Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

lenka54321happy
14. okt 2014

@ludinka
Ahoj mozem opytat ako si dopadla po IVF?
Aj ja mam PCO preto sa pytam
Diky x

santamonica
14. okt 2014

ahojte baby, prosim vas, chodim di Iscare v BA, idem na vklad poslednych mrazacikov a ak by to nevyslo, teda ono to vyjde, ale ak by nahodou, tak chcem prejst do brna, mozete mi poradit, ktory car, pripadne, ktory konkretny doktor je ozaj super......mam uz 41 rokov, takze posledna sanca............dakujem pekne

lenka54321happy
14. okt 2014

@santamonica
Moja ja tam nechodim ale z toho co som pocula Dr Štelc je velmi dobry v Reprofite.
Vela stastia
Xxx

araselis
14. okt 2014

@buba08 ano taku davku mi dala Malickova a tebe kto predpisal taku davku?

sasa1983
14. okt 2014

@santamonica v podstate je to jedno....

tinkatinulka
14. okt 2014

@santamonica ahoj urcite odporúčam Macháča on sa venuje zníženému AMH a komplikovaným prípadom v prípade problému u ženy..ale všetci su super, aj doktorky musím pochváliť

rebeka33
14. okt 2014

@mircalla brala som estrimax potom mi zvysoval davku potom odychovy cyklus potom kombinaciu tbl. a naplaste ,nakoniec naplaste vo zvysenej miere. Bolo z toho biochem. Tehu. No tym nechcem povedat ,ze to budes mat tak blbo ako ja. Len ,ze ak nebude dostatocna sliznica tak skus naplaste.🙂

zibi
14. okt 2014

baby ked ste brali clostyl 1-1-1 mali ste nejake speci davkovanie ze kazdych 8 hodin alebo ako ste si to naplanovali? 😅

buba08
14. okt 2014

@araselis mne kazal dr. Madar 8 mg, ale moja gyn. sa rozhodla, ze mi zvysi na 16 mg, no to nezvladam, tak pridavam postupne

crazy11
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
lemoni86
15. okt 2014

@zibi ja som to brala kazdych 8 hodin... najlepsie ti je rano o 7mej, potom o 15tej a tak o 23tej ;)

sasa1983
15. okt 2014

@crazy11 ja som mala soft a poisťovňa (Union) mi vrátila do 500eur....

mimika1973
15. okt 2014

@gagik no no, mohli sa uchytit aj dve! 😀 😀 Lebo moja EB tu lezi v postielke teraz 😵 😵
Kedy ides na sono?
Pekne tehulklovanie! 😉
Vies, na SK centra je to asi len o peniazoch ale v CZ o vysledkoch! 😉 Takze Brno bola velmi dobra volba! 🙂
Ja som sa tiez snazila v zahranici (France) dlhe roky a nakoniec mi moje vytuzene babenko priniesol bocian z RF! 😵 a to uz tiez nie som taka mladica, lol! 😉

zuzka797
15. okt 2014

@sasa1983 ahoj prosim ta ty si mala soft a to je forma minimalnej stimulacie ivf ?? Ak ano ako si postupovala s papiermi do poistovne? lebo mne doktor napisal ze mini IVF nehradia (iba normalnu IVF)ked som mu poslala vyplnenu ziadost a musime byt zial samoplatcami mam vseobecnu zdravotnu poistovnu...
Ako to vlastne prebiehalo? dakujem

zibi
15. okt 2014

@lemoni86 dakujem 🙂

zibi
15. okt 2014

@zuzka797 inak aj mne povedal ze mi soft nepreplatia a ze je to skoda minat na soft tak som sa potomn ato vykaslala 😝

zuzka797
15. okt 2014

@zibi len zial ja nemam inu moznost, lebo mi povedali ze pre mna by bolo to normalne ivf rizikove , lebo sa mi tvoria cysty na vajecnikoch kazdy mesiac a potom aj same miznu a medzitym mam bolesti... a ze pre mna je vhodne ist na soft, aby sa mi nevytvorilo este viac cyst pocas stimulacie, ze je to setrnejsie. pre mna a vajecniky:(

zibi
15. okt 2014

@zuzka797 ako ja myslim ze som sa vykaslala na preplatenie poistovnou 😉

zuzka797
15. okt 2014

@zibi ahaa takto ...a ako pokracujes? ako to prosim ta vlastne prebieha cele? velmi sa na to tesim , ideme az v januari, lebo dovtedy mam nasadenu 3 mesacnu liecbu kvôli tym mojim cystam nasadili mi monofazicku antikoncepciu, lebo ta mi jedina pomaha zo vs liekov a netvoria sa mi cysty a nemam bolesti ako to uzivam:( ze musim mat cyste vajecniky ako zacneme v januari...

sasa1983
15. okt 2014

@zuzka797 no, je pravda, že union nehradí, v podstate vôbec softy...mne preplatili, ale to som si vyboxovala, som lekárka, v podstate museli...ale pre istotu , lebo som nevedela, či nebude treba ďalšie IVF som prešla do VŠZP a všetky papiere som si vybavila, a to mi schávlili už v novej poisťovni. Jednoducho si vyplníš formuláre, čo majú na stránke, pošleš kópie čo najviac vyšetrení, podpíše Ti to Tvoj gyndoš, dačo vyplnia v RF...pošleš do poisťovne a ak máš VŠZP (tá robí najmenej problémov)...tak za 2,5-3,5 týždňa Ti to schvália a až potom ideš na stimulku.....S.

zuzka797
15. okt 2014

@sasa1983 dakujem. a schvalia to aj napriek tomu ze je to mini IVF a nie to normalne IVF? lebo mne doktor v reprofite povedal ked som mu poslala papiere do mailu ( kalkulaciu N) ze nepreplacia to poistovna tak mi to potom nevyplnil ze iba na normal iVF
Ja idem až v januári stimulovať, lebo dovtedy mám nasadenú liečbu. tak v podstate mám čas vybavovať

lenka54321happy
15. okt 2014

@zuzka797
Ahoj to znamena ze mas PCO?

sasa1983
15. okt 2014

@zuzka797 mini IVF, myslel ako ivf soft, to som mala aj ja...o tom som písala. Neviem, akú máš poisťovňu...v podstate Ti preplatia (ak máš VŠZP určite, ak máš union asi nie, a s dôverou neviem....) náklady do výšky nákladov v SR, navyše si platíš testy na pohl. choroby, opu, PK, dáky doplatok za lieky, utroš sa tuším vôbec nehradí.....

ivka3901
15. okt 2014

@santamonica ja mám štelcla a som velmi spokojná 🙂

silvik1
15. okt 2014

ahojte žienky. a ako je to s poisťovňou Dôvera. ja teda idem na soft IVF ako samoplatca, ale keď som Štelclovi povedala, že som v dôvere tak len obrátil oči, že oni nechcú preplácať nič.

silvik1
15. okt 2014

@ivka3901 čítala som, že si mala darcovské - iba vajíčka alebo komplet embryo ? a môžem otázočku čo vás to stálo ?

zuzka797
15. okt 2014

@lenka54321happy ahoj nemam PCO, mne sa tvoria cysty z ovulacie ked sa uvolnuje vajicko ale kazdy mesiac po menzese sa cysta vyplavuje sama potom ich chvilu nemam a potom sa zas objavi cysta pocas ovulacie :( a takto to ide kazdy mesiac :(

ivka3901
15. okt 2014

@rebeka33 ahoj chcela by som sa spýtať,že aké pocity si mala po 4 dní po ET?

ivka3901
15. okt 2014

@silvik1 áno mala som len vajíčka darcovské drahý mal na tých pár vajíčok dosť spermií a stálo nás to 3700 eur a máme 2 mrazáčikov 🙂

sasa1983
15. okt 2014

@silvik1 neviem, ako to je dôverou, ja som bola v unione a tam je to veľký problém, preto som prestúpila do Všzp, dôvera bude buď rovnaká, alebo o niečo lepšia ako union, ale najjmenej problémov robí všzp----

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre