Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

cecil36
24. apr 2012

@bibi24 Jooj tak to velmi velmi drzim palce 😵 😵 😵 . A cim si stimulovala? Mavas takto menej folikov? Neoplodnilo sa aj ked ste mali icsi? Ak by to tak bolo, tak potom skor by mohol byt problem vo vajkach ako spermijkach. I ked dr. hovoria, ze prirodzene je 1/3 vajok v kazdom ivf cykle nepouzitelna. U mna to platilo, neviem ako u inych bab. Chcela si radsej pk? Ja keby mam jedno asi vlozim, predsa len najlepsie medium je maternica 🙂 Ale to je len moj nazor 😉

zarabono
24. apr 2012

@rienok pred ivf som pila caj na podporu pred ivf,femi kvapky,femibion,ecko,pyridoxin,koenzym q10,cecko,alchemilkovy caj,cervene vino,sarapis,po et cervene vino,plnotucne mlieko,v nom som si rozmixovavala banan,tak liter denne,ecko,kys.listova,femibion.az si este na cosi spomeniem,dopisem

rienok
24. apr 2012

@zarabono fuha .... no idem si to zapísať, naozaj na nezapamätanie 😀

zarabono
24. apr 2012

@rienok a to mam este stale pocit,ze tam cosi chyba.idem este do kosika pozriet.inak som pila aj zensky caj s aloe vera 😉

bibi24
24. apr 2012

@cecil36 Tak idem postupne. 🙂
Stimulovala som len Clostilom 1-1-1, dopichla 2 krat gonal, bez orgalutranu. Vysledok 3 folikuly a 2 vajicka - su len z jedneho vajecnika. Druhy asi obsahuje endometriznu cystu, ktora tam vznikla v poslednej dobe, lebo pred 5 mesiacmi bol vajecnik zdravy. Takze nepracuje dobre.
Menej folikov mavam.
Pri 1. ivf som mala len 4 oocyty - opat len z jedneho vajecnika. Druhy sa ulozil tak, ze sa k nemu pri opu nedostali. Mala som ale ohss, co u mna znamena vela vela folikov, ale male, nerastie ich par, ktore dozreju, ale tvoria sa stale nove.
Oplodnili sa vsetky 4, ako stvorbunkove ich mrazili, cize bez ET. Vsetky 4 sa rozmrazili, dalej sa delili. Bez uspechu.
2. ivf - znova to iste, tentokrat iba 2 vajicka, aj to nezrele. Museli ich 1 den kultivovat. Dozreli, oplodnili sa, jedno sa prestalo delit, jedno vlozili, ale bolo asi slabe, lebo malo mensi pocet buniek. Negativne.
3. ivf, klasicke sa mi neodporuca, iba soft. Stimulacia 0-1-0 Clostil - 2 folikuly, 2 vajicka. Obe oplodnene, vkladane ako 8 bunkove na 3. den, kvalita A. Negativne.
4. ivf, to uz vies.
Z celkovo 10 vajicok sme mali 8 embryi, co kazdy poklada za uspech. PK sme ale nikdy nemali, takze ju Stelcl navrhol, prave kvoli tomu, ze po 3. dni sa mozu embryjka degenerovat, tak aby sme videli, ako na tom je. Ak je silne a dobre, tak bude pekne aj na 5. den, ak nie, aspon sa vyhnem neuspesnemu vkladu, dalsiemu dufaniu a smutku.

jacobska
24. apr 2012

cafte baby som tu nova dufam ze sa dacomu priucim cem sa opytat chodite daktora do MT do centra asistovanej reprodukcie iscare? ake mate skusenosti vdaka

rienok
24. apr 2012

@jacobska ahoj, skus si najsť temu Iscare Martin.... sem chodia baby čo chodia do Reprofitu Brno 🙂

aha napriklad totok som nasla https://www.modrykonik.sk/forum/asistovana-reprodukcia/iscare-vo-fn-martin-mate-niekto-skusenosti/

bibi24
24. apr 2012

@moja72 no ako, uz si volala dnes?

bibi24
24. apr 2012

Ja som prave volala a teda dnes je nase malicke krasne 8 bunkove 😵 😵 😵
Zajtra volat nemam, ze to sa embrya nekontroluju, takze az vo stvrtok rano pred odchodom, aby som nemusela zbytocne chodit, keby nahodou. Ale ja verim, ze pojdem 😵
A ta pani mi este povedala, ze prave tento den je kriticke a ze ked je pekne 8 bunkove, tak je velka sanca, ze aj dalej bude pekne rast. 🙂 Tak ktovie.

jacobska
24. apr 2012

@rienok vdaka uz som ich nasla🙂

speranza1
24. apr 2012

@bibi24 😵 potichucky sa tesim s tebou..tfuj tfuj ..nech sa krasne vyvija dalej 🙂

lulu10
24. apr 2012

@bibi24 supeeeer babulko urcite bude bojovat dalej, len nech pekne rastie, verim ze ti to v RF vyjde! 😵

moja72
24. apr 2012

@bibi24 už som volala...dnes máme 3 embryjká, teta povedala, že jedno sa nám včera dooplodňovalo 🙂 takže máme 1x 4bunkové a 2x 2bunkové. Uvidím čo bude zajtra.
Tvoje nech pekne ďalej rastie, veď už sa to musí podariť
🙂

speranza1
24. apr 2012

@moja72 kraasne 😵 😵 😵 blahozelam zatial k takymto krasnym bunkacom... 🙂 😵

speranza1
24. apr 2012

dievcence..my s mm o chvilocku vyrazime na cestu smer Brno..drte nam palce, aby nam to vsetko dobre dopadlo... prajem vsetkym vela zdaru a este pekny zvysok dna..papa

moja72
24. apr 2012

@speranza1 prajem veľa šťastia na zajtra a neboj všetko bude OK. budem na teba myslieť

bibi24
24. apr 2012

@moja72 jeeej, no tak super, sikovne su malicke 😉 tiez velmi drzim silno prsty, aj na nohach 🙂

@speranza1 drz sa aj ty moja a tesime sa na dobre spravy. Nezabudni mysliet pozitivne, ze vsetko dobre dopadne 😉

moja72
24. apr 2012

@bibi24 no, ani som netušila že môžu byť ať tak šikovné 😀 ale nervózna som celý deň jak sviňa 😀

bibi24
24. apr 2012

@moja72 Mi hovor 😀 Az ma z toho hlava zacina boliet a zajtra budem isto cely den premyslat ako na tom je. A viem si predstavit tu nervozitu vo stvrtok rano pred telefonatom. 😅

moja72
24. apr 2012

@bibi24 to ti verím a hlavne keď máte iba jedno 😔 je to tuším horšie ako čakať tých 14 dní 😔 vo štvrtok máte o koľkej naplánovaný vklad?

cecil36
24. apr 2012

@bibi24 hmm, ak mate aj imuno- zona pelucida a podobne v poriadku, tak neviem. Zvysit davku clostilu ti asi nemozu, ze? Ja stom stimulovala clostil 2-2-2 + dopichavanie merional. Viem, ze sa na stimulku este pouziva femara, ale je tusim drahsia. Ak by bol problem vo vajkach asi by sa vobec neoplodnili alebo zle delili, ak v spermijkach tak sa embryjka po 3 dni degeneruju alebo sa neuhnuezdia, pripadne odchadzaju do 10tt. Ale mozem ta potesit, my sme mali na vklad 3, jedno sa super delilo, druhe tak v norme a tretie bolo pomalsie. A z toho najpomalsieho je dnes 7 kilovy valibuk 😀 Takze drzim velmi palce, nech sa to jedno pekne zahryzka.

bibi24
24. apr 2012

@cecil36 Ano moja, aj to mame v poriadku. Davku mi asi mozu zvysit a asi to bude aj potrebne. Uvidime.
No ved prave, ze asi to bolo v spermiach doteraz... pravdepodobne, kedze nikto nevie co sa deje vo vnutri maternice. Pretoze vlastne, ked to beriem do detailov, raz som mala biochemicke tehotenstvo (po druhom KET) a naposledy som mala tienik na teste, ale slabol a krv uz negativna.
A ako vies, ze to najslabsie sa ujalo? 🙂 A 3 ti vkladali?
A dakujem, aj ja si drzim palce...teda jemu 🙂

@moja72 Mala by som tam byt na 10:30 hod.

zlatanka30
24. apr 2012

@bibi24 sa stretneme aj my mame KET vo stvrtok 10.30

bibi24
24. apr 2012

@zlatanka30 heej, tak super 😉 Snad naozaj aj na ET pojdem.

moja72
24. apr 2012

dievčatá, ktorási ste tu spomínali tabuľku čo ktorá práve absolvuje. Našla som poslednú ktorá tu bola minulý rok a upravila som ju podľa toho ako si pamätám kto by kam mohol patriť 🙂 ak som sa netrafila tak sa prosím nehnevajte a kľudne to opravne prípadne sa doplne 😎 pri niektorých bolo písané čo absolvovali tak som to tam nechala

PREDSTIMULANTKY:

STIMULANTKY:
bibi24
zlatanka30
speranza1
kukulik30
kajka39
moja72 - 4x IVF z toho 1x GF, 3x RF

ČAKATEĽKY:
hencidlo

TEHULKY:
Lenka_21
zarabono

MAMIČKY:
mircalla
zuzla80, olympia, orsulka, takyna, tanitta, avaka, julietka, mirinda10, anty, shandy, dior, violoncielka, modra, tomka12
rebeka33 - 4IVF, 2Xket, 3x tehu,2xMA. V RF2xsoft 2Xtehu z toho toto zatiaľ drží
pikha - 6x MA a biochemicke, 1x mola, 2x GEU, 3x IVF s ET, z toho 2x v RF, posledne uspesne. caka dievcatko
tinna13- 1.IVF v KE uspesne MA , 2x KET neuspesne, 2. IVF v RF-ET uspesne
martini - 3. transfer (ET, KET, ET) - všetko v RF. čaká dievčatko (dnešná info).
maticap
luly3 - 5 IVF - 7 transferov : 2 GF ET + 3 GF KET a 3 krát RF
callex
cecil36- 3 IVF (Soft Unica, Nativ RF, Soft RF)- 3x ET, posledné úspešné
Gabinkaa
Bayley
jada1
rebeka33

SPRIAZNENÉ DUŠE:
rienok - 4 x IVF GF , 2 x IVF RF
naduska - 5x IVF,,a z toho 3x v Reprofite
vrabcek24 - 2x IUI, 3xIVF GC KE, 1xIVF RF
dandy914 - 2xIUI Iscare BA, 1x IUI GF BA - potrat v 7tt
lulu10 - 3x prirodzene tehu s MA
leamax

moja72
24. apr 2012

@bibi24 ste si sami povedali že chcete ísť tak skoro alebo vám čas stanovili oni? My sme povedali že by nám to vyhovovalo po 12, tak ideme v piatok o 13 hod.

rienok
24. apr 2012

PREDSTIMULANTKY:

STIMULANTKY:
bibi24
zlatanka30
speranza1
kukulik30
kajka39
moja72 - 4x IVF z toho 1x GF, 3x RF

ČAKATEĽKY:
hencidlo

TEHULKY:
Lenka_21
zarabono

MAMIČKY:
mircalla
zuzla80, olympia, orsulka, takyna, tanitta, avaka, julietka, mirinda10, anty, shandy, dior, violoncielka, modra, tomka12
rebeka33 - 4IVF, 2Xket, 3x tehu,2xMA. V RF2xsoft 2Xtehu z toho toto zatiaľ drží
pikha - 6x MA a biochemicke, 1x mola, 2x GEU, 3x IVF s ET, z toho 2x v RF, posledne uspesne. caka dievcatko
tinna13- 1.IVF v KE uspesne MA , 2x KET neuspesne, 2. IVF v RF-ET uspesne
martini - 3. transfer (ET, KET, ET) - všetko v RF. čaká dievčatko (dnešná info).
maticap
luly3 - 5 IVF - 7 transferov : 2 GF ET + 3 GF KET a 3 krát RF
callex
cecil36- 3 IVF (Soft Unica, Nativ RF, Soft RF)- 3x ET, posledné úspešné
Gabinkaa
Bayley
jada1

SPRIAZNENÉ DUŠE:
rienok - 4 x IVF GF , 3 x IVF RF
naduska - 5x IVF,,a z toho 3x v Reprofite
vrabcek24 - 2x IUI, 3xIVF GC KE, 1xIVF RF
dandy914 - 2xIUI Iscare BA, 1x IUI GF BA - potrat v 7tt
lulu10 - 3x prirodzene tehu s MA
leamax

rienok
24. apr 2012

haha, som sa upravila 😀

bibi24
24. apr 2012

@moja72 oni nam tak povedali a kedze mi je to v zasade jedno, tak ideme takto.
@rienok ak sa ti chce upravit mna, tak mozes 🙂
1.ivf bez ET, 1 KET negativ, 2. KET biochemicke tehu, iscare
2 ivf negativ, iscare
3 ivf soft iscare, negativ
4 ivf soft reprofit

kiara15
24. apr 2012

@moja72 gratulijem krasna urodicka 😉 😉

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre