Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

ivka3901
26. dec 2011

@lenka_21 aj vy ste chodili až do brna?boli ste aj na IVF na slovensku?

lenka_21
27. dec 2011

@gerdusha Niekto tu pisal, ze robia normalne, ale podla mna skus zavolat na recepciu a tam ti poradia 😉

@ivka3901 Co sa tyka mna, tak mi sme prv chodili do Heliosu v Martine - boli to este zaciatky centier a tak to tam bolo fajn, no nezvladli jednu moju stimulku - dopadlo to dost zle a tak som dostala zakaz od Dr.akekolvek hormonalne liecby neplodnosti ☹ ☹ ☹ Po rokoch sa vsak moj stav zlepsil a tak mi moja Dr. povolila, ze by som mohla skusit nieco jemnejsie a vtedy som nasla RP s tym, ze robia IVF Nativ a Soft. Boli sme tam na konzultaciu a oni nam doporucili, aby som kvoli setreniu penazi absolvovala vsetky potrebne vysetrenia na SK a podla vysledkov mi spravia IVF Soft (moje co som mala dovtedy boli uz starsie a tak bolo potrebne ich obnovit) ... no tak sme to absolvovali, vybrali sme Iscare MT (lebo tam robil Dr,kt.sme poznali a bol fakt dobry) ... ten nam urobil vsetko potrebne a v septembri som sa chystala na stimulku do RP ... no ale osud to vyriesil inac 😀 😀 😀

Co sa tyka testov, tak taj ja mam tusim kompletku: imunologia v UPMD Praha, geneticke vysetrenie so zameranym na trombofilne markery, hematologia, HP - velmi podrobny - aj mm, hysteroskopia, folikumetria, SPG - mm, vysetrenie AMH, zoonozy, stery ...rozmyslam na co som zabudla 😉

zarabono
27. dec 2011

ahojte babule,dnes nam dosli vysledky screeeningu a vsetko je ok. 😵

leamax
27. dec 2011

ahojte dievcata
tak ake boli vianoce? u viacerych tie najkrajsie, ze 😵
@zarabono gratulujeeeeem 😵 ja to furt vravim, ze mate vsetko v poriadku a babulko rastie ukazkovo 😵

zarabono
27. dec 2011

@leamax no ahoooj,ako dopadli vianoce?no a zas mame o den posunuty termin.uz na 27.6.

leamax
27. dec 2011

@zarabono vianoce fajn, ako kazdy rok, nie 😀 ale uz tie dalsie budeme aj s babom a tie budu este krajsie 😵 😵 😵 to neva, aj tak sa nenarodi presne ako si doktori stanovili, ved vies, ze to je len priblizny termin aby si vedela, dokedy mas cas si vsetko pokupit, pozhanat 😵
ozaj, ten prednison si mi nahodou este neposlala?

zarabono
27. dec 2011

@leamax budem posielat do roboty papiere tento tyzden,tak to poslem.lebo sme aj chceli ist do tesca na postu,ale vsade tolko ludi,ze som to vzdala.ale buduci tyzden ho budes mat.akurat som nas objednala na 3D sono,tak som zvedava,kedy dostaneem termin.normalne teraz neviem,ako si tie tt ratat.a jasne,ze buduci rok nie sme sami,obe budeme travit sviatky v trojici 😉

leamax
27. dec 2011

@zarabono a kde si vas objednala na to 3D? normalne to rataj podla poslednej mrchy ako inak by si to chcela ratat? no hadam mi stihne ten prednison prist do toho 7.1.

zarabono
27. dec 2011

@leamax do pd.gynferea sa to vola.len ked je to tyzden rozdiel.to ti stihne

leamax
27. dec 2011

@zarabono to vobec nevadi, ze je to tyzden rozdiel, tehu sa pocita predsa podla poslednej mrchy. nemozes byt predsa tyzden dlhsie tehotna, ked vtedy si este mala mrchu, to babo je vacsie, ale to s dlzkou tehu nesuvisi, ovplyvnuje to termin porodu. chnapen zi? 😀
a ved aj v BN robia 3D/4D sono, naco sa trepete az do PD?

leamax
27. dec 2011

@zarabono vlastne - zle som sa vyjadrila - nemozes ratat tehu o tyzden dlhsie, ked to si mala este predchadzajuci cyklus, tyzden pred mrchou

zarabono
27. dec 2011

@leamax neviem o tom sone v bn.kamoska bola v pd a bola tam spokojna.no tak idem tam este raz poslat mail,lebo som tam napisala podla sona tt

leamax
27. dec 2011

@zarabono v BN to maju v nemocnici, videla som odtial fotky, kvalitne vyzerali a to boli robene v nejakom 20tt. no ved ako chces, to je jedno

zarabono
27. dec 2011

@leamax na stranke o tom sone nemaju nic pisane

leamax
27. dec 2011

@zarabono pockaj, najdem ti to

leamax
27. dec 2011

@zarabono
Všetkým budúcim mamičkám dávame do pozornosti, že nemocnica Bánovce pripravuje spustenie prevádzky 4D sonografického vyšetrenia.
4D ultrazvukové vyšetrenie predstavuje najnovšiu technológiu v zobrazovaní, pri ktorom sú rýchlo snímané trojrozmerné obrázky a umožnujú vyšetrenie plodu v pohybe v reálnom čase. Môžete tak mať fotografie a video vašich detí už pred narodením.
Sonografická gynekologická ambulancia je umiestnená na 2. poschodí v hlavnej budove nemocnice Bánovce, v bloku "B".

zarabono
27. dec 2011

@leamax to si kde nasla?je tam aj nejaky kontakt?asi sa skusim spytat kamosky dr,co robi v bn

leamax
27. dec 2011

@zarabono nie, kontakt tam nebol a ja uz ani neviem, kde som to nasla. ked som bola v nemocke, tak spoluleziaca mi o tom hovorila, ze tam bola, ona bola v tom 20tt, lebo mali podozrenie, ze maly ma nieco s oblickami, tak jej ho museli robit skor. ale nastastie, vsetko bolo v poriadku a ze doktor je tam velmi prijemny a aj dobry odbornik. inak by som ani ja nevedela, ze je to tam

zarabono
27. dec 2011

@leamax nasla som len,ze to basko robi.ale ci to robi aj v nemocnici neviem.no uvidim,co mi napise ta dr.som ti hovorila,ze sme boli v tom babydreame?

leamax
27. dec 2011

@zarabono to je kde? a co ste pokupili?

zarabono
27. dec 2011

@leamax to je v pe,tie kociky a postielky,oblecenie,asi vsetko tam maju.nekupili sme nic.ale asi sme si vybrali kocik.ale to by sme ho neskor sli este raz pozriet

leamax
27. dec 2011

@zarabono jeeej a aky?

zarabono
27. dec 2011

@leamax to sono robi baskova,ale viac neviem.to bude mino vediet.ked tak sa objedname tam a v pd to zrusime.asi camarelo.aj cena je dobra a kolieska po nafuknuti su celkom fajn velke a vanicka je velka

gerdusha
27. dec 2011

@lenka_21 ,

dakujem. volala som tam, zoberu ma

leamax
27. dec 2011

@zarabono jj, poznam, svagrina ho ma teraz, vozim v nom neterku. a ved ten ma otocne predne kolesa a take si nechcela, pokial viem 😀

zarabono
27. dec 2011

@leamax daju sa fixovat a dobre drzia.a ma ake tie kolesa na nom?su take dost velke a predne skoro take ako zadne?

leamax
27. dec 2011

@zarabono to viem, ze sa daju fixovat. no ved ona ho tiez kupovala v PE a ked je to raz camarelo, tak su na nom take iste kolesa ako na tom, co si ty pozerala, nie 😀 aj tak akoze do smrti nepochopim ako ti to moze vadit, ked sa kolesa otacaju - ved to ide uplne samo ten kocik, ked ich nemas zaaretovane.
@gerdusha ides teraz niekedy do RF?

gerdusha
27. dec 2011

@leamax ,

ano, pozajtra

leamax
27. dec 2011

@gerdusha a co ides ak sa mozem opytat?uz stracam pomaly prehlad, ze kto, co ako, kedy, tak sa ospravedlnujem 😀

gerdusha
27. dec 2011

@leamax ,
na hysteroskopiu

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre