Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

yanka1
12. sep 2013

@zibi zibi, ako dnes ?

zibi
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
zibi
12. sep 2013

@yanka1 a ty moja ako ?

zibi
12. sep 2013

@nelly3 nelly citam ze mas pod normu listovku nemas nahodu spravene vysetrenie na hematologii co sa tyka homocysteinu? ked ho mas zvyseny mozes mat problem s otehotnenim 😒

yanka1
12. sep 2013

@zibi to je super, vyzera to veeeelmi nadejne 🙂 🙂 pepino naozaj neni az taky kvalitny, ale ked tiez ukazal, tak fajn 🙂
tak nech to takto pekne vydrzi a zajtra sme zvedave na vysledok krvi ... inak, ako to vlastne chodi ? ja som sa nikdy nedostala ku kontrole HCG z krvi 😒 zoberu ti krv a musis cakat na vysledky z labaku ? ci nejak inak ?

no a ja ... neviem, dnes som 5 den po ET, necitim absolutne nic .... tak neviem, velky otaznik ...
cez vikend testnem - asi v nedelu : ) zatial sa snazim mysliet pozitivne... ale asi si velke nadeje radsej nerobim ...

speranza1
12. sep 2013

@zibi
@yanka1 drzim vam palce dievcata🙂

nelly3
12. sep 2013

@zibi
mam robenu toto leto komplet celu hematologiu a tam mi hematologicka povedala, aj v papieroch to mam, ze mam pod normu, ze nic vazne, mam si nasadil listovku, ja mam vsetky vysledky z hematologie oki, teraz som len preventivne brala aspirin 100mg/denne. je to nadejne, si jasna tehulka 😉

zibi
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
zibi
12. sep 2013

@yanka1 neboj moja nemusis nic citit mna len jemne popichavalo ..ono sa to az v obdobi ako mas dostat menstruaciu moze poriadne roztocit
no hej mam ist na krv ale ja mam prispateho gynekologa raz som cakala na vyslekdy skoro tyzdne ma urvalo..
mne kazal doky z brna ze mi treba zobrat aj v piatok aj v pondelok takze moj doky bude veeelmi poteseny 😀 on mam pocit by najradsej predpisoval len masticky a tak ale tak ku mne je dobry asi ma lutuje 😀

zibi
12. sep 2013

dakujem baby myslite na mna 🙂

yanka1
12. sep 2013

@zibi ja som mala pocit, ako keby to kocky, ked pisu cisielko, mali takmer na pockanie : ))
to sa normalne tak dlho caka na vysku hcg ?

jjajka
12. sep 2013

Ahojte,
prosim Vas ozvali sa mi z Reprofitu a navrhuju pichat menopur75 a clostylbegyt a ze mi to aj predpisu. Poradte mi naco je Menopur? A je lepsie si to dat predpisat tam, alebo moze aj moj lekar - co je vyhodnejsie financne. Nemam potuchy kolko menopur stoji. Chcem potom ziadat o refundaciu. Dakujem

zibi
12. sep 2013

@yanka1 neviem moja ... ked pojdem v piatok tak na pockanie isto nebudem mate neverim tomu ..ale mozno sa mylim

nelly3
12. sep 2013

@zibi
pozriem to ked pridem domov, ci take mi robili.
mne tiez ked gyn. moj bral krv na HCG tak som cakala cca 5 dni ci 4. na nervy to cakanie.

yanka1
12. sep 2013

@nelly3 @zibi
ale jak to potom robia kocky, ktore rano pisu ze idu na krv a poobede nam pisu rovno cisielka ? je to vobec mozne ?

dafy
12. sep 2013

@yanka1 ja som mala do hodiny výsledok z Hcg 😉

falin
12. sep 2013

@speranza1 - hej vzdy rano nakuknem co nove, to som uz v robote. Vcera som nemala toho moc, tak som pisala, ale dnes zarezavam 😀 . Neberiem stale femibion, tiez po neuspechu vsetko vysadim a potom pred planovanym ivf/ket zacnem brat.

@mimika1973 - mimi, pozri v teme mam/nemam lieky, niekedy aj clostyl ponukaju a ked nic, tak mu normalne zavolaj, ved uz na to kolko cakas

@miscok - ahoj, dr. mi povedala ze ta kys.listova vo femibione je dostacujuca. Som si naordinovala sma, poznas to topiaci sa aj slamky chyta 😖

@nelly3 @speranza1 - baby, to aj ja chovorim ze na dobre sa dlho caka 😀 , clovek si to musi nejako zdovodnit
baby vy ste este mladice 😉

@yanka1 - pridavam sa k tebe. 37 😝

yanka1
12. sep 2013

@dafy to krv poslali do labaku a hned ti dali vediet, ci si tam cakala ? 🙂

falin
12. sep 2013

@yanka1 -ako kde sa caka, niekde v ten isty den uz mas vysledky. U mojho dr. mam vysledky na druhy den

lienka_1
12. sep 2013

@jjajka Menopur je folikostimulacny hormon, ktory "donuti" dozrievat aj folikuly, ktore by v normalnoem cykle zanikli. Ak si poziadas o refundaciu, je najlepsie zobrat lieky z RF, budes ich mat zahrnute v koncovej fakture a tu das neskor do poistovne preplatit.
Inak menopur z RF stoji 553CZK(21,45e) to je za jednu ampulku, tak si to daj x 10, lebo v jednom baleni je 10 ampuliek http://www.reprofit.cz/reprofit_cz/images/price...,
na Sk za krabicku das maximalne 195,28e http://www.adcc.sk/web/humanne-lieky/detail/men...
Clostilbegyt stoji 4,20e na SK http://www.adcc.sk/web/humanne-lieky/detail/clo...
Ked sme ho kupovali v Cechach, bol zhruba v rovnakej cene, bolo to zhruba do 5 euro a brali sme ho z lekarne pri RF.

dafy
12. sep 2013

@yanka1 nie krv som sama zobrala od gynekologičky do labáku a kázali mi zavolat o hodinku.. 🙂 k lekárke by to poslali az o dva dni 😠

falin
12. sep 2013

@nelly3 - to vazne? mne sa este nestalo zeby dalsi den neboli

falin
12. sep 2013

@dafy - to mas dobre ze mozes zavolat do labaku. To sa u nas neda, teda nedaju ti tu informaciu, ze oni to posielaju dr. a tam nech sa informujem 😠 . Kebyze je to krv na zistenie nejakej choroby, tak nepoviem, ale hcg ved to by mohli poskytovat 😖

jjajka
12. sep 2013

@lienka_1 dakujem. A aby mi to preplatili musim to kupovat v CZ, alebo mi mozu poslat recept a vyberiem si to tu?

stastenka42
12. sep 2013

@sarasota mamina virusiky pre teba tttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttt

falin
12. sep 2013

majte sa baby, utekam makat 😉

falin
12. sep 2013

@jjajka - myslim ze mozes ich vybrat na recept u nas a das k refundacii blocky za lieky

dafy
12. sep 2013

@falin to fakt?? ta to su blbci teda 😕 mne to sama dr navrhla 😀

lienka_1
12. sep 2013

@jjajka Skus sa spytat dievcak, ktore uz ziadali o refundaciu. My sme samoplatci uz dlho. Myslim, ze ked dolozis pokladnicny blok aj zo slovenskej lekarne, tak by to mali akceptovat. Ale ista si nie som.

nelly3
12. sep 2013

@falin
to fakt, divne lebo potom co som bola aj na kontrolnu krv tak to trvalo boze uz neviem zeby len 2 dni, alebo sa mylim? nejako mi uz vynechava 😀

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre