Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

zabka75
24. apr 2016

@misenaf mozem sa ta opytat do akeho centra chodis?

misenaf
24. apr 2016

@zabka75 reprofit

ssegra
24. apr 2016

ahojte baby. potrebujem poradit od vas, ktore ste si uz ziadali o refundaciu a mate skusenost s tym tlacivom, lebo mam z toho trochu zmatok 🙂
V bode1.7 ste davali datum OPU a aj datum transferu ci len jeden datum?
V bode 1.8 ste napisali co?
V bode 1.10 ste aj nieco zaskrtavali?
Dakujem velmi pekne za rady

misenaf
24. apr 2016

@ssegra ja som niekde citala ze sa zmenili podmienky refundacie ze to nechcu preplacat,resp.revizny lekarnechce davat peciatku ,rada by som aj ja isla este cez poistovnu ale toto ma odradza.Mas to zistene ci ti to schvali revizny na sk?

ssegra
24. apr 2016

@misenaf no ja to mam schvalene poistovnou. predtym nez som to isla absolvovat som poziadala o schvalenie. tak by mi s tym problem robit nemali ved mam a rozhodnutie o schvaleni

misenaf
24. apr 2016

@ssegra isla si osobne za reviznym lekarom ci cetrum to podalo do poistovne?a si vszp?

misenaf
24. apr 2016

@ssegra skus teraz kuknut na moju nastenku,zavesila som to tam minule pre jednu kocku,ja som totocitala a odvtedy sa nepokusam ist cez poistovnu

ssegra
24. apr 2016

@misenaf v centremi len cast z tych vsetkych papierov vypisali ostatne som si ja, potom moj gynekolog a klinicke pracovisko. potom som to yaniesla na generalne riaditelstvo a do dvoch tyzdnov som to mala schvalene. ano som vszp. ty zatial len premyslas o tom, ze by si chcela ist do zahranicia? ci uz si nieco podstupila aj na slovensku?

misenaf
24. apr 2016

@ssegra mala som 2x ivf v Ba a 1x samoplatca v RF.Este mam 1 pokus ale asi pojdem ako samoplatca.Nerozumiem sa tomu ani verim ze ti to pekne preplatia.Teraz kocky nepisali ci sa to preplaca alebo nie?velmi to nestudujem,toto plati vraj od zaciatku roka

ssegra
24. apr 2016

@misenaf tak verim ze nam aspon nieco preplatia, stalo nas to nemalo penazi ale zatial nelutujem ze sme tam isli

misenaf
24. apr 2016

@ssegra ahaty uz si po vklade?a vyslo to ci este nevies?

ssegra
24. apr 2016

@misenaf nie este sim vklad nemala,zatial cakam na vysledky z PGD. Ak bude nejake embryjko v poriadku pojdem na vklad

misenaf
24. apr 2016

@ssegra davali ste aj pgd?uf to museli byt palky...kolko vyjde pgd?kolko ste mali embryok?

ssegra
24. apr 2016

@misenaf museli sme dat kvoli partnerovi. Ani mi nehovor bolo to mrte mooc. 8000 korun kazde embryo a mali sme ich 6. A ty su mala vsetky pokusy negativne?

fantinka
24. apr 2016

@misenaf neboli, zastavilo sa na morule. My mame problem so spermiami,cize po 3 dni sa nam zastavuje vyvoj. Ideme si dohodnut konzultaciu a uvidime,ci sa s tym nieco da robit...

fantinka
24. apr 2016

@ssegra kvoli spermiam ste mali tu genetiku? My mame tiez zle,asi sa jej nevyhneme ani my...

ssegra
24. apr 2016

@fantinka na genetike partnerovi zistili translokaciu chromozomov 13,14 kvoli tomu ma aj zly spermiogram.nam sa jedno zastavilo ako 6bunkove, jedno bolo kompaktna morula a jedno skora blastocysta a take neboli vhodne na pgd

gagirl
24. apr 2016

@ssegra mozem sa ta opytat na tu genetiku partnerovu co si pisala ze zistili translokaciu chromozomov ,to zistili na genetike spermii alebo z odberu krvi na genetike..

ssegra
24. apr 2016

@gagirl to nas poslali do ba na genetiku. Robili to z krvi a trvalo to asi mesiac nez nam volali ze nieco nieje v poriadku a odporucili nam pgd alebo darcovske spermie co zatial berieme ako uplne poslednu moznost.

misenaf
25. apr 2016

@ssegra mala som uz 5 vkladov, 1 bolo mimomaternicove ostatne ani tuk.

fatma1
25. apr 2016

Baby, prosim Vas, Mudr. Machac robi este vo RF? alebo len v Olomouci uz? ci? Na nastenke je napisany/vyveseny. Dakujem

tinkatinulka
25. apr 2016

@fatma1 len v Olomouci..ale komunikuje aj s Brnom takže ak chces k nemu osobne len Olomouc ale na zakroky možes do Brna

fatma1
25. apr 2016

@tinkatinulka Dakujem. Ako myslis na zakroky chodit do Brna? ako k nemu? ze on tam pride? ci kto bude mat sluzbu v Brne ? a mas nanho email?

fantinka
25. apr 2016

Neviete mi prosim povedat,kolko cca stoji vysetrenie v reprogene v Ba? Fragmentacia, chromozomy a spermiogram.

tinkatinulka
25. apr 2016

@fatma1 nie od do Brna nechodi už k pacientkam..on ti dohodne stimulku ale v Brne budes mat vsetko s iným dr

fatma1
25. apr 2016

@tinkatinulka Aha, tak to neviem ci mi pomoze. Ale aj tak, dakujem, napisem mu aspon ;)

buba08
25. apr 2016

@fantinka my sme platili okolo 250 €

ssegra
25. apr 2016

@misenaf ja som mala zatial 2 a tiez ani tuk

marculik
25. apr 2016

Ahojte baby chcem sa spytat doteraz mam 4ivf a teraz sa prvy krat chystam na Ket no mala som nizku aliznicu tak sne to museli odlozit,chcem sa slytat pred Ket vam nezvykli predpisat nejake lieky na sliznicu a tak ,ked ta moja dr.mi nic nenavrhla iba kobtrolu zase o mesiac ☹

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre