Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

zibi
27. okt 2014

@gagirl dakujem raz to musi vyjst

evadek
27. okt 2014

@lemoni86 ..ano..ja viem..mne dali sice termin tusim o tyzden..ale vysledky mesiac aj viac...
Dobre...to je dobre....ak by sa ti nevstrebavala listovka..femibion je skvely...🙂

balance
27. okt 2014

@mircalla uvidime, ale pochybujem o tom... ine by bolo, keby nemame vobec dieta, ale takto ked uz jedno mame si myslim, ze do dalsieho kola nepojde... kazdopadne este nemozem predbiehat,caka nas to prve a snad aj uspesne!

mircalla
27. okt 2014

@balance my tiez uz krpca mame, po IVF ale, nie prirodzene
vajcovody tiez nemam, to mame spolocne

zibi
27. okt 2014

@sona_fit dakujem
ha ha ani sa mi neda "odstrihnut " lebo mi tolko bab pise..
nikdy som si nemyslela, ze uplne cudzi ludia dokazu cloveka tak podrzat.. 🙂 vazim si to, a cennim si vasu podporu 🙂 ste zlate ..
no ja sa snazim stale daco studovat ... a snazim sa pomoct aj inym..ked som ja zacinala pred par rokmi s ivf - nevedela som nic .. a tym, ze mi nevyslo xy pokusov som stale s novym pokusom nasla, preco to je tak a tak... a ked som napisala nejaky nazor na danu vec, tak mi zacali chodit aj sukromne spravy, tak som poradila..sme sa smiali s babami, ze si poradnu mozem otvorit. aj ked nie som lekar, som laik, ale mam pocit, ze niekedy zeny, ktore presli ivf, tak si iste veci vedia viac poradit - pochopit ako lekar, ktory sa na veci pozera z lekarskeho hladiska a nepusti ho diplom alebo veda. Mysliet aj inak ako tak, ze sa veci mozu (nie vzdy) vyriesit nie len "syntetickou" cestou ... ved nic nie je cierno biele a alchymia tu bola ovela davnejsie ako klasicka medicina... 🙂
drzte sa baby 😲 mysim na vas

lienka_1
27. okt 2014

@mircalla suhlasim s @ria191 a s @buba08 😉

zibi
27. okt 2014

baby - ako to vyzera s tym reprofitom a slovenskom ? bude RF mat nieco spolocne s Iscare?

poznate v Cesku centrum SANUS? rozmyslam aj nad nim..?? nepozna nevie niekto z vas?

ingrid0105
27. okt 2014

@haimi krasny pondelok zelam tehulka 😀 😀 😀

zibi
27. okt 2014

@evadek ja som tiez veriaca ... neverim ze tuzba po dietati je zla.. a verim, ze ked Boh vlozil lekarom tu myslienku ohladne celho ivf , ze vedia tak pomoct mnohym parom ku stastiu ..tak to nemoze byt take zle, ze sa budeme smazit v pekle 😝
to ked niekto expermientuje s embryjami, s kmenovymi bunkami atd..to co oni (mozno) robia a my nastastie nevieme, to nemozeme ovplyvnit a nie je to na nasom svedomi nie? 😝 my chceme len babatko, byt matkami, otcami, rodicmi. A aj v Biblii sa pise, ze "bolo jej odpustene, lebo velmi milovala" tak tomu verim - ze materinska laska raz vsetko prekona a zotrie 🙂

lenka54321happy
27. okt 2014

@haimi
Ako moja?

kako23
27. okt 2014

@evadek ja som presvedčená o tom, že to zvládneme...november bude pre nás šťastný mesiac 🙂 len musíme byť pozitívne naladené a nestresovať. 🙂 veď kto iní ak nie mi tomu musíme veriť 🙂

balance
27. okt 2014

@mircalla a inak ste obaja zdravi?

crazybabenka
27. okt 2014

@zibi http://www.webnoviny.sk/ekonomika/clanok/877146... ten istý majiteľ čo kúpil Reprofit....kúpil aj Iscare.....takže by mali pôsobiť tam

mircalla
27. okt 2014

@balance partner ano, ja teraz uz aj predcasna menopauza

balance
27. okt 2014

@evadek Moj nastastie je v tomto poctivec, pcha do seba vitaminy, snazi sa aj zdravo jest, akurat to fajcenie... Ja sa priznam som za posledne obdobie pribrala 7kg,nedari sa mi to zhodit, ale tak snad to nebude ziadna prekazka a pozitivum to ma, ze sa mi dobre budu pichat injekcie do brucha 😀 utesuje ma, ze spg mame v poriadku, tak to jeho fajcenie ani neriesim. Ja som sa ukludnovala tym, ze my sme obaja zdravi, ale uz ani to nezarucuje, ze to vyjde na 1.krat. Ja som zo zaciatku mala taku velku hlavu z toho vsetkeho, plac sa striedal s bezmocnostou.. az som si nakoniec povedala a DOST. Vsetci si len mozeme mysliet, co si Boh o tomto vsetko mysli, nerobime predsa nic zle, chceme len dieta... Ja som dokonca bola aj za knazom, natrafila som nastastie na mladsieho a povedal mi, ze doba strasne napreduje a je len otazka casu, kym cirkev zaujme pozitivny pristup k ivf. a pokial nam k tomu brania zdravotne problemy, tak nevidi problem, horsie by bolo ak by medzi nami nebola uz laska, intimne spolu nezili a dieta by sme si takymto sposobom zaobstarali....

balance
27. okt 2014

@mircalla a vyslo vam vtedy ivf na prvykrat?

silvik1
27. okt 2014

ahojte. mali ste niektorá pri braní clostilbegytu vedľajšie účinky ? ja dnes beriem štvrtý deň a je to zaberák - hlavy bolí ako koňa, unavená som tiež no hrúza. čo Vám pomohlo - ak teda niečo pomôže ?

zlatanka30
27. okt 2014

@zibi my sme boli v Sanuse ak mas nejake otazky mozes ip

sona_fit
27. okt 2014

@zibi Ahojcek, pekne si to napísala. My sme tiež veriaci, a ja mám skôr výčitky ako manžel, hoci skončil teologiu 😉 Mne tiež kňaz povedal že tú túžbu do nás vložil Boh a to je v poriadku a mm tiež mi tvrdí že Cirkev možno časom zmení postoj k IVF, nakoľko je iná doba a stráááásne veľa párov neplodných a za splnenia určitých podmienok nevidí v tom nič zlé 🙂

lenka54321happy
27. okt 2014

Baby su to niektore ktore mali biochemicke tehu a potom ostali zas tehotne....ako ste to zvladali...? Dakujem

ina7
27. okt 2014

@sona_fit @zibi @balance @evadek Odsudzovať môže len to kto to nezažil a nechápe. Ja som tiež presvedčená, že keby Boh nechcel, tak ti ani 30 ivf nepomôže. Tak ako pomáha lekárom nachádzať lieky na rôzne choroby, tak im pomáha pomáhať neplodným párom. My každé jedno embryo berieme ako naše dieťa a pre nás by bolo napr. neprijateľné mať niekde v mrazáku odložených 15 embryí a nechať ich tam, lebo nám napr. stačia 2 deti. Jedni naši známi tak majú a je mi z toho smutno. Ale to je napr. aj politika niektorých sk centier, hlavne nastimulovať kvantum vajíčok, čo na tom aká je kvalita. Preto som aj uvítala RF soft protokol, kde sa neprodukuje zbytočne veľa vajíčok, ale ide hlavne o kvalitu. Nielen zo zdravotného hľadiska, ale aj z etického. Pre nás už okamihom spojenia vajíčka a spermie je to živý tvor, sú dané jeho vlastnosti, farba očí, temperament a je jedno či ku tomu prišlo v tele matky alebo v petriho miske. Manžel zdieľa môj názor, aj keď nie je veriaci. Myslím, že to je skôr etika ako náboženstvo

mircalla
27. okt 2014

@balance na 5. V podstate z 5 pokusov 3 x krat tehu, ale 2 krat potrat

evadek
27. okt 2014

@zibi tak tak Zibinka..pekne si to napisala....🙂 ....U nas je naozaj pekny priklad mamicka s dvojickami kt. prisla o obe vajecniky a dala si sluzit aj omsu za zdravie a nenarodene dieta..a na koniec to boli dve deticky 🙂

evadek
27. okt 2014

@kako23 tak tak..vyjde to..len uz nech pride ten menzes..neviem sa dockat🙂 dnes som cez obed stretla kamosku tehulku.pochytala som si brusko ( znova) tak to musi prist 🙂..ked pomohli jej..pomozu aj nam🙂

evadek
27. okt 2014

@balance pekne to ten kňaz povedal....) ja neviem..ja som tuto vec nejak neriesila..kedze mame v obci tie dvojicky z ivf..mamicka je veriaca...tak som si hovorila,ze Boh to tak chce...
A verim,ze nam...aj inym pomoze....)
takze treba len verit...a ono to raz musi vyjst🙂

evadek
27. okt 2014

@ina7 presne tak..aj pre mna to uz je embrijkom maly cloviecik..babo..a uz zalezi len od mojho tela, ci mu da sancu🙂
Ja by som bola najreadsej keby som mala 3-4 embrijka...1 vlozime....a ak sa nepodari...mame dalsie..ak sa podari..mame mozno surodencov🙂
Nejde o kvantitu ale o kvalitu.🙂

katka1710
27. okt 2014

ahojte baby. V nedeľu som mala odber a mala som len dve zrele a jedno sa podarilo oplodniť. Tak mi vraveli, že už v stredu budem mať vklad. Čiže tento krát embryjko ani neprejde 5 dňovou kultiváciou, tak som z toho nešťastná. Bola ste niektorá takto na tom?

tixx
27. okt 2014

@evadek ahoj, ako tak pozeram, tak ty si na tom na zaciatku stimulky uplne ako som bola ja 😀 uz ked som cakala,ze konecne ms pride, tak 10 dni meskala, skoro ma trafil slak. a este som pre istotu pisala Stelclovi,ci je to OK, ked po takom rozhadzanom cykle ideme na IVF,a povedal,ze je to uplne OK, ze to vobec nevadi. tak len pekne pockaj na ms, nestresuj sa, lebo to ti teda urcite nepomoze 😉 zvladnes to uplne v pohode cele, vajek bude dost aj kvalitnych, podari sa OPU aj vklad, treba hlavne mysliet pozitivne a nepripustat si moznost, ze by to mohlo nevyjst. proste to vyjde a hotovo 😉 inak aj ja som bola v BA na 1 IUI, a potom hned IVF v Brne, takze to mame podobne, dufam,ze aj v tom ostatnom ma budes nasledovat a o par tyzdnov sem hodis test s // 😉 drzim palce!

benny11
27. okt 2014

@katka1710 ahoj, ja som bola tiež v nedeľu na odber, mali sme 9, a 7 sa oplodnilo, my máme vklad v piatok.....

katka1710
27. okt 2014

no Ja som mala 5 ale len 2 boli zrele...a na odber som mala ist v utorok, ale Stelcl sa plašil, že keď majú dve dominantné tak na ďalšie nečakajú kým dozrejú...no nabudúce mu už nedovolím sa plašiť a naplánujem si stimuláciu ako som mávala predtým keď to vychádzalo.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre