Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

dorotka66
26. jan 2013

ahojte, dostala som odporúčanie, že by ste mi možno vedeli pomôcť 🙂 plánujem zmenu centra a v tom pôvodnom máme 9 marazáčikov (SPLN) Neviete ako to je, môžem požiadať o svoje, alebo sa to nedá? a tiež by ma zaujímalo, či s takouto zmenou nektorá nemáte skúsenosti. Určite sa opýtam aj v centre, ale chcela som vedieť čo to ide. Vopred ďakujem

kukulik30
26. jan 2013

@dorotka66 podla mna mozes poziadat..my sme tak prechadzali zo statneho centra v nemocnici do Splnu a preniesli sme si mrazaciky...ale bolo to davno asi 5 rokov dozadu
len na to je potrebna specialna nadoba, tak neviem, ktore centrum ju poskytne, to uz sa musis dohodnut.. 😉

dorotka66
26. jan 2013

@kukulik30 no od teba som si to už niekde kukulik čítala. ale ja chcem odísť od hredzáka 🙂 tak uvidíme ako sa nakoniec rozhodneme. áááá teraz som si uvedomila, že si ťa pamätám so SPLN fóra, ale mala si tam iné foto 😀 cca pred 2_3_ rokmi.

kukulik30
26. jan 2013

@dorotka66 ja som odisla od Hredzaka a uz aj od Hermana...otrasne, neodporucam ani jedno centrum
strateny cas a peniaze, nehovoriac o prisernom pristupe ...

ano ja som chodievala do Splnu....davno 🙂

amali
26. jan 2013

@kukulik30 súhlasím...

dorotka66
26. jan 2013

@kukulik30 no veď to čítam, že ak neberiem do úvahy katy zo slnu, tak hredzáka veľa kočiek neodporúča a o hermanovi ani nehovorím 🙂 najprv skúsime helios a brno bude to 3. no snáď nebudeme potrebovať 3 . centrum 🙂

kukulik30
26. jan 2013

@dorotka66 tak drzim palceky! ....Brno je pre nas jednicka !!!

zuzu1122
26. jan 2013

dievcece moc vam dakujem za podporu... aj ja uz mam za posledne 3 roky za sebou 3 narkozy a vzdy mi bolo zle ☹ a to dost... este si idem dat nieco lahke a uz nebudem jest nic.. snad zajtra tu 3-hodinovu cestu zvladnem aj s lacnym zaludkom 🙂 ked uz som tolko podstupila aby sme mohi mat babo... a vlastne asi kazd jedna sme si tu presli a prechadzame narocnym obdobim... este raz velka vdaka a dobru nocku vam prajem 😉

@bibi24
@zuzmil
@zeina62
@nelly3

dorotka66
26. jan 2013

@amali veď aj ja súhlasím, ale s tým odchodom a presunom mrazíčikov to nie je také jednoduché 😉 keby som ich nemala už sa SPLN ani nespomeniem.

amali
26. jan 2013

@dorotka66 určite sa to dá, len si musíš zistiť za akých podmienok, i ked tu na východe by som sa ani nečudovala že sa to nebude dať.....všetci chcú ☹ len peniaze za nič

zeina62
26. jan 2013

@zuzu1122 drzim palce a neboj sa

amali
26. jan 2013

ahoj baby, chcem sa opýtať lieky na stimulku kupujete v čechách alebo na slovensku, predpíše lekár z brna alebo na požiadanie lekára z brna predpíše aj moj gynekológ....?

kukulik30
26. jan 2013

@amali co sa da na predpis gynekologa, tak ti predpise tvoj gynekolog ( napriklad Estrimax, Utrogestan, Pregnyl, clostilbegyt....a ostatne lieky na stimulku (napr. Gonal, Menopur, Fostimon, Orgalutran, Cetrotide, a.i.) , ktore idu cez poistovnu v Brne priamo v centre dostanes... 😉

amali
26. jan 2013

@kukulik30 dakujem za odpoved 😉

zeina62
27. jan 2013

@bibi24 ahoj ako sa mas? Kukala som tvoje fotky uz mas pekne brusko ja este take nemam ☹ pristane ti to 🙂) chcela som sa ta opytat ci spavas na chrbte? Niekde som citala ze to neni dobre po 4 mesiaci, ja spim iba na bokoch ale uz ma bolia stehene klby s tej polohy a niekedy mam 100 chuti si lahnut na chrbat a spat ale bojim sa tak neviem ci to je dobre ,

zuzmil
27. jan 2013

@amali ja som ich kupovala cez modreho konika. Lekar ti nemoze lieky na stimulaciu predpisat. ak budes mat predpisany puregon, mam este neotvoreny.

bibi24
27. jan 2013

@zeina62 ahoj 🙂 dakujem, no veru pomaly rastieme. Ale sranda, lebo niekedy je vacsie brusko, niekedy mensie, mozno to zavisi od toho ako sa krpci umiestnia alebo ako sa najem. Ale mam porovnatelne brusko s inymi tehulkami v mojom tt, co cakaju len jedno, tak sa tesim. A za tri dni zacinam 6. mesiac 😵 akurat ma zas kopcuju krpani 😵
Ty este nevies co cakate, ze? A tvoju fotecku bruska neukazes? 🙂 a neboj, ja som v 17tt mala tiez male, az v tom case zacalo viac vykukat.
Aj ja som nieco citala, ze by sa nemalo, ale to len kvoli tomu, ze by sa mohlo tlacit na nejaku zilu/cievu, ale ak sa ti ziada, tak si lahni. Ja lezim aj na chrbte. Ja som bola zvyknuta zas spavat na bruchu a tiez mi to chyba. Rovnako ako teba ma bolia stehenne klby a mna dokonca aj kosti, ci svaly?? (neviem) medzi nohami bolia.
Ale je to vsetko zatial zvladnutelne 🙂

zeina62
27. jan 2013

@bibi24 ja som sa este ani nefotila, ked mi narastie tak ti potom poslem jednu 🙂 aj ja som spavala predtym na brusku, a tiez som si nevedela zvyknut na boky, no dajako to musim pretrpiet,obcas si lahnem na chrbat ale vtedy mam strach ze nieco zle spravim ☹ ozaj teba nepobolieva hlava? Mna v poslednej dobe dost casto boli a stale som ospala. Ete stale neviem co budeme mat ☹ ozaj ty si kedy zacala citit prve kopance? Ja obcas nieco citim ale neviem ci su to creva ci babetka, uz by som ich chcela citit

martini
27. jan 2013

@amali ja som presne toto s liekmi riešila minule - čo ti može nech ti predpíše tvoj gynekolog a aspoň niečo ti slovenská poisťovna vlastne uhradí. A ostatné bud si vyzdvihneš osobne v brne pri konzultacii alebo ako mne dr. Koudelka napísal "Léky můžeme poslat nebo je napíše na Rp Váš lékař".

kukulik30
27. jan 2013

@amali ja si zhanam lieky cez net tiez, ak babam zvysi, ak uz vies, co bude potrebovat, je to za doplatok z lekarne, aspon troska usetrime...

deinad
27. jan 2013

@radina ahoj, no pekne veru...ale aspon vies, co ti je a ako sa liecit. Prednison beriem uz 3 mesiace, tak dufam, ze tentokrat to prinesie ovocie. Fraxik som si aj ja pichala od ET, ale aj tak sa nepodarilo a uz neviem, co je zle 😕. Moja uspesnost je vyssia po KET, tak teraz sa uz zadari 🙂 drzim aj Tebe palce, nech mozes co najskor stimulkovat 🙂

zuzu1122
27. jan 2013

ahojte zenicky, tak uz mam aj ja za sebou punkciu... mala som sice 7 folikulov ale len 5 obsahovalo vajicka a vsetky boli dokonale zrele... som zvedava kolko z toho bude oplodnenych... zajtra si mam zavolat medzi 13:00-14:00, tak snad aspon 3 budu... doktor vravel, ze pri tomto je 80%-tna sanca... inak celu tu proceduru som znasala az prekvapivo dobre, zarazilo ma, ze mi vobec nebolo po narkoze zle a este viac ma prekvapilo, ze si absolutne nepamatam cestu zo saly na izbu 😕 ci som isla po svojich alebo co, ci ma tam dopratali sestricky, vobec neviem... pamatam si len to ako sa nado mnou sklanala anesteziologicka, ze uz to mam za sebou, potom nic - jedno obrovske okno a potom si pamatam ako som si lahala do postele a sestricka mi povedala, aby som si lahla na bok aby som nezatazovala brucho... inak nervozna som bola fest 😅 chcem vam vsetkym velmi podakovat za podporu 🙂

tinka9075
27. jan 2013

@zuzu1122 vidíš ako si to zvládla a tak si sa bála 🙂 🙂 držím palce na zajtra aby sa vajká pekne oplodnili 🙂 🙂

zuzu1122
27. jan 2013

@tinka9075 veru som sa bala a ako... ale ked uz som lezala na stole spomenula som si, ako ste mi tu pisali, ze ved stu tam vsetci mili... aj to mi velmi pomohlo... z nicoho som tak nemala strach, len ze budem vracat po tej narkoze.. ani tie bolesti co mam teraz mi nevadia aj ked teda prijemne to nieje 😖

tinka9075
27. jan 2013

@zuzu1122 strach tam je vždy ja som bola na ivf 3x a druhý krát som po tom ako ma budili vynadala dokimu čo si vôbec nepamätám no ten musel byt v šoku zo mna 😀 😀 mne po narkoze nič nebolo 🙂 🙂

zuzu1122
27. jan 2013

@tinka9075 mne sa aj volaco snivalo, len akonahle ma prebudili aj som to zabudla 😀 ... mozem sa ta opytat, preco ti nevysli IVF? to vam nevysli oplodnenia alebo ako? ja som teraz vecer dostala taky zvlastny strach, ze co ak to nevyslo... taky mam divny pocit 😖 neviem ho opisat...

tinka9075
27. jan 2013

@zuzu1122 to bola záhada aj pre dokiho v Brne na sk sme boli 3x na ivf a nič síce som raz po ivf bola tehu ale potratila som 😒 a v Brne som bola prvý krát na iui a vyšla a hned dvojky 🙂 🙂 asi bolo treba zmenit centrum 🙂 🙂

zuzu1122
27. jan 2013

@tinka9075 jaaaaj tak to si bola tu na sr, ja som sa lakla, ze ti to nevyslo v brne... ako krasne si to povedala, ze dvojky 😀

tinka9075
27. jan 2013

@zuzu1122 na sk som bola a keby som vedela tak idem hned do Brna lebo sk centrá sú len o prachoch čo je velmi smutné 😖 😖 ja som už na prvej konzultácii vedela že sa podarí doktorovi som velmi verila a možno aj to bola záruka úspechu 🙂 🙂

zuzu1122
27. jan 2013

@tinka9075 ja som sa tiez rozpravala s doktorom vo stvrtok a na rovinu sme mu povedali, ze sa nam nepaci pristup tzv doktorov tu na SR a dal nam za pravdu... vraj on sam nevie, preco su slovensky doktory tak daleko vzadu co sa tyka reprodukcnej mediciny 😒

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre