Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

ludinka
18. nov 2013

baby tak podla vsetkeho uz vyhlasku vydali-ono by sa to malo dat refundovat ale s tym ze popredu to treba schvalit-lenze je otazne ci uz maju na poistovni nejake tlacivo na to , a okrem toho chcu este aj podpis zo slovenkseho centra.....ja sa na to fakt vykaslem-mozno v novom roku sa to nejako utrasie ale ja uz to isto nestihnem vybavit....

ludinka
18. nov 2013

@lagunasa @yanka1 @ludinka @jjajka pisala som vyssie...

yanka1
18. nov 2013

@jalaura @ludinka no doprdele , ja som dufala, ze vyhlaska este platna nebude 😠
myslim, ze nam to budu zamietat ako na pase 😠

lagunasa
18. nov 2013

takze pri vseobecnej zdravotnej poistovni uz neplati toto? :

Vycestovali ste úmyselne za poskytnutím ambulantnej zdravotnej starostlivosti do iného členského štátu EÚ?

Ak vycestujete zámerne bez súhlasu VšZP za poskytnutím ambulantnej zdravotnej starostlivosti do iného členského štátu EÚ, od 1.5.2010 máte právo na úhradu nákladov poskytnutej ambulantnej zdravotnej starostlivosti do výšky jej úhrady na území SR. Podmienkou je, že ide o zdravotnú starostlivosť, ktorá je na území Slovenskej republiky poskytovaná a hradená z verejného zdravotného poistenia, a musia byť splnené podmienky dané slovenskou legislatívou (napr. od 1.4.2013pri absolvovaní IVF musia byť splnené kritériá úhrady výkonu v SR – viac na: schvaľovanie IVF)

http://www.vszp.sk/poistenci/zdravotna-starostl...

pricom na stranke o schvalovani IVF neni o tom zakone nic, su tam len klasice veci ako doteraz.

ludinka
18. nov 2013

@yanka1 mozno im to je aj jedno a budu to schvalovat, lenze ide o to ze nevieme ako postupovat....
ja si myslim ze sa do toho niekto obul koli tomu ze na svk si clovek musel dopredu podat ziadost kym isiel na zakrok a musel cakat aj mesiac kym schvalili a v cechach sa to vlasne obislo a peniaze clovek dostal tak ci tak (aj ked dodatocne a nie v plnej vyske...)

ludinka
18. nov 2013

@lagunasa plati ale musia ti to dopredu schvalit co doteraz nebolo potrebne...navyse nato nemaju ani tlacivo na poistovni...

gaga83
18. nov 2013

@bergalm moja tesim sa s tebou ze pekne rastiete a ste ok 🙂

zibi
18. nov 2013

@gaga83 jaj to mas zachvilku neboj test by nebol pozitivny pre nic za nic drzim palce 🙂

zibi
18. nov 2013

@maminka142 veru neviem moja ja som nebola

lagunasa
18. nov 2013

@ludinka ale ved prave v tom odseku co som dala pisu, ze "Ak vycestujete zámerne bez súhlasu VšZP" .... tak potom tej vete asi nechapem.

miscok
18. nov 2013

@gaga83 Ze vahas. Joooj ako sa ja tesim tesiiiiim 😵 😵 😵

ludinka
18. nov 2013

@lagunasa od 1.11. 2013 ale plati ze na ivf sa to uz nevztahuje...ved skus sa opytat v poistovni-a daj vediet

ludinka
18. nov 2013

@lagunasa na strane 2390 som dala prispevok
toto mi odpovedali z vszp....

lusipe
18. nov 2013

@sally2401 jaj tak to jasne, ze pozitivny test je uspech...aj u mna by bol 🙂

miscok
18. nov 2013

@ikuska Mi hovor o brusku, ja som uz ako niekto v 5 mesiaci 😀 A prsia naliate ako dojnica 😝 Ja mam buduci pondelok morfologicky utz, tak dufam, ze bude moct ist aj ocko 😵

lusipe
18. nov 2013

@bergalm to je skvela informacia...velmi gratulujem a prajem tento krasny pocit, nech co najdlhsie vydrzi az do porodu a potom pride ten iny, tiez krasny 🙂

sona_fit
18. nov 2013

@sally2401 Ja som si myslela že ideš k Machacovi, kedže si vyššie spomínala že ste si písali 🙂 Ale už chápem 🙂 tak si budeme držať palceky nech je všetko ok 😉

miscok
18. nov 2013

@bergalm Si ma potesila 🙂 Drobcek pekne rastie a hematom je prec. Len sa neprepinaj a setri sa 😉

yanka1
18. nov 2013

@ludinka ja si nemyslim, ze nam budu ziadosti zamietat, ked si uz dame tu pracu a podame to po novom, skor som myslela na tieto ziadosti, podane po starom ☹

ja som zaukolovala mm, aby to skusil vytelefonovat na dovere, tak mi slubil, ze sa zajtra pokusi ... ide hlavne o to, kto bude moct odporucit liecbu a modlim sa, aby to mohol byt aj nejaky specializovany gynekolog, nie len CAR

lagunasa
18. nov 2013

@ludinka tak som potom zvedava kedy to na tej stranke opravia, lebo je to dost zavadzajuce. zajtra sa nestihnem ale mozno v stredu sa stihnem spytat na to v poistovni. som zvedava ake informovane budu tie tetule 🙂

lagunasa
18. nov 2013

ozaj .... este by ma zaujimalo, ci ste niektora isli pri minimalke na OPU aj bez narkozy..... viem ze to niekde je mozne ak je malo folikulov. zazili ste to niektora?

ikuska
18. nov 2013

@miscok a co znamena ten morfologicky utz ?

ludinka
18. nov 2013

@yanka1 v tom vyjadreni mi vtedy napisali ze ai svk car, aj nejaky specalista-teda gyndos....prednosta...ved si precitaj na tej strane 2390....
kazdopadne sa to mozno este utrasie.....
ale vo vseobyecnych podmienkach maju na poistovni napisane ze planovanu sźdravotnu starostlivos v zahranici budu schcvalovat v pripadoch kedy nie je mozne vykonat liecnu na SR, takze ak budu chciet tak povedai ze mame ist do caru unas 😒 a neviem ci niekto z kompetentnych chape preco chodime na softy ☹

kati777
18. nov 2013

Ahojte..ja som dnes 14 deň po ET,včera som robila doma test a bol pozitívny,dnes ráno som bola na krv,ale HCG je 216,3....vkladali sme 3 deň 8 bunkové embryjko,nie je to HCG nízke ? Som už na nervy 😠

miscok
18. nov 2013

@ikuska Malo by sa tam detailne pomerat babo, organy, ci nema nejake defekty. Len nechapem, preco nanho idem takto skoro, lebo vacsinou sa vraj robi okolo 20tt. Co som sa docitala, deli sa na zakladny a rozsireny, kde su merania este detailnejsie. V pondelok budem mudrejsia a dam vediet. Nejake tehulky a maminky by nam mohli poradit 🙂

lusipe
18. nov 2013

@kati777 moooc gratulujem, nebojkaj urcite pekne porastie....hlavne zbytocne nesleduj cisla a hodnoty, len budes zbytocne v strese...teraz si tehotna, tak si to pekne uzivaj 🙂

sally2401
18. nov 2013

@sona_fit sme sa nepochopili, ja som mu písala že test je pozitívny, a on mi odpísal že sa mám objednať na UTZ, držím palce...

ikuska
18. nov 2013

@kati777 gratulujem 🙂 🙂 🙂 😉 velmi sa tesim, neboj vsetko bude o.k ked sa zahryzlo tak uz neodide 🙂 🙂 🙂

gaga83
18. nov 2013

@kati777 jej dalsia tehulka tesim sa, hcg mas pekne a neboj urcite porastie. Drzkaj sa 🙂

nomxxx
18. nov 2013

dievčence, tak potvrdené z krvi, tehotná v 4. kole nie som, mala som medzi et a ket 3 mesačný odstup, ale vraj je lepšie ísť hneď v ďalšom cykle...ako ste urobili vy?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre