Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

brita
9. mar 2012

@speranza1 Tak to je fajn, ze mate svoje vajicka. 😉 Neboj sa, oni ti povedia, co treba dovysetrovat. Je tam velmi prijemne prostredie, s clovekom jednaju na urovni, nie ako tu nasi doktori, je to tam iny svet. 😉
Dakujem za opytanie, babulky sa hadam maju dobre. V stredu idem na kontrolu, tak dufajme, ze je vsetko v poriadku. 😉

speranza1
9. mar 2012

@brita a ty chodis na kontrolu do Brna alebo k svojej lekarke?

brita
9. mar 2012

@speranza1 Ja som bola v Brne iba na ET a uz som v rukach svojho gynekologa. Do Brna to mame 200km, tak som rada, ze si ma potom "prevzal" uz moj gyndos. Ked sa ale chcem nieco navyse poradit, napsiem svojmu doktorovi do Brna a ten mi obratom odpise, takze som fakt spokojna. 😉

speranza1
9. mar 2012

@brita tak to je fajn... my to mame do Brna 1000km tam a spat.... nebude to jednoduche..ale dufam, ze to zvladneme...

rebeka33
11. mar 2012

@zarabono jéj už 24tt, držím palce 🙂 nestíham,ale prídem aspoň počítať.

zarabono
11. mar 2012

@rebeka33 dakujeme 🙂 pod za nami do sukromky,vid leamax 😉

speranza1
13. mar 2012

dobre ranko dievcence, zrejme tu uz len malicko chodite.. skoda, mam tolko veci, o ktorych by som sa rada dozvedela viac....

lenka20
13. mar 2012

speranza kludne sa pytaj co potrebujes niekto ti urcite poradi odpise... 😉

lenka20
13. mar 2012

co by si chcela vediet?

brita
13. mar 2012

@speranza1 Pytaj sa, moja. 😉
@lenka20 Ahoj zlatko, ako sa mas? 🙂

lenka20
13. mar 2012

ahoj britus, da sa 🙂 v juni budem zase aktivistka na koniku, teraz moc neni co pisat iba ak by niekto chcel pocut moje vylevy ze kolko mam prace ale to asi neee 😝
ty ako tehula? kedy uz konecne budes vediet co mas v brusku? 😉

brita
13. mar 2012

@lenka20 Tak teda v juni idete na to, super super 😉 Uz to teraz vyjde, uvidis. 😉 Moc ti to zelam, ty "stara" bojovnicka 😀 😀 😀 😀 . Ostali mi nejake prednisony a anopyriny, tak sa mi potom, moja, pripomen a poslem ti ich. 😉 😉 😉 Hlavne, nech to vyjde. 😉
Inak, dakujem za opytanie, my este nevieme, co mame v brusku. Zajtra idem na kontrolu, neviem, ci tam doki uz nieco uvidi. Jasne, ze som zvedava, aj ked mi na pohlavi nezalezi. Ale zvedava mozem byt, ze? 😉 Zatial sa drzime, tak nech to len takto pokracuje. V 13t som bola na tom screeningovom sone v Martine vo Femicare a pozerali sme aj pohlavie, ale doki povedal, ze to je este hrozne nejasne, ze z jednej strany to, co vyzera ako chlapcek, zo spodu sa mu zda skor ako dievcatko, takze sme nevedeli, ake zajaciky to v tom brusku mame. 🙂

lenka20
13. mar 2012

britus no ved coskoro sa dozvies 😀 aj ja som zvedava.. podla mna parik al 😉 e krasne ti to odsypa, este nedavno som ti balila lieky do obalky a su uz si aka tehula 😀 😀 😀

brita
13. mar 2012

@lenka20 A teraz budem balit lieciky ja tebe a rada 😉 Len mi este prosim posli tvoju adresu do IP. Ak sa zajtar dozviem, co tam mame, napisem ti hned sms 🙂)

alabu
13. mar 2012

@speranza1 ahoj, tak som bola dnes v Brne...trosku bol chaos lebo maju novy system objednavania a nikto nevedel ze mame prist 😖 ...dokonca Dr.Vitouskova tam dnes ani nemala byt ale nakoniec prisla...no zhoda nahod...velmi mila lekarka...skvely pristup...kopec informacii a vysetreni ktore este budem absolvovat...a v GF ma chceli poslat na dalsie IVF bez vsetkeho..a tu mi budu robit genetiku este aj partnerovi....tak uvidime...zacali sme v podstate od zaciatku tak dufam ze uz na spravnom mieste 🙂

alabu
13. mar 2012

@brita Ahoj...citam ze si mala darovane vajicka...a vidim ze sa ujali...blahozelam a drzim palce do zdarneho konca 🙂 mna by zaujimalo ako to funguje ak si chcela darovane vajicka...tebe sa netvoria? videla som taky formular ze si mozes vybrat ako by mala darkyna vyzerat...je to tak? ak nechces pisat tu mozes aj cez postu...dakujem 😉

brita
13. mar 2012

@alabu Ahoj, dakujem. 😉 Mne sa najskor vajicka tvorili alebo zrejme boli nekvalitne, lebo sa nikdy embryjka nedostali do stadia blastocysty. Potom sa uz tvorit nechceli, tak sme isli na darcovske. Formular sa vyplnuej na to, aby vedeli, ake mas poziadavky na darkynu. My sme ho sice nejako vypisali, ale uviedli sme, ze chceme, hlavne aby sedela krvna skupina, na ostatnom nam nezalezi a to sme aj povedali osobne doktorovi. 😉 Ale ak budes trvat na tom, aby mala take a take vlasy, oci, vysku, tak oni to budu respektovat a hladat ti taku 🙂

sally2401
19. mar 2012

Ahojte,
vo štvrtok som bola v Brne vo reprofite u MUDr. Machača, a bol veľmi príjemý, a iba krútil hlavou keď som rozprávala čo som zažila v BA v Iscare. Niektoré rozhodnutia Iscaru sa mu zdali pritiahnuté za hlavu, a dal nám novú nádej nevzdávať to. Partner naznačil že by sme súhlasili si darcovstvom a to v našom prípade zatiaľ úplne vylúčil i keď máme za sebou 6 nevydarených IVF a mám už 38 rokov. Mala som z celého centra a i z lekára veľmi dobrý pocit. Navrhlo nám niekoľko riešení a uvidíme ako sa to bude ďalej uberať, mám mu v apríli prieniesť nové vyšetrenia krvi a urobí mi sono 12-13 deň cyklu a podľa toho sa rozhodne čo bude pre mňa najlepšie. Pozrel si všetky moje stimulačné protoly a uvidíme čo vymyslí. A musím povedať že i partner bol príjmne prekvapený z dr. Machača.

speranza1
20. mar 2012

@sally2401 ahoj sally.. aj my sa chystame do Brna a tiez neviem co nam odporucia, chcela som sa ta opytat, nemas nahodou skusenosti s ubytovanim blizko centra?
Som rada ze ste boli spokojni a dufam, ze spokojni budeme aj my...

bibi24
20. mar 2012

@sally2401 Ahoj, aj my sa tam chystame v pondelok ku Dr. Stelclovi, tak tiez som zvedava, co nove v nasom pripade vymysli 🙂 Lebo tiez uz mam za sebou 3 neuspesne ivf.

speranza1
20. mar 2012

@bibi24 ahoj bibi... vy ste 3x podstupili IVF v Brne? alebo?

sally2401
20. mar 2012

@speranza1 ahoj, nemám vôbec ani šajn ohľadom ubytovania, ja to mám cez 100 km takže budem dochádzať, mám to jedno do BA 100 km, a cesta do Brna je určite lepšia ako do BA tam sme len cez BA išli niekedy 1/2 hodinu. Dúfam že budeš spokojná.....

bibi24
20. mar 2012

@speranza1 nie nie v brne. V Bratislave v iscare - 2. ivf klasicke a 1 soft.

mirinda10
20. mar 2012

@brita koho to tu vidim, velka gratulacia zo srdca prajem, vytuzena tehulka, uz som tu 100 rokov nebola a same nove mena ale teba som nemohla neprehliadnut. Nadhera ja stale tvrdi, ze kazda z nas sa docka. 🙂 🙂

@bibi24 Stelcl je moja srdcovka a nedam na neho dopustit, doviedol nas k mojej velke laske Emuske, drzim palce 🙂
@alabu ver, ze si Vitouskova je suprova dr, vydolovala z mojich vajecnikov aj to co tam nebolo 😎

mirinda10
20. mar 2012

@speranza1 tak sa pytaj, hadam po tolkych IVF budem vediet odpovedat, pozeram, ze si asi z daleka ak mas do Brna 1000km ale viem o dievcatach co chodili do Brna aj z KE

speranza1
20. mar 2012

@mirinda10 ahojky ..nevies ci je tam poblizku volajaky lacnejsi hotel? ja som obvolala tie co tam ma reprofit uvedene na stranke..ale bud su plny, alebo dost drahy...
ty si bola cca kolko krat v Brne, kym ste dosli do ciela?

speranza1
20. mar 2012

@sally2401 ahojky, tak my to mame kusok dalej (1000 km tam a spat🙂 )...ale tak ked sme sa uz takto rozhodli, tak zabojujeme..
ja pravdupovediac som uz ani nechcela bojovat, ale vidiet smutnu tvar mojho manzela uz dalej nezvladam.... ☹

tanitta
20. mar 2012

@speranza1 a v okoli brna? poceste som videla zopar penzionov... ved lespie je ist inapr iba 20-30km a omnoho aj lacnejsie a ste tam zachvilku....

speranza1
20. mar 2012

@mirinda10 juuj opravujem sa..bud je hotel plny alebo drahy.... .... 😀

speranza1
20. mar 2012

@tanitta hej premyslame takto, pretoze naozaj sme zdaleka... takze myslis ze si nemam dopredu nic objednavat? ze nieco po ceste najdeme?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre