Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

mimika1973
28. aug 2013

@lubicaligocka nie, prisiel otocny mail jeho absencie len, ma dovosku do 8.9. pravdepodobne, tak si pockam ked pride, som zvedava co odpovie na to. 😉

lubicaligocka
28. aug 2013

@mimika1973 prsia ma boleli moc moc este pred vkladom a potom to ustupilo aj sa vratili do mojej normalnej velkosti. Lebo som ich mala vacsie pred vkladom. Ale asi 3den po sa prsia ukludnili. Bolia len trochu no nie bradavky. Tak celkovo cele ale nie moc. No to brucho boli strasne. Vcera v noci som sa koli bolesti zobudila. Nechcem brat ani ziadne tabletky lebo neviem ake. Aj vytok mam niekedy ale len taky vodnaty ako keby som sa pocikala.
Jaaaj to by bol zaaazrak keby sa nam to podarilo na 1krat.

lubicaligocka
28. aug 2013

@mimika1973 potom daj vediet ;)

mimika1973
28. aug 2013
evickav
28. aug 2013

@zibi moja co to tu citam 🙂 super ze 3 vajka 🙂 a neboj urcite volajake spermosky nasli,,,
no ja som tiez teraz po IVF 🙂 mala som zase minimalku a boli 4 foliky,,, 2 vajka boli zrele, 1 nam este nechali dozret a vsetky 3 sa im podarilo oplodnit,,, a mm mal teraz tiez brutus spg,,, iba 5% pohyblivych,,,
no a zase sa nam len jedno embryjko delilo dobre, tak som bola vo stvrtok na vklade,,, bambulka mala 6 buneciek 🙂 test si mam robit 6.9.
tak si budeme drzat navzajom pasticky,,, tfuj tfuj na zajtra 🙂 moc moc moc ti drzim palce,,,

lienka_1
28. aug 2013

@mimika1973 Daj si magnezium, ked zvyknes mat krce.

zibi
29. aug 2013

dakujem kocky no uvidime co z toho bude som dost skepticka... lebo ten spermiogram bol otrasni asi najhorsi ako mal..bral strasne vela vitaminov ale tie teploty robili svoje mali tam okolo 60 stupnov takze si myslim ze to mu vsetko dokaslalo ☹ no nechavam to uz tak nic nespravime...uvidime ako toto teraz vyjde a ked to nevyjde tak musim muza dat dokopy lebo nemozem ja chodit po opu a on mat taky spermiogram 😒
inak ma strasne po tomto opu bolia vajecniky.... ako som dost prekvapena lebo uz som mala 2x a maximalne ma popichalo a nic a teraz mam v kuse taku rezavu bolest a picha ma v nich tak dufam ze to ustane ....ach baby uz som z toho vsetkeho unavena 😝 😔

zibi
29. aug 2013

inak mi robil opu ten kozumplik tak mozno preto ma boli tak brucho ze nema az take skusenosti? som pozerala ze nerobi dlho v reprofite..ese aj v tom mam smolu skoda ze dr. pospisilova tam nebola.. 😖

melisska
29. aug 2013

@zibi aj mne robil opu raz kozumplik a nebolelo ma brucho, myslim, ze to nieje skusenostami

melisska
29. aug 2013

@lubicaligocka asi sa to darí 😉

zibi
29. aug 2013

@melisska no boh vie co v tom je..kaslat na to len aby to malo nejaky uspech nie? uvidime co bude , dam vam kazdopadne vediet

melisska
29. aug 2013

@zibi no nemalo by asi až tak boliet bruško, vsak si daj ibqlgin alebo algifen kvapky, este nebol et, kľudne môžeš.Kedy et? Držíme palceky🙂

miscok
29. aug 2013

@zibi Mne robil Kozumplik priechodnost vajcovodov,bol ale velmi mily,sice son im tam neskor trocha odkvecla a skoncila na infuzke a potom ma par dni naozaj dost vsetko bolelo,ale moj gyndos ma uistil,ze je to z toho samotneho zakroku-ale prv som podozrievala Kozumplikov mlady vek 😀

zibi
29. aug 2013

@miscok ved to ze aj ja ho podozrievam ..ako som pozerala nema az taku prax ako ostatni... ako dost ma to boli ..a to mam uz 3 opu takze viem porovnat 😝

zibi
29. aug 2013

baby o kolkej ste volali ked ste chcei vediet info o embryjkach?

nomxxx
29. aug 2013

@zibi mne robila odber doktorka, neviem ako sa volá, mala som iba soft stimuláciu a vaječníky ma boleli asi týždeň, pri predchádzajúcich ivf to také nebolo, asi to ovplyvňujú aj iné faktory 😲

zibi
29. aug 2013

@nomxxx jaj no zvlastne ... mozno naozaj to suvisi s tym ze som mala soft... uviidme

nomxxx
29. aug 2013

@zibi mala by si mať v papieroch z OPU napísané čas aj číslo, kde Ti to povedia, ale ja som volala medzi 13,00 - 14,00h.

zibi
29. aug 2013

@nomxxx dakujem idem poriadne prestudovat 🙂 som riadne nervozna..
dufam ze budu mat dobre spravy ale zmierujem sa aj s najhorsim :(

mimika1973
29. aug 2013

@lienka_1 ahoj, sla som potom Rovno do postielky, a preslo ma to 😉 ta bolest isla asi z vajecnika a dole nohou az....alebo sa mi uz vajecniky nahodili na dalsi cyklus? 😀

lubicaligocka
29. aug 2013

Zas som sa nad ranom zobudila na bolesti. Ale celunkeho brucha .doknca ta bolest nevynechala ani oblast pupka a nad. No je toto normalne??

@melisska neviem ci som ale ak som.... Co by som si mohla dat od bolesti.??

mimika1973
29. aug 2013

@lubicaligocka no daco sa tam predsa len deje! 😵 sranda aku sarapatu moze urobit jedna bublinka! 🙂
Skus napisat alebo zavolat dokimu co si mozes dat ako liek na utisenie bolesti, dufam, ze hyperstimulak nemas! vtedy zvykne tiez brusko dost boliet, a je tiez Pravda, ze vacsinou sa jedna o tehotenstvo ked sa prejavi hyperstimulak po vklade! 😉

mimika1973
29. aug 2013

@lubicaligocka to si len tyzden po vklade, ze?

melisska
29. aug 2013

@lubicaligocka nic,magnezium B6 jedine

lubicaligocka
29. aug 2013

@mimika1973 neviem co to je hyperstimulak?? Som 9dni po vklade.

@melisska beriem conception support je tam aj magnesium. Takze mi zostava len cakanie. Dufam, ze to bude stat za to. Ak ma zobudi bolest aj zajtra rano tak napisem Dr.

Dikes baby.

mimika1973
29. aug 2013

@melisska juj meli, ja som si na treti den po vklade dala Ibuprofen 400! Lebo som nic ine po ruke nemala veru, a prislo to na mna vonku ked som bola po obchodoch sa flakat! 😒 Strasny krc v podbrusku az do kostrce na zadku to slo, hrozna bolest tupa to bola, normalne som bola zohnuta na dve polovice, musela som utekat rychlo do auta, dat si tabletku a predychat asi 15min este...to by bolo asi to obdobie nidacie vtedy byvalo, lenze ja by som bez tej tabletky asi odpadla vtedy! tak teraz si vycitam, ci som daco neposkodila tym bublinkam, ach jaj, mala som byt opatrnejsia asi, a zostat doma v klude aspon 3-4 dni! 🤐 😒
Nabuduce dam lepsi pozor a budem sa inac setrit, aj ked sa hovori, zit normalne! 😕

stastenka42
29. aug 2013

@lubicaligocka Ahoj,mozes si dat od bolesti paralen,to mi poradila gyndoska,pretoze aj ja som mala silne bolesti hlavy a kedze teraz nic nemozes tak paralen..mne to hned pomohlo..a hyperstimulak urcite nemas 9 dni po ....pi vela vody🙂🙂 OHSS sa prejavuje po odobrati vajok a nie 9 dni po Et to je uplna hlupost,tym sa ani nezaoberaj...to bude skor uhniezdovanie🙂🙂🙂

mimika1973
29. aug 2013

@lubicaligocka hyperstimulak je, ked mas bolesti v brusku, je ti na vracanie, nie dobre, a bolia aj vajcniky myslim, lebo prave oni znovu pracuju, a ked je hcg v tele, teda zacinajuce tehotenstvo, tak vtedy sa to len zosilni viac, a niektore babenky normalne musia ist do nemocnici na pozorovanie...
Pijes vela vody?
Ak ti to este pride, urcite napis dokimu, alebo chod k lekarovi, pohotovost, ak by to malo byt neznesitelne!
Radsej byt opatrnym! 😕

zibi
29. aug 2013

tak baby .... mame jedno pekne embryjo zatial ze sa dobre vyvija a dve sa este neoplodnili vajka ale ze nic nie je stratene ze sa este mozu aj neskor 🙂 tak som rada...vklad mam na sobotu tym padom nemam PK lebo sa asi boja 🙂 drzte nam palce 🙂

mimika1973
29. aug 2013

@zibi super toto bude statocny bojovnik! 😵
Jasne, ze drzime palce!!! 😉 zajtra volas znova, ze?
tie druhe sa este mozu prebudit! ja som mala na 2.den len dvojbunkace a na treti to dobehli do 8.buniek! 🙂
zajtra budes opat vediet ako su na tom vsetky, je to stres toto cakanie a vyvolavanie tam, som to tazko tiez prezivala s malou dusiskou, ale oni vzdy vedeli cloveka upokojit, ze NO STRES! 😉

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre