Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

speranza1
26. okt 2012

@ria191 ty si mala myomy na maternici alebo v maternici?

ria191
26. okt 2012

@speranza1 aj aj, ale ten čo mám v maternici, tak ten mi zostal. Je neoperovateľný alebo lepšie povedané zoperovať ho je veľmi veľké riziko a mohla by som prísť o maternicu 😠 😠 😠. Bohužiaľ robí šarapatku mrcha jedna delí mi výstelku maternice na dve časti, čo je veľký problém, ale čo už. Kvôli bábätku som podstúpila hnusnú operáciu, hnusný umelý prechod tak to teraz veru nevzdám. A dúfam, že nikto z vás pokiaľ nemusíte vylúpiť banku to je pochopiteľné 🙂 🙂 🙂

speranza1
26. okt 2012

@ria191 😀 asi tak ria.. aj my sa uz obzerame, ze kde zoberieme dalsie €race..ale zase povedzme si..peniaze boli a aj budu, len my tu nebudeme... ja mam myom na maternici, tiez neoperovatelny..riziko 99,9¨% vykrvacania a naslednej hysterektomie... teraz idem na hysteroskopiu a uvidime co uvidia vo vnutri... ach jaj..dufam, ze bude vsetko OK... 😉 vidim ze sme si aj vekovo podobne blizke... vy ste uz kolko kraz podstupili IVF?

ria191
26. okt 2012

@speranza1 2 krát teraz ideme na tretie 🙂 🙂 🙂 . Po 1. IVF neúspešnom som podstúpila myomktómiu, aby som zvýšila šance a musela som mať dlhšiu pauzu zhruba pol až trištvrte roka. Za ten čas som bola v umelom prechode fuj kôli endometrióze a hneď na to druhý pokus žiaľ neúspešne. A teraz tretí tak uvidíme ako to všetko dopadne 🙂. Inak keď som bola pred 1. IVF na konzultácii v Brne tak Štelcl mi teda odporučil zoperovať tie myómy, ale že na slovensku nie je operatér ktorý by to zvládol, ale že v čechách je, tak si myslím, že ak tam ideš na hysteroskopiu tak sa ti pozrú aj na ten myóm. Podľa mňa si vo veľmi dobrých rukách. Ja som sa dala zoperovať najlepšiemu odborníkovi na Slovensku Doc. Bielik v B.Bystrici chodia za ním z celého Slovenska a aj zo zahraničia a má veľké úspechy. Ak sa dobre pamätám, tak ty si zostala tehotná po IVF nie?

speranza1
26. okt 2012

@ria191 moja bilancia:
1 ivf bez ET, 2 IVF neg., 3 IVF biochem. teh., 4 IVF neg., čakatelka na hysteroskopiu a nasledne 5 IVF

a bojujeme dalej 😉 😀

ria191
26. okt 2012

@speranza1 uff dosť máš toho za sebou a žiadne KET -ko? Ja som tiež veľmi zvedavá ako ti dopadne hysteroskopia potom sa ozvi 🙂 🙂 🙂

ria191
26. okt 2012

@speranza1 ozaj aj padla verzia, že by mohol byť hlavný problém ten myóm vo vašom prípade ?

zeina62
26. okt 2012

@tinkatinulka je to muz 🙂 a mlady🙂)

zeina62
26. okt 2012

@ria191 aha tak chapem ☹ velmi ti drzim palce 🙂)

ria191
26. okt 2012

@zeina62 ďakujem, veru budem ich veľmi potrebovať 🙂

speranza1
26. okt 2012

@ria191 nie myom mi nerobi ziadne problemy a je takeho prilnaveho tvaru, ze je nacucnuty na maternici zvonku..mne pomohol na myom indonal C..veelmi... neviem ako je to mozne ..ale pri LSK tam bol vo velkosti3x4 cm a odvtedy ma 0,8mm... neviem ako je to mozne, kedze myomy sa len tak nevstrebavaju... ale vidis.... vraj je to tak... ale uvidime pri hysteroskopii ako dopadne...a KETko sme nemali nikdy ziadne, pretoze nam furt bobaciky pozomierali...najhorsie je to po tretom dni..do tretieho dna po oplodneni mame jednotkove embryjka.... no potom zacinaju degenerovat☹..ale stale sme sa dopracovali do stadia blastocysty...len nevieme, kde je ta hlavna pricina , preco to zatial nikdy nevyslo.. inak mm na zlu morfo... pri druhom IVF to bolo 0%, pri 3tom...4% a pri 4tom 2% morfo..... hm ☹

ria191
26. okt 2012

@speranza1 ďakujem ti za ten indonalC hneď som si to vygooglila a určite vyskúšam. Ešte som o tom nepočula. My tiež nemáme šťastie na nanučikov, ale nevadí. To je super, že sa ti ten myóm tak zmenšil to je fakt veľké šťastie. Ja ten Indonal C teda otestujem na sebe. Ani nevieš ako si mi pomohla a hlavne povzbudila 🙂 . Fíha vyzerá to tak, že by ste nemali mať nejaký veľký problém, aby sa neuchitilo. Každopádne tá hysteroskopia je veľmi dobrá voľba. Budem ti držať palce, aby ti to dobre dopadlo. Veľa šťastia 🙂 🙂 🙂

tinkatinulka
26. okt 2012

@zeina62 Ved ja viem,mala som ho pri OPU a bol rozkošný len mi obcas tak pride ze ked je gynekolog chlap a rozprava o pocitoch tak mi je to trosku usmevne 🙂

jomini
26. okt 2012

Ahojte cakatelky, dnes som si bola vypytat vysledky z GF a boli velmi mili, dokonca mi nachystali aj tie, kt. som si nepytala.. absolutne bez problemov.. tak ziadne obavy 😀 😀 😀

falin
26. okt 2012

ahojte dievcence,
zdravim vas vsetky, som tu par dni nebola, bola som na sluzobke, idem kuknut co nove. Zajtra ma caka utz v Brne, som zvedava ako rastie sliznica

@rena31 - dakujem renka. A silno ti drzim palceky aby ste sa dockali aj vy ruzovuckeho uzlicka alebo rovno dvoch 🙂 @hora_lka - super, drzim palceky
@tea284 - velka gratulka, supeeer
@nelly3 - nevahaj, skus to, my mama malu tiez z ket-ka 🙂

tinka9075
26. okt 2012

@panarka
@nelly3
@tinkatinulka
@zeina62 a ostatné čaute babenky tak už sme doma všetko dopadlo ok a ocenila som Štelclove šikovné ručičky vôbec nič ma nebolelo velmi dobrý pocit mám z tohto iui a iní výsledok ako pozitívny testík si ani nepripúštam 🙂 🙂

zeina62
26. okt 2012

@tinka9075 super drzim ti palce 🙂

tinka9075
26. okt 2012

@zeina62 dakujem fakt velmi dobrý pocit mám z toho 🙂 🙂 a ty ako sa cítiš?všetko ok 🙂 🙂

zeina62
26. okt 2012

@tinka9075 zatial vsetko ok, cakam a cakam este som netestovala, ale verim ze to bude pozitivne🙂

tinka9075
26. okt 2012

@zeina62 jasné že bude a kedy ideš testovat ja až o 17dní tak verím že pozitívne budeme obe 🙂 🙂

zeina62
26. okt 2012

@tinka9075 preco az po 17 dni ides?

zeina62
26. okt 2012

@tinka9075 ja mam ist na krv 1novembra, ale je sviatok tu tak pojdem 30ho na krvne

tinka9075
26. okt 2012

@zeina62 mi dnes povedal že test okolo 14 ale radšej 17den tak poslúchnem 🙂 🙂 🙂 ja ked budem tehu tak to vediet budem hned 🙂 🙂 no už sa ti to blíži 😉 😉 a už si doma alebo ešte na sk? 😉 😉

zeina62
26. okt 2012

@tinka9075 a preco az 17den?

tinka9075
26. okt 2012

@zeina62 tak mi povedal možno po iui sa neskôr uhniezduje ked si vajko spermoše oplodnia samé 🙂 🙂 aj predtým ked som bola na iui som si tak robila 🙂 🙂

zeina62
26. okt 2012

@tinka9075 a IUI sa ako robi?

tinka9075
26. okt 2012

@zeina62 to ti len vstreknú spermoše do maternice úplne bezbolestný zákrok 🙂 🙂

zeina62
26. okt 2012

@tinka9075 jaj ako insiminacia, take nieco?dobre a co ked sa vajicko neoplodni?

tinka9075
26. okt 2012

@zeina62 áno inseminácia ked sa neoplodní tak môžeš íst na druhú hned další cyklus 🙂 🙂

zeina62
26. okt 2012

@tinka9075 aha uz rozumiem 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre