepoznal ju.
Myslím, že pitie byliniek by nemalo byť v rozpore s princípmi nativ cyklu, a myslím, že lepšie piť alchemilku ako potom okolo 10DC musieť začať brať na sliznicu nejaký hormón (estrogény), v prípade ak by nebola dostatočne vysoká.

haimi
29. sep 2014

@malickaberuska jasne, to mam v plane aj popr s cervenym vinkom 😉 len dufam, ze to bude stacit keby som mala anovulacny cyklus. Pri stimulkulke som mala sliznicu bezne 12mm, tak snad to bude ok. Aspon nieco funguje 😀 , teda okrem mrchy

haimi
29. sep 2014

@skaredekacatko mne vychadza ket okolo 19, mrchu mam dostat teraz prveho. Tak ta budem podporovat s nanukom v bruchu 😉

diska
29. sep 2014

@haimi to ti Dr.po skusenostiach co ta pozna odporuci aj ci mas a nemas pravidelnu ovulku.
Etrimax sa berie od 1DC,myslim ,ze ak je sliznca nizka pri kontrolom utzv ,uz asi sa priklonia k tomu aby Ket bol v dalsom (dobrom cykle)
U mna je to tak ,ze aj napriek tomu ze nemam foliky,neovulujem tak mam sliznicu vysoku a ked mi daju estrogeny tak az velmi a to tiez nieje dobre ani nizka ani vysoka,tak to chcu teraz skusit v native ale uvidi sa na utzv.
Idealn je od 8 do 12mm.

haimi
29. sep 2014

@diska neviem, ci Marcel vie, ci mam pravidelne ovulku. ☹ podla mna mam obcas anovulacne cykly, tak uvidime, co odpise. Nech sa zamysli, on je sef 😉

evadek
30. sep 2014

@tixx ved to ....🙂 ..kazdopadne ked to neprestane..napisem Stelclovi..je to siiice divne, ze mozem mat z medrolu bolesti brucha a zapchu..ale ja sa ozvem 😀

evadek
30. sep 2014

@tixx tento problem mam aj ja..nechuti mi jest..a ja chcem pribraaaaaaaaaat ... 😖 každa tu riesite chudnutie..a ja priberanie...ja som fakt mimo 😀

ludinka
30. sep 2014

@zibi ten crinone je asi lepsi ako vsetky kocky pisu, ale ked mas doma utros tak mozes zacat s nim a potom prejdes na crinone, mne to tak poradili v rf, lebo som im hovorila ze mam este par baleni, no a nakoniec som potom uz nan ani nepresla kedze u nas na svk je drahsicrinone , tak som zostala na utrosi cely cas
podla mna ked je to raz progesteron tak pribeies z oboch rovnako 🙄

janikajanka
30. sep 2014

Ahojte baby, prosim vas netoci sa vam pri uzivani utrogestanu hlava? Ja mam nizsi tlak a ked beriem utros tk ma normalne "mota". Dakujem a pekny den vsetkym

beni23
30. sep 2014

Ahojte dievčatá ja už som s nervami v koncoch, už minulý piatok som mala začať stimulku, ale menzes ako naschvál mešká, včera som si kúpila test 10tkový za neuveriteľných 15 eur a dnes ráno bol snehobiely. Taaaak som sa tešila, že už začnem stimulovať a teraz je všetko na pindu májovú 😠

malickaberuska
30. sep 2014

@haimi Určite to bude stačiť. Už len tá alchemilka sama by mala stačiť. Ja som mala nie že anovulačný cyklus, ale cyklus úplne bez reakcie, a vaječníky tak malé, že sa nedali nájsť. A ešte k tomu clostylbegyt znižuje výstelku maternice, čiže možno alchemilka bez clostylu by spravila sliznicu vyššiu.

tixx
30. sep 2014

@evadek no a mozno prave preto,ze to je silne a ty si chuducka, tak preto ti to nerobi dobre...urcite by som sa opytala 🙂

zabka1124
30. sep 2014

psssssssssssssss baby,mame //🙂🙂🙂!Marcel my tam tie moje embryjka(aspon 1) asi dobre prilepil🙂!!!
11den po ET-350Hcg!!!Ja sa tak tesim a aj bojim 😉 😉 !!!
Takze babyyy sup sup, rozbieham tehu vlacik, tak nasadajteee🙂!!

malickaberuska
30. sep 2014

@zabka1124 to je úžasné, gratulujem! 😵

zibi
30. sep 2014

@zabka1124 gratulujem 🙂

tinka9075
30. sep 2014

@zabka1124 super gratulka tak Matúško bude mať súrodenca 🙂 🙂

zibi
30. sep 2014

@beni23 mne tak meskal minuleho roku ako som sla..mala som dostat a meskalo mi to ako naschval par dni 😖

zibi
30. sep 2014

@evadek mozes ja som ti pisala do ip ze mne dali helcid predtym k tomu a probiotika biopron ..a teraz beriem metypred sice len 2 mg a neberiem ani probiotika ani nic a citim ze ma boli zaludok 😝 a az ako si ty napisala som si to zacala spajat s tym ze asi aj mna z toho moze boliet brucho..a je mi na vracanie ..ja som si dokonca aj test spravila ze ci aj napriek ms som neni tehu 😀 a v podstate som dosla na to ze to bude z tych kortikoidov 😀

ludinka
30. sep 2014

@zabka1124 gratulujem super sa to rozbieha 🙂 😵
tak drzim palce nech je vsetko ako ma byt

pbetuskap
30. sep 2014

@zabka1124 uzasneeee, gratulujem z celeho srdiecka 🙂

beni23
30. sep 2014

@zibi Mne to teraz mešká 6 dní, ale neviem či si to len ja myslím ale cca pred 3 týždnami som mala zápal krížov a brala som dorsiflex, tak možno aj kvôli tomu to mešká, počkám do pondelka a ak nedostanem tam pôjdem za svojim gyn. aby mi pichol injekciu, či?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre