Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

sofia17
21. dec 2012

@speranza1 5-6 den po ET, je predsa len este moc skoro na testík nie? A aký test si použila?
Nezúfaj, nech tym neublízis mimi, definitívum ti dá až krvička a možno budeš moc prekvapená a bude pozitívne HCG. Kedy máš ísť na krv?

speranza1
21. dec 2012

@zeina62 skusla si panadol? ten sa moze aj v tehotenstve...

@ria191 myslim, ze tej kocke to nevyslo....

nanenka
21. dec 2012

Ahojte! Dievčence už dávno vás tu sledujem a chcem sa aj ja k vám pripojiť, lebo som tiež jedna z vás Reprofiťáčok. Do Reprofitu chodíme asi 1 rok. Pred tým sme sa liečili asi 3 roky na Slovensku, ale nechodili sme do CAR, ale iba do ambulancie pre liečbu neplodnosti. Tam sme podstúpili IUI, hneď po prvom pokuse som zostala tehotná, ale v 7tt nastal missed abortion. Potom sme tam ešte asi 6 krát podstúpili IUI, ale bohužiaľ neúspešne. Na Slovensku mi nedávali šancu na otehotnenie pomocou ivf s vlastnými vajíčkami, lebo sa mi veľmi zle tvoria. Preto sme šli do Brna na darované vajíčka. Tam nás ale Dr. Štelcl prehovoril, aby sme to skúsili s vlastnými. V januári som tam teda podstúpila 1.ivf , bohužiaľ nezareagovala som na stimuláciu. Mala som soft. Doporučil mi užívať 3 mesiace DHEA tabletky . Po využívaní v máji som podstúpila 2.ivf, opäť soft a výsledkom boli 3 krásné folikuly, ktoré sa nám oplodnili na krásné 3 HB 1.kvality. V máji mi vložili 2 embryá, obe sa uchytili a čakala som dvojičky. Boli sme veľmi šťastní, keď sme na sono uvideli obe srdiečka. Ale zasa v 10.tt missed abortion oboch plodov. Myslela som si, že sa mi zrúti svet. Ale mali sme ešte nášho jedného mrazáčika, ktorého sme si dali teraz v novembri vložiť. Tehotenský test i HCG krásné bolo pozitívné, ale tentokrát sme sa toho srdiečka nedočkali a zasa v 7 tt missed abortion, včera som bola do Brna objednaná na revíziu maternice, ale cestou tam som začala už aj samovoľne krvácať a som aj samovoľne potratila, ale aj tak mi ešte urobil Dr.Štelcl revíziu maternice. Takže teraz už len sa pozbierať a nabrať sily na nové ivf.

bibi24
21. dec 2012

@speranza1 Bol to 10tkovy mamatest?

speranza1
21. dec 2012

@sofia17 mamatest, myslim si, ze neublizim mimi vobec... milion zien ani nevie v takom stadiu ze su tehotne, piju fajcia, druguju, stresuju sa a narodia sa im zdrave deti, takze myslim, ze ja mimi vobec neublizujem...aj ked som smutna.... test este urobim 10 a 12 den po ET a vysadim lieky.. na krv potom uz nepojdem... je to este horsie... ked mym ist k mojej gyndarke, tak sa mi chce zvracat ..

bibi24
21. dec 2012

@zeina62 Viem, poznam to doverne pocas tehu. Mne zabralo natierat si spanky a celo takym vonnym olejcekom s eukalyptom a neviem cim este, ale prijemne chladil.
Este sice neviem, ale zda sa mi, ze v druhom trimestri je to uz lepsie (klop klop).

speranza1
21. dec 2012

@bibi24 ano 10tkovy

bibi24
21. dec 2012

@speranza1 Zlatko, bodaj by sa to este zmenilo. Neviem, ja som tak skoro testy asi ani nikdy nerobila, cize neviem posudit, ci by som tam nieco mala, nemala. Ja som robila az 9. den po ET, najskor.
Nejdem ti davat ziadne nadeje, proste pockaj a uvidis. Velmi by som si zelala, aby to skoncilo pozitivne, ale obe vieme, ako to je a aka je asi sanca. Mozno by som ti mala pisat nieco ine, zial, ja som realista.
Posielam aspon objatie.

sofia17
21. dec 2012

@speranza1 no ja som to myslela tak, ze to mimi to môze citit, ten smutok, tak aby bojovalo....
Viem ze mnoho zien sa tak správa a aj také poznám no tiez viem, ze keby som sa ja tak chovala, tak by som tolko stastia nemala.....

tinkatinulka
21. dec 2012

@nanenka 3 potraty?To chce vela sebazapretia a sily, ja som KO po jednom.Držím pastičky aby si sa mala svoje vlastné a ak nie tak nahradné vajka.Mas spravenú genetiku, hemato a imolog.vysetrenia?Nezistili preco sa to stale deje?

speranza1
21. dec 2012

@bibi24 dakujem za objatie...
to vies ze este skusim testnut neskor...ale nechavam tomu ani 2% sancu... ja sama som bibka realistka..nie pesimista ako by sa mozno niekomu teraz zdalo... nie je to moj prvy neuspes ani druhy..ved vies...
ale celkom slusna bilancia 2x IUI neg, 5x IVF neg.,... ved niekto musi splnat v statistike tych yx% neuspesnych IVF... 😉

speranza1
21. dec 2012

@sofia17 a mozno by si ho mala viac toho stastia..ale to nevieme..kazdy zijeme podla vlastnych uvah a tak ako nam to svedomie a srdiecko kaze.... a viem ze si to nemyslela v zlom...cmuk

ria191
21. dec 2012

@nanenka no uff veď ono je to ťažké čo i len prečítať nieto ešte prežiť. Príliš veľa na jednu ženu. Počítam, že ti budú robiť určite nejaké vyšetrenia. Máš spravenú hematológiu a genetiku? Veru treba nabrať sily a pokračovať ďalej. Aj keď sa nám to niekedy zdá nemožné. Prajem ti, aby tá bolesť v srdiečku čo najskôr prebolela, aby ste mohli ísť do ďalšieho boja. Veľa šťastia ti prajem

zeina62
21. dec 2012

@bibi24 mne povedali ze si mozem dat modry panadol, iba malicko to pomohlo, je to hrozne☹

speranza1
21. dec 2012

@nanenka zelam ti, aby vas v zivote postretlo uz len stastie... prajem vela sil na prekonanie smutku .. a je mi to velmi luto co sa vam stalo....😔 😔 😔 ...

nanenka
21. dec 2012

@tinkatinulka genetiku, hemato aj endokrinológiu mám hotovú, všetko v poriadku, imuno nemám, ale brala som teraz aj Prednison, Anopyrín, Clexan inj. a aj tak nepomohlo. To som si aj ja myslela po prvom potrate, že to asi neprežijem a keby sa to malo zopakovať, tak neviem čo, ale ver mi, žena vydrží toho veľa .

zeina62
21. dec 2012

@speranza1 dala som si jednu tabletku trochu to polavilo ale zase to silnie ☹ asi poobede si dam dalsiu☹

tinkatinulka
21. dec 2012

@nanenka napodobne preto sa bojim dalsieho inf aby to nedopadlo rovnako ..my čakáme výsledky imuno a uvidíme čo dalej

speranza1
21. dec 2012

@zeina62 myslim, ze si ju daj pokojne aj poobede...🙂

zeina62
21. dec 2012

@nanenka boze az mi je do placu s toho co pises, musis byt silna ☹((

nanenka
21. dec 2012

@ria191
@speranza1 Ďakujem vám za povzbudivé slová, ozaj to bolí na duši, a ešte teraz pred Vianocami , ale nič iné nám nezostáva, len sa pozbierať a ísť ďalej. Len horšie je, že mne už toho času veľa nezostáva, lebo v marci budem mať už 41 rokov.

nanenka
21. dec 2012

@zeina62 Ďakujem, musím sa vzchopiť a ísť zasa dopredu .

speranza1
21. dec 2012

@nanenka 😔

ria191
21. dec 2012

@speranza1 ono je to síce na chuja ťažké, ale nič iné nám nezostáva iba sa spoliehať na to, že máme nanučika a už konečne nebudeme ani my kaziť tie štatistiky. Hlávku hore ty moja realistka ( to nerýpem, len sa mi to páči, lebo ja veľmi často lietam v oblakoch a potom ten pád je príliš bolestivý z tej výšky )

speranza1
21. dec 2012

@nanenka sme zeny a my to musime zvladnut....mame to tazke..lae naozaj nam nic ine nezostava len sa s tym vsetkym vyrovnat a ist dalej... uz nam nepomoze plakat nad rozliatym mliekom..... (ale ja placem aj tak 😝 .... a lutujem sa a pod. a nadavam na nespravodlivost na svete 😝 😝 😝 😅 )

speranza1
21. dec 2012

@ria191 😀 😀 😀 ... si suprovaaaaaaaaaa

ria191
21. dec 2012

@nanenka a Štelcl čo na to? Má nejaký nápad? Lebo podľa toho čo píšeš tak si ok a mala si všetko vykryté tak, aby sa to nestalo (myslím tým clexane aj prednison). Každopádne ťa obdivujem za ten postoj wow.

ria191
21. dec 2012

@speranza1 tak ja sa aj utápam v červenom vínku musím sa priznať. Ja revem a slopem celý týždeň v kuse. Aj tak to nepomôže a chce to len čas 😀

speranza1
21. dec 2012

@ria191 tak ak sa nam to nepodari ani tentokrat, tak aj ked ja velmi nezvyknem zapijat zial..tentokrat sa zrubem na gmol.... 😀 😀 😀 ..a keby sa ti chcelo dojst z Piestan na vychod tak by sme pili dve 😀 😀 😀 ...popripade on line 😉

nanenka
21. dec 2012

@speranza1 Ale veď aj ja plačem, to si zasa nemyslite, že to zvládam ľavou zadnou . Ale keď vidím pred sebou ďalší možný úspech, tak sa snažím vstať a kráčať.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre