Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

diska
8. dec 2014

@speranza1 ved hej ,aj mne nakoniec povedala dr.ze sa neoplati.

zabka1124
8. dec 2014

@speranza1 juuj ty tajnostkarka; );)!!! Ale verim, ze vyslooooooo; ););)!!!!! Drzte saaaa; )!!!

speranza1
8. dec 2014

@zabka1124 aj ja veriiim.... zatial nespinim, nekrvacam, tak je dobre 😀 😀 😀 😀

zabka1124
8. dec 2014

@speranza1 neboj, zaves nohy na spagaty o strop; );)!!!!A relaxujemeeeee; );), sak idu vianoceee;)🙂!! 😀

zuzu1108
8. dec 2014

@diska No ja som nezacala brat ani Utros ani Crinone. A este co je zvlastne ze som 5dni od opu a uz mi dnes prisla ms 😕 . Takze moje telo je nejake rozhadzane z tej stimulacie 😖 .
A to silne 1 ktore vam zostalo mas v brusku a si tehu 🙂 ? vy ste mali dobry spg?
Ja som zufala 😢. Moje amh je 6,42 a muzov spg nieje nic moc mali sme len 2% dobrych spermii.
Takze neviem ci je problem u mna alebo ci je to v spermiach.

zuzu1108
8. dec 2014

@speranza1 Ked sa robi PGD, tak sa odoberie jedna bunka a embryjko sa mrazi. Trva to do dvoch tyzdnov to vysetrenie.
A este raz GRATULUJEEM 😵 😵 .

speranza1
8. dec 2014

@zuzu1108 takze ked to nase je uz v mraze tak uz ho asi nebudu moct dat na PGD, ci?

speranza1
8. dec 2014

@zuzu1108 a ty mas aj PCO?

zuzu1108
8. dec 2014

@speranza1 Vysetruje sa 25 genetickych vad. Ale vsetky nedokazu zachytit. Vedia tie take caste down, choroba srdca, razstep chrbtice, ci nieje super zena, super muz (odborny nazov si nepamatam).
A ani PGd nieje 100% zaruka, ale je vacsia sanca na uchytenie.

zuzu1108
8. dec 2014

@speranza1 No vies co? mozno by aj mohli teoreticky, na ktory den ho mrazili?
Lebo mi dnes dr.pisal ze mozeme ho zamrazit a ked by sme nazbierali viac embryi ze tak potom ich dame vysetrit vsetky. Takze ak by sme toto 1 nedali vysetrovat tak by ho mrazili a potom by ho museli rozmrazit.
A PGD stoji 1-3 embrya 30tis KC.

diska
8. dec 2014

@zuzu1108 mame v podstate v brusku take ktoremu nedavali sancu ale nakoniec sa rozbehlo a to mame ,som v 11tt.Tiez mame zly spg .mavali sme 99%patologiu a aj vek uz dost ja 36 a muz 40r.

speranza1
8. dec 2014

@zuzu1108 jezkovy oci... 30tis. ceskych??? sak nekradnem 😲 😲 😲 😲 😲 😲 😀 mna asi picne...

lemoni86
8. dec 2014

ehm.. no vidim ze som tu svojim vcerajsim prispevkom rozputala vasnivu debatu 😕 😕 😕 ... ako mne samotnej je trapne ze som to o sebe vcera napisala s tou zapchou 🙄 .. ale v zufalstve chce clovek vediet vsetko mozne 😀 .. a kde inde sa to spytam ked nie tu... clovek pochopi az ked to sam zazije.. prajem kazdej pekny dnik a @speranza1 drzim silno palceky nech to vyjde 🙂

speranza1
8. dec 2014

@lemoni86 sme tu preto, aby sme sa s tebou podelili aj o tvoju zapchu 😵 😵 😵 😉 😉 😉 😉 🙂 🙂 🙂 🙂 😀 😀 😀 😀

lemoni86
8. dec 2014

@speranza1 hahaha no dikes 😀 😀 😀 ... hm ale nema to byt tak ze ja sa mam s nou delit s vami a nie ze vy sa delite s nou so mnou ?? 😀 😀 😀 sa len smejem.. 😀 .. ale ak este by chcel niekto vediet, tak rano som bola na velkej a bolo to uz ok 😀

crazybabenka
8. dec 2014

@lemoni86 srdénko....k tvojmu....včerajšiemu problémiku 😀 😀 😀 nabudúce netlač......môžeš si tým "natlačiť" zlatú žilu.....a to nie je práve výhra.....kúp v lekárni glycerínové čípky.....mne ich doktorka predpísala pre vtedy ročnú dcérku....sú v poho 😀 😀 😀 do pol hodiny budeš rada.....keď do WC "vyberieš zákrutu" 😀 😀 😀 😀 mám vyskúšané 😀 😀 😀

speranza1
8. dec 2014

@crazybabenka 😀 😀 😀 😀

silvia545
8. dec 2014

@lemoni86
@speranza1 ja mám tú zápchu už teraz a to ešte nie som tehu 😀 😀 😀 moje telo sa už pripravuje na to čo ma čaká 😀 😀

@lemoni86 nepoteším ťa,ja som mala zápchu pomaly celé tehu 😀 😀

lemoni86
8. dec 2014

@crazybabenka tak hej... len ked by si uz bola na zachode a iste veci by boli na polceste tak co spravis? spat to nevratis... 😀 😀 mozno je niekto taky superman.. ale chapes.. vtedy by mi pomohlo asi jedine len to, ze by som si dala fakt nejake prehanadlo aby som netlacila... aj ked mozno ani to by mi nepomohlo, lebo to by asi tak tesne tam dole to prehanadlo nereagovalo nie? neviem sice ako reaguju tie cipky... ale riesit to s nimi v tom momente by bolo uz aj dost nechutne 😝 😀 ... ono ja som necitila nic.. ziadne bolesti predtym az na tom zachode ked to slo... 😕

silvia545
8. dec 2014

@tlucka tak dlho neprehodnocuj a šup do toho 😀 😀 už som mala strach ,že to budem musieť odložiť 😒 ale teraz som tak pozitívne naladená,ked vidím,že jedna babulka za druhou je tehu a ja ich chcem nasledovať ako každá jedna kočka,čo sme tu 🙂 😉 verím,že náš anjelik nám pošle svojho bračeka alebo sestričku 😉

lemoni86
8. dec 2014

@silvia545 ooj... no tak musim zistit co nemozem jest asi... lebo ja to nemam vkuse.. proste naposledy som ju mala pred 3 tyzdnami ked nie 4... to az teraz proste hmm

zuzu1108
8. dec 2014

@diska Nedavali sancu a ono ako krasne zabojovalo 😵 . A to bola morulka?ci teda blastocysta co ti vlozili?
Inak ja sa v tom moc nevyznam, HB viem co je 😀 , ale CM+ a CM na piaty den je slabe ze? Ta CM+ by este mohla pridat vo vyvoji a dohnat do na blastocystu?

lemoni86
8. dec 2014

@crazybabenka vies... ja v podstate ani neviem ze mam tu zapchu.. nejak som si to neodsledovala kedy som bola na velku a potom mi doslo ze asi po 5 dnoch... ziadne bolesti nic len ma nafukovalo a prdkala som ... 😀 😀 az na zachode ked som sla na velku prislo rosambo

zuzu1108
8. dec 2014

@speranza1 Noo je to dost drahe 😒. Ale RF je lacnejsi ako Helios ked to porovnavam. 1 ivf som mala tam.

speranza1
8. dec 2014

@zuzu1108 a nasli ti nieco...

ludinka
8. dec 2014

@lemoni86 aj ja som mala zapchu ked som uzivala utros..........nebola sam na wc aj 6 dni a presne ako aj ty pises potom som mala pocit ze zo mna idu kamene ☹ nastastie teraz to uz take nemavam ale davam si pozor co zjem-ziadne cokolady cierny caj ani nic.....v prvom trimestri ked mi bolo zle som bola iba na ciernom caji (aj ked viem ze by sa nemal pit z inych veci mi bolo zle) a to asi k tej zapche prispievalo, ale neboj sa jeden neduch zazenies a potom pride dlasi, ja mam momentalne palenie zahy, bolest noch.... a to teda tiez nie je slast 😀

silvia545
8. dec 2014

@lemoni86 skús jesť viac ovocia,vláknin a treba piť,, a jesť v menších množstvách a častejšie 😉

zuzu1108
8. dec 2014

@speranza1 Tam sme mali tiez PGD. Tam sme mali tri e vhodne na presetrenie a dve boli zdrave. Ale dopadlo to zle. Obidve embrya sa mi uchytili ale prve skoncilo v 9t kyretom lebo nebol jasny plod ani srdce, druhe tehu ukoncili v 7t ako anembryomola cize prazdny gestacny vak. Nikto nam nepovedal kde je chyba ☹ .
Jedine co mi zistili bolo u Malickovej, ze mam slabsiu imunitu a na to mam liecbu.

lemoni86
8. dec 2014

@ludinka nj och... ako aj mna sem tam pali zaha.. v poslednych dnoch mi zacalo byt aj zle.. raz poobede, alebo rano.. pride to kedykolvek... vcera po tej zapche mi bolo uz dovecera zle... ako len nevolnost ..
s tymi bolestami noh ty nezavidim.. no treba to vsetko nejak pretrpiet.. hlavne aby bola bublinka zdrava.. 🙂

lemoni86
8. dec 2014

@silvia545 tak to robim... vela pijem, jem ovocie... aj susene . ako som vravela, nemam to stale.... preto som si ani nevsimla ze tu zapchu mam.. snad uz to bude ok

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre