Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

cheeky82
22. mar 2016

@misaelka
Ahoj. Tiez mam pocit ako ty. Na 5 den sme mali 4 blastocysty (dobrej kvality) a na 6 den nám nakoniec mrazili len 3 jednotkovej kvality!! Mne tu tiez proste nieco nesedí, mam taký zlý pocit

cheeky82
22. mar 2016

@misaelka súhlasím s tebou!! Nie len 100% embrya sa rozmrazia a su z nich deti. Daj prosím ta vediet co Vám na konzultácii povedali

misaelka
22. mar 2016

@cheeky82 proste trosku mam pocit, ze dohoda v darcovskom programe je minimalne 2embrya na transfer a viac nedaju ani zaboha...ak mi nezarucia na konzultacii ze nam zamrazia vsetky blastocysty, ideme za stelclom, ten je tiez dobry...

gagirl
22. mar 2016

@misaelka tiez si myslim ze by mali dat sancu vsetkym blastocystam..ved myslim ze vkladali uz aj CM na 5den po pk a podarilo sa a je z toho dietatko..Mne tiez vadilo ze nam nemrazili aj ostatne..ved clovek nikdy neviem..je to cele na niekom inom..

matusik6
22. mar 2016

videli ste novy cennik??
IVF s darovanymi zvysili na 104 000
tak teraz ma nasrali,ale total
po......BABIS ,hlavna vec ze ta jeho zlatokopka nosi hodinyv hodnote 20 000 eur
Otras
a ako to tu citam tak cely RF ide dolu vodou
najprv odyde Stelc,Vituskova
potom Machac uz len Olomouc
a nakoniec Koudelka
takze dovi dopo !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

leaa70
22. mar 2016

@matusik6 no super, co im uz sibe ci co? nevedia, co by uz zato pytali, ved to je asi najvacsia palka za darcovstvo, co som videla :(

vivien391
22. mar 2016

no v poslednej dobe nemam z nich dobry pocit, cim viac pacientov, tak tym aj ta kvalita klesa a o co sa ich neopytas, tak nevies!

silvinkabb
22. mar 2016

@matusik6 a co si cakala? Ved kupil to preto

matusik6
22. mar 2016

@silvinkabb
Ved áno dobre sa rizuje na ženách ktoré majú problém otehotniet

matusik6
22. mar 2016

@tinkatinulka
Tak to je veľký rozdiel

matusik6
22. mar 2016

@leaa70
Ja si myslim, ze klientela im klesne

zabka75
22. mar 2016

baby ostal niektorej 1 orgalutran ?

misaelka
22. mar 2016

@tinkatinulka ale za ket 25000 fuuuuuuu ☹

leaa70
22. mar 2016

@matusik6 určite len nech pokracuju, tak dalej

tinkatinulka
22. mar 2016

@misaelka to su darovane embryjka KET ..takže darcovské vajko+darcovské spermie, normal KET je 5000

silvinkabb
22. mar 2016

@leaa70 mne kamoska co s tym robi povedala, ze to je este lacne a ze to pojde hore. Ze darcov he coraz menej a zdravych. Takze este podla mna dobre ze zijeme reraz. O par rokov uz nebude ani to

leaa70
22. mar 2016

@silvinkabb no verim tomu, ze ano, to robi tato doba, ked mlady ludia maju problémy vacsie, ako starý

silvinkabb
22. mar 2016

@matusik6 a on ti prisiel niekedy ok? Ved ma na cele napisane ze svina

nelly3
22. mar 2016

@matusik6
no pozeram ten cennik k 15.3.2016 sa menil

panarka
22. mar 2016

@tinkatinulka dakujem, pisala som aj koudelkovi, napísal ze gratulujem, hodnota pre 16 den po je od 500 do 900 a ja som bola den 15 a hodnota bola skoro najvyššia i pre 16 den. Tak ma tak upokojil 🙂 dufam ze coskoro bude srdiecko

tinkatinulka
22. mar 2016

@panarka vidis tak super, užívaj si brusko.. Snáď čoskoro budeme všetky takto šťastné

matusik6
22. mar 2016

@silvinkabb
No on mi nikdy neprišiel ako ok!

panarka
23. mar 2016

@katka17044 dakujeeeem 🙂

panarka
23. mar 2016

@dancura urcite super 🙂

panarka
23. mar 2016

@tinkatinulka urcite ano kazda z nas si zaslúži byt mamou, a raz urcite bude kazda tehulka ci skor alebo neskor. 🙂

dancura
23. mar 2016

@misaelka
@panarka
@gagirl dakujem kocky- tak dufam,ze je vsetko v poriadku, bo nemam ziadne tehu priznaky..okrem 3xcikania v noci. Inak nic

lienka_1
23. mar 2016

@misaelka
@dancura Embryjka po PK sa mrazia na 6. den. Tam uz vidno, ktore embryjko sa dalej vyvija a ktore zacina degradovat. Stava sa to zial aj blastocystam. Tie sa potom uz nemrazia. Myslim, ze by od nich nebolo vobec zodpovedne a uz vobec fer, keby mrazili aj to, co nema potencial na dalsi vyvin a tahali od vas eurace za KETy. Ozaj by ste chceli absolvovat KET, kde by bolo dopredu jasne, ze embryjko pomalicky zanika? Ja urcite nie. Do RF sme chodili hlavne kvoli embryologom, trosku im doverujte. Aj ked verim, ze sklamanie je velke. Zazila som ho neraz. Drzim palce, zeny! 😉

cheeky82
23. mar 2016

@lienka_1 a neni podla teba trosku divne, ked embryo sa na piaty den vyvija uuuuplne normalne a dobre a na siesty den je uz nevhodne na mrazenie? rozhoducuji je podla nich treti a piaty den. neviem, to je len moj nazor. je pravda, ze by bolo nefer od nas tahat peniaze, ak by to bolo stratene, ale naozaj je vela pripadov, ked sa na treti den vkladaju embrya velmi slabej kvality, lebo ine nie su a potom sa z toho narodenia zdrave deti.

diska
23. mar 2016

@lienka_1
@dancura
@misaelka tak tak baby,lienka dobre hovori..pekne vam to vysvetlila,,vedia co robia,,preto su aj najlepsi.nie ako v takom napr GF kde mrazia co pride a potom vam vkladaju po rozmrazeni fragmentovane embryjka len aby dostai peniaze a zena zije v nadeji a pootm tie sklamania.
Ono v RF ak vidia ,ze ti embryjka su ok ich mrazia a rozhodne sa to az na ten 6 den,,nam tak opacne zamrazila embryjko ktoremu na 5 den sancu nedavali na 6 den sa to zmenilo.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre