Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

lienka_1
9. nov 2014

@evka98 Aha! Pochopila som to tak, ze bola silnejsia. Ja som svojho casu testovala ako maniak 😀 Chcela som vidiet ako to kolise cely den, preto som testovala zopar cyklov zhruba od 11. DC kazde 2 hodiny. Najsilnejsiu ciarku som mavala zvycajne okolo polnoci. Mozno si iba nevystihla pik. Ale kazdopadne po stimulke moze byt kludne nejaka hormonalna odchylka.
Stavalo sa mi aj to, ze napriek tomu, ze test nebol uplne pozitivny, teplotna krivka isla krasne hore a aj tester slin ukazal ovulku.

rebeka33
9. nov 2014

@benny11 od ke uz asi nic horsie nemoze byt. 🙂 gratulujem.

evka98
9. nov 2014

@lienka_1 Tak som rada, ze nie som najvacsi maniak v testovani. 🙂 Si v tom lepsia. 😀 Ano moze byt, ze hormony urobili šarapatu v cykle. Aj preto som si dala medzi vkladmi mesiac pauzu. Nech sa telo po stimulke a neuspesnom et trochu spamata. A v decembri si pojdem po darcek na Vianoce 😉

lienka_1
9. nov 2014

@evka98 Kupila som 200 testov za nejaku dvacku, tak ich bolo treba minut 😀 😀 Mne nesedelo, ze test nie je pozitivny a teplotna tabulka krasne ukazala OVU. Rano som skoro nikdy nemala test pozitivny.

mimika1973
9. nov 2014

@benny11 to bol co za paka ten doktor co ta tak rychlo a lahko odfajcil, ze vraj nebudes nikdy tehula???!!! 😕 😀 Normalne mu zavolaj a povedz skvelu novinku! by som chcela vidiet tu jeho gebulu akoby sa zatvaril, he he... 😀 😲

bergalm
9. nov 2014

@mimika1973 veruto riadni magor musi byt 😠 😠 😠 😠 Asi by som si pekne pockala a o 9mesiacov mu zabuchala na dvere ale uz aj s babenkom 🙂 a riadne mu povedala do oci,co si o nom myslim....

evka98
9. nov 2014

@lienka_1 No ja kupujem testy Dr. Max. Tam ich je 7 ks v baleni ale aj tak je cena nejakych 7€. + ked popocitam vsetky tehu testy...tak som uz minula pekny majetok. 😀 No a teraz ivf. Uz len blocky zbieram a lepim do zosita. Na konci to natukam do kalkulacky 😀
Inak ja robim ovu testy vzdy poobede. Rano som mavala slabsie ciarky ako poobede al. vecer

lienka_1
9. nov 2014

@evka98 Ja som si objednala z netu. Dokonca mi 30 citlivost ukazovala lepsie ako 20 citlivost 😀 😀 Jeden cyklus som ovu test mala pozitivny 3 dni, dalsi vobec. Bola som z toho magor 😀 Aj take bolo, ze vecer o 9 bola sotva viditelna ciarka a o 11 uz bola silnejsia ako kontrolna. A ja uz tehu testy nekupujem. Ja dostanem menzes vzdy skor ako vobec mam testovat. Tak spravim ten, co mi daju z CAR a kaslem na to. Som si povedala, ze tehu test si spravim az po pozitivnej krvi, aby som mala istotu, ze uz nikdy neuvidim tu hnusnu jednu ciarku na teste 😝

evka98
9. nov 2014

@lienka_1 Hmm zaujimavy pristup. Ja mam sice iba jeden vklad za sebou ale testla som uz na 7 den po et. Jasne, ze negativny. A od 8 dna po som zacala spinit. Az to napokon preslo do krvacania. Tak teraz si hovorim, ze ja uz nemusim robit testy lebo ak mi nepride menzes tak to bude nadejne a ak zase napriek Utrogestanu dostanem na cas tak skoda penazi na testy. My chodime povinne na 14 den po vklade na krv a usg. Nam nedavaju ziadne tehu testy. Ja nechodim totiz do Reprofitu. Som sa tu len vtrela medzi vas 😅

lienka_1
9. nov 2014

@evka98 Kazde centrum to ma inak. Mne by sa urcite nechcelo merat cestu do Brna z vychodu Slovenska, iba na krv. A sono vie spravit aj moj gynekolog(spolahlivy a zlaty clovek) Ja som vlastne menzes nedostala iba pri 1. IVF. To som mala biocemicke tehu, ale kazdy dalsi vklad prisiel menzes vzdy skor ako mal. Po jednom KET som zacala krvacat dokonca 2 dni po vklade. Ciste psycho 😖

evka98
9. nov 2014

@lienka_1 Ja som tiez z vychodu 🙂 Teda ja nepochadzam z vychodu ale momentalne prechodne tu byvame. Noo ano je to narocne na cas to dochadzanie na krv a ultrazvuky. Ale ked v centre kde ja chodim asi neveria tym cikacim testom a potrebuju dokaz z krvi. To je uz tvoje 2. Ivf?

benny11
10. nov 2014

@rebeka33 presne, bol to najhorší scenár v mojom živote, trvalo kým som to spracovala, ale nevzdala som sa 😉

benny11
10. nov 2014

@mimika1973 vieš, to už dávno nie je lekár, ale biznisman, ktorý zarába na cudzom nešťastí, ale urobila som mu dobrú reklamu u svojho gynekológa, takže k nemu nikoho nepošle, ale nakontaktoval sa na RF 😀 😀 😀 😀

benny11
10. nov 2014

@bergalm tak asi už viete, prečo aj ženy z okolia Ke, ktoré môžu utekajú do Brna, nikdy, ale nikdy ho nechcem ani len vidieť..........

janikajanka
10. nov 2014

ahojte baby, prosím vás neviete mi niektorá poradiť ako začínate stimuláciu, keď sa vám veľmi pomaly rozbieha ms? To je môj prípad, neviem kedy mám presne začínať užívať lieky a potom sa mi stáva, že mám síce folikuly ale prázdne a odber sa robieva podľa mňa skoro - 8 - 9 deň a rada by som si to už nastavila správne.

Ďakujem a prajem vám pekný deň

bambulka2015
10. nov 2014

@janikajanka ahoj. No podla toho aky mas protokol. ci dlhy ci kratky.
Ja som mala kratky, lebo u mna je vsetko OK. Ako dr. nakazal, na treti den od zacatia ms som zacala pichat. Pichala som 13 dni, na 13. den v noci som si pichla dodatocne este jednu injekciu na ovu. 14. den nebolo nic a 15. den som mala punkciu. Tak nechapem preco 8.-9. den. Ved to ani v normalnom cykle nie je takmer mozne aby uz tak skoro bola ovula.
Mne to tak vysvetlili, ze prvy den ms je ten, na ktory na ti riadne rozbehne. Cize poriadna krv a nie len nejake to spinenie. Ked sa ms rozbehne po 20 hodine vecer, tak sa ako prvy den rata az nasledujuci den.
Mne normalne chodieva bez spinenia, hned sa spusti. Teraz pred stimulkou ako na potvoru, mi meskala tri dni a spinenie predtym bolo. Spustila sa mi tak riadne okolo piatej vecer. Cize prvy den sa mi ratal este ten den.

janikajanka
10. nov 2014

baby a ešte jedna prosbička, menili niektorej clostilbegyt za femaru? ja femaru vôbec nepoznam a vymenil mi ju otevrel za clostilbegyt pretože clostil mi nafúkne rýchlo foliky a potom chaos panika že rýchlo odber a neúspech za neúspechom....

dakujem vám moc moc

j

lemoni86
10. nov 2014

@benny11 ahoj, ty si bola v splne alebo gyncare? no podla toho co hovoris, mam pocit ze gyncare

benny11
10. nov 2014

@lemoni86 ahoj, áno presne si to trafila

zibi
10. nov 2014

baby ako to je s tym preplatenim faktury?
mne doslo ze mam zaplatit..
ale nikde nie je uvedeny v mojej banke bic kde tammam napisat...
plus maju taky ucez reprofit ze 35-daco..to 35 je predcislie a co so tou pomlckou? vacsinou sa to nedava nikde...
a este sa chcem spytat ako s poplatkami?? ci to mam rozdelit medzi nas a ich..lebo keby ze nerozdelim tak platim 17 e poplakty? to je dajako vela nie? do kelu co s tym? 😝
a keby ze poslem sekom na ucet? neposielali ste tak ?

lemoni86
10. nov 2014

@benny11 😔 ach... mam niekedy sto chuti napisat babam na fore co sa tam chystaju nech utekaju odtial prec ☹ je to strasne arogantny clovek 🙄

benny11
10. nov 2014

@lemoni86 nevedela som do čoho idem, myslela som si, že keď sa to má podariť, tak sa to podarí aj u neho, ale ten neľudský prístup a arogantné vystupovanie ma ubezpečilo, že žiadne IVF už v tom centre neabsolvujem - jedno stačilo....., bola som ako číslo a bolo to ako na bežiacom páse.........

silvik1
10. nov 2014

@tinkatinulka ahojky. tak nakoniec ostali len dve vyhovujúce, tak dáváme vložiť. genetiku tentokrát nie.

lemoni86
10. nov 2014

@benny11 presne tak 🙄

skaredekacatko
10. nov 2014

Baby ktora ste boli v poslednej dobe v medirexe ako to tam prebieha . Ja som sa objednavala mailom baby mi tu dali mail na dr. Tibetsku ale ta napisala ze mam sa objednat do labaku a ze ci chce aj konzultaciu k tomu ak hej tak mi odporucila dr Kertisa . na americkom namesti mate snim skusenost? Som.myslela ze ma objedna a teraz toto.

speranza1
10. nov 2014

@janikajanka mne sa rozbieha tak ze jeden den spinim...ten neratam...potom zacnem krvacat... tak ten den ratam ako 1DC a na druhy den zacinam pichat.... inak kazda zena reaguje inak... ja som mala odber na 10 den a mala som 9 zrelých vajicok... ktore sa aj oplodnili..... prajem vela stastia

tinkatinulka
10. nov 2014

@silvik1 tak držím palčeky na vklad

tinkatinulka
10. nov 2014

@skaredekacatko mne napisala to iste takže pojdem na odbery a vysledok posla mailom..ja potom preposlem do RF aby na to kukli, prípadne poslu k Malickovej do Prahy

lienka_1
10. nov 2014

@evka98 to bude moje 7.ivf 😢

mimika1973
10. nov 2014

@lienka_1 ahojky, kedy ides do toho mojka? mate zelenu?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre