Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

haimi
7. aug 2014

baby, je tu teraz niekto okrem mna, kto caka na vysledok ET ? Mam taky pocit, ze som tentokrat taka osamotena 🙂

ingrid0105
7. aug 2014

@erinka12345 ano idem do helios brno, bola som u primara Texl tusim, velmi mily. Prevoz u nich stoji 3000 Kc co je cca zhruba 150 Eur a v GF musim zaplatit 90 Eur. Neviem kolko to trva, zalezi len na vas ako rychlo podpisete tu aj tam papiere a potom je to na nich uz, ale my sme v brne boli v piatok a v pondelok uz kontaktovali GF. My mame 2 blastocysty a mam neuspesne ET a 1x KET za sebou.

erinka12345
7. aug 2014

@ingrid0105 aj ja presne ako ty jedno neuspesne ET a 1 neuspešny KET. Uvidím čo mi dnes alebo zajtra napíšu a rozhodneme sa aj s priateľom, čo ďalej 🙂 ďakujem veľmi pekne za odpoveď. 🙂

erinka12345
7. aug 2014

@ludinka hej aj ja som to tak mala pred vkladom 5 dní utrogestan a na 19 deň vklad, ako vravíš, človek sa snaží, aby to bolo všetko tip top načasované, záleží to od veľa vecí ... no nemám ani hematologiu a ani imunologiu, možno by nebolo zlé dať si tieto vyšetrenia urobiť, len zatiaľ mi to nik z nich nenavrhol a ani nepradil, myslím, že by to malo byť aj v ich záujme, predsa len, ak je niečo z týchto vyšetrení v neporiadku, im idú peniažky tak či tak a neriešia ... keby sa prišlo na niečo , tak by to mohli riešiť, ale takto by im ušiel zisk ... my sme išli na IVF lebo priateľ mal zlý spermiogram - morfologiu .. .

ingrid0105
7. aug 2014

@lina129 chodila som k Dr, Stenovej, ona ako clovek v pohode. Ja uz mam 2 dospele dcery a teraz s novym priatelom chcem tak preto IVF a mam poviazane vajcovody po dvoch sekciach. Vadilo mi napriklad to, ze mam 26 DC a vklad robia stale rovnako, uz pri OPU som mala sliznicu 12mm a ak este rastla do vkladu co asi hej tymi liekmi tak uz nie je moc vhodna vyssia na vklad a robit vklad tak neskoro sa mi nezdalo a to iste pri KET. Nemam problem so sliznicou a dali mi estrofem ci chcem alebo nie , davali mi 3 a 5 bunkove embria co je proti logike lebo by sa mali delit parne, uplne zbytocny pokus. Pritom tam mam 2 blastocysty preco nedali najprv tie? Podla mna je velmi rozhodujuci cas vkladu a nemozu na to mat 1 meter ked ma skoro kazda iny cyklus. Inac lekari aj sestricky v pohode ale tie postupy su proti mojej logike. v mojom veku uz je lepsie ked je embrijko po PK a vkladane take to mi povedali aj v Brne

zabka1124
7. aug 2014

@crazybabenka ahoj , jasne, ze mozte hned poriesit spermiogram, len ako baby pisali, ked budes volat o konzultaciu(hned ti povedia , ze kedy), tak im hned povedz, ze chcete aj spermiogram.
My sme tak spravili -presne: 4.6.2012, mm dal spermie, za hodinu nam povedali vysledok a my sme ich dali hned aj zmrazit,nech nemusi behat so mnou na OPU🙂!!!!Kedze byvame v zahranici🙂!
4.6.2012 -1 konzultacia+spermose
12.6.2012 som mala mrchu
23.6.-OPU a 28.6.2012 ET a teraz nam chrustik spinka v postielke(18m zajtra🙂

ingrid0105
7. aug 2014

@erinka12345 daj vediet ako si dopadla a drzim palce nech co najskor najdes // 😀

zibi
7. aug 2014

@deinad ja uvazujem ci ist na tu hysteroskopiu alebo nie..ze by mi prefukli rovno aj vajecniky ..mi otevrel povedal ..len neveim ci to nei je zbytocny zasah do organizmu a kedze ja mam tie imuno problemy aby som si zbytocne neurobila zle neviem fakt 😖

zabka1124
7. aug 2014

A toto je nas maly -velky chlap 🙂🙂🙂🙂

ria191
7. aug 2014

@erinka12345 môžem ti úprimne povedať svoj názor??? pretože po jednom ET a jednom KET-e prenášať tak kvalitné embrya je podľa mňa neskutočná blbosť. A propo prístup v Heliose chladný, ale aj napriek tomu je to veľmi kvalitné centrum a neverím, že by podceňovali KET-y. Ale pre tvoj kľud na duši si vyber e-mail niektorého MUDr. z RF a opýtaj sa ho na jeho názor veľa kočiek aj z Heliosu sa radia s doktormi z RF sú veľmi ústretoví a úprimní. Ja osobne by som skúsila ešte jeden KET v Heliose. Veľa šťastia pri rozhodovaní ti prajem.

haimi
7. aug 2014

@ingrid0105 zaujimavy pristup. Dobre, ze ides odtial prec. Kedze mrazenie nieco stoji, tak v RF mrazia len zmysluplne embrya a nie 3bunkace.... Ja len pre info, si chodila aj do RF, ked si tu s nami v tejto teme, ci len nahodou ?

ludinka
7. aug 2014

@erinka12345 mam taky isty nator ako ria......
Podla mna si este porob tieto vysetrenia ak nechces nic podcenit-hlavne ta hematologia je dolezita, ale ani to imuno nie je na skodu.
Ja som si toto vsetko vybehala sama aby som mala klud a az potom sme sli do brna.

ingrid0105
7. aug 2014

@erinka12345 mozno by sa dalsi vklad zadaril aj v GF, ale ak nie urcite by som menila centrum a dalsie IVF chcem podstupit urcite v cechach a som samoplatca tak preto to neriesim velmi co sa tyka financii. kazda z nas hlada a nakoniec neda dopustit na CAR kde sa zadari 😀

ingrid0105
7. aug 2014

@haimi len nahodou vzdy pokukam diskusie a videla som ze jedna babenka sa pyta na prevoz tak preto 🙂

lina129
7. aug 2014

@ingrid0105 aha... jasne, dakujem za vysvetlenie... to som nevedela 🙂 a drzim prsty!

ria191
7. aug 2014

@erinka12345 presne ako píše ludinka urob si na SK hematológiu aj imunológiu (každá z nás si to robí na vlastnú päsť tu na SK) a potom uvidíš čo a ako ďalej. Poznám kočku, ktorá riešila KET s doktorom z RF a pritom ho absolvovala v Heliose skrátka preberala s ním všetko čo jej navrhli v Heliose a on jej radil aj takáto je možnosť 😀 .

ludinka
7. aug 2014

@ingrid0105 toto s tymi neparnymi poctami buniek embrii som aj ja uz davno riesila, dokonca som zalozila aj temu kde som zistovala ci sa podarilo niekomu otehotniet s takymto embriom ale nikto taky sa mi neozval
v care sa sice tvarili ze sa to moze podarit aj s takymto ale fakt nikoho takeho nepoznam 😒

ingrid0105
7. aug 2014

@erinka12345 ale tiez si myslim ze ak mas zmrazene blastocysty tak este skus 1 pokus aspon. ja menim centrum kvoli vyssie uvedenemu a kvoli tomu ze mrazia co by radsej mali nechat na PK a ze mrazia po dvoch embrijkach. ty mas mrazene po jednom ak si v heliose martin a mas viac pokusov este pred sebou 🙂

haimi
7. aug 2014

@ludinka aj ja som citala clanok o deleni buniek. Maju sa delit rovnomerne (kazda jedna na 2) - 2,4,8,16.... , pokial sa deli inac, tak je vysoka pravdepodobnost, ze sa vo vyvoji zastavi. To sa presne stalo s tym mojim super 10 bunkacom. Na 5 den 8 bunkace blastocysty a 10 bunkach morula, a to nebola ani CM. A potom konec.

haimi
7. aug 2014

@ingrid0105 jasnacka kludne 🙂 a nezvazovala si aj RF ?

ludinka
7. aug 2014

@haimi ved pametas ked som ti pisala ze tie 8 bunkove su naj 😉 tusila som to......my sme zase mali 5 bunkove na druhy den a sedembunkove na 3 den ani z tych nic nebolo.....aj ked sa vyvinuli na blastocysty ani jedna sa neujala, teda ta druha bola biochemicke tehu ☹

haimi
7. aug 2014

@ludinka a to mi doktor povedal, ze do toho 10bunkaca vkladali najvacsie nadeje. Divne... Ale nastastie mi vkladali toho povodneho 8 bunkaca. Asi sa tomu teda nerozumiem, mala by som si dat debatu s nejakym embryologom 🙂 Aj by ma zaujimalo, preco to mrazene ma 2 kvalitu. Ved na 3 den bolo ok 8 bunkove, na 5 den to bola blastocysta a na 6 den HB... je to proste pre mna zahada. Je pravda, ze tu co mi vkladali na 5 den bola uz expandovana, ale zase to druhe zase nebolo tolko pozadu 🙂

petulanl
7. aug 2014

Ahojte, ideme teda aj my na konzultáciu 3.9. do Brna. Velmi by som chcela soft IVF, tak verím, že povolia.

ludinka
7. aug 2014

@haimi 2 ano je to zahada, ale kasli nato, to co mas vlozene je to prave a basta! 🙂 🤐

deinad
7. aug 2014

@zibi tiez mam imuno problemy...pchala som do seba 2 roky prednison s prestavkami aj tak mi nepomohol. Az som ho potom vysadila a v brne sme skusili intralipidy. Nemohlo to dopadnut lepsie 🙂. S tou hysterkou to az taky zasah nie je a aspon budes vediet stav maternice a ci zodpoveda tomu dnu cyklu. K prefukom sa neviem vyjadrit nerobili mi. Aspon som vsak bola kludna,ze mam v poriadku maternicu 🙂.

haimi
7. aug 2014

@ludinka dufam. V noci ma tak strasne bolelo brucho, ze som bola parkrat v novi na wc na kontrolu. No nebolo mi vsetko jedno, skoro ma drb... Ty si teraz tak relativne kusok predo mnou, aj ty si mala take tvrdsie brucho? Ja to mavam vzdy pred mrchou.

zibi
7. aug 2014

@deinad takze intralipidy ti pomohli ? ake si mala nk bunky myslim percentach ja som mala od 41 po 39 a teraz neviem ..tiez chcem intralipid... ti pichali v den odberu a vkladu?

ludinka
7. aug 2014

@haimi ano mala som ho take a mam doteraz, veru sme tu iba my dve osamotene ostatne kocky prazdninuju 🙂 (myslim s IVF kami)

kako23
7. aug 2014

Ahojte žienky, nedalo mi sa nezapojiť do Vašej diskusie o mrazení embryí...nechcem byť až taký pesimista voči SR centrám, ale mám pocit, že môže byť rozdiel medzi blastocytou a blastocytou....Myslím tým, že na SR akoby mrazili všetko bez ohľadu na ozajstnú kvalitu len, aby zarobili ale v Reprofite fakt tie embryá, že precízne vyselektujú a málokedy sa stane, že mrazia viac ako nejaké 3 embryá. Preto si myslím, že keď ísť do Čiech, tak na celé IVF, aby si oni odsledovali emryjká, lebo by som sa celkom dosť obávala toho, že po rozmrazení prevezených embryí by nedošlo ani k vkladu...prosím, nech to nie je pravda čo som tu napísala...ale fakt mi to tak príde.

zuzu1108
7. aug 2014

Inak baby, ja ja som mala tiez na treti den 7 bunkove embrya, ktore dosli do blastocysty a dokonca presli aj PGD ze su ok, a na koniec to zle dopadlo. Aj sa ujali, ale skoncili kyretom obidva vklady.Takze nieje to len tak povedane s tym parnym delenim. Ako ale zistim z tych embryi ktore mi zostanu, ze ktore po pk je to ktore sa delilo parne? to mi povie embryolog?
A este som sa na to pytala dr.ze nemali parny pocet na treti den a mi povedal, ze po tretom dni to uz nevadi 😒 .

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre