Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

zibi
9. sep 2013

@dafy 10 den 😉

speranza1
9. sep 2013

@ikuska odporucaju sa pichat rano...a je uz jedno o kolkej si ich budes pichat...mali by sa pichat stale v rovnaku hodinu 😉 ...

speranza1
9. sep 2013

@zibi tak ti zelam, aby sa to uz do tretice podarilo🙂 😉 😵

falin
9. sep 2013

@ikuska - ahoj, injekcii sa nemusis bat, uvidis je to to najmenej. Ohladom obmedzovania sa, tak pocas stimulky ani nie, len pichas injekcie k tomu femibion, mozes do opu pit alchemilkovy caj alebo si dat cervene vinko (na prekrvenie endometria). OPU byva cca 11-13 den, ale moze byt i viac, zalezi od reakcie na lieky.
Cim budes stimulovat?

zibi
9. sep 2013

@speranza1 dakujem

dafy
9. sep 2013

@zibi neboj ked si uz nieco zahliadla tak bude to tam 😉 😀 😀

falin
9. sep 2013

@ikuska - je jedno kedy si pichas, len to ma byt v tom istom case kazdy den. Ja chodim tiez na siedmu, tak rano o 6 picham, cez vikend sa aj tak zobudim okolo 6-tej, tak nie je problem

bubo780
9. sep 2013

@marverka ahojky.. to je test na protilatky.. aby som to nevysvetlila zle, tu je to odbornejsie - Immunobead test (IBT) Vám pomůže zjistit, zda v ejakulátu nejsou přítomny autoprotilátky proti spermiím. Tyto protilátky pokrývají povrch spermií a mohou být důvodem, proč jinak kvalitní a zdravá spermie není schopna přirozeně oplodnit vajíčko (Bohring a Krause, 2005). Jejich výskyt se v populaci pohybuje v rozmezí 8-20%.
Přítomnost protilátek proti spermiím v ejakulátu muže by měla být vyšetřena u všech pacientů, kteří podstupují intrauterinní inseminaci, oplození oocytů in vitro pomocí klasické metody nebo metody PICSI. Jestliže Vám bude zjištěn vysoký podíl spermií s navázanými protilátkami, je vhodné přistoupit k oplození oocytů pomocí metody ICSI. Po injekci spermie do vajíčka jsou protilátky proti spermiím rozloženy enzymatickými mechanismy vajíčka a nemůže tedy dojít k negativnímu ovlivnění procesu oplození a následného vývoje embrya.
Včasné zjištění přítomnosti autoprotilátek proti spermiím pomáhá k volbě správné metody asistované reprodukce a šetří tím váš čas.

zibi
9. sep 2013

@nelly3 moja neboj a nestresuj ... jednoducho ti nesadla stimulka to sa stava ...mozno to je aj tym clostylom mne gyndos povedal ze clostyl davaju na 3 den kvoli tomu ze narastie viac folikov najma pri ivf ..pri obycajne stimulke davaju na 5 aby mali jeden dominantny folik .. cize si myslim ze ti clostyl mali dat..ja som z menopuru teiz nemala dost vajok ked som bola na klasickom ivf .... ono to moze byt len nahoda alebo skor zla stimulka..ja osm mlaa strasne nizske amh a aj napriek tomu som mala vajka a vyprodukovala som ..to nie je o tom ze mas nizske amh ze nemas ziadne vajka len ze mozno ich nebudes mat 15 pri klasickom ivf ale menej ... ale aj tak si myslim ze ti nesadla proste ta stimulka 🙂 bude to dobre uvidis 🙂

zibi
9. sep 2013

@bubo780 a co ked sa zistia tie protilatky potom s tym co ?da sa to liecit?

holly74
9. sep 2013

@nelly3 Ahojki, Nelly, je mi to hrozne ľúto...tiež sme mali pri softe len 1 vajko, hoci pri kontrole na 8. deň sa javilo 5-6 ks, nakoniec bola na jednej strane cysta...no a toto malé chúďatko sa mi neujalo...
Ale chcem ti napísať aj pozitívnu správu - pri ďalších pokusoch, čo už neboli soft , sa mi urodilo 10-14 vajok, takže beriem to tak že to bola iba blbá zhoda náhod vtedy s tým jedným...Uvidíš ďalší pokus bude lepší 🙂

nelly3
9. sep 2013

@falin
idem volat eliasovi, co uz, no ten clostyl minule som ho mala, na 1. utz videli vela ale malych a potom na dalsom utz okolo6 a vydolovali 5ks. ja si myslim, ze tiez som mala mat clostyl a nie hned od 2dc menopur 150 jendotiek. ved uvidim ako budem reagovat dalej, len zase cakat, na nervy, ale co narobim.

bubo780
9. sep 2013

@zibi to este neviem, my ideme na testy prvykrat 25.9. - prvy spg dopadol velmi zle, tak ideme este na jeden podrobnejsi do tkanivovej v KE.. ak to bude zasa katastrofa, okamzite riesime Brno.. uz som im pisala mail, tak cakame na vysledky (aby sme mali co najviac potrebnych vysetreni) a potom dohodneme konzultaciu.. do vianoc chcem stihnut prve IVF, ak to bude mozne a potrebne.. ale s nasimi spermosmi to prirodzene asi nepojde..

ikuska
9. sep 2013

@falin stimulujem clostilom a merionalom

nelly3
9. sep 2013

@holly74
ved na lavej strane co mam cystu tak tam vobec nic nebolo a to mi ju este aj odsal aby sa pozrel ci nahodou tam nieco nebolo schovane, minulu stimulku som mala aj na tej strane, takze som este aj krvacala teraz 😠

nelly3
9. sep 2013

@speranza1
dakujem za podporu, keby vas nemam asi sa zblaznim 😢

falin
9. sep 2013

@nelly3 - a stimulku mozes mat hned dalsi cyklus alebo musis mat 1 pauzu?

falin
9. sep 2013

@ikuska - to je dobra kombinacia. Drzim palce nech je stimulka uspesna

speranza1
9. sep 2013

@nelly3 no... ja viem, ze to nie je jednoduche.. ale musime sa preniest cez este horsie veci, takze verim, ze ty to zvladnes a pojdes coskoro do dalsieho kola...
p.s.: necvicila si nahodou pocas stimulky?..alebo nenamahala si sa velmi?

nelly3
9. sep 2013

@falin
no teraz som vsetko vysadila, takze dostanem a MS tento tyzden, neviem kedy sa robi presne to AMH, dam si to urobit, po MS mam ist na utz co cysta a potom mu pisem aky bude dalsi postup. takze cca mesiac pauza, chcela by som ist cim skor do boja, lebo roky letia ako blazon 😠

sarasota
9. sep 2013

@speranza1 zatial v pohode sem tam ma chyti pani depka ze co ak to zase nevyjde, ale v zapeti si poviem ved ja uz som tehotna 😀 takze asi tak pocity ziadne 😉 a ty kedy ides do uspesneho boja?

nelly3
9. sep 2013

@speranza1
praveze vobec, jedine bicykel, ale ten malo.

tinkatinulka
9. sep 2013

@nelly3 asi si dobre nereagovala na tu kombinaciu presne akoja, ved som ti pisalala ked som mala iba menopur tak jedne oocyt a ked kombinaciu tak 8.blba nahoda a zase lepsie že takto akoby timali vkladat biedne embryjko ktore by sa neujalo.vlastna skusenosť.

nelly3
9. sep 2013

@tinkatinulka
mas pravdu.

speranza1
9. sep 2013

@sarasota ja uz cakam na vysledky z imuno a hematky... a zariadim sa potom podla toho... neviem , ci to stihneme do konca roka nas 6ty pokus..viem, ze mm by velmi chcel, aby sme to skusili este raz tento rok... no uvidime 🙂 .. ja som kludna ako apac...samozrejme kvoli tomu, ze to teraz neriesim,ale ked znova nastupim na bojove pole...no neviem neviem.... chcela by som zachovat chladnu hlavu a ist do toho "len" tak... ak to vyjde tak OK..ak nie tak... 🙄

ikuska
9. sep 2013

@falin dakujem, ja som mala stimulku doteraz vzdy o.k., len som embryo neudrzala v maternici, to je moj problem, teda vzdy zacnem krvacat, ale mam nefunkcne vajcovody, jeden mi vyberali pred dvoma rokmi a teraz som bola dat vybrat aj ten druhy, tak pevne verim ze to bola pricina. ...

viki127
9. sep 2013

Ahojte, tak zajtra idem na krvičku a uvidime čo dalej, 10 den po ket som mala test negativny, prosim neviete mi niektora poradit som na PN a neviem ci ma moze moj gynekolog nechat stale PN keby to nevyslo ale na buduci mesiac chceme ist znova do toho este mame 5 mrazacikov, dakujem

dalida
9. sep 2013

@nelly3 ahoj, ja som bola na utz v Brne 7DMC, zatial nevideli ziadny dominantny folikul. V liecbe nadalej pokracujem... 100j. puregonu. Dufam, ze to dopadne dobre. V stredu idem k svojmu dokimu na ultrazvuk... Dufam, ze to dopadne dobre. tiez mam obavy... mam PCO a... Myslim, ze telo reaguje na liecbu vzdy inak... ak to nevyslo, nabuduce skusia iny postup a musime verit, ze uspesny 😉 Drzim prsty.

tinkatinulka
9. sep 2013

@speranza1 kedy ste boli v Prahe?

speranza1
9. sep 2013

@tinkatinulka zaciatkom tohoto mesiaca 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre