Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

leamax
7. jan 2012

@gerdusha co ja viem, tak tam ho bezne davaju az od ET, nie skor. len niektorym, asi ako ja, co vedia, ze maju na to indikaciu, tak ho predpisuju tych 6 tyzdnov pred IVF

gerdusha
7. jan 2012

28. Význam užívání prednisonu jako imunomodulans při opakovaných reprodukčních neúspěších
M. Poláková, J. Šulc, M. Čekal, V. Černý, M. Vicena, D. Korecký, D. Alexander
Centrum asistované reprodukce GEST, Praha
Úvod: U žen s různými zjištěnými faktory neplodnosti, zvláště u tzv. idiopatické neplodnosti, lze předpokládat, že svůj podíl na opakovaných
neúspěšných embryotransferech mají určité subtilní poruchy imunologické rovnováhy.
Materiál a metodika: V období od 1. 1. 2001 do 30. 8. 2005, tj. 4 roky a 8 měsíců, jsme v prospektivní studii randomizovali 653 pacientek
do 2 skupin. Všechny pacientky prodělaly 2 a více neúspěšných embryotranferů (stimulované cykly i KET). Do studie nebyly vzaty pacientky
s primárně zjištěným imunologickým faktorem, užívaly medikaci na doporučení imunologa. Ty pacientky, u kterých chybí údaj
o tom, zda otěhotněly, byly vyřazeny (10 pacientek). Ve skupině A (318) pacientky užívaly od 1. dne menstruačního cyklu Acidum folicum
10 mg denně. V této souvislosti je kyselina listová chápána spíše jako placebo. Ve skupině B (325) pacientky užívaly od 1. dne MC prednison
v dávce 5 mg denně.
Výsledky: Ve skupině A bylo dosaženo 61 těhotenství tj. 19,2 %. Ve skupině B bylo těhotných 85 tj. 26,2 %.
Závěr: S 5% rizikem můžeme tvrdit, že podíl těhotných ve skupině B užívajících Prednison je statisticky významně vyšší než u skupiny
A užívající Acidum folicum (tj. placebo).

tea284
7. jan 2012

Ďakujem, dost ste ma upokojili. Ja mám vzdy taký vnútorný mindrak (alebo ako to mám nazvať) ked idem do niečoho nového. Toto forum mi ale dost pomáha. Vlastne ste ma tu dievčatá veľmi motivovali, vyskúšať to Brno.

gerdusha
7. jan 2012

no nic, co sa tyka toho prednisonu, budem maximalne a vylucne doverovat mudr. M...som sa prave rozhodla...proste vie,co robi a basta!!! ziadne ine pochybnosti!

gerdusha
7. jan 2012

@tea284 ,

mudr. K sa ti moze zdat trochu hanblivejsi, este nie je taky otrkany, ale ako som ti pisala predtym, na mna naozaj zaposobil

leamax
7. jan 2012

@gerdusha spravne, ver mu, on vie, co robi 😵
ja som prave v tej skupine, ktora sa nebrala pri vyskume do uvahy 😀
@tea284 neboj, ked gerdusha vravi, ze je dobry, tak to tak isto bude. som toho nazoru, ze predsa by si medzi seba nebrali do RF nejakeho neschopaka, tam su len sikovni 😉 😀

zarabono
7. jan 2012

@leamax tak tam budes zajtra volat?

leamax
7. jan 2012

@zarabono a zajtra by som tam komu zavolala 😀 nie, pondelok

dyba
7. jan 2012

@gerdusha ono to tak vyšlo náhodou,tých 6 týždňov,lebo koncom januára mi prišli výsledky z Prahy a koncom marca som mala IUI.
mne tie piešťany tak chýbajú.už rozmýšľam nad súrodencom,prestala som kojiť,dostala som MS,ale bez pomoci centra to asi nepôjde.tak sa rozhodujem,že kam. ale mm sa do toho už moc nechce 😒 .znovu stresy,sklamania a tak

gerdusha
7. jan 2012

@dyba ,

hmm...neviem posudit sklamanie zeny, ktora ma uz dieta... ☹ ...alebo otca dietata...

lulu10
7. jan 2012

@gerdusha ahoj ja som tiez dlllllho vahala nad tou prahou ci ano alebo nie, aj sme objednani na 19.1. ale asi nepojdeme, pytala som sa na to aj machaca aj stelcla, nazor machaca poznas a stelcl mi povedal ze je uplne jedno ci tam pojdem alebo nie lebo prednison mi daju tak ci tak, len asi nie na tych 6 tyzdnov...Ja mam urobenu aj imunologiu tu na slovensku -vsetko co sa robi v Tkaninovej banke-negativne a protilatky na trofoblast mi robili v Heliose v MT a to je tiez negativne, ja sa budem tiez spoliehat na nazor Machaca, on prisiel aj na to ze nieco bude v maternici a mal pravdu takze som v jeho rukach a verim v uspech 😵

lulu10
7. jan 2012

@leamax cau draha tak tvoja mrcha uz dorazila v plnej parade? po mojej ani chyru 🙄 a ani priznaky nemam, neviem co s tym, mam vymysleny bojovy plan ze doberiem utros-koncim v pondelok a par dni pockam bez hormonov ci nepride... lebo este mam na jeden cyklus hormony, alebo mam ist k minovi?

leamax
7. jan 2012

@lulu10 ahoj. no veru dorazila, ved konecne. keby som vedela, ze si da takto nacas, tak skoncim s HAK o dva dni skor. ale co uz, neva.
hmmm, no neviem. asi radsej skus skocit k minovi 😉

lulu10
8. jan 2012

@gerdusha ako si sa rozhodla s tou fragmentaciou? kde si to date urobit?

gerdusha
8. jan 2012

@lulu10 ,

no uvidim, v RF to vychadza najlacnejsie, ale nasla som si jedno /asi nejake nove/ centrum v BA, kde robia aj dalsie vysetrenia zeny, aj tu fragmentaciu, tak by sme si tam mozno obaja dali porobit nejake vysetrenia..pisala som aj mudr. M, co si o tych vysetreniach mysli, ci su uzitocne, tak uvidim

kuknite sa na to aj ostatne, co myslite?
http://regionweb.sk/reprogen/diagnostika/neplod...

lulu10
8. jan 2012

@gerdusha tak to som zvedava co ti odpise- ze co si mysli o fragmentacii 😕

gerdusha
8. jan 2012

@lulu10 ,

ja som len spominala, ze rozmyslame nad tou fragmentaciou, moc som sa na nu nepytala, skor ma zaujimal na vysetrenie zeny....kukni hore ten link...ze ci je toto vysetrenie uzitocne...

lulu10
8. jan 2012

@gerdusha vyzera to celkom zaujimavo, no uvidis co ti machac odpise, a ten polyp co ti pri hystero nasli nepovazovali za pricinu nezdaru? co na to machac povedal?

lenka_21
8. jan 2012

@gerdusha Ja som tiez bola na testoch v Prahe ... tu mi tvrdili, ze vsetko OK a tam mi vysiel trofoblast. Takze doporucujem a v kazdom priapde ti napisu davkovanie a ak by si bola tehu tak odporucaju aj sledovanie ... lebo trofoblast funguje tusim do 14tt tehu a viem, ze niektore baby musia brat Prednison aj cele tehu. My sme si dali robit fragmentaciu ... sice nas odhovarali, ale mm ma 99,5% patologicky zlych spermiji a tak sme chceli vediet ako je na tom fragmentacia ...

@gabinkaa Tie obavy su normalne ... urcite to chyti aj mna, no este mam dobrych par tyzdnov pred sebou a tak nad tym az tak nerozmyslam. No musime to zvladnut!!!

@lulu10 Ja by som to imuno neodkladala ... mne tiez vysiel trofoblast na SK negativne (prave v Martine), ale dodatocne som zistila, ze s tym problem mam. Ako so tu zu davnejsie pisala, tu ti predpisu Prednison pocas IVF a to je v niektorych pripadoch uz neskoro, lebo branie Prednisonu pocas IVF velmi nepomaha ... imunitu treba znizit este predtym. Taktiez ho zvyknu vysadzat v 12-13tt, lenze trofoblast funguje este aj v 14tt. Samozrejme je to na tebe, ale pokial viem, mas za sebou 2x neuspech a ja by som si asi doklepala vsetky vysetrenie a potom skusila dalsi pokus ako riskovat, ze sa moze opat nieco stat. Ja viem, ze ti nasli tu prepazku, ale ...

lulu10
8. jan 2012

@lenka_21 boze vsetko sa mi to zamotava 😔 sama uz neviem co robit... uz mame tolko diagnoz ze este nam fakt chyba len ta imunologia a koniec... zacnem nad tym uvazovat, objednani sme na 19.1. tak na termin cakat nemusime...

gerdusha
8. jan 2012

@lenka_21 , hmm...kazdu hodinu som na tom s rozhodnutim inak... 🙂...asi tu prahu skusime...ak mi nic nenajdu, mozem byt zase o nieco kludnejsia, ze je to OK...

@lulu10, zatial cakam na vysledky histologie, mudr. K mi povedal, ze to MOZE byt pricina potratov...teraz cakam...na vysledky a mudr M mi napisal,ze 4-6 tyzdnov minim do dalsej stimulacie...tak si medzitym chcem nechat porobit este co najviac vysetreni...nech len tak nesedim... 🙂

lulu10
8. jan 2012

@lenka_21 nevies ako je to pri prirodzenom pocati a uzivani prednisonu, lebo ja otehu prirodzene a teda nemozem to brat 6tt pred otehu lebo netusim kedy sa nam podari pocat.... 😕

leamax
8. jan 2012

ahojteeee
@lulu10 mne mino prave kvoli tomu povedal, ze je lepsie ist na IVF, lebo u nas by to prirodzene mohlo dlho trvat, kedze aj muzik ma blbe vysledky spg. rozhodnutie je len na tebe, ale iste je, ze ten prednison sa ma fakt uzivat 6tyzdnov pred pocatim, teda ak su tie protilatky na trofoblast. ked mas termin, tak chod do tej prahy, aj tak skor nemozte nic skusat a aspon ti ubehne cas ako aj mne 😉 😀
@lenka_21 teraz sa opytam ja, ak mozem. v prahe mi napisali do odporucania uzivat anopyrin cca 3 tyzdne pred pocatim a aj v tehu az do 35tt. koudelka a aj hematologicka mi zas povedali, ze mi daju fraxik, ze ten je istejsi. mam protilatky na annexin (akoze tiez neviem, co to je 😀 ) kamoska mi ale hovori aby som si radsej zistila v tej prahe, ci to tak moze byt, lebo ze jej hematologicka povedala, ze anopyrin a fraxik neni to iste a musela brat aj to, aj to. co myslis? neviete mi niekto poradit?

gerdusha
8. jan 2012

@leamax ,

tuto mudr. madar velmi detailne odpoveda na otazky, skus mu tam napisat
http://www.neplodnost.org/forum/forum54-reprodu...

gerdusha
8. jan 2012

@leamax ,

a tuto zase mudr machac
http://www.neplodnost.org/forum/forum55-asistov...

napisala by som im obom

lulu10
8. jan 2012

Obvykle se doporučuje, že pokud se těhotenství nezdaří v průběhu 4-6 ovulačních cyklů, je vhodné podávání Prednisonu přerušit na 4-6 týdnů a pak léčbu znovu zahájit - 3-4 týdny 5 mg/den, pak snížit na 2,5 mg/den a znovu zkoušet oplození. Kondomovou ochranu mimo ovulaci dodržovat stále, stejně jako léčit případné gynekologické záněty!

Zdraví J. Madar

@gerdusha
@leamax tak mam odpoved na moju otazku ohladom prirodzeneho pocatia a teda vobec sa mi to nepaci .... 🙄

gerdusha
8. jan 2012

@lulu10 ,

ja mam tie fora uz precitane mozno aj 2x dokola, kazdy den to monitorujem...🙂)

gerdusha
8. jan 2012

baby, este sa vas chcem opytat na vysetrenie genetiky.

mate ho vsetky??

ak s manzelom nemame v rodine ziadne tazke choroby a ani neviem o nikom, kto by potracal, ma vyznam robit genetiku? citala som na roznych forach, ze casto toto "vysetrenie" je strasna formalita a baby odchadzaju velmi sklamane...

leamax
8. jan 2012

@gerdusha dakujem, prave som napisala madarovi na mail, co som sa na nom aj predtym u neho objednavala. s koudelkom to mam vydiskutovane, on povedal, ze mi da fraxik, ze ten je istejsi ako anopyrin.
my mame aj genetiku urobenu.
@lulu10 fuuuha, to znamena, ze ked by sa ti nahodou nepodarilo prirodzene otehotniet hned, tak by sa to mohlo aj pekne natiahnut. no to by sa veru ani mne nepacilo, prave preto mi mino povedal, ze IVF jednoznacne.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre